Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαξε την εφαρμογή της η EUROBANK και δεν πάιζει πια σε ΚΙΤ-ΚΑΤ. ΕΙΜΑΙ ΜΕ MIUI 9.2.2

Μηπως έχουμε τρόπο να πάιξουμε με το προηγούμενο ΑPP όπως μου είχες

κάνει για την ΠΕΙΡΑΙΩΣ?

ΤΗΑΝΚΣ:rolleyes:

Edited by mlojim
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Αλλαξε την εφαρμογή της η EUROBANK και δεν πάιζει πια σε ΚΙΤ-ΚΑΤ. ΕΙΜΑΙ ΜΕ MIUI 9.2.2

Μηπως έχουμε τρόπο να πάιξουμε με το προηγούμενο ΑPP όπως μου είχες

κάνει για την ΠΕΙΡΑΙΩΣ?

ΤΗΑΝΚΣ:rolleyes:

 

Για τσέκαρε αυτό... :)

 

http://i101.fastpic.ru/big/2018/0808/52/ef026767acb14f8fe122703dea536952.png

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Νεο μικρό μπαγκ της ΑΕΧ moidded lite, δεν παίζει live wallpapers.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Bug..

Είναι LITE γι αυτό.. :)

 

Αν τόσο πολύ θες τις Live Wallpapers, ριξε αυτό στην διαδρομή: System/app

https://mega.nz/#!oBY3HSDC!j6KFfmljchN0yB7xdzAiQMRO1WnbsLOkwtvsVoUzujE

 

κανε ριμπουτ.

 

ΕΔΙΤ: ενδεχομένως και με απλή εγκατάσταση να δουλέψει. Δοκιμασε έτσι πρωτα, με απλή.

 

ΕΔΙΤ2: Αν θέλετε περισσότερες online AEX Wallpapers, εγκαταστήστε αυτό.

https://mega.nz/#!kQIXlCqD!ZjN7VLo_Se7w2Zk43GL2cbVuaPBmH8RODUguvJrCPcQ

 

(εντάξει, μη το παρακάνουμε και χαθεί ο χαρακτήρας της LITE... :lol::lol::lol: )

 

H ΡΟΜ είναι :love:.. Αυτήν έχω και τωρα..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Bug..

Είναι LITE γι αυτό.. :)

 

Αν τόσο πολύ θες τις Live Wallpapers, ριξε αυτό στην διαδρομή: System/app

https://mega.nz/#!oBY3HSDC!j6KFfmljchN0yB7xdzAiQMRO1WnbsLOkwtvsVoUzujE

 

κανε ριμπουτ.

 

ΕΔΙΤ: ενδεχομένως και με απλή εγκατάσταση να δουλέψει. Δοκιμασε έτσι πρωτα, με απλή.

 

ΕΔΙΤ2: Αν θέλετε περισσότερες online AEX Wallpapers, εγκαταστήστε αυτό.

https://mega.nz/#!kQIXlCqD!ZjN7VLo_Se7w2Zk43GL2cbVuaPBmH8RODUguvJrCPcQ

 

(εντάξει, μη το παρακάνουμε και χαθεί ο χαρακτήρας της LITE... :lol::lol::lol: )

 

H ΡΟΜ είναι :love:.. Αυτήν έχω και τωρα..

 

Δούλεψε αμέσως με απλή εγκατάσταση. You are a hack freak !!! :lol:

H rom θερίζει! :kill:

:thanks:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκίμασα και εγώ αλλά δυστυχώς δεν έπαιξε. Το πρόβλημα είναι οτι η εφαρμογή της Eurobank ζητάει πλεον έκδοση Android 5 και μεταγενέστερη για να τρέξει όποτε εφόσον η ΜIUI είναι 4.4 δεν κατεβαίνει η εφαρμογή από το Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις παλαιότερη έκδοση της..

Και μην αφήνεις να αναβαθμιστεί.

 

Για ψαξου εδω...

 

https://www.apkmonk.com/app/com.EurobankEFG/#previous

 

;)

;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι η καλύτερη λύση μέχρι να πάω σε ΑΕΧ moidded lite που είναι Nougat (αν μέχρι τότε δεν έχεις ανεβάσει rom σε Android Pie!:lol:)

 

Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλά και για οτι έχεις προσφέρει εδώ μέσα:respect:

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά.. :)

 

Android Pie κατι εχω βρει σε Android one..

;)

Μπορεί να έχουμε εκπλήξεις......!

http://i101.fastpic.ru/big/2018/0810/2a/08b5947343d044a20032a026afbf2a2a.jpg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά.. :)

 

Android Pie κατι εχω βρει σε Android one..

;)

Μπορεί να έχουμε εκπλήξεις......!

 

Pie στο F1 ??? :w00t:

:yahoo: :respect:

 

Καλές βουτιές ! :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο όχι, αν υποθέσω ότι έχω το πιο επιβαρυμενο τηλέφωνο, το πρόβλημα που είχα με όλες τις ρομ ήταν οι αποσυγχρονισμοι του WiFi και ότι καμία φορά το βρίσκω κλειστό. αλλά με την ΑΕΧ πάει σαν καινούριο, τα φαινόμενα αυτά μου συμβαίνουν σπάνια.

 

τώρα με την oreo που περιμένουμε όλοι πιστεύω να είναι καλύτερα τα πράγματα :D

να τελειώσει τις διακοπές του ο jpower με το καλό και μπορεί να κάνει το θαύμα του πάλι

Edited by narf
Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο όχι, αν υποθέσω ότι έχω το πιο επιβαρυμενο τηλέφωνο, το πρόβλημα που είχα με όλες τις ρομ ήταν οι αποσυγχρονισμοι του WiFi και ότι καμία φορά το βρίσκω κλειστό. αλλά με την ΑΕΧ πάει σαν καινούριο, τα φαινόμενα αυτά μου συμβαίνουν σπάνια.

 

τώρα με την oreo που περιμένουμε όλοι πιστεύω να είναι καλύτερα τα πράγματα :D

να τελειώσει τις διακοπές του ο jpower με το καλό και μπορεί να κάνει το θαύμα του πάλι

 

Pie το ωραίο ! :lol:

Pie περιμένουμε και θα του πάει το pie ! :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

jpower έχω ένα coolpad νεκρό και λέω να προσπαθήσω πάλι να το αναστήσω, είχε σβήσει ενώ είχε την twrp, και την RR και βγάζει error ακόμη και στα wipe. είχα προσπαθήσει και παλαιότερα αλλά δεν... κολλούσε πάντα στο 90κατι τις εκατό. θυμάμαι ότι είχα προσπαθήσει και με τον preloader τικαρισμενο όμως, μήπως το τουβλοποίησα οριστικά;

 

αν και όταν μπορέσεις ανέβασε τα drivers, flash tool, και rom από αυτά που χρησιμοποιησες όταν σου έπαθε κάτι παρόμοιο. μου είχαν στείλει και άλλοι συμφοριτες αρχεία αλλά δεν έγινε τπτ, οπότε λέω να προσπαθήσω ξανά με τα δικά σου αρχεία , αν σου είναι εύκολο φυσικά.

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω παρει αλλη συσκευη εχω σαν δευτερο το coolpad και βρηκα χρονο και του εγκατεστησα την AEX-MODDED-LITE https://forum.xda-developers.com/a310/development/aex-modded-lite-coolpad-f1-micromax-t3798239. Τι να πω το τηλ τρεχει απιστευτα σε συγκριση με τοσσες ρομ που ειχα δοκιμασει παλαιοτερα. Κανενα θεμα δεν εχω εντοπισει αν και την εχω μερικες μονο ωρες. Πολλα συγχαρητηρια στον jpower . Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από μόνο 4 χρόνια το coolpad δυστυχως με προδωσε...:) . Βεβαια εβαλα και γω το χεράκι μου ή μαλλον το νεράκι μου !!. Έχει κολλησει το κουμπί volume up πατημενο, λογο υγρασιας, γιατι ηρθε σε επαφη με νερο με αποτελεσμα να ανοιγει συνεχεια σε safe mode. Ξερει κανείς αν υπαρχει κάποια λυση γι αυτο?. Το κινητο εχει cwm recovery v6 0.3.0. Υ.Γ Θέλω να ευχαριστήσω τον jpower για τη υπεροχη δουλειά που κάνει με ολες αυτες της rom!!
Link to comment
Share on other sites

αν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα, θα χρειαστείς κατσαβιδακι να το ανοίξεις και να πας στο μπουτον και να το στεγνωσεις ή να το καθαρίσεις με ένα σπρέι επαφών. για να δεις πως ανοίγει εύκολα το κινητό πάτα στο YouTube Disassembly Coolpad F1

αν δεν πιάνουν τα χέρια σου τότε σε ένα κατάστημα με σέρβις κινητών, πολύ εύκολα θα το διορθώσουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρακολουθώ το νήμα 3-4 χρόνια , αν και δεν έχω φορτώσει άλλη rom ποτέ λόγω "μη μικρόβιου" και απλής χρήσης του κινητού. Βοηθήθηκα σε ρύθμιση ήχου, κάμερα και ψιλοπράγματα.

Επειδή όμως θέλω να το δοκιμάσω πλέον και επειδή το να διαβάσω την αλληλουχία αρκετών από τις 1700 σελίδες που έχω χάσει είναι λιγάκι δύσκολο, αν θέλετε μου απαντάτε επιγραμματικά τα παρακάτω:

1) Για να βάλω μια rom σαν την τελευταία του jpower χρειάζεται να έχω κάποια άλλη συγκεκριμένη προεγκατεστημένη; (χαζή ερώτηση μου φαίνεται, αλλά την κάνω). Ή δεν έχει σημασία ακόμα και αν έχω την εργοστασιακή του 2014;

2) Η διαδικασία είναι η ίδια με αυτή που περιγράφεται στις πρώτες σελίδες με recovery κτλ ή αυτό το xposed έχει αλλάξει κάτι και τα κάνει αυτόματα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. Αν οι ερωτήσεις μου απαιτούν κατεβατά συγγνώμη, επιγραμματικά και θα βρώ μπούσουλα.

Αν όχι θα βολευτώ με κάποια miui που έχει οδηγίες από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρακολουθώ το νήμα 3-4 χρόνια , αν και δεν έχω φορτώσει άλλη rom ποτέ λόγω "μη μικρόβιου" και απλής χρήσης του κινητού. Βοηθήθηκα σε ρύθμιση ήχου, κάμερα και ψιλοπράγματα.

Επειδή όμως θέλω να το δοκιμάσω πλέον και επειδή το να διαβάσω την αλληλουχία αρκετών από τις 1700 σελίδες που έχω χάσει είναι λιγάκι δύσκολο, αν θέλετε μου απαντάτε επιγραμματικά τα παρακάτω:

1) Για να βάλω μια rom σαν την τελευταία του jpower χρειάζεται να έχω κάποια άλλη συγκεκριμένη προεγκατεστημένη; (χαζή ερώτηση μου φαίνεται, αλλά την κάνω). Ή δεν έχει σημασία ακόμα και αν έχω την εργοστασιακή του 2014;

2) Η διαδικασία είναι η ίδια με αυτή που περιγράφεται στις πρώτες σελίδες με recovery κτλ ή αυτό το xposed έχει αλλάξει κάτι και τα κάνει αυτόματα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. Αν οι ερωτήσεις μου απαιτούν κατεβατά συγγνώμη, επιγραμματικά και θα βρώ μπούσουλα.

Αν όχι θα βολευτώ με κάποια miui που έχει οδηγίες από την αρχή

 

Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις αλλάξει recovery και μετά βάζεις όποια rom θέλεις. Το xposed είναι ένα εργαλείο το οποίο χρησιμοποιείται για να τρέχουν κάποιες εφαρμογές που δίνουν λειτουργίες και επιλογές που δεν υπάρχουν σε stock μορφή.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε την εφαρμογή της η EUROBANK και δεν πάιζει πια σε ΚΙΤ-ΚΑΤ. ΕΙΜΑΙ ΜΕ MIUI 9.2.2

Μηπως έχουμε τρόπο να πάιξουμε με το προηγούμενο ΑPP όπως μου είχες

κάνει για την ΠΕΙΡΑΙΩΣ?

ΤΗΑΝΚΣ:rolleyes:

 

Βρήκα ένα τρόπο.

Αν ανοίξεις την εφαρμογή χωρίς να έχεις ανοιχτά data η wifi θα σου ζητήσει τον κωδικό σου.

Μόλις τον βάλεις θα σου βγάλει μήνυμα λάθους, αμέσως άνοιξε data η wifi και θα σου ανοίξει η εφαρμογή κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω εκανα 3 φορες wipe πριν την εγκατασταση δεν φαινονται εγκατεστημενα gapps στην AEX MODDED LITE μετα την εκκινηση ?

Το ιδιο και στην ATOMIC OS for Coolpad F1 by Jpower73.zip

Link to comment
Share on other sites

Tα gapps στην aex modded lite ειναι προεγκατεστημενα. Ακολουθησες σωστα ολες τις οδηγιες εγκαταστασης με τσ σωστα wipe;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Tα gapps στην aex modded lite ειναι προεγκατεστημενα. Ακολουθησες σωστα ολες τις οδηγιες εγκαταστασης με τσ σωστα wipe;

 

Wipe data, cache, dalvik-cache, system. Χ3

Flash ROM.zip

 

Δεν υπαρχει καμια εφαρμογη google και δεν συνδεεται σε κρυφο ασυρματο δικτυο που το προσθετω χειροκινητα.

Δοκιμασα δυο φορες εγκατασταση ...

Link to comment
Share on other sites

μεσα ειναι τα γκαπς.

1000%.

Ανοιξε το ζιπ της ρομ και θα δεις εναν φαλεκο gapps

και μεσα σ αυτον ενα gapps.zip

 

στον script της εγκαταστασης θα δεις τις ακολουθες γραμμες

ui_print("Installing Gapps!");

package_extract_dir("gapps", "/tmp/install/bin/gapps");

run_program("/sbin/busybox", "unzip", "/tmp/install/bin/gapps/gapps.zip", "META-INF/com/google/android/*", "-d", "/tmp/install/bin/gapps");

run_program("/sbin/busybox", "sh", "/tmp/install/bin/gapps/META-INF/com/google/android/update-binary", "dummy", "1", "/tmp/install/bin/gapps/gapps.zip");

 

αυτες εγκαθιστουν τα gapps

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην AEX MODDED LITE by jpower πως κλεινουμε τις εφαρμογες που εχουν μεινει ανοιχτες και τρεχουν στο παρασκηνιο.

Ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...