Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.Ερωτηση η οποια ξερω εχει απαντηθει πολλες φορες και ζητω συγνωμη γιαυτο.Εχω τη ρομ του κouskous 5.11.5 MIUI 7.Επειδη αρχισε να μου κανει κατι κουλα {επανεκινησεις κτλ}, πως μπορω να βαλω την τελευταια ρομ του απο πανω χωρις να χασω τις εφαρμογες επειδη ο χρονος μου ειναι περιορμενος .Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

παιδια γιατι όταν το συνδεω στον υπολογιστη δεν το βλεπει καθολου τι πρεπει να κανω? εχω ενεργοποιηση και τον εντοπιστο σφαλματων usb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Ερωτηση η οποια ξερω εχει απαντηθει πολλες φορες και ζητω συγνωμη γιαυτο.Εχω τη ρομ του κouskous 5.11.5 MIUI 7.Επειδη αρχισε να μου κανει κατι κουλα {επανεκινησεις κτλ}, πως μπορω να βαλω την τελευταια ρομ του απο πανω χωρις να χασω τις εφαρμογες επειδη ο χρονος μου ειναι περιορμενος .Ευχαριστω πολυ

 

Θα κατεβασεις την τελευταια απο needrom και θα κανεις update

 

http://www.needrom.com/download/miui-v6-twrp/

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι όταν το συνδεω στον υπολογιστη δεν το βλεπει καθολου τι πρεπει να κανω? εχω ενεργοποιηση και τον εντοπιστο σφαλματων usb

 

Με ποια ρομ είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ είσαι;

εκδοση android 4.4.3 ,στην εκδοση Kernel γραφει: 3.4.67 system4@ubuntu #2 Sun Sep 28 16:18:27 CST 2014 , και στον αριθμο εκδοσης γραφει: 4.4.3_8297w Labi-20141014

Link to comment
Share on other sites

εκδοση android 4.4.3 ,στην εκδοση Kernel γραφει: 3.4.67 system4@ubuntu #2 Sun Sep 28 16:18:27 CST 2014 , και στον αριθμο εκδοσης γραφει: 4.4.3_8297w Labi-20141014

 

Algorom που έχω και εγώ. Αλλά εμένα μπαίνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Algorom που έχω και εγώ. Αλλά εμένα μπαίνει κανονικά.

 

πρεπει να κανω κατι άλλο? γιατι πρωτη φορα παω να το συνδεσω, τωρα το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέσεις σου βγάζει κάτι επιλογές συσκευή πολυμέσων, mtp, μόνο φόρτιση κτλ. Κάνε μια εναλλαγή κατά την σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέσεις σου βγάζει κάτι επιλογές συσκευή πολυμέσων, mtp, μόνο φόρτιση κτλ. Κάνε μια εναλλαγή κατά την σύνδεση.

 

οκ δεν τα εβγαζε πριν ηθελε driver ο υπολογιστης. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

οκ δεν τα εβγαζε πριν ηθελε driver ο υπολογιστης. Ευχαριστω.

 

Μπορείς να ανεβάσεις τον driver που ήθελε επειδή έχω το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα την Rom του kouskous, τη τελευταία με update. Όλα καλά, μόνο μου κάνει fc όταν μπαίνω στα additional settings. Καμία λύση?

 

Το ίδιο κάνει και σε μένα.

Μου είχε συμβεί και σε παλαιότερες ενημερώσεις και δεν είχα βρει λύση (εκτός του να κάνω καθαρή εγκατάσταση, διαγράφοντας τα πάντα). Συνήθως με το επόμενο update έστρωνε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι συμβουλες θελω, το κινητο μου αυτή την στιγμη όπως το πηρα είναι με εκδοση android 4.4.3 ,στην εκδοση Kernel γραφει: 3.4.67 system4@ubuntu #2 Sun Sep 28 16:18:27 CST 2014 , και στον αριθμο εκδοσης γραφει: 4.4.3_8297w Labi-20141014 , ηθελα να ρωτησω αυτή είναι custom rom? μπορω με την διαδικασια που γραφει στην πρωτη σελιδα να βαλω απλως και μονο μια άλλη ρομ? π.χ. εχω την iNew v3. Το recovery που εχει τωρα το κινητο πρεπει να είναι αυτό που λετε στην πρωτη σελιδα CWM . Μηπως θελει το αλλο recovery για να βαλω την rom? . Η rom που εχει τωρα καλη ειναι σε ολα αλλα στην συλλογη στην εναλλαγη των φωτογραφιων κολλαει αρκετα απο φωτογραφια σε φωγραφια, γι αυτο και ελεγα να την αλλαξω μηπως με μια αλλη ρομ φτιαξει και αυτο. τι λετε?. Ευχαριστω. Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι συμβουλες θελω, το κινητο μου αυτή την στιγμη όπως το πηρα είναι με εκδοση android 4.4.3 ,στην εκδοση Kernel γραφει: 3.4.67 system4@ubuntu #2 Sun Sep 28 16:18:27 CST 2014 , και στον αριθμο εκδοσης γραφει: 4.4.3_8297w Labi-20141014 , ηθελα να ρωτησω αυτή είναι custom rom? μπορω με την διαδικασια που γραφει στην πρωτη σελιδα να βαλω απλως και μονο μια άλλη ρομ? π.χ. εχω την iNew v3, το recovery που εχει το κινητο πρεπει να είναι αυτό που λετε στην πρωτη σελιδα CWM . μηπως θελει το δικο του recovery για να βαλω την rom? Ευχαριστω.

Εγώ προτείνω cwm recovery το θεωρώ καλύτερο.Σε γενικές γραμμές δεν έχει θεμα πλην miui για παράδειγμα που περνιέται με twrp.αν έχεις όρεξη υπάρχουν αξιόλογες Ρομ (inew v3 plus,emui 3.0,miui)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω cwm recovery το θεωρώ καλύτερο.Σε γενικές γραμμές δεν έχει θεμα πλην miui για παράδειγμα που περνιέται με twrp.αν έχεις όρεξη υπάρχουν αξιόλογες Ρομ (inew v3 plus,emui 3.0,miui)

το cwm ειναι αυτο που πας πανω κατω με τα πληκτρα volume ετσι? και οχι αφης. Λες σε γενικες γραμμες, δηλαδη? αυτη που εχω η καποια αλλη θα ειναι οκ λες? το ρωταω γιατι οταν την κατεβασα ειχε μαζι και καποιο αλλο recovery δεν κοιταξα ποιο. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το cwm ειναι αυτο που πας πανω κατω με τα πληκτρα volume ετσι? και οχι αφης. Λες σε γενικες γραμμες, δηλαδη? αυτη που εχω η καποια αλλη θα ειναι οκ λες? το ρωταω γιατι οταν την κατεβασα ειχε μαζι και καποιο αλλο recovery δεν κοιταξα ποιο. ευχαριστω

Ναι αυτό είναι,θυμάσαι ποια έκδοση έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις τον driver που ήθελε επειδή έχω το ίδιο πρόβλημα?

 

δεν θυμαμαι ποιο ακριβως link ειναι αλλα αμα κανεις αναζητηση ετσι κατι θα βρεις σιγουρα "driver pc for coolpad f1"

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αυτό είναι,θυμάσαι ποια έκδοση έχεις;

το recovery εννοεις? δεν ξερω που το γραφει αυτο, βεβαια δεν το εχω τωρα μαζι μου, το εχει η κορη. αυτο με τις φωτο λες ειναι θεμα ρομ η οχι

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι ποιο ακριβως link ειναι αλλα αμα κανεις αναζητηση ετσι κατι θα βρεις σιγουρα "driver pc for coolpad f1"

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το recovery εννοεις? δεν ξερω που το γραφει αυτο, βεβαια δεν το εχω τωρα μαζι μου, το εχει η κορη. αυτο με τις φωτο λες ειναι θεμα ρομ η οχι

Ναι το recovery εννοώ,πιστεύω είναι θέμα Ρομ κακά τα ψέματα έχουν βγει πλέον και καλύτερες..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω cwm recovery το θεωρώ καλύτερο.Σε γενικές γραμμές δεν έχει θεμα πλην miui για παράδειγμα που περνιέται με twrp.αν έχεις όρεξη υπάρχουν αξιόλογες Ρομ (inew v3 plus,emui 3.0,miui)

 

ολες τις περναει το cwm,οπως και το philz που ειναι η εξελιγμενη του μορφη.Tο twrp ειναι που δεν τις περναει ολες.

Απο τοτε που πηρα το τηλ 2 φορες εβαλα recovery,μια την cwm και μια την philz.Δεν υπηρξε rom που να μην περασε,φυσικα και miui.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

ολες τις περναει το cwm,οπως και το philz που ειναι η εξελιγμενη του μορφη.Tο twrp ειναι που δεν τις περναει ολες

Την miui του kouskous δεν κατάφερα να την περάσω με cwm (Με wipe/format x3).τώρα βέβαια έχω philz αλλά δεν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια,

υπάρχει εξέλιξη στο θέμα της cm

 

Από το πρωί που την έχω, ολα είναι οκ...

Θα ανεβάσω, το απόγευμα, στο mega, τροποποιημένη.

όποιος θέλει με pm για να μην παραπλανουμε τον κόσμο..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

παιδια,

υπάρχει εξέλιξη στο θέμα της cm

 

Από το πρωί που την έχω, ολα είναι οκ...

Θα ανεβάσω, το απόγευμα, στο mega, τροποποιημένη.

όποιος θέλει με pm για να μην παραπλανουμε τον κόσμο..

Στηλε pm,ούτως ή άλλως δεν έχω κάποια στάνταρ τωρα

Link to comment
Share on other sites

παιδια,

υπάρχει εξέλιξη στο θέμα της cm

 

Από το πρωί που την έχω, ολα είναι οκ...

Θα ανεβάσω, το απόγευμα, στο mega, τροποποιημένη.

όποιος θέλει με pm για να μην παραπλανουμε τον κόσμο..

Ενδιαφέρομαι κι εγώ!

•••
Link to comment
Share on other sites

ολες τις περναει το cwm,οπως και το philz που ειναι η εξελιγμενη του μορφη.Tο twrp ειναι που δεν τις περναει ολες.

Απο τοτε που πηρα το τηλ 2 φορες εβαλα recovery,μια την cwm και μια την philz.Δεν υπηρξε rom που να μην περασε,φυσικα και miui.

 

δηλαδή όπως είναι ξεκιναω την Διαδικασια FLASHαρισματος με τα βηματα όπως λεει στην πρωτη σελιδα. Εχω τωρα αυτές τις 3 rom ποια προτεινεται? 1) 8297W-iN3, 2) AOSP-CoolPad-F1W-by-jonzalvo, και 3) emuiUNICOM. Να σε ρωτησω και κατι χαζο ισως, πως είμαι σιγουρος ότι είναι ρουτ το τηλ? τωρα το πηρα από αλλον και δεν ξερω συγνωμη.

Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...