Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διόλου απίθανο. Εχω γράψει στην παρουσίαση, αντί του AirPlane on off να κάνετε εναλλαγή 2 σε 3 τζι.

Ακομη κι έτσι να είναι, δεν το θεωρώ πρόβλημα διότι δεν υπάρχει λόγος να το εχω σε 3 οταν δεν χρησιμοποιώ ντατα. Απεναντιας, στο 2,κανω και οικονομία στην μπαταρία. Οταν θέλησω ίντερνετ από την κάρτα, μέσω του μενού εικονιδίων που βλέπετε, το γυρναω σε 3 και τέλος.... Μολις βγω, το γυρναω σε 2 για οικονομία

εγω παντος προβλημα με τα data δεν εχω και τα χρεισιμοποιω καθε μερα και μενω και σε υπογειο και βρησκει κατευθιαν και σημα και data εδω και 3 μερες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Διόλου απίθανο. Εχω γράψει στην παρουσίαση, αντί του AirPlane on off να κάνετε εναλλαγή 2 σε 3 τζι.

Ακομη κι έτσι να είναι, δεν το θεωρώ πρόβλημα διότι δεν υπάρχει λόγος να το εχω σε 3 οταν δεν χρησιμοποιώ ντατα. Απεναντιας, στο 2,κανω και οικονομία στην μπαταρία. Οταν θέλησω ίντερνετ από την κάρτα, μέσω του μενού εικονιδίων που βλέπετε, το γυρναω σε 3 και τέλος.... Μολις βγω, το γυρναω σε 2 για οικονομία

 

Σε εμένα πάντως η αλλαγή δικτύου από 2g σε 3g με τις συντομεύσεις του gravity box δεν δουλευει(δεν μιλάω για την ρομ σου, να μην θεωρηθει σαν bug από κανέναν)

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χα!! Μου μυρίζει αναβαθμισούλα!! Άραγε σε αυτές τις αναβαθμίσεις υπάρχει πουθενά changelog να παίρνουμε ιδέα τι αλλάζει;;

Τα changelog τα αναβεβαζω κανονικά στο needrom για κάθε update ξεχωριστα.....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Μπήκα εχθές το βράδυ στο xposed installer για να ενεργοποιήσω gravity box και μου ζητούσε αναβαθμισμένη έκδοση την οποία κατέβαζα και δεν την έκανε ποτέ install. Στη συνέχεια προσπάθησα να την παγώσω και να την σβήσω από το σύστημα με rom toolbox lite και δεν την έσβηνε. Τώρα το πρωΐ παρατηρώ ότι υπαρχει ως εικονίδιο μόνο και πατώντας το μου γράφει app not installed. Επίσης και την αναβαθμισμένη έκδοση δεν μπορώ να την κάνω ακόμα install
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που επέστρεψα για δουλειά και γυρνώ έξω καιβειναι σημαντικό για μένα να λειτουργούν τα data μονιμα, μπορώ να πω ότι είναι συνεχές το φαινόμενο να χάνεται το data. Κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με τα δεδομένα, εχω παρατηρήσει ότι γίνεται μόνο μετά από απώλεια δικτύου (όταν μπαίνεις σε μέτρο πχ). Μπορεί να κάνω και λάθος.. Edited by PraetorianGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνω ποτέ σε μετρό λόγω του ότι κινούμαι σε όλη την Αττική με αυτοκίνητο.

Edit: ούτε mms μπορώ να στείλω. Πέφτουν τα data.

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Τα changelog τα αναβεβαζω κανονικά στο needrom για κάθε update ξεχωριστα.....

 

Αχά!! Γκαβομάρα! Ήμουν στο mobile site του Needrom και δε μου το άνοιγε όταν πατούσα "Show"!

 

Εντωμεταξύ, ο δικός σου συνεχίζει και σου κολλάει στα σχόλια, ε;;

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Αχά!! Γκαβομάρα! Ήμουν στο mobile site του Needrom και δε μου το άνοιγε όταν πατούσα "Show"!

 

Εντωμεταξύ, ο δικός σου συνεχίζει και σου κολλάει στα σχόλια, ε;;

Δυστυχώς αλλά ναι και από ότι προβλέπω θα κάνει παλυ πάρτυ την παρασκευή...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αλλά ναι και από ότι προβλέπω θα κάνει παλυ πάρτυ την παρασκευή...

 

Πρέπει να σκεφτούμε να του κάνουμε κάποιο γερό χουνέρι! Αλλά τι;;

 

Μη μασάς, όμως! Η ROM με το port σου είναι απροβλημάτιστη! Και το θεματάκι με το WiFi δε μου το παρουσίασε ξανά! Οπότε κομπλέ!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. συγνωμη για την ερωτηση, αλλα ξαφνικα εσκασε μυτη ενας γνωστος μου με το coolpad f1 (8297W) λεγοντας μου να του το "φτιαξω" διοτι σημερα παρελαβε!

 

η ρομ που ηρθε με μια γρηγορη ματια ειναι ψιλοχαλια (μισα ελληνικα μισα αγγλικα κλπ). βαζω την cyanogen mod 12.1 που ειδα στο 1ο ποστ ; η καποια αλλη ;

 

ευχαριστω, και παλι συγνωμη αν εχει χιλιο-υποθει.

 

edit: αν υπαρχει καποια χωρις root, γτ ισως ειναι υποψηφιος χρηστης novago η το αντιστοιχο του οτε tv

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. συγνωμη για την ερωτηση, αλλα ξαφνικα εσκασε μυτη ενας γνωστος μου με το coolpad f1 (8297W) λεγοντας μου να του το "φτιαξω" διοτι σημερα παρελαβε!

 

η ρομ που ηρθε με μια γρηγορη ματια ειναι ψιλοχαλια (μισα ελληνικα μισα αγγλικα κλπ). βαζω την cyanogen mod 12.1 που ειδα στο 1ο ποστ ; η καποια αλλη ;

 

ευχαριστω, και παλι συγνωμη αν εχει χιλιο-υποθει.

 

edit: αν υπαρχει καποια χωρις root, γτ ισως ειναι υποψηφιος χρηστης novago η το αντιστοιχο του οτε tv

 

το να ειναι root δε νομιζω να εχει καμια σχεση με οποιαδηποτε εφαρμογη.Ολες οι rom ειναι rooted απο αυτες που χρησιμοποιουμε εκτος απο μερικες official.Για 100% λειτουργικοτητα βαλτου την iNew http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3-plus/comment-page-4/#comments ps:θελει να κανεις ενα register για να κατεβασεις την rom.

 

Aν δεν μεταφερει αρχεια μεσω bluetooth βαλτου την maucat https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo ακομα καλυτερη.

 

Δεν θα χρειαστει να ξαναλλαξει rom ποτε και ουτε να ξαναρθει εδω περα για καποιο προβλημα.

 

Aν οντως υπαρχουν εφαρμογες που κοιτανε αν υπαρχει root για να λειτουργησουν μπορει απλα σε αυτες τις rom να μπει στην εφαρμογη supersu και να πατησει full unroot.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

το να ειναι root δε νομιζω να εχει καμια σχεση με οποιαδηποτε εφαρμογη.Ολες οι rom ειναι rooted απο αυτες που χρησιμοποιουμε εκτος απο μερικες official.Για 100% λειτουργικοτητα βαλτου την iNew http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3-plus/comment-page-4/#comments

 

Aν δεν μεταφερει αρχεια μεσω bluetooth βαλτου την maucat https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo ακομα καλυτερη.

 

Δεν θα χρειαστει να ξαναλλαξει rom ποτε και ουτε να ξαναρθει εδω περα για καποιο προβλημα.

 

ευχαριστω για την απαντηση!

αν δεν κανω τοσο μεγαλο λαθος, νομιζω τα ote tv go και nova go δεν σε αφηνουν να παιζεις αν εισαι rooted. τουλαχιστον σε 2 συσκευες που εχω δοκιμασει (rooted και οι 2) δεν επαιζε. και ψαχνοντας το λιγο διαβασα οτι φταιει το root. τεσπα, θα του πω οτι δεν γινεται.

 

η cyanogen δεν ειναι καλη ; να προτιμησω inew ;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση!

αν δεν κανω τοσο μεγαλο λαθος, νομιζω τα ote tv go και nova go δεν σε αφηνουν να παιζεις αν εισαι rooted. τουλαχιστον σε 2 συσκευες που εχω δοκιμασει (rooted και οι 2) δεν επαιζε. και ψαχνοντας το λιγο διαβασα οτι φταιει το root. τεσπα, θα του πω οτι δεν γινεται.

 

η cyanogen δεν ειναι καλη ; να προτιμησω inew ;

Βάλε οποία Ρομ θες είναι δεν είναι ροοτ.κατεβάζει το hide my root το ανοίγει κανείς hide την su βιβλιοθήκη restart και ανοίγεις nova go και μετά.....απόλαυση!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να σκεφτούμε να του κάνουμε κάποιο γερό χουνέρι! Αλλά τι;;

 

Μη μασάς, όμως! Η ROM με το port σου είναι απροβλημάτιστη! Και το θεματάκι με το WiFi δε μου το παρουσίασε ξανά! Οπότε κομπλέ!

Αυτό σκέφτομαι και εγώ αλλά δεν ξέρω....αν θέλετε πάτε στην Ρομ του και γραφτεί τα χειρότερα!!!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω τα ote tv go και nova go δεν σε αφηνουν να παιζεις αν εισαι rooted. τουλαχιστον σε 2 συσκευες που εχω δοκιμασει (rooted και οι 2) δεν επαιζε. και ψαχνοντας το λιγο διαβασα οτι φταιει το root.

 

Βάλε την emuiunicom που δεν είναι ρουτ από την 1η σελίδα, με ελληνικά.

Αν έχεις άλλη με ρουτ μπορείς από το supersu να κάνεις "πλήρη κατάργηση πρόσβασης ρουτ" από το μενού της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Το κινητό μου έχει πολύ ασθενές σήμα και το χάνει πολύ εύκολα. Σε περιοχές που έπιανε τέλεια, τώρα δεν πιανει καθόλου. Έχω δοκιμάσει πολλές Rom αλλά μόνο χειρότερο σήμα έχω. Η αλλαγή αυτή έγινε απότομα και χωρίς προφανή λόγο. Φοβάμαι οτι μπορεί να είναι η κεραία, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω.

Είναι αμαρτία να το δώσω για ανταλακτικά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Το κινητό μου έχει πολύ ασθενές σήμα και το χάνει πολύ εύκολα. Σε περιοχές που έπιανε τέλεια, τώρα δεν πιανει καθόλου. Έχω δοκιμάσει πολλές Rom αλλά μόνο χειρότερο σήμα έχω. Η αλλαγή αυτή έγινε απότομα και χωρίς προφανή λόγο. Φοβάμαι οτι μπορεί να είναι η κεραία, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω.

Είναι αμαρτία να το δώσω για ανταλακτικά.

Ευχαριστώ

 

Για να σιγουρευτείς βάλε μια official .cpb με YGDP tools (μην ξεχάσεις και φορματ στην καρτα sd)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε οποία Ρομ θες είναι δεν είναι ροοτ.κατεβάζει το hide my root το ανοίγει κανείς hide την su βιβλιοθήκη restart και ανοίγεις nova go και μετά.....απόλαυση!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό σκέφτομαι και εγώ αλλά δεν ξέρω....αν θέλετε πάτε στην Ρομ του και γραφτεί τα χειρότερα!!!

 

Ε, όχι! Δεν είμαστε τέτοιοι τύποι! Το πολύ πολύ να πάμε στα σχόλια της ROM του και να γράψουμε ότι του Κουσκούς είναι κλάσεις ανώτερη! :lol:

 

...αν και νομίζω ότι τη δική του ROM φοράει ένας φίλος μου, ο οποίος δεν παρακολουθεί το νήμα (την έβαλε, δηλαδή, σχετικά στην τύχη), και είναι πλήρως ευχαριστημένος!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

καποιο λινκ για ρουτ υπαρχει ; δεν δεχεται να περασω καποιο custom recovery χωρις το root. ουτε απο το στοκ recovery δεν αφηνει να κανω update με αλλη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου θυμηζετε λιγο πωs αλλαζουμε recovery?Απο TWRP Θελω να βαλω το recovery του jpower για να κανω αυριο εγκατασταση τηs Cyan..
Link to comment
Share on other sites

Για να σιγουρευτείς βάλε μια official .cpb με YGDP tools (μην ξεχάσεις και φορματ στην καρτα sd)

 

ευχαριστώ, θα το κάνω και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου θυμηζετε λιγο πωs αλλαζουμε recovery?Απο TWRP Θελω να βαλω το recovery του jpower για να κανω αυριο εγκατασταση τηs Cyan..

 

Mobile uncle tools

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

πως καταλάβαίνω αν νέκρωσε το coolpad ?

μήπως αποφορτίστηκε?

το φότισα μία μέρα τίποτα

θα δοκιμάσω και με άλλη μπαταρία

στο pc το αναγνωρίζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...