Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα μπεις στο recovery και θα φλασάρεις από το λινκ που δίνω το supersu zip για να γίνεις ρουτ

 

Mυ εχει στειλει ο φιλος combra24 αυτο εδω SuperSU-v2.38 σε ζιπ μορφη,το περναω στην sd και το κανω install zip from sd?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται ρουτάρισμα γιατί ΗΔΗ έχεις περάσει custom recovery. Δοκίμασε την κάμερα πρώτα να δεις αν έφτιαξε και μετά φλάσαρέ του όποια rom θέλεις. Το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις τα developer options και το usb debugging.
Link to comment
Share on other sites

Mυ εχει στειλει ο φιλος combra24 αυτο εδω SuperSU-v2.38 σε ζιπ μορφη,το περναω στην sd και το κανω install zip from sd?

 

Έτσι θα το έκανες αλλά αφού την επίσημη τηνς περνάς για να δεις μόνο την κάμερα δεν χρειάζεται όπως λέει και grgz

 

Στο λινκ που δίνω στον όδηγό βγάζει πάντα την τελευταία έκδοση του superSU

 

Παιδια καλησπερα. Μια γρηγορη ερωτηση. Για να αυξησω απο το uncle tools την ενταση του ηχειου οταν μιλαω στο τηλεφωνο (δλδ το ποσο δυνατα ακουω τον συνομιλητη μου) αυξανω την ενταση στο sph?

 

δες λίγο στην 1η σελίδα και εδώ αναλυτικά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41145394&postcount=138

Link to comment
Share on other sites

για βοηθειστε ρε παιδια. πηγα να περασω την emui και ξεπλωσε το ανθρωπακι με κοκκινο τριγωνακι στην κοιλια.λεει οτι δεν μπορει να φλασαριστει.γιατι?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

για βοηθειστε ρε παιδια. πηγα να περασω την emui και ξεπλωσε το ανθρωπακι με κοκκινο τριγωνακι στην κοιλια.λεει οτι δεν μπορει να φλασαριστει.γιατι?

 

γιατι εχεις την official recovery λογικα

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχεις την official recovery λογικα

 

,όχι δεν νομιζω.πως το βλέπω?αλλά αφού φλασαρα αλλη για να το ανοιξω παλι το κινητό και είναι οκ

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις TWRP; Αν ναι, αυτά τα προβλήματα είναι στην ημερήσια διάταξη.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις TWRP; Αν ναι, αυτά τα προβλήματα είναι στην ημερήσια διάταξη.

 

Όχι.το μονο που σκέφτομαι είναι να μην έχει κατέβει καλά το αρχείο.τι να πω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ποια recovery έχεις;

 

Cwm 6.0.3.0

Να ξαναδοκιμασω παλι αλλιως ξαναβαζω τηνaosp 4.4.2 που είχα.τώρα έβαλα την mlais4.4.3 αλλά δεν έχω ίντερνετ απο τα δεδομένα της καρτας

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί η 1η σελίδα μας ανοίγει πολύ αργά;

Σε άλλες σελίδες πηγαίνει γρήγορα όπως και σε άλλα νήματα, στην κεντρική του myphone κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Mου συμβαινει και πολυ κουφο ρε παιδια,εβαλα χθες την inew αυτην την καινουργια που εγραψα οτι ειχε κινεζιες και ο caller μου εμφανιζε κατι λουλουδια και πουλακια αντι του κλασικου περιγραματος προσωπου οταν καλουσα καποιον ,φλασαρα σημερα μετα κοπων και βασανων με ygdp tools μαμα ρομ και μετα εβαλα την inew v3 plus,και βλεπω παλι τα λουλουδια και τα πουλακια,πως μπορω να τα εξαφανισω αυτα(δεν θελω να αλλαξω caller και να βαλω απο playstore αλλον,μου αρεσει ο στοκ!)?

Tελικα με ολους τους dialer χει το θεμα και ειναι 2 πεταλουδες και κατι λουλουδια,πολυ αδελφηστικα μιλαμε!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Mου συμβαινει και πολυ κουφο ρε παιδια,εβαλα χθες την inew αυτην την καινουργια που εγραψα οτι ειχε κινεζιες και ο caller μου εμφανιζε κατι λουλουδια και πουλακια αντι του κλασικου περιγραματος προσωπου οταν καλουσα καποιον ,φλασαρα σημερα μετα κοπων και βασανων με ygdp tools μαμα ρομ και μετα εβαλα την inew v3 plus,και βλεπω παλι τα λουλουδια και τα πουλακια,πως μπορω να τα εξαφανισω αυτα(δεν θελω να αλλαξω caller και να βαλω απο playstore αλλον,μου αρεσει ο στοκ!)?

Tελικα με ολους τους dialer χει το θεμα και ειναι 2 πεταλουδες και κατι λουλουδια,πολυ αδελφηστικα μιλαμε!

 

Δεν έχω δουλέψει τη συγκεκριμένη rom και δεν έχω απάντηση.

 

Με την κάμερα τι έγινε; :p

Link to comment
Share on other sites

1) Δε θέλω να ασχοληθώ αυτήν την στιγμή με YGDP όταν μάλιστα δεν είναι δοκιμασμένη η ROM.

 

2) Υπάρχει τρόπος να ελευθερωθεί χώρος στο κινητό μεταφέροντας πχ το real racing 3 στην SD? Ούτε updates στις εφαρμογές δεν μπορώ να κάνω πλέον, δεν υπάρχει χώρος.

με το link2sd plus αλλα χρειαζεται να κανεις ενα δευτερο partition στην sd σου με το προγραμμα MiniTool Partition Wizard και video απο youtube

 

και 8α εχεις παντα ελευθερη μνημη !

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δουλέψει τη συγκεκριμένη rom και δεν έχω απάντηση.

 

Με την κάμερα τι έγινε; :p

 

Δεν προλαβα να την επεξεργαστω φιλε,θα βγαλω φωτος αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις TWRP; Αν ναι, αυτά τα προβλήματα είναι στην ημερήσια διάταξη.

 

Δεν έχει πρόβλημα η twrp στο φλασαρισμα της emui. Τουλάχιστον η twrp 2.4.4 που έχω

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η κινεζιες που αναφέρεις πάντως είναι 5-6 εφαρμογές κινεζικές που τις παγωνεις απλά με Titanium backup και μετά είναι καθαρότατη η ρομ.

 

Φιλε με την inew v3 οταν κανεις κλιση σου βγαζει και'σενα στον τηλεφωνιτη την εικονα με τις πεταλουδες και τα λουλουδια αντι του κλασικου περιγραματος πρoσοωπου που βγαζουν οι στοκ android dialers?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με την inew v3 οταν κανεις κλιση σου βγαζει και'σενα στον τηλεφωνιτη την εικονα με τις πεταλουδες και τα λουλουδια αντι του κλασικου περιγραματος πρoσοωπου που βγαζουν οι στοκ android dialers?

Ναι αυτές τις πεταλούδες μου βγάζει, εντάξει μωρέ χαριτωμένες είναι! Λογικά κάποιο αρχείο εικόνας στο system είναι που θα μπορείς να το αλλάξεις φαντάζομαι, το έψαξα λίγο αλλά δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτές τις πεταλούδες μου βγάζει, εντάξει μωρέ χαριτωμένες είναι! Λογικά κάποιο αρχείο εικόνας στο system είναι που θα μπορείς να το αλλάξεις φαντάζομαι, το έψαξα λίγο αλλά δεν το βρίσκω.

 

Εχω φαει ωρες ατελειωτες για να βρω καποια ρυθμιση να φυγουν και δεν βρισκω,help please θα την σουταρω την ρομ μονο και μονο για'αυτον τον λογο!

Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει ωρες ατελειωτες για να βρω καποια ρυθμιση να φυγουν και δεν βρισκω,help please θα την σουταρω την ρομ μονο και μονο για'αυτον τον λογο!
για μενα πολυ ομορφος και πολυ καλος ειναι ο dieler pixelphone pro τον εχω 5 μηνες κανενα παραπονο ! δοκιμασετον
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσας σας εμφανίζεται το σηματάκι H+ όταν χρησιμοποιείτε 3G; εγώ σπάνια εως καθόλου το βλέπω ενώ κατι αλλα samsung/LG στην ίδια περιοχή το έχουν.

 

Παίζει επειδή ειναι κινέζικο να εχει χειρότερη κεραία;

Link to comment
Share on other sites

Tελικα εβαλα το ultimate caller και βαζω οτι εικονα γουσταρω εγω απο την συλλογη οταν παιρνω τηλ.!

Κατι pixelphone και αλλα παρα πολλα προγραματα δεν σου δινουν αυτη την δυνατοτητα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...