Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε RESSURECTION REMIX 5.5.9 v2, με βελτιώσεις που πολλές από αυτές εμπεριέχει η "δική μου" έκδοση.

 

Όποιος έχει δοκιμάσει την πρώτη έκδοση και θελήσει να περάσει την ν2, ας κάνει ενα feedback με τυχόν διαφορές που τυχόν θα παρατηρήσει.

http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom-resurrection-remix-v2-micromax-a311-t3347326

 

θα την τσεκαρω και θα γραψω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Thanks man,

 

Επίσης, Δοκιμαζω τα rils της lollicraft που λέγαμε χτες...

Φαίνεται να δουλεύει καλύτερα το τηλέφωνο.

Ειδικα, στο θέμα της επαναφοράς δικτύου, μέχρι στιγμής ανταποκρινεται σωστα.

Κάνα 2 μέρες δοκιμή ακόμη.

 

 

Όποιος έχει την περιέργεια κσι θέλει να δοκιμάσει,ορίστε το σχετικό πατς:

https://drive.google.com/file/d/0BxtTbZnWNn4vU3JURXZNbl9DdHM/view?pref=2&pli=1

 

Εδιτ :

αζυλι, χάνεται το σημα στο μετρό? Δεν έχει gsm repeaters?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα,

 

εδω Θεσσαλονικη, προχτες δοκίμασα στο one salonika και κατεβηκα στο τελευταίο υπογειο, 3 όροφοι κάτω από την γη, και είχα σήμα καμπανα σε όλα τα δικτυα. (εντάξει, σε wind + vodaphone)

Μόνο στο medeterranean cosmos, σε καποια σημεία έχανε σήμα και εκεί τριγυρνούσα και έκανα πειράματα με το κινητο για να τσεκάρω τα rils..

 

Εφαγα και ένα κρύο... :(

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την νεα RR, απ' οτι βλέπω δίνει συγκεκριμένο πακετο γκαπς το οποιο είναι pico και είναι specific DPI και όχι πολλαπλού, οπως τα οπενγκαπς.

Αν δεν δουλέψει, διότι πολλοί φίλοι είπαν ότι έχει θεματάκια, πάρτε αυτό που δίνω στο δικό μου λινκ.

Για soundpatch, αν δεν μείνετε ικανοποιημενοι από αυτό που δίνει, δοκιμαστε το high gionne patch απο την αρχικη.

Επίσης, έχει και ένα tweak το οποίο το είχα δοκιμάσει παλαιότερα και μου αδειαζε την μπαταρια νερακι.

Οπότε, με φειδώ το εν λόγω tweak.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την νεα RR, απ' οτι βλέπω δίνει συγκεκριμένο πακετο γκαπς το οποιο είναι pico και είναι specific DPI και όχι πολλαπλού, οπως τα οπενγκαπς.

Αν δεν δουλέψει, διότι πολλοί φίλοι είπαν ότι έχει θεματάκια, πάρτε αυτό που δίνω στο δικό μου λινκ.

Για soundpatch, αν δεν μείνετε ικανοποιημενοι από αυτό που δίνει, δοκιμαστε το high gionne patch απο την αρχικη.

Επίσης, έχει και ένα tweak το οποίο το είχα δοκιμάσει παλαιότερα και μου αδειαζε την μπαταρια νερακι.

Οπότε, με φειδώ το εν λόγω tweak.

 

το tweak λες αυτο που λεει του ρωσσου;

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ GIONEE ELIFE E7 sound patch for COOLPAD F1 αυτο λες;

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

ναι, αυτό.....

 

Επίσης, το διόρθωμα των 5¨ στο youtube (προφανώς στην τελευταια έκδοση της εφαρμογής το είχα φτιάξει κι εγώ. Μάλιστα, μου έδινε και την ανάλυση των 480ρ. Αλλά είχε θέμα με το συνεχές seeking σε τμήματα βίντεο που είχαν είδη μεταφορτωθεί. Κάτι που είχε διαπιστώσει κι ενας φίλος εδώ, (νoμίζω ο mixanikos), οποτε ενσωμάτωσα την συγκεκριμένη έκδοση που έχω τώρα στο λινκ της αρχικής που δεν παρουσιάζει κανένα από αυτά τα προβλήματα (πλην των 480).

Αυτά, χωρίς να την έχω δοκιμασει την εν λόγω ρομ. Απλά κάποιες παρατηρήσεις, διότι τυχαίνει να γνωρίζω σε τι νερά έχουν κινηθεί οι δημιουργοί.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το tweak λες αυτο που λεει του ρωσσου;

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ GIONEE ELIFE E7 sound patch for COOLPAD F1 αυτο λες;

 

ναι, αυτό.

 

Πρώτα δοκίμασε αυτό που δίνει..

 

Αν δεν μείνεις ικανοποιημένος, δοκίμασε το δικό μου.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω για τον ήχο το έβαλε κανείς για να μας πει εντυπώσεις;

http://forum.xda-developers.com/android/software/viperaudio-viperatmos-3-8-sq-driver-t3289075

Έχει και audiophile profile!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει την περιέργεια κσι θέλει να δοκιμάσει,ορίστε το σχετικό πατς:

https://drive.google.com/file/d/0BxtTbZnWNn4vU3JURXZNbl9DdHM/view?pref=2&pli=1

 

Το έβαλα για δοκιμή!

•••
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Settings - display - live display και απενεργοποιηστο

 

λοιπον, το δοκιμασα και αυτο που λες αλλα τιποτα, οπως δοκιμασα και διαφορετικες ωρες οπως ειπε ενας φιλος, παλι τιποτα...:(

το παρατηρησα οταν εκανε αναβαθμιση το lucky patcher και δεν μπορουσα να το κανω αναβαθμιση..

υστερα οποιο apk και να δοκιμαζα δεν γινοταν τιποτα... δεν δοκιμαζει καποιος που εχει RR να μου πει?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Ξηλωσε laki patser

 

εισαι σιγουρος?

λοιπον πριν λιγο πηγα να τρεξω το wakelockdetect για πρωτη φορα και στο su δεν μπορουσα να του δωσω δικαιωμα αλλα ουτε αποριψη

δεν πατιοταν κανενα κουμπι!! μηπως παιζει κατι με το su?

μπας και εχω κανενα ιο??????? εχει γουστο!!

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος?

λοιπον πριν λιγο πηγα να τρεξω το wakelockdetect για πρωτη φορα και στο su δεν μπορουσα να του δωσω δικαιωμα αλλα ουτε αποριψη

δεν πατιοταν κανενα κουμπι!! μηπως παιζει κατι με το su?

μπας και εχω κανενα ιο??????? εχει γουστο!!

 

δεν βαζεις και την νεα rr απο το xda να μας πεις και 2 κουβεντες..?!Γιατι εγω δεν ξερω αν θα προλαβω σημερα..

Αν την βαλεις ακολουθησε πιστα τις οδηγιες εγκαταστασης της rom,ειναι λιγο διαφορετικες απο αυτες οταν φλασαρουμε με philz

 

καλα θα την βαλω μαλλον,αλλα ενα δευτερο review δεν ειναι κακο..!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ένα ένα

 

Κάνε ριμπουτ

Και περίμενε μήπως υπάρχει κάνα παράθυρο που πετάγεται στο background.

Αν οχι, τότε προχώρα σε εγκατάσταση αυτού που θέλεις.

 

Το φαινόμενο μου έχει συμβεί λόγω εμφάνισης του UPDATE παραθύρου του λακι πατσερ, το οποίο, πατώντας το μεσαίο πλήκτρο, το εριξα στο background και έκτοτε εμφανιζε τα προαναφερθεντα συμπτώματα.

Ξηλωσε το. Και δες.

Μετά, ξανα πέρασε το.

 

 

Εδιτ :τα rils που δίνω στο ποστ 20681, παίζουν εξαιρετικά καλά.

Όσοι έχετε RESSURECTION REMIX, cm 12.1 και έχετε θέματα με το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, φλασάρετε τα..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος?

λοιπον πριν λιγο πηγα να τρεξω το wakelockdetect για πρωτη φορα και στο su δεν μπορουσα να του δωσω δικαιωμα αλλα ουτε αποριψη

δεν πατιοταν κανενα κουμπι!! μηπως παιζει κατι με το su?

μπας και εχω κανενα ιο??????? εχει γουστο!!

 

Μπες στις ρυθμίσεις του super su και εκεί που λέει προσβαση επέλεξε χορήγησε για να παίρνουν τα δικαιώματα οι εφαρμογές αυτόματα χωρίς να σε ρωταει

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν βαζεις και την νεα rr απο το xda να μας πεις και 2 κουβεντες..?!Γιατι εγω δεν ξερω αν θα προλαβω σημερα..

Αν την βαλεις ακολουθησε πιστα τις οδηγιες εγκαταστασης της rom,ειναι λιγο διαφορετικες απο αυτες οταν φλασαρουμε με philz

 

καλα θα την βαλω μαλλον,αλλα ενα δευτερο review δεν ειναι κακο..!

 

μαλλον θα την βαλω..η ver.2 rr εχει ελληνικα?

τελικα ξηλωσα και το λακι πατσερ τιποτα παλι...σορρυ αν σας κουρασα, αλλα επειδη δεν μπορω να εγκαταστησω τιποτα..τρελαινομαι

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα την βαλω..η ver.2 rr εχει ελληνικα?

τελικα ξηλωσα και το λακι πατσερ τιποτα παλι...σορρυ αν σας κουρασα, αλλα επειδη δεν μπορω να εγκαταστησω τιποτα..τρελαινομαι

 

θα εχεις bug στο volume down και το auto rotate μεχρι να ανεβασει το patch για το τηλ μας να ξερεις.Αλλα μολις το ανεβασει και το βαλεις θα φτιαξουν

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα την βαλω..η ver.2 rr εχει ελληνικα?

τελικα ξηλωσα και το λακι πατσερ τιποτα παλι...σορρυ αν σας κουρασα, αλλα επειδη δεν μπορω να εγκαταστησω τιποτα..τρελαινομαι

 

ασε περιμενε,διαβαζω για bugs..δοκιμασε αν θες την cm12.1 που ειναι τσεκαρισμενη

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το βελτιωτικό του ρώσσου, στην RR την δική μας, έκανε το τηλεφωνο χειρότερο. Τρελά λαγκαρίσματα έως κόλλημα.

Και επιπλέον, άδειασε την μπαταρία πολύ γρήγορα.

Επανέφερα παλαιότερο νανροιδ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω κανει ξανα την ερωτηση αλλα η' δεν εγραψα σωστα η' δεν μπορω να βρω απαντηση.υπαρχει καποιος Αθηνα Αμπελοκηποι η' καπου γυρω,που να ξερει απο coolpad?Θα ηθελα να του ριξει μια ματια.ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω κανει ξανα την ερωτηση αλλα η' δεν εγραψα σωστα η' δεν μπορω να βρω απαντηση.υπαρχει καποιος Αθηνα Αμπελοκηποι η' καπου γυρω,που να ξερει απο coolpad?Θα ηθελα να του ριξει μια ματια.ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

 

Ποιο είναι το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πρόβλημα;

μαλλον απο την αρχη το ειχε αλλα αργησα να το παρω χαμπαρι.δεν μπορω να εχω internet χωρις wifi και δεν μπορω να δεχομαι ολα τα μηνυματα πχ.απο 3ψηφιους οπως εταιρειες η' cosmote.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον απο την αρχη το ειχε αλλα αργησα να το παρω χαμπαρι.δεν μπορω να εχω internet χωρις wifi και δεν μπορω να δεχομαι ολα τα μηνυματα πχ.απο 3ψηφιους οπως εταιρειες η' cosmote.

 

Για το θέμα του internet σε ποια υποδοχή έχεις την κάρτα sim; Μόνο η μία υποστηρίζει 3g και προφανώς έχεις τη rom με την οποία το αγόρασες. Είναι γνωστό πρόβλημα της rom αυτό με τα μηνύματα από τετραψήφια νούμερα, η καλύτερη λύση είναι να βάλεις άλλη rom και να ησυχάσεις. Ρίξε μια ματιά στους οδηγούς της πρώτης σελίδας να πάρεις μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...