Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω με τη σειρα μου μετα απο inew εγκατεστησα την emui και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Εχω ομως ενα εμποδιο: οταν εγαθιστω μια νεα εφαρμογη πχ scr pro μου λεει οιτι η εφαρμογη αποκλειστηκε και θα πρεπει να αλλαξω τη ρυθμιση απο το προγραμμα διαχειρισης τηλεφωνου-διαχειριση αναπτυξης ζωνης αλλα δεν μπορω να το βρω. Μπορει να με βοηθησει καποιος;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, εσας σας εμφανίζεται το σηματάκι H+ όταν χρησιμοποιείτε 3G; εγώ σπάνια εως καθόλου το βλέπω ενώ κατι αλλα samsung/LG στην ίδια περιοχή το έχουν.

 

Παίζει επειδή ειναι κινέζικο να εχει χειρότερη κεραία;

 

εμενα μου το βγαζει συχνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η καλύτερη είναι η CWM 6.0.5.0.

 

δλδ αν την βαλω θα μπορεσω να φλασαρω την emui?περιεργο μου φαινετε γιατι πιο κατω λεει καποιος οτι την περασε και twrp χωρις προβλημα

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Emui 3 b262..... επειδή ο music player που έχει είναι άθλιος....παίζει κανας καλός ή κάνα καλό equalizer....δοκιμασα το viper αλλά στο κλείδωμα οθόνης σβήνει και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Emui 3 b262..... επειδή ο music player που έχει είναι άθλιος....παίζει κανας καλός ή κάνα καλό equalizer....δοκιμασα το viper αλλά στο κλείδωμα οθόνης σβήνει και αυτό.

 

Πηγαίνεις Ρυθμίσεις-Προστατευομενες εφαρμογές και επιλεγεις το viper ώστε να μην κλείνει μετά το σβήσιμο της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Emui 3 b262..... επειδή ο music player που έχει είναι άθλιος....παίζει κανας καλός ή κάνα καλό equalizer....δοκιμασα το viper αλλά στο κλείδωμα οθόνης σβήνει και αυτό.

 

Το κλείνει μόνο του όπως και άλλα (πχ το keyboard backlight controller)

Πρέπει να πας στο εικονίδιο Διαχείριση συσκεύης -> εξοικονόμηση ενέργειας -> Να εκτελείτε μετά την απενερ. οθόνης και να το τσεκάρεις

 

Πρέπει να το τσεκάρεις και εκεί που λέει Προγρ. Διαχείριση έναρξης (εικονίδιο με κλειδί στο μενού με σύρσιμο δεξιά) και στο προστατευμένη εφαρμογή ( μέσα στο Επιτάχυνση τηλεφώνου)

 

Το ίδιο ισχύει και για τις ειδοποιήσεις κλπ

 

ΕΔΙΤ

με πρόλαβαν

 

Music player προτείνω τον musicxmatch για στίχους και αναγνώριση κομματιών

Ο πιο εππαγγελματικός είναι ο neutron και παίζει και τα δυσκολα φορματ

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με τη σειρα μου μετα απο inew εγκατεστησα την emui και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Εχω ομως ενα εμποδιο: οταν εγαθιστω μια νεα εφαρμογη πχ scr pro μου λεει οιτι η εφαρμογη αποκλειστηκε και θα πρεπει να αλλαξω τη ρυθμιση απο το προγραμμα διαχειρισης τηλεφωνου-διαχειριση αναπτυξης ζωνης αλλα δεν μπορω να το βρω. Μπορει να με βοηθησει καποιος;

 

Και'γω εβαλα την emui και την εβγαλα και ξαναεπεστρεψα στην inew,δεν μου αρεσε καθολου που η emui δεν γουσταρει αλλους launcher,τα πολυ μικρα της γραμματα και ο πολυ χαμηλος ηχος στο ακουστικο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω κατα βρει με την emui ενώ στην αρχή μου φαινόταν περίεργος ο launcher (είχα συνηθίσει στον nova). Αυτό με τον ήχο του ακουστικού πήγα να το πειραξω και μόλις μπήκα engineermode -audio πραγματικά χάθηκα. Δεν ήξερα ποιο να πειραξω και ποσο να το πειραξω και το άφησα.

Υ. Γ. Ο αδερφός μου που έχει το Thl 5000 ζηλεύει πολύ την γραμματοσειρά που έχω με την emui πάνω πάνω (σήμα, κίνηση δεδομένων, μπαταρία...) που είναι όλα τόσο μαζεμένα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και αυτο που ειχε δωσει ο jpower73 πριν κατι μηνες,ειναι αρκετα καλο.

 

Και ενα δωράκι...

https://www.dropbox.com/s/59dsaid8uohhr8c/MaxxAudioFX.apk?dl=0

Απλη εγκατάσταση..

Δοκιμασμένο σε εμυι 3-262

Σε συνδυασμο με το dts, κάνει θαύματα.

Πολύ ελαφρύτερο του βαηπερ

Και εξίσου αποτελεσματικο..

.....

Και πολύ user friendly environment....

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-04-16-00-23-11_zpsg9ximvne.jpeg

Απολαύστε Υπεύθυνα... :lol::p

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω κατα βρει με την emui ενώ στην αρχή μου φαινόταν περίεργος ο launcher (είχα συνηθίσει στον nova). Αυτό με τον ήχο του ακουστικού πήγα να το πειραξω και μόλις μπήκα engineermode -audio πραγματικά χάθηκα. Δεν ήξερα ποιο να πειραξω και ποσο να το πειραξω και το άφησα.

Υ. Γ. Ο αδερφός μου που έχει το Thl 5000 ζηλεύει πολύ την γραμματοσειρά που έχω με την emui πάνω πάνω (σήμα, κίνηση δεδομένων, μπαταρία...) που είναι όλα τόσο μαζεμένα.

 

Eιχες βαλει ποτε την inew?

Στον ηχο στο ακουστικο μερα με την νυχτα η διαφορα τους ,με την inew ακουω τον συνομιλητη ακομη και μεσα σε club,με την emui πρεπει να κλεισω το παραθυρο του αυτοκινητου ενω πηγαινω με 30 για να ακουσω!

 

Εβαλα τον apex launcher (μεγαλα-τεραστια εικονιδια και μεγαλα γραμματα για την πρεσβιοπια!) στην emui και με γυρνουσε συνεχεια πισω στον δικο της launcher η emui,επιση υπερβολικα μικρα γραμματα στο μενου και στους αριθμους του τηλεφωνητη η emui,ασε και εκεινη η Κινεζια στην ημερομηνια που ειχε!

Το μονο μου προβλημα με την inew ειναι τα κοντρολ των ακουστικων,δηλ. δεν ανταποκρινονται στην εντολη "επομενο-προηγουμενο τραγουδι" και απαντηση κλησεων,εβαλα λοιπον το jays headset controller και δουλευει μια χαρα αλλα μολις σβηση η οθονη σταματαει να ανταποκρινεται και αυτο ξερει κανει πως να φτιαξω αυτο το θεμα,δηλ. ειτε αν υπαρχει τροπος να δουλευει με σβηστη οθονη η στην χειροτερη να μην σβηνει η οθονη ?

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και αυτο που ειχε δωσει ο jpower73 πριν κατι μηνες,ειναι αρκετα καλο.

 

αυτό το προτείνεις για την αύξηση της έντασης στο ακουστικο;

Link to comment
Share on other sites

αυτό το προτείνεις για την αύξηση της έντασης στο ακουστικο;

 

Οχι,για να αυξησεις τον ηχο πρεπει να ανεβασεις τις τιμες απο το engineer mode,δεν ειναι καθολου δυσκολο.

 

 

Αν δεν εχεις engineer mode κανε ενα ψαξιμο σε αυτο το νημα,θα βρεις μερικα λινκ για το apk του,ριχτο στο system/app κανε ενα reboot και μετα μεσα απο mobile uncle tools που θα βρεις στο play store θα μπεις να κανεις τις αλλαγες σου.

 

Εδω ενας τυπος τα εξηγει λιγο αν δεν βαριεσαι να διαβασεις,τι κανει το καθενα και προτεινει μερικες τιμες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41145394&postcount=138

Edited by Angeris
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω κατα βρει με την emui ενώ στην αρχή μου φαινόταν περίεργος ο launcher (είχα συνηθίσει στον nova). Αυτό με τον ήχο του ακουστικού πήγα να το πειραξω και μόλις μπήκα engineermode -audio πραγματικά χάθηκα. Δεν ήξερα ποιο να πειραξω και ποσο να το πειραξω και το άφησα.

Υ. Γ. Ο αδερφός μου που έχει το Thl 5000 ζηλεύει πολύ την γραμματοσειρά που έχω με την emui πάνω πάνω (σήμα, κίνηση δεδομένων, μπαταρία...) που είναι όλα τόσο μαζεμένα.

 

Μια χαρά δουλεύει και ο νοβα στην emui

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές δεν λαμβάνω μηνύματα στο Viber όταν η οθόνη είναι σβηστη. Για να τα λάβω πρέπει να ενεργοποιηθεί η οθόνη. Εννοείται ότι έχω επιλέξει από την εξοικονόμηση ενεργειας να λειτουργεί η εφαρμογή καί με το κλείσιμο της οθόνης (emui3.262).καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το bluetooth στην maucat δεν λυνεται ετσι;νομιζω μπορεις να στειλεις αλλα δεν λαμβανεις;τουλαχιστον σε μενα αυτο γινεται..κριμα γιατι ειμουνα της αποψης οτι σιγα το πραγμα...υπαρχουν ενα σωρο τροποι για ανταλλαγη αρχειων αλλα προχθες το χρειαστηκα και σπαστηκα που δεν δουλευε.(τελευταια maucat)
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια please

Είμαι με emui oxι του jpower αλλα αυτήν από το needRom

Έχω κλασσικά τα θέμα με την χαμηλή ένταση στην συνομιλία από το ακουστικό του τηλεφώνου

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να μπω στο engineering mode ούτε από το app, ούτε πληκτρολογώντας τον κωδικό με τα αστεράκια και την δίεση, ούτε από το mobileuncle

Μου βγάζει όταν πατάω στην εφαρμογή cannot find engineer mode app

Επίσης στο superuser δεν μου βγάζει το app , άσε που μου ζητάει αναβάθμιση του SU κάθε φορά που το ανοίγω. Λέει επιτυχης αναβάθμιση , επανεκκίνηση τηλεφώνου την κάνω και όταν πάω να το ανοίξω ξανά φτου κι από την αρχή

Επίσης το πρόβλημα με το Viber που αναφέρει ο αδερφός πιο πάνω το έχω και εγώ παρόλο που έχω κάνει τα δέοντα

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια please

Είμαι με emui oxι του jpower αλλα αυτήν από το needRom

Έχω κλασσικά τα θέμα με την χαμηλή ένταση στην συνομιλία από το ακουστικό του τηλεφώνου

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να μπω στο engineering mode ούτε από το app, ούτε πληκτρολογώντας τον κωδικό με τα αστεράκια και την δίεση, ούτε από το mobileuncle

Μου βγάζει όταν πατάω στην εφαρμογή cannot find engineer mode app

Επίσης στο superuser δεν μου βγάζει το app , άσε που μου ζητάει αναβάθμιση του SU κάθε φορά που το ανοίγω. Λέει επιτυχης αναβάθμιση , επανεκκίνηση τηλεφώνου την κάνω και όταν πάω να το ανοίξω ξανά φτου κι από την αρχή

Επίσης το πρόβλημα με το Viber που αναφέρει ο αδερφός πιο πάνω το έχω και εγώ παρόλο που έχω κάνει τα δέοντα

 

Κατέβασε από εδώ το EngineerMode.apk και μετά χρησιμοποιώντας κάποιον root explorer, εγώ έχω τον Root Browser, το αντιγράφεις στο system/app. Κάνεις επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.

 

Στη δική μου περίπτωση χρειάσθηκε να εγκαταστήσω πρώτα το apk και μετά να το αντιγράψω στο system/app.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δλδ αν την βαλω θα μπορεσω να φλασαρω την emui?περιεργο μου φαινετε γιατι πιο κατω λεει καποιος οτι την περασε και twrp χωρις προβλημα

 

Όταν λέω η καλύτερη εννοώ η πιο απροβλημάτιστη. Εμένα η TWRP μου έσπασε τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο superuser δεν μου βγάζει το app , άσε που μου ζητάει αναβάθμιση του SU κάθε φορά που το ανοίγω. Λέει επιτυχης αναβάθμιση , επανεκκίνηση τηλεφώνου την κάνω και όταν πάω να το ανοίξω ξανά φτου κι από την αρχή

Επίσης το πρόβλημα με το Viber που αναφέρει ο αδερφός πιο πάνω το έχω και εγώ παρόλο που έχω κάνει τα δέοντα

 

Δοκίμασε να φλασάρεις το supersu από ζιπ μέσω recovery, αν και σε μερικές ρομ δεν αναβαθμίζεται με τιποτα και φταιει η ρομ.

 

έκανες αυτά που γράφω πιο πάνω; το'χεις τσεκαρισμένο και στα 4 σημεία;

 

οφτοπικ

Έχει αγοράσει κανείς πιστονς 3 από banggood, είναι γνήσια; (γιατί είναι από τα λίγα που μπορούμε να αγοράσουμε από έξω)

τα έχει και προσφορά

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-3-Reddot-Design-Headphones-For-Smartphone-p-971961.html

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά με root explorer αποτυγχάνει .

Το ίδιο και όταν πάω να κάνω install

Επίσης η αναβάθμιση που γράφει το SU την κάνω από το recovery αλλά τίποτα

Όσον αφορά το Viber το έχω να μένει ανοικτό όταν κλείνει η οθόνη, να ξυπνάει με τις ειδοποιήσεις, να ανοίγει αυτόματα με την εκκίνηση του τηλεφώνου. Ακόμα και στο background το έχω με το λουκέτακι αλλά πολλές φορές δεν την παλεύει.

Θα με χαλάσει πολύ ρε ****το να βγάλω την emui. Πανγρήγορη και με άριστη μπαταρία . Τώρα γράφω από το κινητό και είμαι στις 3 μέρες με κανένα 3 ώρο οθόνη

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά με root explorer αποτυγχάνει .

Το ίδιο και όταν πάω να κάνω install

 

Είσαι root;

Link to comment
Share on other sites

είσαι σιγουρα root;

τσέκαρέ το με rootchecker

 

Χαχαχαχα, μηχανικέ μαζί απαντάμε.

 

Κάνε αυτό που σου είπε ο mixanikosgr, φλάσαρε το Supersu μέσω recovery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα με χαλάσει πολύ ρε ****το να βγάλω την emui. Πανγρήγορη και με άριστη μπαταρία . Τώρα γράφω από το κινητό και είμαι στις 3 μέρες με κανένα 3 ώρο οθόνη

 

Δοκίμασε τότε αυτή του jpower.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα, μηχανικέ μαζί απαντάμε.

 

χαχαχα το είδα και άλλαξα την απάντηση

 

για τα πίστονς ξέρουμε τιποτα;

MIUI7 έβαλες

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα το είδα και άλλαξα την απάντηση

 

Χαχαχαχα, το είδα όταν έκανα το επόμενο ποστ αλλά το άφησα. :lol:

 

για τα πίστονς ξέρουμε τιποτα;

MIUI7 έβαλες

 

Εγώ έχω τα πρώτα pistons, τα είχα πάρει από merimobiles και έκαναν δύο μήνες να έρθουν. Δεν τα θεωρώ κάτι εξαιρετικό, είναι καλά για τα λεφτά τους. Το Banggood δεν νομίζω να έχει μαϊμούδες, λογικά θα είναι γνήσια.

 

MIUI δεν βάζω με τίποτα, δεν την είχα συμπαθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ε φυσικά και είμαι root

Μέχρι πριν 2 μέρες του jpower είχα αλλά την έβγαλα διότι είχα και εκεί τα ίδια θέματα στο Viber. Με αυτήν την παλεύει λίγο καλύτερα.

Άσε που στο widget του καιρού ~ ρολογιού η τοποθεσία είναι ότι να ναι στο jpower

Έβαλα την ρομ του needrom διότι την είχα και παλιότερα και δούλευε χαρτί.

Απλά μετά δοκιμή την δοκιμή ~ βάλε βγάλε γύρισα σε αυτήν

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...