Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γκουρού....αυτό είναι αρκετό!!!

 

Υ.Γ: Μετά από 6+ μήνες με miui θα με κάνεις να αρχίσω τα σκαλίσματα πάλι, αν και κατά την προσωπική μου άποψη, η λόλι δεν με τραβάει ιδιαίτερα, όμως μόνο και για τον κόπο σου ( όπως και άλλων εδώ μέσα ) θα την δοκιμάσω, και πάλι μπράβο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Το fx δεν μ αφηνει να μπω στο system/data να δωσω στο αρχειο audio_ver.... τα δικαιωματα που δινεις στο ss.τι πρεπει να κανω?(αυτο το αρχειο ειναι αυτο που εχει η ρομ μεσα η του μηχανικου και πρεπει να το βαλουμε εμεις?)

edit μπηκα,το αλλο μονο πες μου για το αρχειο

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το fx δεν μ αφηνει να μπω στο system/data να δωσω στο αρχειο audio_ver.... τα δικαιωματα που δινεις στο ss.τι πρεπει να κανω?(αυτο το αρχειο ειναι αυτο που εχει η ρομ μεσα η του μηχανικου και πρεπει να το βαλουμε εμεις?)

edit μπηκα,το αλλο μονο πες μου για το αρχειο

 

Μη μασας... Εγκατέστησε αυτό το add-on

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx.rr

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

 

Ευχαριστώ..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα επέστρεψα στη miui γιατι με την cm είχα συνέχεια θέμα με το ακουστικό και το μικρόφωνο. Τους άκουγα πολύ χαμηλά και δεν με άκουγαν. Όλα ξανα διορθωνόντουσαν βέβαια με το airplane ον και οφ αλλά δεν το άντεχα. Jpower με αυτό τον οδηγό πιστεύεις ότι λύθηκε το θέμα αυτό; Κατά τα άλλα μια χαρά είναι. Άψογος ήχος κλήσης, gps ok, δεν έβρισκα κάτι κακό. Η μέρα με την νύχτα η lolli σε σχέση με κκ.
Link to comment
Share on other sites

Μη μασας... Εγκατέστησε αυτό το add-on

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx.rr

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ..

 

το ελυσα το θεμα,μπηκα και αλλαξα τα δικαιωματα απλα δεν ξερω αν αυτο το αρχειο που εχει μεσα ειναι το στοκ της ρομ και πρεπει να περασουμε του μηχανικου η ειναι του μηχανικου?

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

το ελυσα το θεμα,μπηκα και αλλαξα τα δικαιωματα απλα δεν ξερω αν αυτο το αρχειο που εχει μεσα ειναι το στοκ της ρομ και πρεπει να περασουμε του μηχανικου η ειναι του μηχανικου?

 

Είναι το στοκ.

Του μηχανικού ειχε ελαφρώς χαμηλότερη ένταση.

Προτίμησα να αφήσω το σύστημα να φτιάξει ενα δικό του, μανισιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα το απόγευμα επέστρεψα στη miui γιατι με την cm είχα συνέχεια θέμα με το ακουστικό και το μικρόφωνο. Τους άκουγα πολύ χαμηλά και δεν με άκουγαν. Όλα ξανα διορθωνόντουσαν βέβαια με το airplane ον και οφ αλλά δεν το άντεχα. Jpower με αυτό τον οδηγό πιστεύεις ότι λύθηκε το θέμα αυτό; Κατά τα άλλα μια χαρά είναι. Άψογος ήχος κλήσης, gps ok, δεν έβρισκα κάτι κακό. Η μέρα με την νύχτα η lolli σε σχέση με κκ.

 

Μέχρι στιγμής δεν μου το έχει παρουσιάσει..

Βέβαια, δοκιμαζω και κατι ακόμη....

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έβαλα και εγώ αλλά δεν έχω δεδομένα σε καμία κάρτα :(

 

Επελεξες apn?

(οχι κάρτα... Apn!)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Για την iNew v3 plus aosp εκτός απο αυτό το link http://www.needrom.com/dow...-inew-v3-plus/ υπάρχει κάποιο άλλο γιατί έχω ξεχάσει το username μου στο needrom?
Link to comment
Share on other sites

Για την iNew v3 plus aosp εκτός απο αυτό το link http://www.needrom.com/dow...-inew-v3-plus/ υπάρχει κάποιο άλλο γιατί έχω ξεχάσει το username μου στο needrom?

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/11/C8297W-iNewV3plus_by-ktisljar_v1.15_EN.zip δοκίμασε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Απο needrom δεν θυμάμαι το username μου. Και μου ζητάει να κάνω login for download

Θα δω μήπως υπάρχει σε gdrive ή mega.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, σχετικά με τον ήχο. Διαπίστωσα το εξής.

Επειδή το φαινόμενο εμφανίζεται, εντελώς τυχαία, δίχως να υπάρχει κάποιο pattern, μου δίνει την εντύπωση ότι το android ¨κλείνει , κατά την προσφιλή του τακτική¨, ¨κάτι¨το οποίο επηρεάζει την ένταση στο ηχείο.

Από πειραματισμούς, διαπίστωσα ότι, αρκετά παλαβά προέκυπταν όταν το selinux γυρνούσε σε enforced ή γενικά, όταν σκάλιζα την συγκεκριμένη παράμετρο.

π.χ. αν την γυρίσετε σε enforced, δεν λειτουργεί κανένας πομποδέκτης. Ουτε ραδιοφωνο ανοιγει, ουτε gps, ούτε μπορείτε να πάρετε τηλέφωνο. Οπότε εκανα το εξής.....

Την πέρασα την εφαρμογή από το apps στο priv-app. αυτό έχει σαν συνέπεια να μπορεί να την κλείσει το android.

Επίσης, πήγα εδώ και έδωσα τα εξής δικαιώματα στο αρχείο του μηχανικού

http://s30.postimg.org/564h69cqp/Screenshot_2015_12_13_19_31_21_1.png

 

(γι αυτό τον λόγο εσωκλείω τον FX EXPLORER :) )

 

Αποτέλεσμα, εδώ και 2 μέρες δεν έχω πρόβλημα με τον ήχο στις κλήσεις..

 

μπορεις να πεις πιο αναλυτικα πως το εκανες αυτο; εμενα δεν με ακουγαν και εγω τους ακουγα σιγα πολυ

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για οσους ξερουν σιγουρα. Θελω να αγορασω μια Micro SD καρτα 32gb για το coolpad , θα είναι ενταξει? η θα εχω πρόβλημα, μηπως διαβαζει μονο μερικες καρτες η μονο μεχρι 16gb? Εσεις τη καρτες χρησιμοποιειτε που δουλεουν καλα? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Το fx δεν μ αφηνει να μπω στο system/data να δωσω στο αρχειο audio_ver.... τα δικαιωματα που δινεις στο ss.τι πρεπει να κανω?(αυτο το αρχειο ειναι αυτο που εχει η ρομ μεσα η του μηχανικου και πρεπει να το βαλουμε εμεις?)

edit μπηκα,το αλλο μονο πες μου για το αρχειο

 

εχω το ιδιο προβλημα και το add on που προτεινεις ειναι εγκατεστημενο ηδη...

και με απο reboot δεν εβλεπε τις καρτες...

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Επελεξες apn?

(οχι κάρτα... Apn!)

Έκανα ξανά την εγκατάσταση και για κάποιο λόγο δούλεψαν τώρα όλα. Μάλλον πρέπει στην 1η προσπάθεια να άνοιξα κατά λάθος τα δεδομένα... Τώρα όλα καλά. Να είσαι καλά ρε jpower

Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα και το add on που προτεινεις ειναι εγκατεστημενο ηδη...

και με απο reboot δεν εβλεπε τις καρτες...

 

Το selinux σε τι κατασταση είναι...

Αν είναι enforced κάντο permisive. Αν είναι permissive, κάντο enforced και κατευθείαν permissive. Αυτά γίνονται από την εφαρμογή selinuxmodechanger.

Μόλις τώρα ξαναέκανα φορμάτ το τηλέφωνο για να δοκιμασω ξανά τις οδηγιες μου.

Παρότι με wind, είδε 3g, με την μια....

Καλό είναι μετα το soft reboot, κάντε ενα κανονικό reboot για να ερθει στα ισια του το σύστημα...

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα ξανά την εγκατάσταση και για κάποιο λόγο δούλεψαν τώρα όλα. Μάλλον πρέπει στην 1η προσπάθεια να άνοιξα κατά λάθος τα δεδομένα... Τώρα όλα καλά. Να είσαι καλά ρε jpower

 

Οκ, μαν

 

Παιδιά, παρακαλώ, να ακολουθειτε τις οδηγίες κατά γράμμα.

Έφαγα πολλές ώρες και ,κυριολεκτικά, έλιωσα την επρομ για να βρω την σωστή σειρά.

Δεν είναι τυχαίο ότι, σχεδόν κανείς, στο xda δεν έχει καταφέρει να τα κάνει να δουλέψουν όλα μαζί...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το selinux σε τι κατασταση είναι...

Αν είναι enforced κάντο permisive. Αν είναι permissive, κάντο enforced και κατευθείαν permissive. Αυτά γίνονται από την εφαρμογή selinuxmodechanger

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οκ, μαν

 

Παιδιά, παρακαλώ, να ακολουθειτε τις οδηγίες κατά γράμμα.

Έφαγα πολλές ώρες και ,κυριολεκτικά, έλιωσα την επρομ για να βρω την σωστή σειρά.

Δεν είναι τυχαίο ότι, σχεδόν κανείς, στο xda δεν έχει καταφέρει να τα κάνει να δουλέψουν όλα μαζί...

 

ειναι αχνο το permissive οπως στην φωτογραφια που εχεις ανεβασει. Τις οδηγιες τις ακολουθησα κατα γραμμα και οταν ειχα καπου αμφιβολια το πηγαινα ξανα απο την αρχη με ολα τα wipes .

με το θεμα οτι δεν μπορω να μπω στα data τι κανω;

Link to comment
Share on other sites

ειναι αχνο το permissive οπως στην φωτογραφια που εχεις ανεβασει. Τις οδηγιες τις ακολουθησα κατα γραμμα και οταν ειχα καπου αμφιβολια το πηγαινα ξανα απο την αρχη με ολα τα wipes .

με το θεμα οτι δεν μπορω να μπω στα data τι κανω;

 

Να πω μια χαζομάρα; Επειδή το είχα πάθει και εγώ με την cm12. Την περιαγωγη την τικαρες;

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια χαζομάρα; Επειδή το είχα πάθει και εγώ με την cm12. Την περιαγωγη την τικαρες;

 

δεν εννοουσα αυτα τα data εννοουσα τα system / data για να αλλαξω τα permission του audio file. Αλλα μετα παρατηρησα οτι ουτε data ειχα και ας ειχα κανονικα το apn

Link to comment
Share on other sites

Το selinux σε τι κατασταση είναι...

Αν είναι enforced κάντο permisive. Αν είναι permissive, κάντο enforced και κατευθείαν permissive. Αυτά γίνονται από την εφαρμογή selinuxmodechanger.

Μόλις τώρα ξαναέκανα φορμάτ το τηλέφωνο για να δοκιμασω ξανά τις οδηγιες μου.

Παρότι με wind, είδε 3g, με την μια....

Καλό είναι μετα το soft reboot, κάντε ενα κανονικό reboot για να ερθει στα ισια του το σύστημα...

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οκ, μαν

 

Παιδιά, παρακαλώ, να ακολουθειτε τις οδηγίες κατά γράμμα.

Έφαγα πολλές ώρες και ,κυριολεκτικά, έλιωσα την επρομ για να βρω την σωστή σειρά.

Δεν είναι τυχαίο ότι, σχεδόν κανείς, στο xda δεν έχει καταφέρει να τα κάνει να δουλέψουν όλα μαζί...

 

Μετά το reboot βρήκε 3g αλλά όταν άνοιξα wifi και το ξαναεκλεισα για να το δοκιμάσω δεν συνδεθηκηκε ποτέ με 3g και ας τα είχαν ανοιχτά τα δεδομένα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...