Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην παρεα.εχει δοκιμασει κανεις την εν λογω emui?

 

Την εχω βαλει εγω,τις επαφες τις συγχρονισε κανονικα σε μενα σε σχεση με πιο παλιες απο το needrom που δεν το εκαναν.

 

Κατα τα αλλα κομπλε,με καλη διαρκεια μπαταριας!

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει εγω,τις επαφες τις συγχρονισε κανονικα σε μενα σε σχεση με πιο παλιες απο το needrom που δεν το εκαναν.

 

Κατα τα αλλα κομπλε,με καλη διαρκεια μπαταριας!

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει εγω,τις επαφες τις συγχρονισε κανονικα σε μενα σε σχεση με πιο παλιες απο το needrom που δεν το εκαναν.

 

Κατα τα αλλα κομπλε,με καλη διαρκεια μπαταριας!

 

Όταν λες ότι τις συγχρόνισε κανονικά μάλλον εννοείς ότι δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα, όλες συγχρονίζουν τις επαφές, το πρόβλημα δεν εμφανίζεται άμεσα αλλά σε ανύποπτο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε via browser απο το μαγαζι. Είναι ότι πιο γρηγορο υπάρχει.

Εφεξής, ο στοκ της μιυι, θα ξηλωθει. Δεν έχει νόημα να έχω έναν περιηγητή που είναι φουλ στα κινέζικα ενώ ο via είναι κατά πολύ ανώτερος. Και καθαρός....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι τις συγχρόνισε κανονικά μάλλον εννοείς ότι δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα, όλες συγχρονίζουν τις επαφές, το πρόβλημα δεν εμφανίζεται άμεσα αλλά σε ανύποπτο χρόνο.

 

εσυ το ειπες πιο καλα απο μενα:lol:

μεχρι στιγμης,ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τη γνώμη σας...

Είμαι με AOSP Maucat 2 χρόνια περίπου. Εδώ και κανα 20μερο η μπαταρία πέφτει αρκετά πιο γρήγορα από πριν. Κι όταν φτάνει στο 1%, ενώ λες θα σβήσει το κινητό, κρατάει αρκετά λεπτά.

Της έκανα battery calibration και συνεχίζει να έχει την ίδια συμπεριφορά. Είναι σημάδια αυτά ότι τα έφτυσε η μπαταρία και θέλω καινούρια; Στο DU Batter Saver βλέπω: "Max Capacity 1390 mAh"... Γιατί έτσι; 2500 mAh δεν είναι η μπαταρία κανονικά;

 

Από την άλλη, λέω μήπως είναι και θέμα ROM, γιατί μου κάνει γενικά διάφορα τώρα τελευταία. Με πιο σπαστικό το χάσιμο του σήματος όταν μπαίνω και βγαίνω από χώρους όπως ασανσέρ (ενώ το icon δείχνει γεμάτο σήμα). Οπότε θα πάω και για αλλαγή ROM. Με όσα διάβασα, μάλλον πάω για iNew V3 Plus 1.3 ή για κάποια Miui (απ' τις οποίες Miui δεν έχω καθόλου εμπειρία ως τώρα). Ερωτήσεις:

 

1). Όσον αφορά τις Miui... MIUI 8 - 6.12.01 vs. MIUI 8 - 17.1.12, τι επιλέγουμε; Την τελευταία; Εγκατάσταση καθαρή;

 

2). Έχω recovery την CWM 6.0.5.0. Πρέπει να αλλάξω σε twrp ή philz για να βάλω είτε iNew είτε Miui; Ρωτάω γιατί σε παλαιότερα post του @jpower73 με οδηγίες εγκατάστασης, αναφέρει μόνο twrp ή philz...

 

3). Θα μπορώ να κάνω restore στην καινούρια ROM (είτε iNew είτε Miui) τα apps που έχω πάρει backup με το Titanium; Ή προτείνεται καλύτερα καινούρια εγκατάστασή τους, λόγω του ότι η νέα ROM είναι αρκετά "διαφορετική" από την AOSP Maucat;

 

Μπορεις να βαλεις την miui 6.10.20 και μετα με dirth flash Την τελευταια 17.1.12 η να δοκιμασεις την νεα emui 3 που αναφερεται πιο πανω. Καλυτερα να βαλεις το τελευταιο twrp που προτεινει και ο jpower. Aν κανεις backup τα προγραμματα σου μπορεις επειτα να τα επαναφερεις μεσω titanium. Eτσι εκανα και εγω μετα τη χρονια χρηση της emiui και πηγα σε miui 6.11.3 που ειμαι τωρα. Μονο θεμα το bluetooth που εχουν αναφερει αρκετοι.

 

Έγινε, σ' ευχαριστώ φίλε μου.

 

Μια γνώμη παιδιά και για τη μπαταρία;;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε via browser απο το μαγαζι. Είναι ότι πιο γρηγορο υπάρχει.

Εφεξής, ο στοκ της μιυι, θα ξηλωθει. Δεν έχει νόημα να έχω έναν περιηγητή που είναι φουλ στα κινέζικα ενώ ο via είναι κατά πολύ ανώτερος. Και καθαρός....

 

Όντως είναι πολύ καλός. Μου θυμίζει το Maxthon που χρησιμοποιώ επίσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εσυ το ειπες πιο καλα απο μενα:lol:

μεχρι στιγμης,ολα μια χαρα.

 

Χαχαχαχα, σου εύχομαι να μην το πάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω την inew v3plus κια εδω και λιγο καιρο δεν μπορω να σβήσω 'η να γράψω στην sd. Τα permissions απο το system/etc δινουν δικαιωμα rw στην sdcard και το sdfix μου λεει οτι είναι ολα οκ... και πάλι ομως το προβλημα παραμένει. Δοκιμασα να κανω εναν καινουριο φακελο στην sd και μετα π.χ η kamera na αποθηκευει εκει τς φωτογραφιες, αλλα και παλι το προβλημα παραμενει. Καμια ιδεα? Δοκίμασα ολες τις λυσεις του google. Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ εχω fx explorer

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω την inew v3plus κια εδω και λιγο καιρο δεν μπορω να σβήσω 'η να γράψω στην sd. Τα permissions απο το system/etc δινουν δικαιωμα rw στην sdcard και το sdfix μου λεει οτι είναι ολα οκ... και πάλι ομως το προβλημα παραμένει. Δοκιμασα να κανω εναν καινουριο φακελο στην sd και μετα π.χ η kamera na αποθηκευει εκει τς φωτογραφιες, αλλα και παλι το προβλημα παραμενει. Καμια ιδεα? Δοκίμασα ολες τις λυσεις του google. Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ εχω fx explorer

 

Εγώ χρησιμοποιώ Root Browser, για κάνε μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δυστυχως.Αρχικα φανηκε οτι εσβησε ενα αρχειο,αλλα μετα απο reboot το αρχειο ηταν ανεπαφο. Υπαρχει καμια αλλη ιδεα? Νομιζω αυτο ειχε ξαναπαρουσιαστει σε καποιον (δεν θυμαμαι αν ηταν ιδια ρομ) και ειχε βρεθει λυση,αλαλ ηταν πριν καιρο και σε τοσα μηνυματα ακομα δεν εχω βρει κατι... Edited by kabatzas_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η latest version του TWRP recovery για το κινητό μας; (αν ήταν εύκολο, ένα link)

Περνιέται κανονικά, μέσα από το Mobileuncletools, όπως και η CWM;

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δυστυχως.Αρχικα φανηκε οτι εσβησε ενα αρχειο,αλλα μετα απο reboot το αρχειο ηταν ανεπαφο. Υπαρχει καμια αλλη ιδεα? Νομιζω αυτο ειχε ξαναπαρουσιαστει σε καποιον (δεν θυμαμαι αν ηταν ιδια ρομ) και ειχε βρεθει λυση,αλαλ ηταν πριν καιρο και σε τοσα μηνυματα ακομα δεν εχω βρει κατι...

 

Μη σου κάνει εντύπωση αν φταίει η κάρτα, τσέκαρέ τη με κάποιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

φταιει η καρτα SD. το είχα παθει πριν 2 χρονια με τις ρομ των ιταλο-ισπανων. Δοκιμασε να την φορμαρεις σε fat32 σε ενα πισι

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε via browser απο το μαγαζι. Είναι ότι πιο γρηγορο υπάρχει.

Εφεξής, ο στοκ της μιυι, θα ξηλωθει. Δεν έχει νόημα να έχω έναν περιηγητή που είναι φουλ στα κινέζικα ενώ ο via είναι κατά πολύ ανώτερος. Και καθαρός....

 

τέλειος ο via browser super.... ότι καλύτερο για το κιν μου

να σε ρωτήσω ετοιμάζεις ρομ ή είναι έτοιμη? η τελευταία miui που έφτιαξες περνάμε?για πες και από μπαταρία πως πάμε ?όπως και να χει θα την περάσω....

bugs όχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

For MIUI China Developer/Alpha ROM:

 

From 22nd, Jan to 5th, Feb: All China Dev/Alpha ROM updates will be suspended.

On 6th, Feb: All China Developer/Alpha ROM updates will be released as usual.

 

:zzz:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η latest version του TWRP recovery για το κινητό μας; (αν ήταν εύκολο, ένα link)

Περνιέται κανονικά, μέσα από το Mobileuncletools, όπως και η CWM;

Kατεβασε απο εδω την εκδοση 3.0.2 και φλασαρε την απο recovery https://drive.google.com/file/d/0B9PPSzot529vWXctM0VEdWp3SUk/view

Στη συνεχεια μπες ξανα σε Recovery και θα εμφανιστει η νεα εκδοση.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε απο εδω την εκδοση 3.0.2 και φλασαρε την απο recovery https://drive.google.com/file/d/0B9PPSzot529vWXctM0VEdWp3SUk/view

Στη συνεχεια μπες ξανα σε Recovery και θα εμφανιστει η νεα εκδοση.

 

Έγινε, ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω τώρα το ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια απορία. Είμαι με τη miui 8.1, 6.10.20 του φίλου jpower αν έχει κάποια σημασία. Δοκιμάζω να δώσω hotspot τόσο από Vodafone όσο και από what's up σε άλλο κινητό αλλά και στο pc και ενώ συνδέονται κανονικά δε παίρνουν ίντερνετ. Υπάρχει κάτι που αγνοώ; Κάποια βοήθεια ή κάποιο βήμα που πρέπει να κάνω; Δε θα με πείραζε να αλλάξω ρομ αρκεί να δουλεύει στη νέα, αν φυσικά φταίει η miui δε γνωρίζω.
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα . Είμαι εδώ και 2 1/2 χρόνια με την μαμισια ρομ και τώρα πλέον χρειάζομαι τα 4 ψηφία επειδή από σύνδεση πήγα σε κάρτα και θέλω να μαθαίνω τις καινούργιες προσφορές. Το νήμα είναι πολύ μεγάλο και δεν μπόρεσα να βρω τις οδηγίες που είχαν δοθεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...