Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε σχετικά με το τι μπορεί να φταίει για να διορθώσω την υπερβολική κατανάλωση ενέργειας που προέρχεται από το swiftkey και το gmail ξαφνικά τις τελευταίες δύο μέρες; Είμαι με EMUI3 b262

https://drive.google.com/file/d/1cE7P4ZC8XLvarWWsGpVjJURwRZpbfVZx/view?usp=sharing

Edited by necromanthus
Υποβολή screenshot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά έχω ένα θέμα με τα led...ανάβουν στα μηνύματα και στις κλήσεις και όχι στις ειδοποιήσεις από messenger Viber και Yahoo.....τι πρέπει να δω? έχω την ρομ του jpower.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω ένα θέμα με τα led...ανάβουν στα μηνύματα και στις κλήσεις και όχι στις ειδοποιήσεις από messenger Viber και Yahoo.....τι πρέπει να δω? έχω την ρομ του jpower.

 

Σε messenger & whatsapp ανάβουν κανονικά..

http://fs5.directupload.net/images/171205/m4z6zpkg.jpghttp://fs5.directupload.net/images/171205/su4cy6q5.jpg

http://fs1.directupload.net/images/171205/h2wp3tz2.jpghttp://fs1.directupload.net/images/171205/q8ibeeni.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα.

Μπορείς να εξηγήσεις σε παρακαλώ πως παίρνεις τον 1tb χώρο με το QuickPic για τις φωτογραφίες?

Κατέβασα την εφαρμογή και το μόνο που μου εμφανίζει στις επιλογές είναι ένα CM Cloud με 2gb μόνο χώρο.....

 

Μήπως είναι 2000gb?

http://fs5.directupload.net/images/171205/j73eyz9r.jpg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορει να πεi καποιος και πως μπορει να συνδεθεις στο quickpic καθως οταν προσπαθω βγαζει ενα error 403 και περι user agent.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις έναν λογαριασμό με email και Password. Εάν το προτείνεις σε έναν φίλο σου, μεσω κωδικού που θα βάλει κι αυτός στο δικό του QuickPic, σου δίνει +1000 γιγα δώρο.

Κάπως έτσι, έχει πολύ καιρό και δεν θυμάμαι ακριβώς. Δεν τολμώ να κάνω log our διότι έχω ξεχάσει τον κωδικό :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις έναν λογαριασμό με email και Password. Εάν το προτείνεις σε έναν φίλο σου, μεσω κωδικού που θα βάλει κι αυτός στο δικό του QuickPic, σου δίνει +1000 γιγα δώρο.

Κάπως έτσι, έχει πολύ καιρό και δεν θυμάμαι ακριβώς. Δεν τολμώ να κάνω log our διότι έχω ξεχάσει τον κωδικό :lol:

Σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις συνδεση πατωντας το λογαριασμο Google. Ενω παλαιοτερα συνδεοταν τωρα βγαζει σφαλμα που ανεφερα και εχω ηδη λογαριασμο και παλαιοτερα ανεβαζε τις φωτο.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν δουλεψε με το Google και έκανα έναν νέο με γιαχου.

 

Κάνε κι εσύ κάτι αντίστοιχο.

Με google δεν πρόκειται να δουλέψει. Έχει αλλάξει η πολιτική της Google σε τέτοια θέματα.

Κάτι πήρε το μάτι μου...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Eιχα ηδη ανεβασει φωτο με χωρο 1005 Gb αν θυμαμαι καλα. Αν δουλευει ο τροπος για να παρω επιλεον χωρο με νεο θα το δοκιμασω. Ευχαριστω πολυ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δουλεύει.

Θυμάμαι ακολούθησα τις οδηγίες και πήρα, με τη μία, 1000 και την πρότεινα στον αδερφό μου, με κωδικό, και πήρα αλλά 1000

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν δουλεύει το Quickpic για 1000gb. Ίσως το σταμάτησαν γιατί βλέπω στην αναζήτηση ότι από το 2015

δεν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα με το 1, 2 ή 5tb χώρο. Μετά εξαγοράστηκε από κάποια Cheetah και δεν είχε πλέον 1 tb χώρο.....

Δίνει μόνο 2gb αν κάνεις καινούριο CM Account. Εκτός αν έχει κάποιος referral κωδικό να μου στείλει να δοκιμάσω.

Τα φώτα σας παρακαλώ!

Edited by akisthegreat
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν δουλεύει το Quickpic για 1000gb. Ίσως το σταμάτησαν γιατί βλέπω στην αναζήτηση ότι από το 2015

δεν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα με το 1, 2 ή 5tb χώρο. Μετά εξαγοράστηκε από κάποια Cheetah και δεν είχε πλέον 1 tb χώρο.....

Δίνει μόνο 2gb αν κάνεις καινούριο CM Account. Εκτός αν έχει κάποιος referral κωδικό να μου στείλει να δοκιμάσω.

Τα φώτα σας παρακαλώ!

 

http://quickpic.en.uptodown.com/android

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

 

Κάπου εδώ γύρω θα είναι! Να ψάξουμε, ρε παιδιά...

 

Κάποιοι είπαν οτι το είδαν σε κάτι Coolpad συσκευές.

 

:lol::lol::lol:

δεν παιζεστε!!!

παντως εγω με το RN4 εχω miui 9 :D:D

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Να ψάξετε παιδιά και να είστε σίγουροι ότι θα το βρείτε! Και για το mi5s και σαφέστατα για το RN4X που πήρε πρώτο από όλα miui9 και εδώ γράφατε πως το έψαχναν κι εκεί... Έχει πάρει επίσημα miui9 το coolpad και δεν το ξέρω; Καλή η πλάκα και εννοείται να το κρατήσετε όσο πιο πολύ μπορείτε, δεν είμαι από αυτούς που αλλάζουν κινητό κάθε λίγο, αλλά ας υπάρχει ένα μέτρο. Προσωπικά το f1 με κούρασε με τις τόσες αλλαγές ρομ, όπου όλες είχαν τα θέματα τους και το άλλαξα στα δύο χρόνια περίπου... Απολαύστε το κινητό σας και μην προσπαθείτε να το βγάλετε καλύτερο απ' όλα με το ζόρι!

 

Xiaomi Redmi Note 4

•••
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

δεν παιζεστε!!!

παντως εγω με το RN4 εχω miui 9 :D:D

 

:D

Καζούρα κάνουμε να περνάει η ώρα..

:p

 

......

Δεν προσπαθούμε να το βγάλουμε καλύτερο.. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Είπαμε, γράφουμε κάτι να περνάει η ώρα, μιας και η miui 9 είναι totally bugless στο coolpad μας.

..

Μακάρι να μπορούσε να μας υποστήριζε και η δική μας έτσι και να μην χρειάζεται να καταφεύγουμε σε ατελείωτα port'n'flash..

Σύντομα όλοι θα εγκαταλειψουμε αυτό το νημα. Αργά η γρήγορα. Και με την επιθετική- οικονομική πολιτική της Xiaomi είναι πολύ πιθανό να αποκτήσουμε κι εμείς ένα....

Μέχρι τότε ας απολαύσουμε την 9 καθώς πάλι τα ίδια θα λέμε για την miui 10.. ;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

..

Μακάρι να μπορούσε να μας υποστήριζε και η δική μας έτσι και να μην χρειάζεται να καταφεύγουμε σε ατελείωτα port'n'flash..

 

Αυτό ακριβώς! Αν θυμάμαι μάλιστα καλά, η coolpad είχε ανακοινώσει πως το F1 θα έπαιρνε και android 5! Όλοι ξέρουμε τι πήραμε τελικά...

 

Xiaomi Redmi Note 4

•••
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...

Κάθε νόμισμα έχει 2 πλευρές.

 

Όντως, η εταιρία δεν το υποστήριξε. Αυτό "ανάγκασε" τους διάφορους devs να ασχοληθούν με custom roms ακόμη και απλοί χρήστες, με rom porting (όπως εγω) όντας σε μια συσκευή που είχε πουλήσει στη μισή Κίνα και μέχρι τελευταία στις Ινδίες (με άλλη επωνυμία).

Χάρη σ αυτό, όλοι μας γίναμε πιο "σοφοί ". Πολύ δε περισσότερο, στην αντιμετώπιση καταστάσεων που σε άλλες συσκευές θα τρέχαμε σε γερμανους με το 25αρι στην τσέπη...

 

Κάποιος φίλος που πήγε σε αλλο νήμα (λογω αλλαγής συσκευής), εγραψε ότι ο μέσος συμφορουμιτης εδω μέσα, είναι επιπέδου Master σε άλλα νήματα.

..

Η συσκευές αλλάζουν. Χάνονται.

Η γνώση παραμένει..

:)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Jpower73 εχω θεμα με τα sms απο την εθνικη τραπεζα για αλλαγη i-code εχει γινει καμια αλλαγη για να μην δεχομαστε μηνυμα απο πενταψηφια? Η να κοιτάξω με την wind μηπως παιζει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ορίσεις την messaging την δική μου (Handsent sms) ως στοκ μηνυματιερα.

Δοκίμασε και μια άλλη..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...