Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήτσο,

Πήγαινε στο xda και πέρνα την miui 9.2 2.0 μαζί με τα βελτιωτικά που έχω ανεβάσει εκεί.

Και θα ησυχάσεις

 

jpower την έβαλα μαζί με τα patch, αλλά μου φαίνεται χειρότερη τελικά.

Το Volume Up button δεν δουλεύει, η φωτεινότητα στο αυτόματο κάνει ότι να 'ναι αφού μαυρίζει εντελώς την οθόνη, πήγα να την χαμηλώσω και το πήγα στο τέρμα όπου μαύρισε και στην τύχη κατάφερα να την ξανανοίξω στα τυφλά. Το κλείδωμα δουλεύει δεν δουλεύει, για να μπει σε silent mode χωρίς δόνηση, ενώ την έχω βγάλει, πρέπει να πατάει το button απ' την μπάρα.

Επίσης το viber ενώ σε όλες τι προηγούμενες εκδόσεις έμενε ανοιχτό, σύμφωνα με την επιλογή που έχει στις ρυθμίσεις του, τώρα αν κάνω clear στις ανοικτές εφαρμογές κλείνει και αυτό.

 

Υπάρχει καμιά έκδοση όσο πιο stable γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Πιο σταθερή ρομ από την MIUI 9,2,2,0 δεν υπάρχει.

Κατι έχεις κάνει λάθος.

 

Κανεις πλήρη καθαρισμό

φλασάρεις το 1. και μετά το 2.

για ελληνικά φλασάρεις: https://mega.nz/#!8ZgjFBhb!vq1w6Wb5nRsx4iED3xupejl1hDcRUUv1h_Z0l_oNZbQ

δες οδηγίες στο ποστ #2. Έχει πολλά πράγματα μέσα

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πιο σταθερή ρομ από την MIUI 9,2,2,0 δεν υπάρχει.

Κατι έχεις κάνει λάθος.

 

Κανεις πλήρη καθαρισμό

φλασάρεις το 1. και μετά το 2.

για ελληνικά φλασάρεις: https://mega.nz/#!8ZgjFBhb!vq1w6Wb5nRsx4iED3xupejl1hDcRUUv1h_Z0l_oNZbQ

δες οδηγίες στο ποστ #2. Έχει πολλά πράγματα μέσα

 

Έτσι ακριβώς το είχα κάνει και είχα αυτά τα προβλήματα. Την ξανα φλάσαρα και φαίνεται να είναι κομπλέ, δεν ξέρω τι είχε πάει λάθος.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα πάρει αυτή τη μπαταρία

https://www.aliexpress.com/item/Stonering-High-capacity-Battery-CPLD-329-3100mAh-For-Coolpad-F1-Coolpad-8297-8297W-phone/32827355358.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74f64c4dEL743A

πρίν κανά δίμηνο αλλά τελικά φούσκωσε...

Έχει κανείς καμμία πρόταση ?

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει αυτή τη μπαταρία

https://www.aliexpress.com/item/Stonering-High-capacity-Battery-CPLD-329-3100mAh-For-Coolpad-F1-Coolpad-8297-8297W-phone/32827355358.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74f64c4dEL743A

πρίν κανά δίμηνο αλλά τελικά φούσκωσε...

Έχει κανείς καμμία πρόταση ?

 

Αυτήν την έχω ένα χρόνο και ακόμα τα πάει πολύ καλά με βαριά χρήση....προσοχή όμως, δεν είναι 3600mAh είναι 3000..... αλλά δουλεύει σκυλίσια.

 

Da Da Xiong 3600mAh CPLD-329 Battery for Coolpad F1 Battery 8297 8297w

http://s.aliexpress.com/URRjA7N3?fromSns

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει αυτή τη μπαταρία

https://www.aliexpress.com/item/Stonering-High-capacity-Battery-CPLD-329-3100mAh-For-Coolpad-F1-Coolpad-8297-8297W-phone/32827355358.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74f64c4dEL743A

πρίν κανά δίμηνο αλλά τελικά φούσκωσε...

Έχει κανείς καμμία πρόταση ?

 

https://m.aliexpress.com/item/32827355358.html?aff_trace_key=e4ad15092b4f446bba459579503c36d0-1531259044606-07958-uNzr3F6&aff_short_key=uNzr3F6&aff_platform=msite

 

Αυτήν έχω τώρα από τον Δεκέμβριο του 17. Σαν μανισια.

 

Υ. Γ. που χαθήκατε ρε παιδιά...?

:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

https://m.aliexpress.com/item/32827355358.html?aff_trace_key=e4ad15092b4f446bba459579503c36d0-1531259044606-07958-uNzr3F6&aff_short_key=uNzr3F6&aff_platform=msite

 

Αυτήν έχω τώρα. Σαν μανισια.

 

Υ. Γ. που χαθήκατε ρε παιδιά...?

:)

μεταφερθήκαμε σε διπλανό φόρουμ για το redmi note 4. Αλλά η coolpadara ακόμα κρατά στα χέρια της γυναίκας μου πλέον.....η χρήση που κάνει είναι τρελή.....μια εβδομάδα την βγάζει η μπαταρία οπότε καταλαβαίνετε την σχέση με το κινητό που έχει χαχαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

μεταφερθήκαμε σε διπλανό φόρουμ για το redmi note 4. Αλλά η coolpadara ακόμα κρατά στα χέρια της γυναίκας μου πλέον.....η χρήση που κάνει είναι τρελή.....μια εβδομάδα την βγάζει η μπαταρία οπότε καταλαβαίνετε την σχέση με το κινητό που έχει χαχαχαχαχαχα.

Δηλαδή αξίζει αυτή η μπαταρία? Σωστά?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αξίζει αυτή η μπαταρία? Σωστά?

μια χαρά είναι...δύο μέρες άνετα αν κάνεις τους πρώτους κύκλους φόρτισης σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είχα πάρει και εγώ μετά από πόταση του jp αλλά παρότι την πρόσεξα και την έστρωσα, φούσκωσε στους 3 μήνες. Ο πωλητής ο κινέζος είπε θα μου στείλει άλλη αφού έχει εγγύηση 12 μηνών. Για να δούμε !
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλευει ακόμα μωρε μπράβο!:!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Το έχει η γυναίκα με την τελευταία miui, αφαίρεσα κάποιες εφαρμογές +νέα μπαταρία..όσο βγάλει, αλλά μέχρι να τα φτύσει πάει σφαίρα!!
Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες νουγκατ πάει σφαίρα.

Ειδικα με την AEX MODDED LITE που ανέβασα τελευταία.

 

Αυτή και η miui 9.2 2.0 ό,τι καλύτερο..!

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Συμφοριτες μια βοήθεια...

Το κινητάκι φαίνεται να τα έπαιξε, το έκανα φορματ, προσπάθησα να ξαναβάλω την τελευταία miui του jpower που είχε φορεμενη αλλά τίποτα.. μου βγάζει το ίδιο μήνυμα (ελπίζω να φαίνεται στη φώτο)

Μπορούμε να το σώσουμε μέσω pc; 7f5f6908e21c8946b150300a55961d9b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

όταν κάνεις τα wipe σου βγάζει τπτ; ή τα κάνει κανονικά;

δομιμασε να αντιγράψεις ξανά το zip στην κάρτα μνήμης και μετά φλασαρε το. επίσης δοκίμασε και με άλλη rom όπως την AEX MODDED Lite και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνεις τα wipe σου βγάζει τπτ; ή τα κάνει κανονικά;

δομιμασε να αντιγράψεις ξανά το zip στην κάρτα μνήμης και μετά φλασαρε το. επίσης δοκίμασε και με άλλη rom όπως την AEX MODDED Lite και βλέπουμε

 

Τα wipe τα έκανα εξαρχής και έβγαλε το ίδιο μήνυμα, ακόμα και στην επιλογή clean to install new rom που ξαναεκανε wipe την cache έβγαλε πάλι το ίδιο, δεν πιστεύω να φταίει η ρομ, μάλλον η rom του κινητού τα έφτυσε. Δεν ξέρω αν μέσω pc γίνει κάτι..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

είχα το ίδιο πρόβλημα όπως και ο takaros7 αν θυμάμαι καλά, δες στην 1753 σελίδα και μετά, εμένα δεν σώθηκε το τηλέφωνο αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Συμφοριτες μια βοήθεια...

Το κινητάκι φαίνεται να τα έπαιξε, το έκανα φορματ, προσπάθησα να ξαναβάλω την τελευταία miui του jpower που είχε φορεμενη αλλά τίποτα.. μου βγάζει το ίδιο μήνυμα (ελπίζω να φαίνεται στη φώτο)

Μπορούμε να το σώσουμε μέσω pc; 7f5f6908e21c8946b150300a55961d9b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περνά μανισια με sp flash tools.

Μην τικαρεις τον preloader.

 

Το εχω πάθει πολλές φορές..

Μόνο έτσι σώζεται..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Περνά μανισια με sp flash tools.

Μην τικαρεις τον preloader.

 

Το εχω πάθει πολλές φορές..

Μόνο έτσι σώζεται..

 

Χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη έκδοση sp flash tools;

Να αποφύγω τα Windows 10 που έχω στο desktop και να το κάνω στο laptop που έχει Windows 7; είναι καλύτερα για να κάτσουν οι drivers;

Ευχαριστώ αδελφέ..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψα πριν γιατί έφυγα για διακοπές...

Πριν 20 μέρες περίπου φλάσαρα την AEX MODDED LITE και ... έδωσα το κινητό στον πατέρα μου επειδή το δικό του μας άφησε.

Φλάσαρα τη ρομ, το πατς, κάτι ακόμη για το wifi που είχε φτιάξει ο φίλος jpower και το βρήκα στην πορεία (δεν θα μάθουμε ποτέ αν χρειαζόταν αυτό :lol: ), έσβησα το φάκελο που έβγαζε το μήνυμα για το mtp host και τέλος, απενεργοποίησα το "ρώσικο" φλας κατά την ομιλία !

Από τότε λοιπόν το cooplad έχει γίνει άλλο τηλέφωνο και δουλεύουν όλα άψογα ! Ούτε ένα λαγκαρισμα, ούτε μια αποσύνδεση, ούτε καν επανεκκίνηση δεν χρειάστηκε για κανένα λόγο. Το ότι χρησιμοποιούμε συγκεκριμένη εφαρμογή για κάμερα η το ότι δεν δουλεύει το vpn (το χρησιμοποιεί κανείς αυτό? ) και οι επαφές των sim, είναι εντελώς αμελητέα προβλήματα μπροστά στην ανανέωση που κέρδισε το τηλέφωνο. Η ρομ είναι πολύ πιο γρήγορη από κάθε άλλη συμπεριλαμβανομένης και της RR που είχα πριν και της μαμά (εννοείται).

Πολλά συγχαρητήρια στον φίλο jpower, μόλις αποκτήσαμε καινούριο κινητό ! ;)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε διακοπές και έχω την AEX MODDED LITE.

Αυτή και η miui 9.2 2.0 ό,τι καλύτερο έχω ανεβάσει.

 

Για την ιστορία, έχω ένα lg g3 2g ram. Το πήρα σχεδόν τζάμπα λόγω ενός προβλήματος που ουσιαστικά λύθηκε με αλλαγή μπαταρίας. Του έχω περάσει Zoe rom όπου είναι η στοκ marshmallow καθαρισμένη από σαβούρες με τον καλύτερο kernel σε επιδόσεις, τον xceed.

 

Το δικο μας με την AEX MODDED LITE είναι ένα κλικ πιο σβέλτο παρότι το lg έχει snapdragon 801.

Θα το καταλάβετε, όσοι έχετε το μοντελο αυτο οταν θα αναγκαστείτε νσ μηδενίσετε τα animation στα developer options για να τα φέρετε στα ίσια.

 

Αν και άτοπη η σύγκριση, μπορεί να δώσει ενδείξεις για το μέγεθος της προσπάθειας που έχει γίνει πάνω στο τηλέφωνό μας.. :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από σχεδόν 6 μήνες αποφάσισα να πιάσω πάλι το παλαιό αλλά καλό coolpad. Έχω μείνει αρκετά πίσω με μια MIUI 9.2.2 και θέλω να δω τι νέο υπάρχει. Μπορεί κάποιος να δώσει κανένα link για το τελευταίο υπάρχει για να έρθω στο σήμερα??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στην σελίδα 1762 από το ποστ #26429 του jpower και βάζεις την ΑΕΧ αν θέλεις να αλλάξεις ρομ , έχει και κάτι ψιλορυθμισεις πιο μετά αλλά θα τις βρεις, 10 σελίδες είναι μόνο
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στην σελίδα 1762 από το ποστ #26429 του jpower και βάζεις την ΑΕΧ αν θέλεις να αλλάξεις ρομ , έχει και κάτι ψιλορυθμισεις πιο μετά αλλά θα τις βρεις, 10 σελίδες είναι μόνο
Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...