Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Αυριο το αργοτερο μεθαύριο πιστευω να μου ερθει ένα f1 που παρηγγειλα από ebay και που κατά 99% φοραει την μαμα ρομ,ποιο ρουτ να του κανω και ποια recovery να του εγκαταστήσω?

Επισης ποια ρομ του jpower73 να του βαλω?

Ρωταω ποια ρομ γιατι στο δικο μου ειχα την τελευταια αλλα την ειχα περασει με dirty πανω από την προτελευταια και όλα δουλευαν αψογα και θελω και στο καινουργιο τηλ.(τροπος του λεγειν καινουργιο!)να κανω τα ιδια αλλα δεν θυμαμαι πως και τι εκανα και που βρισκω ρομς,recovery και εργαλειο ρουτ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω δώσει εδώ και περίπου 6 μήνες το coolpadάκι στην κοπέλα μου αλλά πάνω έχει μία miui η οποία έχει βγάλει πολλά bugs (αυτή του jpower είναι) και συνέχεια μου λέει να το αλλάξω. Υπάρχιε ένα λινκ να κατεβάσω κάποια ρομ ας είναι 4άρα απλά να είναι όσο stable γίενεται, κάποια παλιά aosp πχ κτλ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάνα καλό car charger έχει κανείς υπόψιν του για το κινητό μας....λόγω ταξιδίων λιώνει η μπαταρία μέχρι το απόγευμα με ανοιχτά δεδομένα Bluetooth κλπ....αν έχει κάποιος και κάνα λινκ με σώνει..... ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω δώσει εδώ και περίπου 6 μήνες το coolpadάκι στην κοπέλα μου αλλά πάνω έχει μία miui η οποία έχει βγάλει πολλά bugs (αυτή του jpower είναι) και συνέχεια μου λέει να το αλλάξω. Υπάρχιε ένα λινκ να κατεβάσω κάποια ρομ ας είναι 4άρα απλά να είναι όσο stable γίενεται, κάποια παλιά aosp πχ κτλ?

 

https://www.needrom.com/download/hiwe-os-repack/

 

HiveUI από το Needrom, βράχος.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ρε παιδια που σας πριζω αλλα όπως εγραψα και πιο πριν παρηγγειλα ένα f1 από ebay και κατά 99% φοραει την μαμα ρομ,ποιο ρουτ να του κανω και ποια recovery να του εγκαταστήσω?

Επισης ποια ρομ του jpower73 να του βαλω?

Ρωταω ποια ρομ γιατι στο δικο μου ειχα την τελευταια αλλα την ειχα περασει με dirty πανω από την προτελευταια και όλα δουλευαν αψογα και θελω και στο καινουργιο τηλ.(τροπος του λεγειν καινουργιο!)να κανω τα ιδια αλλα δεν θυμαμαι πως και τι εκανα και που βρισκω ρομς,recovery και εργαλειο ρουτ!

Link to comment
Share on other sites

https://www.needrom.com/download/hiwe-os-repack/

 

HiveUI από το Needrom, βράχος.

 

thanks grgz θα την εγκαταστήσω με την πρώτη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Τοσος κοπος είναι?

Ενας ρε παιδια να μου πει με ποιο προγραμα κανουμε ρουτ το κινητακι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Τοσος κοπος είναι?

Ενας ρε παιδια να μου πει με ποιο προγραμα κανουμε ρουτ το κινητακι γινεται?

 

http://vrootdownload.info/mobile/

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5720598#post5720598

Edited by bandirs
Link to comment
Share on other sites

Thank's φιλε!

jpower73 εχω την 17.06.08 αποθηκευμενη στον υπολογιστη μου,να βαλω κατευθείαν αυτην η μηπως να βαλω καποια παλαιοτερη δικια σου και μετα με dirty την 17.06.08 ?

Γιατι ετσι ειχα κανει στο f1 μου(που περιμενω να μου ερθει οθονη) και δουλευε εκπληκτικα buggles και γρηγορα( με διαφορα η καλυτερη ρομ στα 3+ χρονια με το f1)!

Link to comment
Share on other sites

Τοσος κοπος είναι?

Ενας ρε παιδια να μου πει με ποιο προγραμα κανουμε ρουτ το κινητακι γινεται?

 

Ρε συ valsam, συγνώμη κιόλας, αλλά έχεις ρωτήσει τα ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ πράγματα πάνω από ένα εκατομμύριο φορές, έχεις πάρει απαντήσεις, έχεις προσπαθήσει, δεν σου μένει τίποτα, δε θυμάσαι κάτι;

 

Στην τελική έχει οδηγούς στην πρώτη σελίδα, είναι αδύνατον να σου λέμε κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ valsam, συγνώμη κιόλας, αλλά έχεις ρωτήσει τα ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ πράγματα πάνω από ένα εκατομμύριο φορές, έχεις πάρει απαντήσεις, έχεις προσπαθήσει, δεν σου μένει τίποτα, δε θυμάσαι κάτι;

 

Στην τελική έχει οδηγούς στην πρώτη σελίδα, είναι αδύνατον να σου λέμε κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια.

 

Συγνωμη φιλε αν ενοχλησα!

Αλλα δεν εβρισκα πουθενα vroot 1.7.9 οσο κι'αν εψαξα στο google και πραγματικα δεν ξερω αν πρεπει να περασω μια πιο παλια miui πριν βαλω την 17.06.08 γιατι αν θυμαμαι καλα αυτοι που περασαν την 17.06.08 με καθαρη εγκατασταση μετα επρεπε να κανουν ορισμενα φιξακια και δεν το κατεχω και γιάυτο και ρωταω !

Τοσο κακο εκανα?

Link to comment
Share on other sites

Nai........

 

Στο μεταξύ...

 

 

Screenshot_2017-08-30-18-52-33-221_com.facebook.png

 

Ετοιμάστε τα nandroid backup σας...

;)

 

Ισως fake. Ισως οχι..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...