Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update κανε κατά 99% δεν θα έχεις πρόβλημα με το σήμα.

Αν έχεις εδώ είμαι και θα προσπαθήσω να το λύσουμε.

Εγώ την έχω από το πρωι που την "εφτιαξα" και δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα στην λειτουργία του τηλεφώνου....

Σε ευχαριστώ! Κατεβάζω, δοκιμάζω και θα ενημερώσω το βραδάκι πως πήγε...

•••
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Sd card: storage/sdcard1

Εσωτερικός χώρος:storage/emulated

 

με την καμερα τι λεει?τραβαει 13mp σε 16:9 και 1080 βιντεο?Κατι διαβασα πως εχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

με την καμερα τι λεει?τραβαει 13mp σε 16:9 και 1080 βιντεο?Κατι διαβασα πως εχει θεμα

Σε 4:3 13mp,16:9 8 mp και βίντεο 1920×1088

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την 360OSmini την έχει δοκιμάσει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

maucat ειναι απροβληματιστη φιλε το μονο προβλημα ειναι με το bluetooth δεν δεχεται αρχεια ! με EMUI3.0_B262 εχω αραξει ! maucat -emui 3.0 b262 και miui δεν εχω κανενα παραπονο !

 

Στην maucat το προβλημα με το bluetooth ειναι οτι δεν δεχεται αρχεια μονο?? Με ακουστικο bluetooth συνδεεται??

Link to comment
Share on other sites

Στην maucat το προβλημα με το bluetooth ειναι οτι δεν δεχεται αρχεια μονο?? Με ακουστικο bluetooth συνδεεται??

Με ακουστικό συνδέεται αλλά σε εμένα ορισμένες φορές κολλούσε και χρειαζόταν να ανοιγοκλείσω το ΒΤ από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει και την S6 αλλά δεν την έχω ανεβάσει στο μεγκα

http://bbs.ydss.cn/thread-587601-1-1.html

 

Κατέβασε αυτή την emuiB258 minimal (χωρίς kangviptools), που λέμε εδώ αν θες για δοκιμή

http://www.modaco.com/forums/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/?do=findComment&comment=2266541

 

mixanikos βοηθα στο σαιτ για την s6 τι πρεπει να πατησω προσπσθω μια ωρα δεν το εχω

edit

ok τα καταφερα την κατεβαζω

Edited by voskaroudaki
Link to comment
Share on other sites

με την καμερα τι λεει?τραβαει 13mp σε 16:9 και 1080 βιντεο?Κατι διαβασα πως εχει θεμα

 

Έχω κατεβάσει και την S6 αλλά δεν την έχω ανεβάσει στο μεγκα

http://bbs.ydss.cn/thread-587601-1-1.html

 

Κατέβασε αυτή την emuiB258 minimal (χωρίς kangviptools), που λέμε εδώ αν θες για δοκιμή

http://www.modaco.com/forums/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/?do=findComment&comment=2266541

 

mixanikos βοηθα στο σαιτ για την s6 τι πρεπει να πατησω προσπσθω μια ωρα δεν το εχω

edit

ok τα καταφερα την κατεβαζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

mixanikos βοηθα στο σαιτ για την s6 τι πρεπει να πατησω προσπσθω μια ωρα δεν το εχω

edit

ok τα καταφερα την κατεβαζω

Η s6 δεν λέει κάτι, η σιμ χωρίς gapps και κολλάει συνέχεια :(

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Κατεβάζω, δοκιμάζω και θα ενημερώσω το βραδάκι πως πήγε...

Όλα καλά με την 5.10.8 του κουςκους. Κανένα πρόβλημα με το σήμα μέχρι στιγμής!

•••
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά παρατήρησα οτι όταν φορτίζω το κινητό μου και ξεκλειδώσω την οθόνη ή γενικότερα αν το χρησιμοποιήσω σταματάει να φορτίζει. Σβήνει το led αλλά το σήμα που φορτίζει το δείχνει πάνω στην μπαταρία ξέρει κάποιος κάτι γι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά παρατήρησα οτι όταν φορτίζω το κινητό μου και ξεκλειδώσω την οθόνη ή γενικότερα αν το χρησιμοποιήσω σταματάει να φορτίζει. Σβήνει το led αλλά το σήμα που φορτίζει το δείχνει πάνω στην μπαταρία ξέρει κάποιος κάτι γι αυτό?

 

φυσιολογικο ειναι,φορτιζει.

Link to comment
Share on other sites

Η s6 δεν λέει κάτι, η σιμ χωρίς gapps και κολλάει συνέχεια :(

 

Τι εννοεις δεν έχει ή sim gapps ; Και όταν λες κολλάει; Αν μπορείς να την ανεβάσεις κάπου να την κατεβάσουμε και εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν έχει ή sim gapps ; Και όταν λες κολλάει; Αν μπορείς να την ανεβάσεις κάπου να την κατεβάσουμε και εμείς...

Αναγνωρίζει μια sim,gapps φλασαρεις εσύ(δεν έχει ενσωματωμένα)

Link to comment
Share on other sites

Αναγνωρίζει μια sim,gapps φλασαρεις εσύ(δεν έχει ενσωματωμένα)

 

Την έχεις δοκιμάσει εσύ; Εκτός από την sim όλα τα αλλά δουλεύουν; gps hotspot κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις δοκιμάσει εσύ; Εκτός από την sim όλα τα αλλά δουλεύουν; gps hotspot κτλ;

Δεν την έχω δοκιμάσει.Παλαιότερες εκδόσεις όμως με είχαν αφήσει αρκετά ικανοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δοκιμάσει.Παλαιότερες εκδόσεις όμως με είχαν αφήσει αρκετά ικανοποιημένο.

 

Αν την ανεβάσει κάπου κάποιος να την κατεβασω θα την δοκίμασω, μου αρέσει παρά πολύ η ρομ του s6

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Αν την ανεβάσει κάπου κάποιος να την κατεβασω θα την δοκίμασω, μου αρέσει παρά πολύ η ρομ του s6

 

 

https://mega.nz/#!xJRWnQqJ!Dg7eKTadcAjGuK2bkqwGLs7tQ3yhO8R7cVgnwJW0lB4

ελπιζω να δουλευει το λινκ όταν τεσταρεις πες μας τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

παιδια sthn emui265, οταν μπαινω στο uncletools με πεταει στο αρχικο μενου οπου και αν προσπαθησω να μπω και συνεπως δεν μπορω να κανω αλλαγες. Εχει θεμα η ρομ με τη συγκεκριμενη εφαρμογη;
Link to comment
Share on other sites

παιδια sthn emui265, οταν μπαινω στο uncletools με πεταει στο αρχικο μενου οπου και αν προσπαθησω να μπω και συνεπως δεν μπορω να κανω αλλαγες. Εχει θεμα η ρομ με τη συγκεκριμενη εφαρμογη;

 

λογικα δεν θα εχει η rom το engineermode.apk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την inew v3 plus και δεν μου αρεσει καθολου ο ηχος οταν bootαρει...αν σβησω με root explorer το αρχειο bootaudio.mp3 θα δουλεψει η θα brickαρω το τηλεφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Εχω την inew v3 plus και δεν μου αρεσει καθολου ο ηχος οταν bootαρει...αν σβησω με root explorer το αρχειο bootaudio.mp3 θα δουλεψει η θα brickαρω το τηλεφωνο;

 

θα δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

περασα την S6 και μου γραφει "δυστυχως η διαδικασια com.android.systemui εχει σταματησει" . τι σημεαινει αυτο;

 

οπως μπηκε βγηκε δεν μπορουσα να κανω επαναφορα απο titanium ολο εγραφε οτι ολο και κατι σταματησε να λειτουργει και αλλα....

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

περασα την S6 και μου γραφει "δυστυχως η διαδικασια com.android.systemui εχει σταματησει" . τι σημεαινει αυτο;

 

οπως μπηκε βγηκε δεν μπορουσα να κανω επαναφορα απο titanium ολο εγραφε οτι ολο και κατι σταματησε να λειτουργει και αλλα....

Εσβησες τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικο ειναι,φορτιζει.

 

Όχι δεν φορτίζει ... το ποσοστό της μπαταρίας παραμένει το ίδιο όσο είναι αναμμένη η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια sthn emui265, οταν μπαινω στο uncletools με πεταει στο αρχικο μενου οπου και αν προσπαθησω να μπω και συνεπως δεν μπορω να κανω αλλαγες. Εχει θεμα η ρομ με τη συγκεκριμενη εφαρμογη;

 

λογικα δεν θα εχει η rom το engineermode.apk

 

Πολλές Emui δεν το έχουν μέσα, δεν ξέρω γιατί.

Το αντιγράφεις στο system/app & reboot

https://www.sendspace.com/file/ttzcpe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...