Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πες λεπτομεριες ;)

 

Όχι ακόμη.... Θέλει λίγη δουλίτσα στο πισι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για battery calibration ποιο app προτεινετε?

 

Jpower ειναι καθαρο λολιποπ?

Δώσε battery calibration στο μαγαζί. (διάλεξε αυτην με το πράσινο ανθρωπάκι με % στη μέση)

Σσσσσυουουρρρρ :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ!

 

Too good to be true... Παντως η τελευταια official ειναι αξιοσεβαστη σε σχεση με κατι αλλες που βλεπω σε διαφορα κινητα... που να ηταν ομως λολιποπ, οπου οσοι δοκιμασατε εχετε δει τη διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι...............

Υπ όψιν, πριν Φλασαρεις οτιδήποτε, πάρε nandroid backup. Δεν εχω πισι τωρα, για να φτιάξω πατς επαναφοράς.

ευχαριστω εχω παρει !
Link to comment
Share on other sites

Σαν πολύ ησυχία δεν έπεσε τελευταία???

:lol:

 

:lol:

Πάλι καλά είμαστε... στο μοδακο πλέον είναι νέκρα

 

Άντε φτιάξε τίποτα με αυτήν την tencont os (είναι βασισμένη λέει στην CM11), έτσι για αλλαγή

http://bbs.ydss.cn/thread-612241-1-1.html

 

 

@αζουλι

το Xiaomi Redmi Note 3 με Snapdragon 650 το είδες;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόσεξα... Λες να αρχισω και κει τα θρεντς? :)

 

 

Downloading........ ;)

Αν και είμαι πολύ ικανοποιημενος από την Cm12.1 που εχω τώρα, θα την κατεβάσω, Περισσότερο για να δω πως είναι η cm σε 4.4.

(δεν μπορώ να καταλάβω, από που τους ξεφυτρωσε, στο χδα, θέμα με την κάμερα στα 8μπ..!?)

 

Στο μεταξύ, η exodus είναι πολυ κοντά σε ταχύτητα με την τελευταία Cm12.1 που ανέβασα. Απλά, έχει πολύ καλή παραμετροποιηση.

GPS δεν δουλεύει, Η+ ούτε για αστείο...

Βέβαια κάνει κάτι ψιλά.....

Θέλει ιστορία.

 

6 core

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3_with_snapdragon_650_announced_in_china-news-16060.php

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα πέρασα με ygdp tools την τελευταία επίσημη της yulong. Και ξαναπερνώ την δικιά σου cm jpower για να δω εάν περάσουν τα κολλήματα με το 3g, συγγνώμη εντωμεταξύ που το γράφω αλλά στο δικό μου πέρνώντας ξανά τη ρομ σου και με το φιξ και χωρίς αυτό, τα data ήτανε σε χειρότερη κατάσταση από την αντίστοιχη του xda.... σε λίγο θα ξέρω εάν ισχύει αυτό που γράφουμε και πιστεύουμε μερικοί εδωμέσα, ότι τα coolpad έχουν διαφορετικούς χαρακτήρες το καθένα:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα πέρασα με ygdp tools την τελευταία επίσημη της yulong. Και ξαναπερνώ την δικιά σου cm jpower για να δω εάν περάσουν τα κολλήματα με το 3g, συγγνώμη εντωμεταξύ που το γράφω αλλά στο δικό μου πέρνώντας ξανά τη ρομ σου και με το φιξ και χωρίς αυτό, τα data ήτανε σε χειρότερη κατάσταση από την αντίστοιχη του xda.... σε λίγο θα ξέρω εάν ισχύει αυτό που γράφουμε και πιστεύουμε μερικοί εδωμέσα, ότι τα coolpad έχουν διαφορετικούς χαρακτήρες το καθένα:lol::lol::lol:

 

δοκιμασε με μια καρτα sim να δεις αν εχει διαφορα η cm12.1

Link to comment
Share on other sites

 

@αζουλι

το Xiaomi Redmi Note 3 με Snapdragon 650 το είδες;

 

τρελο εργαλειο..μπηκε υποψηφιο για επομενο με ευκολια.Φανταζομαι και με την official να μεινεις σ αυτο θα εισαι ανετος..

Link to comment
Share on other sites

τρελο εργαλειο..μπηκε υποψηφιο για επομενο με ευκολια.Φανταζομαι και με την official να μεινεις σ αυτο θα εισαι ανετος..

 

Αν έχει κανα διακοσαράκι το 32άρι με τα 3 gb, ναι είναι το επόμενο στη λίστα. Είναι όμως 5.5 gmt μου

Link to comment
Share on other sites

τρελο εργαλειο..μπηκε υποψηφιο για επομενο με ευκολια.Φανταζομαι και με την official να μεινεις σ αυτο θα εισαι ανετος..

Το προηγούμενο είναι το note 3 αυτό με snapdragon είναι το pro....πάντως πριν μια βδομάδα ήρθε στα χέρια μου το note 3 και γαζωνει........

Link to comment
Share on other sites

No problem, bro...

 

Κρατάς ότι σου αρέσει.

 

Αυτο με τις ξεχωριστές προσωπικότητες, είναι γεγονός.... :)

 

Μηπως θα μπορουσες να επικαιροποιησεις τον οδηγο για CM με τα αναγκαια patch, γιατι εχω χαθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω ένα σπαστικό πρόβλημα με το wifi τόσο τώρα με την cyanogen όσο και με την προηγούμενη που φοραγα την emui 3.0. Χωρίς κάποια συγκεκριμένη ακολουθία, ενώ συνδέεται κανονικά στο ρουτερ μετά από τυχαίο χρονικό διάστημα ,ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν ανοίγει σελίδες. Με την χρήση του aeroplane mode on off επανέρχεται μέχρι να ξανά κολλήσει.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσες να επικαιροποιησεις τον οδηγο για CM με τα αναγκαια patch, γιατι εχω χαθει.

 

Δεν μπορώ, δεν εχω προσβαση στην ανάρτηση μου.

Αν μου δώσουν άδεια οι διαχειριστές, θα αλλάξω το λινκ της ρομ με νεο, κομπλέ.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ, δεν εχω προσβαση στην ανάρτηση μου.

 

Ισως να μαζεψεις τα υπολοιπα patch σε ενα νεο Post?

Ευχαριστω.

Edited by POUARO
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μαζεψεις τα υπολοιπα patch σε ενα νεο Post?

Ευχαριστω.

 

Δε χρειάζεται έτσι απλά τον φτιαχνεις όπως θες να παρουσιάζεται ο οδηγός τον στελνεις σε ένα διαχειριστή καί του λες να τον κάνει ανανέωση.

 

Μία ερώτηση, ξαναπερασα την CM από αρχή ,ενώ τα έχω περάσει όλα όπως πρέπει ψάχνω εδώ καί ένα 2ωρο τα led.δεν υπήρχε ρύθμιση μέσα από το μενού ή από το gravity?πρέπει να βάλω πρόγραμμα για να βάλω τα βασικά??

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω παιζει το xled module του xposed και σίγουρα η εφαρμογή led notifications με την οποία επιλέγεις μεταξύ 7 χρωματων.

Χωρίς τα ανωτερω, παιζουν βασικά, 3 χρώματα : κόκκινο, μπλε, λευκό (σιελ).

Νομιζω η έκδοση του χδα δεν υποστηρίζει 7 χρώματα.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

No problem, bro...

 

Κρατάς ότι σου αρέσει.

 

Αυτο με τις ξεχωριστές προσωπικότητες, είναι γεγονός.... :)

 

Τελικά έχει τη δική του προσωπικότητα...τι να πω...

Το μπερδεμα το παθαίνει όταν του ανάβω το wifi και μετά τέλος τα data...

 

Θα επιστρέψω σε kitkat mioui... Αν ανεβάσεις κανένα άλλο γλυφιτζούρι θα σε δοκιμάσω ξανά.. Σε ευχαριστώ δημοσια για ότι βοήθεια έδωσες!

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω ένα σπαστικό πρόβλημα με το wifi τόσο τώρα με την cyanogen όσο και με την προηγούμενη που φοραγα την emui 3.0. Χωρίς κάποια συγκεκριμένη ακολουθία, ενώ συνδέεται κανονικά στο ρουτερ μετά από τυχαίο χρονικό διάστημα ,ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν ανοίγει σελίδες. Με την χρήση του aeroplane mode on off επανέρχεται μέχρι να ξανά κολλήσει.

Καμία ιδέα;

 

ναι ειναι περιεργο θεμα και παιζει σε αρκετες rom και σε αλλα τηλ.Σε πολλες rom φτιαχνει με το wifi fix.zip

Παλια καποιος ειχε γραψει και εναν τροπο μεσω αλλαγης καποιας ρυθμισης στο router.

 

Για kitkat φλασαρε αυτο https://www.sendspace.com/file/1msewb χωρις wipes.Δεν ξερω αν το δεχεται και η cm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω ένα σπαστικό πρόβλημα με το wifi τόσο τώρα με την cyanogen όσο και με την προηγούμενη που φοραγα την emui 3.0. Χωρίς κάποια συγκεκριμένη ακολουθία, ενώ συνδέεται κανονικά στο ρουτερ μετά από τυχαίο χρονικό διάστημα ,ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν ανοίγει σελίδες. Με την χρήση του aeroplane mode on off επανέρχεται μέχρι να ξανά κολλήσει.

Καμία ιδέα;

Είσαι σίγουρος οτι δεν είναι θέμα μόντεμ;τοτε βάλε μια official με τον οδηγό της πρώτης σελιδας

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει παραλάβει κανένας letv η κανένα xiaomi(στην ίδια κατηγορία με το f1) να μας γράψει 2-3 πράματα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει τη δική του προσωπικότητα...τι να πω...

Το μπερδεμα το παθαίνει όταν του ανάβω το wifi και μετά τέλος τα data...

 

Θα επιστρέψω σε kitkat mioui... Αν ανεβάσεις κανένα άλλο γλυφιτζούρι θα σε δοκιμάσω ξανά.. Σε ευχαριστώ δημοσια για ότι βοήθεια έδωσες!

 

Οκ, μαν

 

Δοκιναζω τωρα μια εφαρμογή.. HSPA+ tweaker

Κάνει φοβερή δουλειά.

Καρτοκινητο wind

http://s22.postimg.org/zey02wv2p/Screenshot_2016_01_15_22_50_43.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω ένα σπαστικό πρόβλημα με το wifi τόσο τώρα με την cyanogen όσο και με την προηγούμενη που φοραγα την emui 3.0. Χωρίς κάποια συγκεκριμένη ακολουθία, ενώ συνδέεται κανονικά στο ρουτερ μετά από τυχαίο χρονικό διάστημα ,ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο δεν ανοίγει σελίδες. Με την χρήση του aeroplane mode on off επανέρχεται μέχρι να ξανά κολλήσει.

Καμία ιδέα;

 

Εμενα μερικες φορες σε οποιον browser και αν χρησιμοποιω οταν φορτωνει η σελιδα δειχνει μια γραμμη η οποια γεμιζει αλλα μερικες φορες σταματαει για λιγο(μερικες φορες κολαει κιολας)περιπου στη μεση και μετα απο λιγο συνεχιζει να γεμιζει.αυτο ενοεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι σίγουρος οτι δεν είναι θέμα μόντεμ;τοτε βάλε μια official με τον οδηγό της πρώτης σελιδας

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει παραλάβει κανένας letv η κανένα xiaomi(στην ίδια κατηγορία με το f1) να μας γράψει 2-3 πράματα;

 

Εχω εδω και καμια 20αρια μερες το letv x600

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα πέρασα με ygdp tools την τελευταία επίσημη της yulong. Και ξαναπερνώ την δικιά σου cm jpower για να δω εάν περάσουν τα κολλήματα με το 3g, συγγνώμη εντωμεταξύ που το γράφω αλλά στο δικό μου πέρνώντας ξανά τη ρομ σου και με το φιξ και χωρίς αυτό, τα data ήτανε σε χειρότερη κατάσταση από την αντίστοιχη του xda.... σε λίγο θα ξέρω εάν ισχύει αυτό που γράφουμε και πιστεύουμε μερικοί εδωμέσα, ότι τα coolpad έχουν διαφορετικούς χαρακτήρες το καθένα:lol::lol::lol:

 

Έχω την εντύπωση ότι τελικά παίζει ρόλο η έκδοση official που υπάρχει από κάτω. (απο 4.2 015 έως 4.2 043 και από 4.4 009 έως 4.4 046)

Γιατί κάποια πράγματα δεν αλλάζουν από το recovery.

Σε άλλα τηλέφωνα φλασάρεις συγκεκριμένη official από κάτω και μετά περνάς τη ρομ σου με ζιπάκι.

Τι λέτε;

 

@jpower

είπα να δεις και την CM11, τώρα που τις παίζεις στα δάχτυλα, να τη συμμορφώσεις. Μπορεί τελικά να μας κάνει αυτή και να είναι απροβλημάτιστη

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μερικες φορες σε οποιον browser και αν χρησιμοποιω οταν φορτωνει η σελιδα δειχνει μια γραμμη η οποια γεμιζει αλλα μερικες φορες σταματαει για λιγο(μερικες φορες κολαει κιολας)περιπου στη μεση και μετα απο λιγο συνεχιζει να γεμιζει.αυτο ενοεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχω εδω και καμια 20αρια μερες το letv x600

Απο κάμερα,οθόνη κτλ πως το βλέπεις σε σχέση με το δικο μας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...