Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι.

επέλεξα συσκευή SAMSUNG GT-I9100

Screenshot_20160718_172141.pngphoto storage

είναι εφαρμογή του πλεηστορ.

και επίσης, είναι module του xposed.

 

Αν δεχτουμε οτι το market enabler είναι ¨περίεργο¨ και προς αποφυγή, τότε για το device faker???

 

Στα της RR 571, τωρα...

 

Το σκριπτ για την διαχείριση της μνήμης φαινεται να κανει δουλεια. ανοιξα ολες τις εφαρμογες του τηλεφώνου, κατεβασα και ανοιξα facebook, κατεβασα 7 παιχνίδια της ταξης των 40-80μβ +το NEED FOR SPEED - no limits (652mb)

Screenshot_20160718_170806.pngfree upload

Τα ανοιξα ολα...

Η ραμ έπεσε στα 250ΜΒ, χωρις να παρουσιασει λαγκ.

 

Αφησα το τηλέφωνο χωρις να το πειράξω για κανα 20λεπτο.

και η μνημη, επανηλθε στα 800μβ~

 

μετά απο ριμπουτ και παροτι μου εμφανιζε τις εφαρμογες στα recents η μνήμη είναι αυτή που βλέπετε...

 

rsz_1screenshot_20160718_171951.jpgfree image hosting

 

πηγαινοντας στην διαδρομή settings/memory, μου έδινε σταθερά κατελημένη μνήμη 550~ ΜΒ και πάνω από 1400 free.

 

Τώρα, ξαναγύρισα στην 570, διότι η 571 θέλει λίγη δουλίτσα.

Εκανα ένα λάθος στα vold + sdcard.

 

*Μου ήρθε Mail ειδοποίησης ότι συνδεθηκα στο Facebook και Google από συσκευή Samsung Galaxy SII.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παιδια ειμαι καινουργιος στην διαδικασια της αναβαθμισης του λογισμικου οποτε αμα υπαρχει κανεις που μπορει να με βοηθησει να αναβαθμησω το λογισμικο android απο 4.2.2 σε 4.4 και πανω θα το εκτημουσα. Αμα αφηνατε και κανενα λινκ μαζι με οδηγιες θα ηταν τελειο. Υπενθημηση οτι δεν γνοριζω τιποτα οποτε καθε λεπτομερεια βοηθαει. Ευχαριστω ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι.

επέλεξα συσκευή SAMSUNG GT-I9100

 

Αν δεχτουμε οτι το market enabler είναι ¨περίεργο¨ και προς αποφυγή, τότε για το device faker???

 

Οπως σου ειπα μολις επελεξα samsung s3 και εκανα reboot το τηλεφωνο κολλησε σε bootloop.Ευτυχως μπορεσα μεσω του file manager του twrp να μπω στον data/app και να σβησω το device faker και ετσι γλυτωσα το φλασαρισμα/restore.

 

 

Το σκριπτ για την διαχείριση της μνήμης φαινεται να κανει δουλεια. ανοιξα ολες τις εφαρμογες του τηλεφώνου, κατεβασα και ανοιξα facebook, κατεβασα 7 παιχνίδια της ταξης των 40-80μβ +το NEED FOR SPEED - no limits (652mb)

 

Η ραμ έπεσε στα 250ΜΒ, χωρις να παρουσιασει λαγκ.

 

Αφησα το τηλέφωνο χωρις να το πειράξω για κανα 20λεπτο.

και η μνημη, επανηλθε στα 800μβ~

 

 

Το θεμα ειναι να μην φτανει στα 200/300mb ελευθερα εξαρχης..!Αυτο ειναι το bug.Mετα απο καποια ωρα ισως ξαναελευθερωσει την μνημη,με reboot εννοειται οτι θα ξαναελευθερωσει την μνημη..!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μην φτανει στα 200/300mb ελευθερα εξαρχης..!Αυτο ειναι το bug.Mετα απο καποια ωρα ισως ξαναελευθερωσει την μνημη,με reboot εννοειται οτι θα ξαναελευθερωσει την μνημη..!

 

Σε εμενα παντως κατω απο 600mb δεν εχω δει. Και εχω facebook ανοιχτο το pokemon go (μην γελατε ρε...) gps, wifi, data ανοιχτα μονιμα . Σιγουρα μια σελιδα chrome viber και ισως κατι να ξεχναω. Αυτο που μου φανηκε περιεργο ειναι οτι μετα απο reboot μου εμανισε στις προσφατες εγαρμογες καποιες που τις ειχα σβησει καμια ωρα πριν...

Link to comment
Share on other sites

Kernel audiutor βάζεις low memory killer aggressive Και τελος.

 

Για το προηγούμενο πείραμα, άνοιξα ταυτόχρονα 8 παιχνίδια, ένα εκ των οποίων το need for speed.

Γενικά, Τώρα Δοκιμαζω μερικά σκριπτακια για τον σκοπό αυτό... Αυτό που έχω τώρα παίζει καλύτερα...

.

Εξ άλλου, η χρήση είναι υπερβολή... Δεν πρόκειται ποτέ να ανοίξω, ταυτόχρονα, τοσα παιχνίδια... :p

 

Το packs hit μου άδειαζε την μπαταρια νεράκι... Πρόσεξε το.. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εμενα παντως κατω απο 600mb δεν εχω δει. Και εχω facebook ανοιχτο το pokemon go (μην γελατε ρε...) gps, wifi, data ανοιχτα μονιμα . Σιγουρα μια σελιδα chrome viber και ισως κατι να ξεχναω. Αυτο που μου φανηκε περιεργο ειναι οτι μετα απο reboot μου εμανισε στις προσφατες εγαρμογες καποιες που τις ειχα σβησει καμια ωρα πριν...

 

 

Και σε μενα, σε γενικές γραμμές, εκεί παίζει...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω κάτι αλλά μην με κοροιδεψετε... Μπορώ να το κάνω όταν τρέχει το pokemon go να μην κλείνει ή κλειδώνει ή οθόνη;

:D :D :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kernel audiutor βάζεις low memory killer aggressive Και τελος.

 

Για το προηγούμενο πείραμα, άνοιξα ταυτόχρονα 8 παιχνίδια, ένα εκ των οποίων το need for speed.

Γενικά, Τώρα Δοκιμαζω μερικά σκριπτακια για τον σκοπό αυτό... Αυτό που έχω τώρα παίζει καλύτερα...

.

Εξ άλλου, η χρήση είναι υπερβολή... Δεν πρόκειται ποτέ να ανοίξω, ταυτόχρονα, τοσα παιχνίδια... :p

 

Το packs hit μου άδειαζε την μπαταρια νεράκι... Πρόσεξε το.. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Και σε μενα, σε γενικές γραμμές, εκεί παίζει...

Ποτέ θα βγαλεις τη 5.7.1 ??

Link to comment
Share on other sites

#share

 

GET READY

 

(CM14) Cyanogenmod 14 Rumours: Features & Release Date

 

Cyanogenmod is one of the best known custom ROMs for Android devices. Even though, sometimes some developers build Unofficial CM ROMs they are quite similar as Google updates.

 

If you have had the opportunity to install a Cyanogenmod ROM on your phone then maybe you have observed how stable they are. Cyanogenmod Team has released many ROMs such as CM11 based on KitKat 4.4.4, CM12 based on Lollipop 5.0, CM12.1 based on Lollipop 5.1 and CM13 based on Marshmallow 6.0 and is still launching other ROMs.

 

 

However, now we are in July and Google has informed us that it will release the next big Google Update for Nexus devices in September of this year. Also, Google has finally taken the wraps off of the sugary snack-themed codename for Android 7.0 N : “Nougat.”

 

Once, Android 7.0 Nougat will be released by Google, Cyanogenmod developers will start to work for Cyanogenmod 14. Here are some rumours that what features will be included in Cyanogenmod 14 and when will be released.

 

Also Read: Which Devices are getting CM14 Nougat 7.0

 

Cyanogendmod 14 Features

 

Multitasking

 

According to some reports, one of the main features of Cyanogenmod 14 will be split-screen multi-tasking. Here are some sentences about it We’re working hard on a range of enhancements for Android in this form-factor,” “There are many things, like split-screen multi window, that we’ve been spending a lot of time on – hopefully, we can share more about this soon.”

 

Better battery life

 

Cyanogenmod Team has promised for it’s fans that will work for a better battery life. This battery optimization feature is called Doze and will put your phone to sleep without changing anything on your Android phone. Which means that once you have updated your device to Android 7.0 the power saving mode will start itself.

 

Cyanogenmod 14 Release Date

 

You will have the chance to download and install Cyanogenmod 14 which is also known as CM14 on your Android device between Spetember-October of 2016. However, we should not forget to say that it depends also what Android phone are you using.

 

That’s it, Now for now these are all features that will be included on Cyanogenmod 14.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως προβλήματα με play store κτλ μπορεί να οφείλονται και σε dpi. Κοιτάξτε το μήπως έχει καμία περίεργη τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε θέματα με το youtube στις lollipop και είχατε καρφωτή παλιά εκδοση, κάντε μια δοκιμή με την τελευταία.

Εγώ είχα το restart στα 5 sec και το buffering στο seek, έκανα κατά λάθος update από το play store και δουλεύει πλέον τέλεια.

Ίσως να χρειάζεται ακόμα το edit στο xml για να παίξει HD, το είχα κάνει ήδη και δεν έχω σκοπό να κάνω πειράματα (ετοιμάζομαι ψυχολογικά για ΜΜ :D)

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω κάτι αλλά μην με κοροιδεψετε... Μπορώ να το κάνω όταν τρέχει το pokemon go να μην κλείνει ή κλειδώνει ή οθόνη;

 

Με την Ressurection Remix είσαι?

Αν ναι, πας Settings -> Display&Lights -> Sleep και μπορεις να βάλεις να σβήνει η οθόνη μετα από 60 λεπτά.

Μπορείς από τα Configurations να βάλεις και tile στα Quick Settings για να το αλλάζεις πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Kernel audiutor βάζεις low memory killer aggressive Και τελος.

 

 

 

Αν θέλετε καλύτερα αποτελέσματα, βάλτε empty applications 512 και content provider 256 ή λιγότερο, αν δείτε ότι δεν σας έρχονται ειδοποιήσεις στο Facebook/messenger.

Μη ξεχάσετε να ενεργοποιησετε το apply on boot, πανω δεξια. Reboot για να πάρει τις αλλαγές.

 

Με την ρύθμιση αυτή, λογικά θα έχετε ~ 500 ελεύθερα για εφαρμογες προσκηνιου/παρασκηνιου.

Εαν όμως ανοιξετε ταυτόχρονα καμία 10αρια παιχνίδια, τότε εμπιπτετε στην κατηγορία foreground & visible, οπου ο πήχης είναι ακόμη πιο χαμηλά...

Οπότε λογικά, θα στραγγίζει κι άλλο μνήμη..

Εκτός κι αν βάλετε το όριο στο foreground ψηλά π. χ. Στα 512.

Οπότε θα έχετε συνέχεια 512 ελεύθερα, αρκετά fc και ένα τηλέφωνο με 1,5 γίγα ραμ και όχι 2... :)

Τεσπα... Ετσι τα αντιλαμβάνομαι τα πράγματα...

Όπως θέλετε...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Ειμαι με την rr 5.70 και δυστηχως δεν μπορω με τιποτε να περάσω εφαρμογες στην sd. Με αποτελεσμα να μην χωρανε πλεον οι εφαρ. Ογες στην μνημη του κινητου. Και το pokemon go δεν ανοιγει καν Edited by komitis13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Ειμαι με την rr 5.70 και δυστηχως δεν μπορω με τιποτε να περάσω εφαρμογες στην sd. Με αποτελεσμα να μην χωρανε πλεον οι εφαρ. Ογες στην μνημη του κινητου. Και το pokemon go δεν ανοιγει καν

Αφήνεις τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη και μεταφέρεις τα δεδομένα τους στην sd

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει λινκ απο CM11 πλήρως λειτουργική?

απο αναζήτηση στο νήμα, βρήκα μόνο λινκς απο xda.

και τα παιδιά απο εδώ να μιλάνε για προβλήματα σε gps και 2η κάρτα sim.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φόρεσα την cm13 r54 ....δεν μπορω με τίποτα να δω δορυφόρους, το GPS το δείχνει οτι είναι on αλλά....

 

ναι δεν παιζει το gps

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

gps χωρις καρτα σιμ μεσα γινεται να χρεισιμοποιησω με καποιο τροπο ?

 

ναι δεν παιζει ρολο οταν ειναι σε device only mode

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπάρχει λινκ απο CM11 πλήρως λειτουργική?

απο αναζήτηση στο νήμα, βρήκα μόνο λινκς απο xda.

και τα παιδιά απο εδώ να μιλάνε για προβλήματα σε gps και 2η κάρτα sim.

ευχαριστώ.

 

πληρως λειτουργικη rom σε πανω απο kitkat δεν εχουμε.cm11 επισης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...