Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, την βοήθεια απο τους gourou παρακαλώ. Φορώντας miui6 5.5.15 σήμερα λειτουργώντας μια χαρά το απενεργοποίησα και δεν άνοιξε ξανά... Βγάζει μονο μια μικρή πράσινη γραμμή στο πανω μέρος της οθόνης για 5-6 sec και μετα κλείνει. Φυσικά δοκίμασα να μπω recovery χωρίς αποτέλεσμα, εβγαλα την μπαταρία για 10 λεπτά αλλά τζιφος. Καμμία πρόταση;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Στο thread στο xda διαβαζω: Video(use video illussion app)

 

Κλασσικα αρα no video recording.

Απλα περιμενουμε τα sources της alcatel & της cyanogen για το hero 2+ για να διορθωθει αυτο.

 

Ο τύπος δεν εχει κανει καμμια διορθωση, απορω με αυτά που γραφει, video και gps δεν...Οκ με τις 2 καρτες, η μια 3g αυτό το ειχε φτιαξει από την προηγουμενη εκδοση .Δοκιμασα τις ρυθμισεις του φιλου mixanikos για το gps δεν καταφερα κατι

Edited by pavlospappas
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το gps . Ριξτε μια ματιά εδω...

http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/mediatek-gps-epo-downloader-gps-fix-t3122244

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως παγωνω την στοκ εφαρμογη των μηνυματων στην emui3 b262 η για να το πω καλυτερα πως μπορει να το γραφει στο τιτανιουμ γιατι δεν μπορω να το βρω με τιποτα;
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως παγωνω την στοκ εφαρμογη των μηνυματων στην emui3 b262 η για να το πω καλυτερα πως μπορει να το γραφει στο τιτανιουμ γιατι δεν μπορω να το βρω με τιποτα;

Αν δεν εχεις το πληρωμενο titanium δεν μπορεις να την παγωσεις. Κατεβασε την εφαρμογη link2sd και παγωσε το απο εκει. Τι σου κανει η εφαρμοφη των μηνυματων;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις το πληρωμενο titanium δεν μπορεις να την παγωσεις. Κατεβασε την εφαρμογη link2sd και παγωσε το απο εκει. Τι σου κανει η εφαρμοφη των μηνυματων;

Μπορω να παγωνω εφαρμογες με το τιτανιουμ,το πως μπορει να το γραφει δεν μπορω να βρω.εχω αλλη εφαρμογη για τα μηνυματα

Και ενα δευτερο θεματακι,μου πεταει συνεχεια ενα toast notification "σφαλμα συνδεσης δικτυου"

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, την βοήθεια απο τους gourou παρακαλώ. Φορώντας miui6 5.5.15 σήμερα λειτουργώντας μια χαρά το απενεργοποίησα και δεν άνοιξε ξανά... Βγάζει μονο μια μικρή πράσινη γραμμή στο πανω μέρος της οθόνης για 5-6 sec και μετα κλείνει. Φυσικά δοκίμασα να μπω recovery χωρίς αποτέλεσμα, εβγαλα την μπαταρία για 10 λεπτά αλλά τζιφος. Καμμία πρόταση;;

 

Κουφό, σαν έσχατη λύση φλάσαρέ το με YGDP Tools.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, την βοήθεια απο τους gourou παρακαλώ. Φορώντας miui6 5.5.15 σήμερα λειτουργώντας μια χαρά το απενεργοποίησα και δεν άνοιξε ξανά... Βγάζει μονο μια μικρή πράσινη γραμμή στο πανω μέρος της οθόνης για 5-6 sec και μετα κλείνει. Φυσικά δοκίμασα να μπω recovery χωρίς αποτέλεσμα, εβγαλα την μπαταρία για 10 λεπτά αλλά τζιφος. Καμμία πρόταση;;

 

Πάντως εμένα το έκανε αυτό όταν δεν είχε καθόλου μπαταρία

Το είχα αφήσει στο γραφείο για 3-4 μέρες ανοικτό χωρίς sim διότι χρησιμοποιούσα άλλη συσκευή και τελικά έκλεισε μόνο του από μπαταρία

Όταν το άφησα κανένα 20λεπτό να πάρει κάμποση φόρτιση μετά άνοιξε κανονικά

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το gps . Ριξτε μια ματιά εδω...

http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/mediatek-gps-epo-downloader-gps-fix-t3122244

 

το χεις κανει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2160 αναλυση video με την a better....??

δε νομιζω να την υποστηριζει το soc μας..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα το έκανε αυτό όταν δεν είχε καθόλου μπαταρία

Το είχα αφήσει στο γραφείο για 3-4 μέρες ανοικτό χωρίς sim διότι χρησιμοποιούσα άλλη συσκευή και τελικά έκλεισε μόνο του από μπαταρία

Όταν το άφησα κανένα 20λεπτό να πάρει κάμποση φόρτιση μετά άνοιξε κανονικά

 

Ντροπή και μόνο ντροπή:O:O:O

Επειδή έχουμε κάνει άπειρα επάνω στο κινητάκι, όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο το μυαλό μας πάει στα πιο απίθανα σενάρια (κομήτες, εξωγήινοι κτλ) αλλά το να δείς αν έχει μπαταρία;;;; μπααααααά!!!! όπως λένε και στα manual πχ των tv, '' δεν ανοίγει η τηλεόραση; λύση: είναι στο ρεύμα???

Φυσικά και είναι μια χαρά τι f1 απλά ήθελε και λίγο ρεύμα το έρμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το gps, αυτά που έγραψα είναι για να το έχουμε σωστά ρυθμισμένο χωρίς agps.

Αν παρατηρήσατε το agps απενεργοποιήθηκε με τη ρύθμιση στο enginnering mode mtk -> location.

Αν ανοίξατε το gpstest θα σας βγάλει αντίστοιχο μήνυμα.

 

Να ξέρετε ότι είναι προρυθμισμένο στο ανοιχτό και ας έχουμε τσεκάρει στο μενού ''μόνο συσκευή''.

 

Όποιος θέλει μπορεί να το ξανατσεκάρει στο enginnering mode mtk -> location.

Και να το ρυθμίσει και με agps , όπως είναι και τώρα.

Μην περιμένετε και καμιά τρελή διαφορά αν το είχατε σωστά ρυθμισμένο

Link to comment
Share on other sites

το χεις κανει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δε νομιζω να την υποστηριζει το soc μας..

τοσο μου βγαζει παντως στις pυθμισεις της καμερας και με την α310 και με την emui

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... εχει συμβει σε καποιον απο εσας να παει να ανοιξει το κινητο του και να μην ολοκληρωνει την εκκινηση???εφτανε μεχρι το σημα της coolpad και παγωνε.... μετα απο απειρες προσπαθειες που δεν απεδωσαν, το δωσα σ ενα φιλο μου κ μου περασε την τελευταια ρομ που ειδε εδω (dazen)...ολα καλα μονο που δεν μπορω να κατεβασω το playstore...κ καταλαβενετε... μπορει καποιος να μου πει καμμια λυση??:cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... εχει συμβει σε καποιον απο εσας να παει να ανοιξει το κινητο του και να μην ολοκληρωνει την εκκινηση???εφτανε μεχρι το σημα της coolpad και παγωνε.... μετα απο απειρες προσπαθειες που δεν απεδωσαν, το δωσα σ ενα φιλο μου κ μου περασε την τελευταια ρομ που ειδε εδω (dazen)...ολα καλα μονο που δεν μπορω να κατεβασω το playstore...κ καταλαβενετε... μπορει καποιος να μου πει καμμια λυση??:cry:

Φλασαρε τα gapps που ειναι για 4.4.2(καπου θα τα βρεις στο νημα) ή περνα καποια αλλη ρομ που τα εχει προεγγατεστημενα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... εχει συμβει σε καποιον απο εσας να παει να ανοιξει το κινητο του και να μην ολοκληρωνει την εκκινηση???εφτανε μεχρι το σημα της coolpad και παγωνε.... μετα απο απειρες προσπαθειες που δεν απεδωσαν, το δωσα σ ενα φιλο μου κ μου περασε την τελευταια ρομ που ειδε εδω (dazen)...ολα καλα μονο που δεν μπορω να κατεβασω το playstore...κ καταλαβενετε... μπορει καποιος να μου πει καμμια λυση??:cry:

 

θα πρεπει να φλασαρεις gapps εσυ η ο φιλος σου αφου πρωτα δεις ποια ρομ είναι και τι version είναι 4,2 4,3 4,4 όλα αυτά υπαρχουν στο google εάν θελεις περισοτερη βοηθεια κανε μας καλυτερη αναλυση

Link to comment
Share on other sites

Νεες λήψεις με lgcamera στα 20 mpixels

https://www.dropbox.com/s/b70d7mxdzjqh73o/2015_05_31__13_16_38.jpg?dl=0

File size :13,50mb!

 

Ίδιο σημείο με maximum zoom κσι στόχο το σπίτι πανω στον λόφο. Απόσταση =285m (google earth measuring tool)

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-06-01-00-44-13_zpsmjbwq0wp.jpeg

Φωτο :

https://www.dropbox.com/s/598qfzo0su4cpjw/2015_05_31__13_23_30.jpg?dl=0

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

 

Ο φίλος του nicolac εδώ... Tη rom που έχει στο πρώτο λινκ o mixanikosgr του πέρασα (4.4 είναι και έχει κάποια διακριτηκά dazen και coolui) και έκανε official updates μέχρι και 4.4.043. PO.150525.8297w (public beta) όταν του πέρασα το playstore δεν το ανοιγε+το ότι δεν έχει καθόλου ελληνικά! Τώρα ή εγω έχω κάνει κάτι λάθος ή θα βάλουμε άλλη rom! Αν έχετε να προτείνετε κάποια λύση είναι καλοδεχούμενη!

Edited by parpapoulias
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτοκολο που ακολουθει η συσκευη για τα handsfree ειναι omtp η ctia; Βρηκα κατι παλια σχολια αλλα δεν ανεφερεται με ακριβεια.
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτοκολο που ακολουθει η συσκευη για τα handsfree ειναι omtp η ctia; Βρηκα κατι παλια σχολια αλλα δεν ανεφερεται με ακριβεια.

 

CTIA έχει το τηλέφωνο.

όλα τα νέα ακουστικά θα σου κάνουν, τα παλιά θάλουν μετατροπέα

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει σχεδον οτι aosp υπαρχει.μονο στην algorom μου δουλεψε το κουμπακι στα handsfree.να απανταω δηλαδη να απανταω την κληση με το κουμπακι.τι εναι αυτο που εχει η algo και δεν εχουν οι αλλες;δοκιμασα να παρω τον dialer απο την algo και να το βαλω στην ρομ που περναγα καθε φορα αλλα τιποτα.δοκιμασα ενα σορο εφαρμογες για αυτη τη δουλεια αλλα παλι τιποτα..καμια ιδεα κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχίσει να μετανιώνω την αγορα του κινητού.

 

τo 3G ειναι απελπιστικά αργό, και μονο 1 φορα (ναι, μια) έχω δει το συμβολο "H". Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, έχω ταχύτητες της τάξης των 5-6kbps, και στα "καλύτερά" του στα 19-22kbps, τα οποία σπάνια τα πετυχαίνω.

τα GPS μολις τα προσπάθησα με επιλογη "Device only" και δεν βρισκει τιποτα, ουτε στο google maps, ουτε στο sygic. Μια άλλη φορά που τα είχα τρεξει με High battery use, όντας σε διαδρομη με λεοφορείο, δεν συγχρονιζόταν με τη κίνηση και ήταν επίσης αργό.

 

Αντιλαμβάνομαι οτι τελικα, η vodafone δεν φταίει για τα 3G, και η iNew αρχίζει να buggάρει σιγά σιγά, αφου κάποιες φορές πέφτει το σήμα και χάνω την κλιση. Επίσης, για κάποιο περίεργο λόγο, όταν ενεργοποιώ την ανοιχτή ακρόαση, δεν ακούω τίποτα και δεν ακούγομαι απο την αλλη μεριά του τηλεφώνου.

 

Υπάρχει τπτ που μπορώ να προσπαθήσω πριν το πετάξω; :p :p

Edited by St4lker
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ξεσκισει το τηλεφωνο στα φλασαρισματα,ασχολουμαστε τοσο καιρο με οτι πατατια ρομ κυκλοφορει ενω υπαρχει η emui3 b262...

Καλλιο αργα,παρα ποτε!!!

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...