Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θέμα του internet σε ποια υποδοχή έχεις την κάρτα sim; Μόνο η μία υποστηρίζει 3g και προφανώς έχεις τη rom με την οποία το αγόρασες. Είναι γνωστό πρόβλημα της rom αυτό με τα μηνύματα από τετραψήφια νούμερα, η καλύτερη λύση είναι να βάλεις άλλη rom και να ησυχάσεις. Ρίξε μια ματιά στους οδηγούς της πρώτης σελίδας να πάρεις μια ιδέα.

νομιζω οτι το εχω δοκιμασει και στις δυο.τωρα με τις rom με μπερδεψες,δεν μπορω να καταλαβω τιποτα!!!επισης ξεχασα το πιο σημαντικο νομιζω,δεν μου κανει αναβαθμιση συστηματος,μου γραφει error στην επανεκκινηση.

Edited by pougia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

νομιζω οτι το εχω δοκιμασει και στις δυο.τωρα με τις rom με μπερδεψες,δεν μπορω να καταλαβω τιποτα!!!επισης ξεχασα το πιο σημαντικο νομιζω,δεν μου κανει αναβαθμιση συστηματος,μου γραφει error στην επανεκκινηση.

 

Για το θέμα του internet ίσως να πρέπει να περάσεις τα apn του παρόχου χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum!

Παιδιά μία βοήθεια.. Όταν πάω να κάνω σε μία εφαρμογή backup με το titanium backup μου λέει το εξής:

Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας απέτυχε: Ανεπαρκής ελεύθερος χώρος αποθήκευσης.

Ενώ έχω αρκετό ελεύθερο χώρο! Ξέρει κανείς τι παίζει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Χωρίς Νερό Μπορώ...

Χωρίς Εσένα Όχι!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum!

Παιδιά μία βοήθεια.. Όταν πάω να κάνω σε μία εφαρμογή backup με το titanium backup μου λέει το εξής:

Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας απέτυχε: Ανεπαρκής ελεύθερος χώρος αποθήκευσης.

Ενώ έχω αρκετό ελεύθερο χώρο! Ξέρει κανείς τι παίζει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Κάνε wipe cache, dalvik

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ασε περιμενε,διαβαζω για bugs..δοκιμασε αν θες την cm12.1 που ειναι τσεκαρισμενη

 

λοιπον το εψαξα το ξαναψαξα δεν βρηκα ακρη με το προβλημα μου, οποτε παω για αλλη ρομ

η Lollicraft τι λεει?

αυτην η την cm12.1?

και κατι ακομα, επειδη την philz δεν την εχω δουλεψει πολυ (δουλευα στανταρ την cmw6050) ισχυουν τα wipes που αναφαιρονται στην RR?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το εψαξα το ξαναψαξα δεν βρηκα ακρη με το προβλημα μου, οποτε παω για αλλη ρομ

η Lollicraft τι λεει?

αυτην η την cm12.1?

και κατι ακομα, επειδη την philz δεν την εχω δουλεψει πολυ (δουλευα στανταρ την cmw6050) ισχυουν τα wipes που αναφαιρονται στην RR?

 

καλη η lollicraft αλλα καλυτερη η cm12.1 ως πιο ελαφρια,η lollicraft εχει και κανα2 μικροbugs που μπορει να μην τα παρατηρησεις ποτε βεβαια.

 

Και τις 2 θα τις βαλεις με την twrp recovery που δινουν μαζι με την rom,εχει οδηγιεs για τα wipes.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του internet σε ποια υποδοχή έχεις την κάρτα sim; Μόνο η μία υποστηρίζει 3g και προφανώς έχεις τη rom με την οποία το αγόρασες. Είναι γνωστό πρόβλημα της rom αυτό με τα μηνύματα από τετραψήφια νούμερα, η καλύτερη λύση είναι να βάλεις άλλη rom και να ησυχάσεις. Ρίξε μια ματιά στους οδηγούς της πρώτης σελίδας να πάρεις μια ιδέα.

 

Ποια είναι αυτή που υποστηρίζει 3g?

 

και κάτι ακόμα: Το lucky patcher γιατί χρειάζεται? Εκτός από το να κάνει bypass σε Licenses δεν βρίσκω άλλο λόγο, και προσωπικά δεν μου έχει δουλέψει ποτέ :p

Edited by ObiGoSu
Link to comment
Share on other sites

καλη η lollicraft αλλα καλυτερη η cm12.1 ως πιο ελαφρια,η lollicraft εχει και κανα2 μικροbugs που μπορει να μην τα παρατηρησεις ποτε βεβαια.

 

Και τις 2 θα τις βαλεις με την twrp recovery που δινουν μαζι με την rom,εχει οδηγιεs για τα wipes.

 

με philz δεν περνάει δηλαδή, πρέπει υποχρεωτικά με TWRP?

γιατί δεν την εμπιστεύομαι και πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!!

 

Κουσκούς, έχουμε κανένα νέο σχετικά με αναβάθμιση της Miui;; Δεν έχω κανένα πρόβλημα εδώ και 3μιση μήνες που την χρησιμοποιώ (εκτός από κάτι random restarts κάθε τόσο), απλά ρωτάω μήπως διορθώθηκε το θέμα με τα data στις τελευταίες αναβαθμίσεις!!

 

Σίγουρα πρόκειται για τις πλέον απροβλημάτιστες (και όμορφες) ROM, έστω με μια μικρή παραχώρηση στο θέμα της ταχύτητας σε σχέση με άλλες...

 

Πάρτε και ένα off-topic!! (Μόνο και μόνο για να ξεφυσήξει ο Αζούλι και να αναφωνήσει "Δεν αγοράζω ποτέ ξανά κινητό με επεξεργαστή Mediatek"!!!)

 

http://m.banggood.com/ZOPO-Speed-8-5_5-inch-Fingerprint-4GB-RAM-32GB-ROM-MT6797-Helio-X20-Deca-core-4G-Smartphone-p-1043675.html

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή που υποστηρίζει 3g?

 

Στην επίσημη ρομ, έχει μόνο στην μεσαία θέση 3g. Αυτή που γράφει W/G (αυτή που δεν έχει, γράφει GSM). Σε άλλες ρομ έχουν και οι δύο θέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το φλασακι σταθεροποιει το δίκτυο τηλεφωνίας.

Το χω από προχτές και δουλεύει τέλεια.

 

Μόλις, είμαι 1000% σίγουρος, θα ζητήσω να προστεθεί στην παρουσίαση της ρομ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το φλασακι σταθεροποιει το δίκτυο τηλεφωνίας.

Το χω από προχτές και δουλεύει τέλεια.

 

Μόλις, είμαι 1000% σίγουρος, θα ζητήσω να προστεθεί στην παρουσίαση της ρομ

Θα το δοκιμασω σημερα

Μπορείς να μου στειλεις τις ρυθμίσεις που έχεις στο "επιλογές για προγραμματιστές" ; Γιατί κάτι έκανα και γύρισε στα default μαλλον

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

με philz δεν περνάει δηλαδή, πρέπει υποχρεωτικά με TWRP?

γιατί δεν την εμπιστεύομαι και πολύ

 

ναι.ουτε εγω την εμπιστευομουν αλλα αυτη η τελευταια εκδοση φαινεται καλη

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάρτε και ένα off-topic!! (Μόνο και μόνο για να ξεφυσήξει ο Αζούλι και να αναφωνήσει "Δεν αγοράζω ποτέ ξανά κινητό με επεξεργαστή Mediatek"!!!)

 

http://m.banggood.com/ZOPO-Speed-8-5_5-inch-Fingerprint-4GB-RAM-32GB-ROM-MT6797-Helio-X20-Deca-core-4G-Smartphone-p-1043675.html

 

καλα,υπερτουμπανο δε μπορω να πω..!οι επιφυλαξεις μου,επιφυλαξεις μου ομως..!

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω σημερα

Μπορείς να μου στειλεις τις ρυθμίσεις που έχεις στο "επιλογές για προγραμματιστές" ; Γιατί κάτι έκανα και γύρισε στα default μαλλον

 

Ενεργοποίησε advanced reboot και το use awesomeplayer (deρrecated)

Βαλε τους επιταχυντες στο 0,5 περιππου.

 

Τα άλλα αστα ως έχει

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή που υποστηρίζει 3g?

 

και κάτι ακόμα: Το lucky patcher γιατί χρειάζεται? Εκτός από το να κάνει bypass σε Licenses δεν βρίσκω άλλο λόγο, και προσωπικά δεν μου έχει δουλέψει ποτέ :p

 

Το 3g απαντήθηκε, όσο για το Lucky Patcher, την ίδια απορία έχω κι εγώ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω οτι ο lucky patcher δημιουργει τρελο θεμα στις lollipop.Εκδοση 6.0.6 μολις τον εβαλα κρασαρε το system process και το τηλεφωνο δεν πηγαινε βημα.
Link to comment
Share on other sites

η έκδοση 6.0.7 χωρίς πρόβλημα.

 

 

Σε κάθε περίπτωση, καντε την δουλεια σας και βγάλτε το ;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

η έκδοση 6.0.7 χωρίς πρόβλημα.

 

 

Σε κάθε περίπτωση, καντε την δουλεια σας και βγάλτε το ;)

 

Τι κάνει το lacky patcher; Κάποιος μου είπε ότι στα παιχνίδια που θέλουν να περιμένεις να γεμίσει ενέργεια ή coins τα χακαρει ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

καλη η lollicraft αλλα καλυτερη η cm12.1 ως πιο ελαφρια,η lollicraft εχει και κανα2 μικροbugs που μπορει να μην τα παρατηρησεις ποτε βεβαια.

 

Και τις 2 θα τις βαλεις με την twrp recovery που δινουν μαζι με την rom,εχει οδηγιεs για τα wipes.

 

Μήπως ξέρεις να μου πεις τι bugs έχει η lollicraft; γιατί θέλω να δοκιμάσω πρώτα αυτήν. Ελπίζω όχι bt

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις να μου πεις τι bugs έχει η lollicraft; γιατί θέλω να δοκιμάσω πρώτα αυτήν. Ελπίζω όχι bt

 

ριξε μια ματια στο thread του xda,συζητιουνται εκει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πάλι στο νήμα μετά από καιρό προσπάθω να φλασάρω ρομ έχω δοκιμάσει με κάθε τρόπο ενώ μου δείχνουν επιτυχία όλοι μέθοδοι το κιν κολάει στο logo λοιπόν θα δοκιμάσω να φλασάρω σε κάρτα sd (recovery)παρακαλώ όποιος μπορεί να με βοηθήσει πως να το κάνω??ευχαριστώ !!!Help me!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πάλι στο νήμα μετά από καιρό προσπάθω να φλασάρω ρομ έχω δοκιμάσει με κάθε τρόπο ενώ μου δείχνουν επιτυχία όλοι μέθοδοι το κιν κολάει στο logo λοιπόν θα δοκιμάσω να φλασάρω σε κάρτα sd (recovery)παρακαλώ όποιος μπορεί να με βοηθήσει πως να το κάνω??ευχαριστώ !!!Help me!

 

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...