Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά και μπορούμε, δε νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα ο Algorithm. :)

 

:) τωρα νιωθω λιγο χαζος χαχαχα ευχαριστω παντως ;) Εχει καποιος την ρομ του algorithm να μου πει αν η φωνητικη πληκτρολογηση δουλευει offline;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Θα γίνω κουραστικός αλλά αλήθεια ρε παιδιά πείτε μου κάτι... Γιατί παιδεύεστε με οποιαδήποτε άλλη ROM πέραν της Α310;;; Το ΜΟΝΟ bug της είναι ότι ανάβουν πράσινο ή κόκκινο LED. ΌΛΑ τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικότατα! Είναι stock, τι καλύτερο;;;;

 

που δεν ειναι καν bug.Με χακια εχουμε τα 7led..!ειναι οντως η καλυτερη rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατι με maucat εχω καλυτερη διαχειρηση μπαταριας,η Α310 δεν εχει ελληνικα και εχει μονο στην μια sim 3g.αυτα απο μενα!

 

καλυτερη μπαταρια απο την a310..?Εχει αναφερθει απο ολους οτι εχει την καλυτερη μπαταρια.

 

Η a310 ειναι η πιο σταθερη και δεν εχει ουτε ενα bug παντως.Ολες οι αλλες ολο και κατι εχουν.Το οτι δεν εχει ελληνικα παντως δεν ειναι bug,δεν προοριζεται για ευρωπη η rom.

 

Επισης και αυτο με τo διπλο 3g στις καρτες τυχαια το εχουμε,απλα το υποστηριζε η rom που εγινε port

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

που δεν ειναι καν bug.Με χακια εχουμε τα 7led..!ειναι οντως η καλυτερη rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

καλυτερη μπαταρια απο την a310..?Εχει αναφερθει απο ολους οτι εχει την καλυτερη μπαταρια.

 

Η a310 ειναι η πιο σταθερη και δεν εχει ουτε ενα bug παντως.Ολες οι αλλες ολο και κατι εχουν.Το οτι δεν εχει ελληνικα παντως δεν ειναι bug,δεν προοριζεται για ευρωπη η rom.

 

Επισης και αυτο με τo διπλο 3g στις καρτες τυχαια το εχουμε,απλα το υποστηριζε η rom που εγινε port

 

Εχεις τροπο για 7 led στην Α310??

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που δεν ειναι καν bug.Με χακια εχουμε τα 7led..!ειναι οντως η καλυτερη rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

καλυτερη μπαταρια απο την a310..?Εχει αναφερθει απο ολους οτι εχει την καλυτερη μπαταρια.

 

Η a310 ειναι η πιο σταθερη και δεν εχει ουτε ενα bug παντως.Ολες οι αλλες ολο και κατι εχουν.Το οτι δεν εχει ελληνικα παντως δεν ειναι bug,δεν προοριζεται για ευρωπη η rom.

 

Επισης και αυτο με τo διπλο 3g στις καρτες τυχαια το εχουμε,απλα το υποστηριζε η rom που εγινε port

 

για την μπαταρια τι να σου πω??αυτο που ειδα με maucat 13/04/2015 δεν το χω δει με αλλες ρομ..3 ωρες οθονη στο 63%.οσο για το 3g τυχαιο που λες για μενα θεωρειται βασικο..και τα ελληνικα...δεν λεω οτι ειναι bug αλλα εμενα προσωπικα δεν μ αρεσει.

για πες για την χακερια και τα 7led της Α310 μιας και αυτη την περιοδο δεν χρησιμοποιω δευτερη καρτα και λεω να την ξαναδοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys.Όπως λέει και ο τίτλος,παρότι την έχω αγαπήσει την rom αυτή,μετά από λίγη ώρα χρήσης των δεδομένων,χάνει το + από το Η+ και πρέπει να ανοιγωκλέισω δεδομένα για να έχω πάλι.Έχω δοκιμάσει και cosmote και vodafone οπότε δεν είναι θέμα sim...

 

Tο έχει δει άλλος μήπως?καμιά ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τροπο για 7 led στην Α310??

 

μακαρι να χα..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα guys.Όπως λέει και ο τίτλος,παρότι την έχω αγαπήσει την rom αυτή,μετά από λίγη ώρα χρήσης των δεδομένων,χάνει το + από το Η+ και πρέπει να ανοιγωκλέισω δεδομένα για να έχω πάλι.Έχω δοκιμάσει και cosmote και vodafone οπότε δεν είναι θέμα sim...

 

Tο έχει δει άλλος μήπως?καμιά ιδέα κανείς?

 

αυτο ειναι θεμα δικτυου,δεν εχει καν σχεση με rom και το κανουν ολα τα δικτυα.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα με το clean master ρε παιδια. ενω μεχρι χτες δουλευε μια χαρα σημερα που πηγα να απενεργοποιησω καποιες εφαρμογες που ξεκινουσαν με την εκκινηση μου βγαζει αυτο το μυνημα. [ATTACH]59822[/ATTACH] . ενω πιο πριν την ωρα που ανοιγει η εφαρμογη μου γραφει οτι παραχωρηθηκαν δικαιωματα superuser κτλ.

οταν πηγαινω σε αυτην την οθονη [ATTACH]59823[/ATTACH] οπως βλεπετε μου το εχει κανονικα σαν ενεργοποιημενο.

παρολα αυτα δεν μπορω να κλεισω της εφαρμογες γιατι μου πεταει συνεχεια το παραθυρο της πρωτης εικονας.

καμια ιδεα κανεις?

 

Έχεις EMUI 3.0?

1. Δεν το χρειάζεσαι

2. Είναι ύποπτη εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε τον οδηγο της πρωτης καρτελας για να αλλαξεις ΡΟΜ!

Η μαμισια που ερχεται εχει προβλημα με την θερμικη διαχειριση γιαυτο κ ανεβαζεις τοσο πολυ.

Περνα την EMUI UNICOM (διαβασε στην πρωτη σελιδα).

 

Για ποιο λογο να προτιμησω την EMUI UNICOM;Αν εμπαινα στο ρισκο να αλλαξω θα ηθελα μια σταθερη ρομ που να καλυπτει πληρως τις βασικες λειτουργιες(κλησεις,sms,e-mails,wi-fi,διάρκεια μπαταρίας) μιας και το κινητο το χρησιμοποιω ως εργαλειο στην δουλεια μου.Οπως καταλαβαινεις δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα ουτε το design,ουτε οι επιδοσεις,ουτε αν τα LEDακια είναι κιτρινα ή μπλε.Με λιγα λογια μια rom με λιγα -σημαντικα- bugs που δεν θα ειναι αναγκη να ασχολουμε συνεχεια με διορθωσεις και upgrades.Απο τι διαβασα η A310 ισως με καλυπτε.Εσυ τι θα μου προτεινες;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να προτιμησω την EMUI UNICOM;Αν εμπαινα στο ρισκο να αλλαξω θα ηθελα μια σταθερη ρομ που να καλυπτει πληρως τις βασικες λειτουργιες(κλησεις,sms,e-mails,wi-fi,διάρκεια μπαταρίας) μιας και το κινητο το χρησιμοποιω ως εργαλειο στην δουλεια μου.Οπως καταλαβαινεις δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα ουτε το design,ουτε οι επιδοσεις,ουτε αν τα LEDακια είναι κιτρινα ή μπλε.Με λιγα λογια μια rom με λιγα -σημαντικα- bugs που δεν θα ειναι αναγκη να ασχολουμε συνεχεια με διορθωσεις και upgrades.Απο τι διαβασα η A310 ισως με καλυπτε.Εσυ τι θα μου προτεινες;

Ρε παιδια μια ρομ που να μην εχει κανενα μα κανενα προβλημα και που να δουλευουν ολα απροβληματιστα υπαρχει ναι η οχι ,και που να εχει ελληνικα play store και να εξακολουθει να ειναι ρουτ το τηλ.?

Εγω 11 μηνες που εχω το τηλ. και 5 ρομ που δοκιμασα ολες ηταν λιγο πολυ για τον ουτσο,ουτε μια ΕΝΤΕΛΟΣ ΑΨΟΓΗ!

Οταν πραγματικα υπαρξει μια τετοια ρομ ας μου το σφυριξει καποιος!

Μην τρελαθουμε κι'ολας ,ειναι δυνατον να καθομαι σαν τον βλακα να κανω reboot το τηλ. μπας και δουλεψει το auto rotation για να δω μια φωτο η για να συνδεθω στο ιντερνετ με την aosp maucat και να λεω μια χαρα ρομ ειναι γιατι εχει καλη διαχειριση μπαταριας ,ελεος πια βαρεθηκα!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

@valsam ολα αυτα που αναφερεις ειναι bugs. Ναι δεν εχει ελληνικα αλλα δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ bug και καλυτερη αυτονομια . Α310 λοιπον οσο αναφερεται οτι δεν υπάρχει bugless rom θα το ξαναποσταρω για να το βλεπουν και πιο νεα μελη

ΥΓ. εννοειται δε το λεω προσωπικα απλα βλεπω πως τυραννιεστε :)

Την εχω απο τοτε που βγηκε ~ 4 μηνες.

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Emui Unicom, έχει κ Ελληνικά, δεν υπαρχει bug. Για A310 δεν έχει Ελληνικά γιαυτό κ προτιμω την πρωτη. Δοκιμασμένη κοντά στους 6 μηνες.

 

Πέραστε την κ μην ξαναμπειτε στο φόρουμ για ΡΟΜ! Δεν θα χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις EMUI 3.0?

1. Δεν το χρειάζεσαι

2. Είναι ύποπτη εφαρμογή

εχω emui unicom.

η αληθεια ειναι οτι δοκιμασα και με καποιες αλλες εφαρμογες να σταματησω τα προγράμματα που ξεκινάνε με την εκκίνηση αλλα δεν μου δουλεψε κανενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά απο 3 μέρες με την miui6 απο needrom πάντα μπορώ να πω πως η ρομ έχει φτάσει σε ένα επίπεδο που τα έχει όλα και χωρίς προβλήματα. Μην με ρωτήσετε πολλά τεχνικά ποτέ δεν έκανα αναλύσεις π.χ ώρες οθόνης κτλ απλά για τις δικές μου ανάγκες είναι super. Όλοι οι αισθητήρες δουλεύουν άψογα, οι συγχρονισμοί σε email-google το ίδιο, ήχοι κλήσης βάζεις ότι αγαπάς, ledακια φυσικά (ουράνιο τόξο..χεχε), το playstore οκ, η οργάνωση των επαφών-ιστορικό κλήσης είναι κλασσικό miui (για μένα πάντα) ο ήχος δυνατός μετά το patch που δίνει ο ίδιος, wifi σφαίρα δεν κολλάει και θυμάται όλα τα σημεία πρόσβασης που έχω αποθηκευμένα στο ''φτερό'', τα δεδομένα όπου έχω 3g είναι γρήγορα, και για να μην το κουράζω για κάποιον που του αρέσει το προφίλ emiui-miui πιστεύω είναι μια αξιόπιστη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια !! ειμαι καινουριος εδω και αφου πρωτα σας ευχαριστησω για τις πολυτιμες πληροφοριες που συνεχεια γραφετε για τα τηλεφωνα θα ηθελα να σας ρωτησω τα εξεις .... ενδιαφερομαι να παρω το COOLPAD F1.. Δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει να αλαξω μνημη και γενικα κατι απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις.. αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι βγαζει καλες φωτο να κραταει σε λογικα πλαισια η μπαταρια και να μην εχει κολληματα γενικα.. εχω ενα Cubot s200..δεν το εχω πηραξει καθολου ..ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα.γρηγορο internet, κανενα κολλημα, μπαταρια καλη,δεν το λιωνω βεβαια οπως εσας ετσι που σας διαβαζω..θα ηθελα λιγο καλητερες φωτο. τιποτα αλλο.εχουμε παρει μια παρεα φιλαρακια 7 cubot s200 και ειναι ολα μια χαρα.. τωρα θελει και η κορη μου και ψαχνομαι να δω αν αξιζει να το αλλαξω για ενα coolpad f1.. μπορει καποιος να μου πει αν δεν το πειραξω τι λεει σαν συσκευη???? ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να χα..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτο ειναι θεμα δικτυου,δεν εχει καν σχεση με rom και το κανουν ολα τα δικτυα.

 

Ααα μαλιστα.το ρωταω γτ καμια φορα το χανει,ας πουμε οταν μπω στο ασανσερ,και το βρισκει μετα απο ωρα ή και καθολου αν δεν ανοιγοκλεισω τα δεδομενα,για αυτο και ρωταω.Το αποτέλεσμα ειναι να κολλαει και να μην φορτωνει το ιντερνετ

 

Οκ,ελπιζω όντως να ειναι θεμα δικτυου,διοτι το θελει το ανοιγοκλεισιμο π και που,οταν μετακινουμαι απο δω και απο κει βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά απο 3 μέρες με την miui6 απο needrom πάντα μπορώ να πω πως η ρομ έχει φτάσει σε ένα επίπεδο που τα έχει όλα και χωρίς προβλήματα. Μην με ρωτήσετε πολλά τεχνικά ποτέ δεν έκανα αναλύσεις π.χ ώρες οθόνης κτλ απλά για τις δικές μου ανάγκες είναι super. Όλοι οι αισθητήρες δουλεύουν άψογα, οι συγχρονισμοί σε email-google το ίδιο, ήχοι κλήσης βάζεις ότι αγαπάς, ledακια φυσικά (ουράνιο τόξο..χεχε), το playstore οκ, η οργάνωση των επαφών-ιστορικό κλήσης είναι κλασσικό miui (για μένα πάντα) ο ήχος δυνατός μετά το patch που δίνει ο ίδιος, wifi σφαίρα δεν κολλάει και θυμάται όλα τα σημεία πρόσβασης που έχω αποθηκευμένα στο ''φτερό'', τα δεδομένα όπου έχω 3g είναι γρήγορα, και για να μην το κουράζω για κάποιον που του αρέσει το προφίλ emiui-miui πιστεύω είναι μια αξιόπιστη ρομ.

 

Και εγώ καλή την βρίσκω και αφού εχουμε τακτικές αναβαθμίσεις πιστεύω πως θα βελτιωθουν κάποιες αστοχίες που έχει ακόμα.

Το πατσακι του ήχου όντως απογείωσε τον ήχο αλλά μου κρασαρε την μαμίσια εφαρμογή Music και αναγκαστικά χρησιμοποιώ άλλο music player.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ καλή την βρίσκω και αφού εχουμε τακτικές αναβαθμίσεις πιστεύω πως θα βελτιωθουν κάποιες αστοχίες που έχει ακόμα.

Το πατσακι του ήχου όντως απογείωσε τον ήχο αλλά μου κρασαρε την μαμίσια εφαρμογή Music και αναγκαστικά χρησιμοποιώ άλλο music player.

 

Δοκίμασε να την περάσεις πάλι απο την αρχή, εμένα δουλεύει μια χαρά ο player...

Link to comment
Share on other sites

Emui Unicom, έχει κ Ελληνικά, δεν υπαρχει bug. Για A310 δεν έχει Ελληνικά γιαυτό κ προτιμω την πρωτη. Δοκιμασμένη κοντά στους 6 μηνες.

 

Πέραστε την κ μην ξαναμπειτε στο φόρουμ για ΡΟΜ! Δεν θα χρειαστεί.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια σου αγορινα μου.Εχω 2 ερωτησουλες αν γινεται. Προτου περασω την καινουρια ROM πρεπει να καθαρισω ΚΑΙ την καρτα SD;Επισης να κατεβασω κατευθειαν την Unicom απ'το link που δινεται στην αρχικη σελιδα ή πρεπει να ψαξω πιο ανανεωμενη εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Ααα μαλιστα.το ρωταω γτ καμια φορα το χανει,ας πουμε οταν μπω στο ασανσερ,και το βρισκει μετα απο ωρα ή και καθολου αν δεν ανοιγοκλεισω τα δεδομενα,για αυτο και ρωταω.Το αποτέλεσμα ειναι να κολλαει και να μην φορτωνει το ιντερνετ

 

Οκ,ελπιζω όντως να ειναι θεμα δικτυου,διοτι το θελει το ανοιγοκλεισιμο π και που,οταν μετακινουμαι απο δω και απο κει βεβαια...

 

Επιβεβαιώνω και εγώ. Πολλές φορές το Η+ κολλάει , δεν εμφανίζεται το + και χρειάζεται να ανοιγοκλείσεις τα δεδομένα για να ξανά ανοίξει το ίντερνετ

Με το Wi-Fi κανένα θέμα αλλά τελικά με τις AOSP το ίντερνετ νομίζω είναι γενικά γρηγορότερο.

GPS μια χαρά πάντως

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια σου αγορινα μου.Εχω 2 ερωτησουλες αν γινεται. Προτου περασω την καινουρια ROM πρεπει να καθαρισω ΚΑΙ την καρτα SD;Επισης να κατεβασω κατευθειαν την Unicom απ'το link που δινεται στην αρχικη σελιδα ή πρεπει να ψαξω πιο ανανεωμενη εκδοση;

 

Αν η καρτουλα εχει φορμαριστει απο κινητο η απο εφαρμογη του τυπου SD Formatter (δηλαδη στο προτυπο που αναγνωριζει το κινητο) τοτε δεν θα εχεις προβλημα.

Ναι κατεβαζεις αυτη απο την πρωτη σελιδα.

 

Περνα αν θες κ κατι πιο μοντερνο σε θεμα (ειναι πολυ ομορφο δεν αλλαζει κατι στο κινητο ουτε βαραινει κλπ κλπ):

http://forum.xda-developers.com/ascend-p6/themes-apps/theme-emotion-ui-2-3-android-l-style-t2838856

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια !! ειμαι καινουριος εδω και αφου πρωτα σας ευχαριστησω για τις πολυτιμες πληροφοριες που συνεχεια γραφετε για τα τηλεφωνα θα ηθελα να σας ρωτησω τα εξεις .... ενδιαφερομαι να παρω το COOLPAD F1.. Δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει να αλαξω μνημη και γενικα κατι απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις.. αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι βγαζει καλες φωτο να κραταει σε λογικα πλαισια η μπαταρια και να μην εχει κολληματα γενικα.. εχω ενα Cubot s200..δεν το εχω πηραξει καθολου ..ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα.γρηγορο internet, κανενα κολλημα, μπαταρια καλη,δεν το λιωνω βεβαια οπως εσας ετσι που σας διαβαζω..θα ηθελα λιγο καλητερες φωτο. τιποτα αλλο.εχουμε παρει μια παρεα φιλαρακια 7 cubot s200 και ειναι ολα μια χαρα.. τωρα θελει και η κορη μου και ψαχνομαι να δω αν αξιζει να το αλλαξω για ενα coolpad f1.. μπορει καποιος να μου πει αν δεν το πειραξω τι λεει σαν συσκευη???? ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-04-22-15-58-54_zpschfudmyj.jpeg

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-04-22-15-58-33_zps2rpsrawi.jpeg

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-04-22-15-58-20_zpspjechbpb.jpeg

 

Για αυτούς που θελουν miui εμφανιση στην emui3 τους...

https://mega.co.nz/#!1IAVRTwK!qy6xrOnILu3u4VqhgjuVTt--BBwIu8SdKrfyERsVk-8

Αντιγράψτε αυτό στον φακελο hwthemes που βρίσκεται στην καρτα σας και φορτωστε το από την εφαρμογη themes..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...