Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια,

υπάρχει εξέλιξη στο θέμα της cm

 

Από το πρωί που την έχω, ολα είναι οκ...

Θα ανεβάσω, το απόγευμα, στο mega, τροποποιημένη.

όποιος θέλει με pm για να μην παραπλανουμε τον κόσμο..

 

Για στείλε και από εδώ μια να δοκιμάσουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

παιδια,

υπάρχει εξέλιξη στο θέμα της cm

 

Από το πρωί που την έχω, ολα είναι οκ...

Θα ανεβάσω, το απόγευμα, στο mega, τροποποιημένη.

όποιος θέλει με pm για να μην παραπλανουμε τον κόσμο..

 

 

Ενδιαφέρομαι και εγώ αλλά θα πρότεινα να postάρεις το αρχείο και όποιος θέλει να δοκιμάσει να το flashάρει.

Δεν έχεις καμία ευθύνη εσύ αν brickάρουμε την coolpadara μας ! :)

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι ποιο ακριβως link ειναι αλλα αμα κανεις αναζητηση ετσι κατι θα βρεις σιγουρα "driver pc for coolpad f1"

 

Δυστυχώς δεν δουλεύει τίποτα... Ότι και να κάνω, το pc δεν διαβάζει το κινητό, παρά μόνο μέσω προγραμμάτων όπως Wondershare MObileGO ή Mobomarket... Και θέλω να κάνω partition στην SD για να περάσω εφαρμογές εκεί και δεν μπορώ...:(

 

http://i63.tinypic.com/34fbrt2.png

Edited by ObiGoSu
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει τίποτα... Ότι και να κάνω, το pc δεν διαβάζει το κινητό, παρά μόνο μέσω προγραμμάτων όπως Wondershare MObileGO ή Mobomarket... Και θέλω να κάνω partition στην SD για να περάσω εφαρμογές εκεί και δεν μπορώ...:(

 

http://i63.tinypic.com/34fbrt2.png

 

εχω το αρχειο πως να στο στειλω? είναι περιπου 8,5mb

Link to comment
Share on other sites

εχω το αρχειο πως να στο στειλω? είναι περιπου 8,5mb

 

Μπορείς να το ανεβάσεις στο Mega και να μου στείλεις το λινκ με pm? Νομίζω :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και ενα χρόνο την αρχική rom 4.2.2. Θα ήθελα να περασω κάποια άλλη για αλλαγή και πιο σύγχρονη απο jelly bean. Δεν εχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, απλά να μην ειναι "βαριά", να δουλεύουν ολα χωρίς να με προβληματιζει. Μια πιο συγχρονη ρομ δηλαδή απο αυτη που εχω, να την περασω μια φορα και να μην ξανα ασχοληθω! Ποια λετε; emui ; Και αν ναι ποια emui εχω ψιλοχαθει στα τοσα posts! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια,

υπάρχει εξέλιξη στο θέμα της cm

 

Από το πρωί που την έχω, ολα είναι οκ...

Θα ανεβάσω, το απόγευμα, στο mega, τροποποιημένη.

όποιος θέλει με pm για να μην παραπλανουμε τον κόσμο..

 

Και εγώ, και εγώ... :-)

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να ειμαι αγενης οποιος δεν ξερει τι ακριβως ειναι η custom recovery,πως αλλαζει,πως κανεις root,πως ξερεις αν εισαι root κλπ καλυτερα να μην ψαχνει πως θα αλλαξει rom αλλα να ψαξει και να διαβασει τι κανουν τα προαναφερθεντα.Ειναι πιο ευκολο απο το να ποσταρεις εδω και να περιμενεις.Κινδυνευει να μεινει με μη λειτουργικο τηλεφωνο μεχρι καποιος να φιλοτιμηθει και να απαντησει για 1000στη φορα offtopic πραγματα (που δεν θα επρεπε κιολας στο συγκεκριμενο thread)

 

Θα ειναι καλυτερα και γι αυτον για να μαθει κατι,και για μας για να μην απανταμε συνεχεια τα ιδια,και για το thread που ειναι ηδη 1200+ σελιδες.

 

Το thread αυτο δεν ειναι γενικο για το android και πως δουλευει,ειναι για ενα συγκεκριμενο τηλεφωνο,τις rom του και οτι αλλο δεν ισχυει γενικα για ολα τα android αλλα μονο για το Coolpad f1.Οι προηγουμενες ορολογιες και διαδικασιες ειναι οι ιδιες για ολα τα android τηλεφωνα.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

παιδια,

υπάρχει εξέλιξη στο θέμα της cm

 

Από το πρωί που την έχω, ολα είναι οκ...

Θα ανεβάσω, το απόγευμα, στο mega, τροποποιημένη.

όποιος θέλει με pm για να μην παραπλανουμε τον κόσμο..

 

Στείλε και σε μενα

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια,

υπάρχει εξέλιξη στο θέμα της cm

 

Από το πρωί που την έχω, ολα είναι οκ...

Θα ανεβάσω, το απόγευμα, στο mega, τροποποιημένη.

όποιος θέλει με pm για να μην παραπλανουμε τον κόσμο..

Στείλε και σε μένα. Αν και καλό θα ήταν να την ανεβάσεις στο θεμα και όποιος θέλει δοκιμάζει... Δεν έχεις καμιά ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Οι δοκιμές ολοκληρώθηκαν. Μέχρι στιγμής, όλα καλά.

 

Αρχείο Αλλαγών:

-Το φιξακι για το GPS ενσωματωθηκε στην ρομ με ρύθμιση για 10+ δορυφόρους με το πρώτο άνοιγμα. Πλέον το GPS της είναι 100% λειτουργικό. No need for patch.

- Ενσωματώθηκε η εφαρμογή OGYoutube για προβολή HD βιντεο. http://ogmods.net/home/ogyoutube?ref=xda&tab=Download.

- Βελτιώθηκε η μέθοδος ενεργοποίησης του Η+. Πλέον, με ένα soft reboot, έχετε Η+ για πάντα χωρίς να χρειάζεται να καταφύγετε στην ίδια διαδικασία.

- Το selinuxmodechanger είναι ,μονίμως ρυθμισμένο, σε Permissive.

- Διορθωθηκε το animation φορτισης της μπαταρίας, οταν το τηλέφωνο είναι σβηστο. Στις προηγούμενες εκδόσεις, η οθόνη έμενε μονίμως αναμένη στο battery charge icon, δίχως να υπάρχει η δυνατότητα απεικόνισης του ποσοστού φόρτισης. Πλέον. ΟΚ!

 

Γενικά, έγινε εξορθολογισμός της εγκατάστασης της ρομ, χωρίς μπρος-πισω.

Τα αρχεία που φλασάρονται, υποχρεωτικά, είναι:

- CYANOGENMOD ROM 12.1 (330,7ΜΒ)

- GAPPS (ντάξ, όχι και τόσο απαραίτητο..!)

- SDCARDFIX (το Nextapp SDFIX του playstore, δεν κάνει δουλειά)

 

 

σύνολο εφαρμογών: 110 (μαζί με xposed framework)

δοκιμάζω ακόμη μία φορά και

αρχίζω upload σε μεγκα!

 

ΤΕΛΕΙΑ !!!

uploading......

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που όλα πάνε καλά, θα αντικαταστήσω το ποστ της παλαιότερης παρουσίασης με αυτό, ωστε το λινκ της κεντρικής να οδηγεί σε σωστή λύση.

Μέχρι τότε, το παρόν, έχει, καθαρά, προσωρινό χαρακτήρα..

Πριν ξεκινήσετε να αλλάξετε ρομ, αποθηκεύστε όλες σας τις επαφές στο google (cloud) ή στην phone storage με κάποιο πρόγραμμα τύπου, π.χ. super backup pro, διότι δεν μπορεί να δει τις επαφές των sim. Μόλις περάσετε το gmail σας, οι επαφές θα κατεβούν στο τηλέφωνό σας.

 

1.CYANOGENMOD ROM 12.1 final:

https://mega.nz/#!NFZEnACa!L1wR356MB1usuNMSzwWgF-GJSBlxGzuxvmxY7TI_F0A

Είναι η τελευταία τροποποίηση της εν λόγω ρομ, με την προσθήκη ορισμένων στοιχείων που, σίγουρα, θα σας χρειαστούν.

Πέρα από το βασικό πακέτο, εμπεριέχεται:

- ΖΤΕ CAMERA (πολύ καλυτερη της stock, γρήγορη, απλή, με καλές φωτογραφίες και βλέπει κάρτα sd με την μία, αρκεί να το ορίσεις από τις ρυθμίσεις της)

- XPOSED INSTALLER (έτοιμος-εγκατεστημένος για να χρησιμοποιήσετε τα καλούδια του xposed framework)

- VIDEOLAN VLC PLAYER (για αναπαραγωγή FHD videos/ταινίες χωρίς Lagging)

- λακι πατσερ (ουδέν σχόλιο)

- GPS TEST (για έλεγχο λειτουργίας του GPS)

- TITANIUM BACKUP (το γνωστό προγραμμα)

- MOBILEUNCLE TOOLS (Ο θείος)

- WAKELOCK DETECTOR (για έλεγχο κατανάλωσης/διεργασιών)

- FX EXPLORER+ROOT (πολύ καλός explorer καρτών με interface που θυμίζει pc και δυνατοτητες παρέμβασης στο σύστημα)

- TITANIUM RECORDER (το καλύτερο πρόγραμμα εγγραφής ήχου)

- SELINUXMODECHANGER (σε περίπτωση που δεν βλέπει sim cards, επιλέγετε permissive)

 

2. GAPPS 5.1 micro (https://mega.nz/#!ZA4HnBzZ!7PViwL68-uLAWMoH1o-TU1sxMga-MapFANucGsggq3s) ή

2α. GAPPS 5.1 pico (https://mega.nz/#!gJJEXSxZ!aavVGB3C6PF5PNb8E2rP_67gVwPjncYhu_KavfdwshM)

(μπορείτε να βάλετε ότι άλλο πακέτο θέλετε. Εβαλα τα micro διότι χρειάζομαι το calendar)

 

 

Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε Philz recovery (https://mega.nz/#!AcoUBCab!KX5zqEfWgQuHuwsxXlfpstxKooQlJ6C1SpKz8OIiDzI).

Μπαίνουμε σε recovery κανουμε τα απαραίτητα wipes (cache,dalvik,system,data)

 

Εν συνεχεία, φλασάρουμε τα ανωτέρω.

 

Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση κάνουμε reboot. Δεν χρειαζονται wipe cache και τετοια.

 

Ξεκινάει η είσοδος στο λειτουργικό.

¨Optimizing android apps .... of 113¨ και κατι τέτοια

 

Επιλέγουμε γλώσσα (Επέλεξα Αγγλικά)

Εφεξής, σε ότι μας ρωτάει, κανουμε skip και next.

 

Δλδ, δεν συνδεόμαστε σε κανενα δικτυο (Data ή Wifi) και πατάμε skip ή skip anyway.

(Στο popup του λακι πατσερ, δινουμε δικαιώματα χρηστη "allow").

(Στο popup του macrodroid, δινουμε δικαιώματα χρηστη "allow")

 

Στις καρτέλες περί συνδρομής στον cyanogenmod και περι βελτίωσης location, πατάμε next. Δεν υπάρχει θέμα.

Γενικά κάνουμε τους κινέζους, μέχρι να μπουμε στο λειτουργικό.

 

Μόλις μπουμε στο λειτουργικό, κάνουμε τα εξής, με την σειρά:

 

1. πάμε Settings > About Phone και πατάμε πολλές φορές στο Build Number ώστε να ανοιξουμε την κρυφή καρτέλα Developers options

2. Μπαινουμε στο Developers options και ενεργοποιούμε το advanced reboot και στο root access επιλέγουμε Apps and ADB

3.παταμε το HOME BUTTON

4.πάμε στο συρτάρι των εφαρμογών, ανοιγουμε την εφαρμογή SELINUXMODECHANGER, δίνουμε δικαιώματα διαχειριστή και επιλέγουμε ¨PERMISSIVE¨. Πολύ χρήσιμο, ειδικά αν φλασάρουμε τίποτα περίεργο και το τηλέφωνο δεν βλέπει κάρτες σιμ, τότε θα μας το έχει γυρίσει σε “ENFORCED”. Tοτε ανοίγουμε την εφαρμογή και το γυρνάμε σε “PERMISSIVE”

5.πατάμε ΗΟΜΕ BUTTON.

6. πάμε Settings > sim cards >sim 1ή2 settings > επιλεγουμε τον σχετικό ΑΡΝ για το ιντερνετ του παρόχου μας διότι δεν τον έχει τικαρισμένο.

7. πατάμε back key και πάμε και ανοιγουμε DATA

8. Από το POWER BUTTON κάνουμε SOFT REBOOT. Έτσι κάνει επανεκκίνηση μόνο το λειτουργικό.

9. Μόλις μπούμε στο λειτουργικό (τυχόν fc του TreBuchet το αγνοούμε-δεν θα εμφανιστεί ξανά), κάνουμε DATA OFF και αμέσως DATA ON (ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΔΩ: ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ DATA PLAN, ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ¨ΤΣΙΜΠΗΣΕΙ¨ ΤΟ ΕΥΡΟΥΛΑΚΙ. ΓΙ' ΑΥΤΟ, ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ, ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ DATA ON. ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΣΤΟ OFF. Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ)

Αυτό ήταν... Πλέον λειτουργεί GPS, 3G και στις 2 κάρτες.

Στην αρχή, ίσως σας βγάζει ¨Ε¨ αλλά μετά από 30" θα πιάσει Η+, ανάλογα με την τοποθεσία σας.

10. Εφεξής θα κάνετε κανονικό Reboot

 

 

Αυτά...

 

Αντιμετώπιση low incall volume .

Λοιπόν,

Αφού το πρόβλημα λύνεται με Airplane mode ON/OFF, σκέφτηκα το εξής.

(Αν δεν μπορείς να λύσεις ένα πρόβλημα, παρέκαμψέ το.)

Χρησιμοποιώντας την εφαρμογή macrodroid, έφτιαξα μακροεντολές που, ουσιαστικά, παρακάμπτουν το πρόβλημα, σε σημείο που δεν γίνεται αντιληπτό.

Οι μακροεντολές είναι:

- booting

Εκτελεί:

1. Airplane mode on με διατήρηση wifi

2. Airplane mode off

Κατά την φάση εκκίνησης της συσκευής

 

- incall issue

Εκτελεί:

1. Airplane mode on με διατήρηση wifi

2. Airplane mode off

Ανά χρονικό διάστημα 5 λεπτών εξασφαλίζοντας δυνατό ήχο στο ακουστικό αλλά και επαναφορά στο δίκτυο της κινητής, όταν προερχόμαστε από ΝΟ SIGNAL κατάσταση.

 

- data available

Εκτελεί:

1. Αποτροπή εκτέλεσης της ανωτέρω εντολής, ΜΟΝΟ, όταν είναι ανοιχτά τα

DATA και σερφάρουμε, ώστε να σερφάρουμε ελεύθερα.

 

- onoffaftercall

1. πραγματοποιεί airplane on/off μετά από κλήση

 

- power off

1. Εκτέλεση προγραμματισμένου σβησίματος της συσκευής στις 03:00, σε

περίπτωση που ξεχαστεί αναμμένη. Την έφτιαξα διότι η CM δεν διαθέτει scheduled power off. (μπορείτε να την απενεργοποιήσετε αν δεν σας ενδιαφέρει)

 

Να τονίσω, ότι η εναλλαγή από airplane off σε on γίνεται σχεδόν ακαριαία και δε γίνεται αντιληπτή από τον χρήστη. Δεν πρόκειται να δείτε ¨Χ¨ στις κεραίες δίπλα στο ρολόι. Κλειδώνει στους ίδιους πύργους και δεν χρειάζεται να ψάξει να βρει δίκτυο.

Πολύ σημαντικό: Οταν δεν χρησιμοποιείτε DATA καλό είναι να το έχετε σε 2G διότι αφενός εξοικονομεί μπαταρία, αφετέρου δε, κλειδώνει πολύ πιο γρήγορα στο δίκτυο.

 

Τις άνωθεν μακροεντολές θα τις κατεβάσετε από δω… https://mega.nz/#!YFhDhLRa!3Bh8JruSpV7Zu-olzP8W-juhJs0u94t9QyApieXkLuQ

Θα τις αποθηκεύσετε στην /sdcard1 (καρτα sd). Θα ανοιξετε την εφαρμογή, θα πατήσετε το κάτω δεξιά κιτρινο κουμπί, θα επιλέξετε import (local storage) θα πλοηγηθείτε στην διαδρομή /sdcart1 και θα επιλέξετε ένα αρχειο με το όνομα Macrodroid commands .mdr .

Μπορείτε να φτιάξετε και σεις δικές σας εντολές ή να καταργήσετε κάποια από αυτές από το κουμπα΄κι που έχει στο πάνω δεξί μέρος κάθε καρτέλας εντολής. Έχει πληθώρα επιλογών

Αυτό ήταν…

 

ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ/ΠΑΚΕΤΑ

Αφού τελειώσετε με το παραπάνω σετάρισμα μπορείτε να φλασάρετε:

1. XPOSED FRAMEWORK (προαιρετικό, αλλά, μάλλον, θα το χρησιμοποιήσετε. Η ρομ έχει περασμένο τον XPOSED INSTALLER έτοιμο. Οπότε μπαίνετε και το εξοπλίζεται κατά την αρεσκεία σας) ( https://mega.nz/#!8RhjgBYJ!u-hKwXzdP272S9QGbKjVcO2Oww6Jrmom6MV3jODBWy4)

Αν θέλετε να το βγαλετε το xposed, ορίστε ο Uninstaller του.. https://mega.nz/#!pJh3CQwD!n4jIiyTJPN3GZ9McnAhCP8e_2HLdPjLJi8nooJmS4WY για φλασαρισμα.

2. CAPPS (https://mega.nz/#!UBwgmTKL!9WH0eb83eOZG8oBqqyuLerS6Jqe9Q_aaSsRhPH5rIiA) (προαιρετικό πακέτο με εφαρμογές της cyanogen μεταξύ αυτων Dialer /contacts και πολλα θέματα. )

3. Για όσους δεν θέλουν AUDIO FX, μπορούν να το παγώσουν/ξηλώσουν με το titanium backup και να περάσουν DOLBY ATMOS

flash link (install)... https://mega.nz/#!kAxz0SAA!ExpQ4W2IsLeg5iw_C6KqGkx_crGeocfYSNotXHqJDlE

Αν και πάλι, δεν μείνετε ικανοποιημένοι μπορείτε να το ξεφλασάρετε..

flash link (uninstall)...https://mega.nz/#!gJZGHQiZ!sLaV4rvJnu2STZWJXlNyKwhzrTTXILeK0TsT3uQIsLM

 

Τώρα... κάτι ψιλομπαγκ όπως το FM ραδιόφωνο δεν παίζει στο εξωτερικό ηχείο, θα το ψάξω και θα δώσω πατς

 

4. Αν δεν σας αρέσει ο Dialer, βαλτε αυτόν ... ASUS CONTACTS & DIALER (τον συστήνω, διότι δίνει απ' ευθείας πρόσβαση στην επιλογή κάρτας για κλήση χωρίς popup) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.contacts&hl=el ή τον TRUE DIALER από το μαγαζί (επίσης με υποστήριξη 2 sim) ή ότι θέλετε.

 

Αν δεν σας βάζει ο fx Explorer στο root, εγκαταστήστε αυτο το add-on...https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx.rr&hl=el (αν και νομίζω ότι το έχω προ-εγκαταστήσει)

 

Για να πάρετε περισσότερο ήχο από το speaker, ανοιξτε audio fx, στην κατηγορία speaker επιλέξτε εφέ flat ή απενεργοποιήστε εντελώς το εφέ.

 

 

{σ' αυτό το σημείο, να ξεκαθαρίσω, δεν είμαι developer. Απλά, προσπαθώ να εντοπίσω τι λείπει από το λειτουργικό και να το διορθώσω στο μέτρο, πάντα, των δυνατοτήτων μου}

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το ανεβάσεις στο Mega και να μου στείλεις το λινκ με pm? Νομίζω :p

 

γιατι ξερω πως ανεβαζω στο mega?:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρις να θελω να ειμαι αγενης οποιος δεν ξερει τι ακριβως ειναι η custom recovery,πως αλλαζει,πως κανεις root,πως ξερεις αν εισαι root κλπ καλυτερα να μην ψαχνει πως θα αλλαξει rom αλλα να ψαξει και να διαβασει τι κανουν τα προαναφερθεντα.Ειναι πιο ευκολο απο το να ποσταρεις εδω και να περιμενεις.Κινδυνευει να μεινει με μη λειτουργικο τηλεφωνο μεχρι καποιος να φιλοτιμηθει και να απαντησει για 1000στη φορα offtopic πραγματα (που δεν θα επρεπε κιολας στο συγκεκριμενο thread)

 

Θα ειναι καλυτερα και γι αυτον για να μαθει κατι,και για μας για να μην απανταμε συνεχεια τα ιδια,και για το thread που ειναι ηδη 1200+ σελιδες.

 

Το thread αυτο δεν ειναι γενικο για το android και πως δουλευει,ειναι για ενα συγκεκριμενο τηλεφωνο,τις rom του και οτι αλλο δεν ισχυει γενικα για ολα τα android αλλα μονο για το Coolpad f1.Οι προηγουμενες ορολογιες και διαδικασιες ειναι οι ιδιες για ολα τα android τηλεφωνα.

φιλε μου με συγχωρεις μπορει να εχεις δικιο ,αλλα για να βαλω μια ρομ και τιποτα άλλο απλως για να δουλευει ικανοποιητικα ένα τηλ το οποιο θα το εχει η κορη μου, για να κανω μονο αυτό λοιπον αν πρεπει να διαβασω 1300 σελιδες και να μαθω τα παντα δεν μπορω, και δεν υπαρχει ο χρονος δηλαδή, ενταξει συγνωμη αν ενοχλω, αλλα αν θελει καποιος μπορει να βοηθησει σε συγκεκριμένα πραγματα που θελω να ρωτησω σε pm και τελος. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

τα λινκ του μεγκα θελουν decrypt key

 

sorry guys, γραφω από το κινητό, στο οποιο έχω εγκατεστημενη την εφαρμογή mega που κάνει decrypt αυτοματα.

Τα λινκς αποκατασταθηκαν.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

γιατι ξερω πως ανεβαζω στο mega?:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου με συγχωρεις μπορει να εχεις δικιο ,αλλα για να βαλω μια ρομ και τιποτα άλλο απλως για να δουλευει ικανοποιητικα ένα τηλ το οποιο θα το εχει η κορη μου, για να κανω μονο αυτό λοιπον αν πρεπει να διαβασω 1300 σελιδες και να μαθω τα παντα δεν μπορω, και δεν υπαρχει ο χρονος δηλαδή, ενταξει συγνωμη αν ενοχλω, αλλα αν θελει καποιος μπορει να βοηθησει σε συγκεκριμένα πραγματα που θελω να ρωτησω σε pm και τελος. Ευχαριστω.

Inew v3 plus από needrom και θα μείνετε ικανοποιημένοι,στην πρωτη σελιδα υπάρχει αναλυτικός οδηγός όπως επίσης και στην σελιδα του needrom.Για οτι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ξερω πως ανεβαζω στο mega?:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου με συγχωρεις μπορει να εχεις δικιο ,αλλα για να βαλω μια ρομ και τιποτα άλλο απλως για να δουλευει ικανοποιητικα ένα τηλ το οποιο θα το εχει η κορη μου, για να κανω μονο αυτό λοιπον αν πρεπει να διαβασω 1300 σελιδες και να μαθω τα παντα δεν μπορω, και δεν υπαρχει ο χρονος δηλαδή, ενταξει συγνωμη αν ενοχλω, αλλα αν θελει καποιος μπορει να βοηθησει σε συγκεκριμένα πραγματα που θελω να ρωτησω σε pm και τελος. Ευχαριστω.

 

αρκει η πρωτη σελιδα.Το να μαθεις πως λειτουργει ειναι καλο για σενα γιατι θα σου εξασφαλισει ενα λειτουργικο τηλεφωνο και δεν θα γεμισεις κρυο ιδρωτα αν το δεις καποια στιγμη με μαυρη οθονη.

Ειναι οπως το αυτοκινητο και οποιαδηποτε αλλη συσκευη,αν προσπαθησεις να το πειραξεις χωρις να ξερεις τι κανεις,το πιο πιθανο ειναι να δημιουργησεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Jp μια χαρα παει με το titanioum φενεται να υπάρχει πρόβλημα στην επαναφορά είναι όμως προβλημα τηs cm ......και παλι μπράβο για την δουλεια που εκανες
Link to comment
Share on other sites

το recovery είναι το εξης: cwm - based recovery v6.0.3.0 (compiled by Bruno martins)

http://www.needrom.com/download/cwm-recovery-6-0-5-0/ καλό θα ηταν να το αντικαταστήσεις με αυτό,οδηγίες υπαρχουν και στην πρωτη σελιδα αλλά και στο needrom

Link to comment
Share on other sites

Jp μια χαρα παει με το titanioum φενεται να υπάρχει πρόβλημα στην επαναφορά είναι όμως προβλημα τηs cm ......και παλι μπράβο για την δουλεια που εκανες

 

Ευχαριστώ, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το titanium. Με αυτό επανεφερα 87 εφαρμογές, με τη μία. Ακομη και xposed modules έτοιμα με τις ρυθμίσεις τους, απο backup σε amoi, επανεφερα.

 

EDIT : ακομη και τώρα, λειτουργεί μια χαρά.. Κανένα in call volume θεμα..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...