Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω το επαθα ξαφνικα εκει που δουλευε κανονικα ξαφνικα με πεταξε εκτος, μετα απο 10 μερες που ειχα φλασαρει την rom.τωρα ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα παρακάτω fixes για την Pure AOSP τα έχει δοκιμάσει κανείς; Αν βελτιώνουν την κάμερα που από ότι έχω καταλάβει είναι το αδύνατο σημείο των JB roms μήπως είναι η Pure AOSP η καλύτερη και πιο stable επιλογή που έχουμε;

http://www.modaco.com/index.php?/topic/373572-[PATCH]-Performance-improvement-patches-for-jonzalvo's-PURE-AOSP-2.0---Updated-on-2014.10.09.

Link to comment
Share on other sites

jpower73 μια ερώτηση μιας και έχεις εγκαταστήσει την micromax 4.4.031, έμενα τα YGDP στο τελικό στάδιο (δηλ. πριν πατήσω Start Upgrade) δεν βλέπει το κινητό, κλειστό με μπαταρία, ενώ οι drivers είναι οι "καλύτεροι δυνατοί" και το κινητό τα windows 7 το βλέπουν.

Έκανα uninstall & reinstall drivers και το MTKdroidTools το βλέπει.:wacko:

Καμία ιδέα;

 

Μπορείς εύκολα και απλά να φλασάρεις το zip της 031 που είναι για recovery και να ξεμπερδέψεις.

 

Με το YGDP πρώτα κλικάρουμε το start και μετά συνδέουμε το τηλέφωνο κλειστό (και δοκίμασε χωρις μπαταρία).

Δες επίσης και τον οδηγό στην 1η σελίδα για cpb

Link to comment
Share on other sites

Guys μια ερωτηση...στην A310 V2 Πως βαζω το κλασικο ring για unlock screen?

 

βάλε lockscreen style σε orb (στο menu / display) και άστο να τελειωσει

μετά πάγωσε το videoorbplugin με το titanium

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.Έχω το κινητό 3 βδομάδες με τη Ρομ του vickmall και αφού έχει διάφορα θεματα πχ δεν ανοίγει μερικές εφαρμογές,σήμερα που ήρθα Αθήνα απο Πάτρα δεν κλειδώνει το gps.Έχω το sygic που δούλευε μια χαρά ενω έβαλα και τους χάρτες της google και κρασαρουν.Τι πρεπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκύριακο δοκίμασα 3 rom (εκτός την AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel που είχα εξαρχής), ανάμεσα σε αυτές και την mlais που αναφέρθηκε πιο πίσω. Τελικά καμία δε με ικανοποίησε και είχαμε μικρά προβλήματα και κάποιες κινεζιές. Ξαναγύρισα στην AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3. Σε αυτήν μόνο ένα πρόβλημα έχω διαπιστώσει: δεν λειτουργεί η προγραμματισμένη ενεργοποίηση (μόνο η προγραμματισμένη απενεργοποίηση λειτουργεί). βέβαια για να με εκνευρίσει σήμερα δε δούλεψε και το ξυπνητήρι της... Το παράξενο σε αυτό το τηλέφωνο (εκτός εάν εγώ δεν έκανα κάτι καλά) είναι ότι παρόλα τα φλασαρίσματα κρατάει το cwm, δε σβήνει με τις αλλαγές rom οπότε να είσαι υποχρεωμένος να το ξαναπεράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκύριακο δοκίμασα 3 rom (εκτός την AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel που είχα εξαρχής), ανάμεσα σε αυτές και την mlais που αναφέρθηκε πιο πίσω. Τελικά καμία δε με ικανοποίησε και είχαμε μικρά προβλήματα και κάποιες κινεζιές. Ξαναγύρισα στην AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3. Σε αυτήν μόνο ένα πρόβλημα έχω διαπιστώσει: δεν λειτουργεί η προγραμματισμένη ενεργοποίηση (μόνο η προγραμματισμένη απενεργοποίηση λειτουργεί). βέβαια για να με εκνευρίσει σήμερα δε δούλεψε και το ξυπνητήρι της... Το παράξενο σε αυτό το τηλέφωνο (εκτός εάν εγώ δεν έκανα κάτι καλά) είναι ότι παρόλα τα φλασαρίσματα κρατάει το cwm, δε σβήνει με τις αλλαγές rom οπότε να είσαι υποχρεωμένος να το ξαναπεράσεις.

 

Γιατι σου εχει τυχει σε αλλο τηλ. μετα απο φλασαρισαμ ρομ να χανει το τηλ. το cwm?

Εγω σε ενα hyuawei X5 που ειχα cwm του φλασαρα 4-5 ρομ και δεν μου εχασε ποτε το cwm!

Καταλαβα, αν η AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3 ειναι η καλυτερη φανταζομαι τι ηταν οι αλλες τοτε!

Link to comment
Share on other sites

ναι (jiayu, lenovo, zte), ήθελε ξανά root (εάν δεν ήταν root), mobileuncle tools, πέρασμα cwm και ξανά τα ίδια. Microaosp, mlais πολλές κινεζιές που με εκνευρίζουν αφάνταστα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει εδώ και 1 μήνα ο αδελφός μου ενα των 5,5 ιντσών. Απο χθές λοιπόν δεν του ανάβει. Πατάει το μπουτόν και δείχνει το λογότυπο της μάρκας και αναβοσβήνει με συχνότητα 2 δευτερόλεπτα περίπου. Τι να έχει γίνει; Μήπως τά'φτισε; :O

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα η A310 V2 υπαρχει σε zip για φλασαρισμα μεσω twrp να την δοκιμασω ? Γιατι το link που κατεβασα ειναι για YGDP
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα η A310 V2 υπαρχει σε zip για φλασαρισμα μεσω twrp να την δοκιμασω ? Γιατι το link που κατεβασα ειναι για YGDP

 

Εδώ:http://www.modaco.com/topic/373497-rom442-micromax-canvas-nitro-a310-rooted-decrappified/

Πρώτη σελίδα του ποστ: Κατεβάζεις την 031.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εύκολα και απλά να φλασάρεις το zip της 031 που είναι για recovery και να ξεμπερδέψεις.

 

Με το YGDP πρώτα κλικάρουμε το start και μετά συνδέουμε το τηλέφωνο κλειστό (και δοκίμασε χωρις μπαταρία).

Δες επίσης και τον οδηγό στην 1η σελίδα για cpb

 

Την περασα μεσω twrp. Δεν μπλεχτηκα με καλώδια

 

Αυτή κατέβασα Micromax-A310-4.4.031.P0.141015.8297W-I01 αλλά είναι με YGDP και σύμφωνα με τον οδηγό πήγα (οχι αυτόν αλλά είναι παρόμοια διαδικασία και τζίφος)

 

Παιδια τελικα η A310 V2 υπαρχει σε zip για φλασαρισμα μεσω twrp να την δοκιμασω ? Γιατι το link που κατεβασα ειναι για YGDP

 

 

Ουπς τώρα το είδα, ενώ έγραφα έδωσες λινκ, ευχαριστώ Algorithm, τυφλός πρέπει να είμαι γιατί εκεί ήμουν και δεν...

Edited by leonpap
Link to comment
Share on other sites

ναι (jiayu, lenovo, zte), ήθελε ξανά root (εάν δεν ήταν root), mobileuncle tools, πέρασμα cwm και ξανά τα ίδια. Microaosp, mlais πολλές κινεζιές που με εκνευρίζουν αφάνταστα.

 

Στην mlais οι κινεζιες φευγουν σε μισο λεπτο με Titanium. Και νομίζω ειναι πολυ καλυτερη απο laek γιατι τις δουλεψα και τις δυο αρκετο καιρο. Τωρα εχω πανω την mlais.

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Εδώ:http://www.modaco.com/topic/373497-rom442-micromax-canvas-nitro-a310-rooted-decrappified/

Πρώτη σελίδα του ποστ: Κατεβάζεις την 031.

 

Ευχαριστω Algo θα τη δοκιμασω asap :rolleyes:

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/coolpad-f1-8297w-samsung/

 

φλασαρα αυτη τη rom αλλα εχει κολλησει στο boot logo. τι κανουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/coolpad-f1-8297w-samsung/

 

φλασαρα αυτη τη rom αλλα εχει κολλησει στο boot logo. τι κανουμε τωρα?

 

ξανα αλλιως πρωτη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Μου εχασε το ΙΜΕΙ και παρολο που ειχα back up με mobileuncle δεν επανερχεται.

Τι λυση υπαρχει;

Αν φλασάρω επίσημη με YGDP θα επανερθει;

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Μου εχασε το ΙΜΕΙ και παρολο που ειχα back up με mobileuncle δεν επανερχεται.

Τι λυση υπαρχει;

Αν φλασάρω επίσημη με YGDP θα επανερθει;

 

φλασαρε το 3g patch αλλιως αλλη ρομ αλλιως YGDP

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου εχασε το ΙΜΕΙ και παρολο που ειχα back up με mobileuncle δεν επανερχεται.

Τι λυση υπαρχει;

Αν φλασάρω επίσημη με YGDP θα επανερθει;

 

φλασαρε το 3g patch αλλιως αλλη ρομ αλλιως YGDP

Link to comment
Share on other sites

Σα να μη μας τα λεει καλα η μπαταρία μετα απο μια βδομαδα χρησης της Α310_031_ decrapiffied... Σημερα με μια ωρα οθονη και ειμαι στο 63%. Την πρωτη μερα που τη χρησιμοποιησα εβγαλε 6 ωρες. Ειναι πολυ smooth και δουλευουν ολα, αλλα με χαλασε σημερα :/ Κανενα αξιοπιστο προγραμματακι να δινει ριπορτ του τι καιει μπαταρια;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

φλασαρε το 3g patch αλλιως αλλη ρομ αλλιως YGDP

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φλασαρε το 3g patch αλλιως αλλη ρομ αλλιως YGDP

που το βρισκω;

εβαλα αλλη ρομ

(AOSP 4.2.2-CoolPad-8297W-V2.0-by-jonzalvo)

(Micromax_A310v2_031_decrappified)

αλλα παλι δεν το βρισκει

Δεν επανερχονται με τιποτα. Δοκιμασα και MtkDroidTools αλλα τιποτα.

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Εδώ:http://www.modaco.com/topic/373497-rom442-micromax-canvas-nitro-a310-rooted-decrappified/

Πρώτη σελίδα του ποστ: Κατεβάζεις την 031.

 

Τελικά αυτή είχα περασμένη γιατί δεν διάβασα οτι είχε ξεχάσει ο uploader να περάσει το νέο κέρνελ, με μπέρδεψε η ημερομηνία 140703!

Για να δούμε πως συμπεριφέρεται η μπαταρία με αυτή.

[ATTACH]53460[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...