Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ιδια εχω και το wifi δουλευει μια χαρα.... τα wipes κλπ τα εκανες σωστα?

Από 3 φορές factory reset, cache, dalvik και system. Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με το titanium backup.ενω εχω μια ρομ και κανω backup καποια εφαρμογη οταν βαζω μια νεα ρομ (και το κανω συχνα)δεν μπορω να επαναφερω τα δεδομενα στη νεα ρομ γιατι δεν μου βγαζει καποια επιλογη.Ξερω οτι κατι δεν κανω σωστα αλλα δεν ξερω τι.οποιος μπορει ας βοηθησει.(και με pm για να μη γεμιζουμε το νημα)
Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκαν posts. Οι συζητήσεις περί πειρατείας λογισμικού προφανώς απαγορεύονται.

Θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με το titanium backup.ενω εχω μια ρομ και κανω backup καποια εφαρμογη οταν βαζω μια νεα ρομ (και το κανω συχνα)δεν μπορω να επαναφερω τα δεδομενα στη νεα ρομ γιατι δεν μου βγαζει καποια επιλογη.Ξερω οτι κατι δεν κανω σωστα αλλα δεν ξερω τι.οποιος μπορει ας βοηθησει.(και με pm για να μη γεμιζουμε το νημα)

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του και κάνε αναζήτηση του φακέλου με τα backup

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με το titanium backup.ενω εχω μια ρομ και κανω backup καποια εφαρμογη οταν βαζω μια νεα ρομ (και το κανω συχνα)δεν μπορω να επαναφερω τα δεδομενα στη νεα ρομ γιατι δεν μου βγαζει καποια επιλογη.Ξερω οτι κατι δεν κανω σωστα αλλα δεν ξερω τι.οποιος μπορει ας βοηθησει.(και με pm για να μη γεμιζουμε το νημα)

Menu, προτιμήσεις και θέση του φακελου αντιγράφων ασφάλειας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου συμβαινει ενα κουφο με το κινητο.οταν κραταω το κινητο στο χερι τα capacitive buttons δουλευουν μια χαρα.αμα το εχω ακουμπισμενο στο τραπεζι,κρεβατι...δεν δουλευουν τα home και επιστροφη.Νομιζα οτι ηταν θεμα ρομ αλλα τελικα δεν ειναι.Σημειωση:Εβαλα glass πριν απο περιπου μια εβδομαδα.Πιστευω οτι ειναι αυτο αλλα θα ηθελα και γνωμη καποιου πιο ειδικου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου συμβαινει ενα κουφο με το κινητο.οταν κραταω το κινητο στο χερι τα capacitive buttons δουλευουν μια χαρα.αμα το εχω ακουμπισμενο στο τραπεζι,κρεβατι...δεν δουλευουν τα home και επιστροφη.Νομιζα οτι ηταν θεμα ρομ αλλα τελικα δεν ειναι.Σημειωση:Εβαλα glass πριν απο περιπου μια εβδομαδα.Πιστευω οτι ειναι αυτο αλλα θα ηθελα και γνωμη καποιου πιο ειδικου.

Λογω του γυαλιου δεν εχεις καλη επαφη. Και εγω στο προηγουμενο tempered που ειχε περισσοτερο παχος ειχα θεμα με την αποκριση του touch.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου συμβαινει ενα κουφο με το κινητο.οταν κραταω το κινητο στο χερι τα capacitive buttons δουλευουν μια χαρα.αμα το εχω ακουμπισμενο στο τραπεζι,κρεβατι...δεν δουλευουν τα home και επιστροφη.Νομιζα οτι ηταν θεμα ρομ αλλα τελικα δεν ειναι.Σημειωση:Εβαλα glass πριν απο περιπου μια εβδομαδα.Πιστευω οτι ειναι αυτο αλλα θα ηθελα και γνωμη καποιου πιο ειδικου.

Και σε εμένα με το tempered τα ίδια κάνει

Λογω του γυαλιου δεν εχεις καλη επαφη. Και εγω στο προηγουμενο tempered που ειχε περισσοτερο παχος ειχα θεμα με την αποκριση του touch.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα εχθές (και ήδη σήμερα το έστειλαν και μου έδωσαν tracking number! :) ) από εδώ:

http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html

Σε ποιές χώρες θα λειτουργούν τα 2G/3G, κυρίως για ευρώπη ενδιαφέρομαι. Σε πόσες μέρες να το περιμένω; 20-30;

Έχει πάρει τη lollipop;

 

EDIT: αυτά που λέει εδώ:

http://www.gsmarena.com/network-bands.php3?sCountry=CZECH+REPUBLIC

ισχύουν; Για να δω αν θα λειτουργεί εκεί μόνο τα MHz με ενδιαφέρουν; (είμαι πολύ νουμπάς....)

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

για το tempered

EngineerMode, hardware testing, touchscreen, settings, pressure threshold ---> 9

 

@bill80_

Εννοείς ότι έχεις τις επαφές στην σιμ;

 

@Tolis_95

lolipop το καλοκαίρι

Δες καλύτερα το σάιτ της εταιρείας που θα έχεις εκεί τι γράφει για τις συχνότητές (αλλά μάλλον θα δουλέυει)

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

για το tempered

EngineerMode, hardware testing, touchscreen, settings, pressure threshold ---> 9

Δυστυχώς στην aosp maucat μετα από restart δεν κρατάει την τιμή και επιστρέφει στην default(0).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Τα specs του κινητού λένε:

2G:GSM 900/1800/1900MHz

3G:900/2100MHz

αρκεί στη χώρα που θα είμαι να λειτουργούν οι εταιρίες με αυτά τα MHz ή παίζει και κάτι άλλο ρόλο;

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, Κατέβασε απο πλειστορ το..

Glove Xperia

 

Κάνει θαύματα... :)

 

Σχετικά με την lgcamera, και η δωρεάν έκδοση, τις ιδιες δυνατότητες έχει. Απλα, πετάει ενα μήνυμα οταν ανοίγει

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξανά, νέα μιυι 5.3.27

Βελτιωμένη έκδοση με changelog

http://www.needrom.com/download/miui-v6-c8297w-f1/

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου συμβαινει ενα κουφο με το κινητο.οταν κραταω το κινητο στο χερι τα capacitive buttons δουλευουν μια χαρα.αμα το εχω ακουμπισμενο στο τραπεζι,κρεβατι...δεν δουλευουν τα home και επιστροφη.Νομιζα οτι ηταν θεμα ρομ αλλα τελικα δεν ειναι.Σημειωση:Εβαλα glass πριν απο περιπου μια εβδομαδα.Πιστευω οτι ειναι αυτο αλλα θα ηθελα και γνωμη καποιου πιο ειδικου.

 

Το ίδιο κάνει και το δικό μου, δεν είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκαν posts. Οι συζητήσεις περί πειρατείας λογισμικού προφανώς απαγορεύονται.

 

 

Ο κοσμος το χει τουμπανο και εμεις κρυφο καμαρι!!!

 

Μπορει καποιος να μου απαντησει γιατι οταν μιλαω σε κληση,το ιντερνετ μεσω wifi δεν φορτωνει η φορτωνει απελπιστικα αργα?το κανει και σε εσας αυτο?την vanilla rom εχω και εδω και λιγες μερες το αντιμετωπιζω αυτο το θεμα.δεν το ειχα απο την αρχη,ουτε θυμαμαι να το ειχα και με αλλες ρομ

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξανά, νέα μιυι 5.3.27

Βελτιωμένη έκδοση με changelog

http://www.needrom.com/download/miui-v6-c8297w-f1/

 

Καλημέρα είναι σίγουρο πως είναι νέα Ρομ και όχι αυτή που βγήκε πριν 3-4 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Προβλημάτων συνέχεια... Έβγαλα την miui 6 καθώς δε μπορούσα να συνδεθώ στο wifi μου χωρίς προβλήματα και πέρασα την xtremevanilla v2. Από τότε είμαι χωρίς gps, δεν κλειδώνει με τίποτα, δε βλέπει καν δορυφόρους! Δοκίμασα το fasterGPS χωρίς αποτέλεσμα καθώς και μια μόντα στο build.prop που έγραψε κάποιος στο modaco, επίσης χωρίς αποτέλεσμα. Σιχτιρίζω την ώρα που έβγαλα την aosp maucat που δούλευε άριστα, όλοι λένε πως η xtremevanilla έχει άριστο gps και εγώ δεν έχω καθόλου!!!
Link to comment
Share on other sites

Προβλημάτων συνέχεια... Έβγαλα την miui 6 καθώς δε μπορούσα να συνδεθώ στο wifi μου χωρίς προβλήματα και πέρασα την xtremevanilla v2. Από τότε είμαι χωρίς gps, δεν κλειδώνει με τίποτα, δε βλέπει καν δορυφόρους! Δοκίμασα το fasterGPS χωρίς αποτέλεσμα καθώς και μια μόντα στο build.prop που έγραψε κάποιος στο modaco, επίσης χωρίς αποτέλεσμα. Σιχτιρίζω την ώρα που έβγαλα την aosp maucat που δούλευε άριστα, όλοι λένε πως η xtremevanilla έχει άριστο gps και εγώ δεν έχω καθόλου!!!

Κράτα ένα backup και ξαναβάλε την maucat να δεις αν όντως δουλεύει ακόμα το gps. Το δοκιμάζεις σε ανοιχτό χώρο έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο ξένο φόρουμ ποστάρει ο Maucat για να δούμε το changelog?

 

Το κακό με αυτόν είναι ότι δεν γράφει ποτέ changelog :P Παρατηρώ ότι αναβάθμισε τον kernel στην version του Νοεμβρίου. Επίσης άλλαξε το boot logo και αντικατέστησε τον apex με nova.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε update σήμερα ο maucat για την aosp. https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo

 

την εβαλε κανεις? εχει διαφορα απο αυτην που εβγαλε στις 17/3/15?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Προβλημάτων συνέχεια... Έβγαλα την miui 6 καθώς δε μπορούσα να συνδεθώ στο wifi μου χωρίς προβλήματα και πέρασα την xtremevanilla v2. Από τότε είμαι χωρίς gps, δεν κλειδώνει με τίποτα, δε βλέπει καν δορυφόρους! Δοκίμασα το fasterGPS χωρίς αποτέλεσμα καθώς και μια μόντα στο build.prop που έγραψε κάποιος στο modaco, επίσης χωρίς αποτέλεσμα. Σιχτιρίζω την ώρα που έβγαλα την aosp maucat που δούλευε άριστα, όλοι λένε πως η xtremevanilla έχει άριστο gps και εγώ δεν έχω καθόλου!!!

 

δεν έχει προβλημα η xtremevanilla v2 μια χαρά ειναι ξαναπερνα την

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...