Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο πολλυ καιρο με την emuiUNICOM 2.3 εχω προβλημα στη συνδεση με το ρουτερ μου διχως να πειραξω κατι στο σεταπ του ρουτερ δεν συνδεεται ,γινετε συνδεση στα ρουτερ απο τους γειτονες αλλα οχι στο δικο μου.

Επανεφερα ενα back up που ειχα ,υπεθεσα οτι εχει φαει καποια σφαλιαρα το λογισμικο,αλλα τιποτα,τους κωδικους τους εχω βαλει σωστα Επιχηρησα να μπω στο σεταπ του ρουτερ αλλα δεν με εβαζε,ουτε με τον κωδικο που ειχα αλλαξει ουτε με τα εργοστασιακα, αφου επικοινωνησα με την cyta μου εκαναν αυτοι ρισετ το ρουτερ μπηκα στο σετ απ αλλαξα το ονομα του γουαιφαι μπηκε νεος κωδικος ,τα εβαλα στο κινητο αλλα παλι τιποτε τι μπορει να φταει δεν καταλαβαινω,ωστοσο συνδεεται το κινητο στα ρουτερ απο τους γειτονες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ώστε συνδέεσαι στους γείτονες και οχι στο δικο σου....!!??

Αυτη είναι η τιμωρία σου.. :p

 

Περα από την πλάκα, μπες από ενα πισι και άλλαξε καναλι στο ρουτερ.

Αν δεν δουλεψει αυτο, ορισε στατική ip στο τηλέφωνο απο το advanced Settings του μενου του wifi

 

Υ. Γ. Αν δεν δουλεψει ούτε αυτό..... Αλλαξε ρουτερ.. :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ώστε συνδέεσαι στους γείτονες και οχι στο δικο σου....!!??

Αυτη είναι η τιμωρία σου.. :p

 

Περα από την πλάκα, μπες από ενα πισι και άλλαξε καναλι στο ρουτερ.

Αν δεν δουλεψει αυτο, ορισε στατική ip στο τηλέφωνο απο το advanced Settings του μενου του wifi

 

Υ. Γ. Αν δεν δουλεψει ούτε αυτό..... Αλλαξε ρουτερ.. :)

Το βρηκα τελικα αφου εγινε ρισετ στο ρουτερ επρεπει να επιλεξω στο σεταπ new stations are allowed(automatically) η προεπιλογη μετα το ρισετ ηταν new stations are not allowed αλλα περα απ αυτο πριν γινει το ρισετ δεν συνδεονταν οποτε η πληροφορια σου jpower ισως αποδειχθει χρησημη σε αλλους ευχαρηστω....ναι αυτη ηταν η τιμω:lol:ρια μου

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν υπαρχει ρομ που να εξακολουθει να δουλευει σωστα μετα απο καποιο διαστημα?

εχω την A310v3 και εκει που εδω και καμποσο καιρο λειτουργουσε αψογα,ξεκλειδωνω το τηλεφωνο και βλεπω στα καλα καθουμενα να εχουν εξαφανιστει τα παντα απο το status bar εκτος της ωρας και της μπαταριας,οπως και η φωτο που ειχα ορισει με το gravity ως background στα quick settings.μετα απο επανεκκινηση επανηλθαν μεν,τα εικονιδια ομως του σηματος ηταν διαφορετικα απο αυτα που ειχα ορισει και δεν μπορω να τα επαναφερω με τιποτα.

πολυ ξενερωμα....

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω την miui 5.2.24 και δεν αλλαζει σε 3G...παιζει μονο 2G...ΟΤΑΝ επιλεγω 3G ,δε το δεχεται και σαν να υπαρχει καποια ρυθμιση συνεχιζει 2G.....:(:(:(

KAMMIA IDEA????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα λειτούργησε το GPS όπως είπα, αλλά σήμερα το πρωί που πήγα να συνδέσω το Bluetooth ακουστικό δεν συνδεόταν με τίποτα! Έβγαζε σφάλμα κωδικού και ******ες.Γι'αυτό πρίν σουταρω την vanilla 4, υπάρχει καμία πρόταση; συνέβηκε σ`άλλον;
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα λειτούργησε το GPS όπως είπα, αλλά σήμερα το πρωί που πήγα να συνδέσω το Bluetooth ακουστικό δεν συνδεόταν με τίποτα! Έβγαζε σφάλμα κωδικού και ******ες.Γι'αυτό πρίν σουταρω την vanilla 4, υπάρχει καμία πρόταση; συνέβηκε σ`άλλον;

 

με ποια recovery την εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανουμε κατι γενικα με το gps, αρκετες ρομ εχουν πρόβλημα δεν θυμαμε που ειχα διαβασει για αλλαγη στα limb? εάν παρω ένα αρχειο της προηγουμενης ρομ που δουλευε το gps και το αντικαταστήσω θα κανω κατι? η bootloop

 

edit

εε δεν το πιστευω και η νεα ρομ Samsung s6 το βασικο της πρόβλημα είναι το gps,και είναι η ριμάδα πανεμορφη

Edited by pavlospappas
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα στην σελίδα 953

 

το δοκιμασες δηλαδη με εφαρμογη και δουλευε?Πχ το gps status εδειχνε δορυφορους?

Γιατι εχω περασει την rom 10 φορες με cwm6050,ολα τα wipes 3-4 φορες σε καθε flash και ολους τους δυνατους τροπους (καθαρο flash,dirty flash,καθαρο και καπακι dirty,2πλο flash,3πλο flash) και το gps δεν δουλεψε ποτε.

 

Εβαλα μεχρι και cpb με ygdp και μετα την rom και ουτε τοτε δουλευε.

 

Και νομιζω εχουμε το ιδιο τηλεφωνο και την ιδια recovery.Kαι απ οσο ξερω το gps ειναι πανω στο SoC οποτε δεν παιζει να ειναι αλλη παρτιδα η αλλη μαρκα ανταλλακτικο.

 

Οποτε πως γινεται εσενα να δουλευει?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν υπαρχει ρομ που να εξακολουθει να δουλευει σωστα μετα απο καποιο διαστημα?

εχω την A310v3 και εκει που εδω και καμποσο καιρο λειτουργουσε αψογα,ξεκλειδωνω το τηλεφωνο και βλεπω στα καλα καθουμενα να εχουν εξαφανιστει τα παντα απο το status bar εκτος της ωρας και της μπαταριας,οπως και η φωτο που ειχα ορισει με το gravity ως background στα quick settings.μετα απο επανεκκινηση επανηλθαν μεν,τα εικονιδια ομως του σηματος ηταν διαφορετικα απο αυτα που ειχα ορισει και δεν μπορω να τα επαναφερω με τιποτα.

πολυ ξενερωμα....

 

Οι emui γενικότερα, και η 2 και η 3 δουλεύουν μια χαρά.

 

Εγώ θα πω κάτι άλλο. Στα τελευταία Coolpad που παρέλαβα για φίλους όταν τους πέρασα την emuiUNICOM έκαναν το κουφό να ανάβουν όταν πας να τα φορτίσεις από τελείως κλειστά. Αυτό εξαφανιζόταν αν πέρναγα official 4.4.2 με YGDP Tools και κατόπιν ξανά την emui.

 

Σήμερα μου ήρθαν τα δύο τελευταία (δεν ξαναασχολούμαι για κανέναν, έχω βρει και το μπελά μου) οπότε θα φάνε κατευθείαν official 4.4.2 και μετά emui για να μην κάνω διπλές δουλειές.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα την τελευταια εκδοση coolUI 6 (v042) 11 Mαιου http://bbs.coolpad.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4802671&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D381 και κατεβαζω αυτη τελικα να δω και το νεο UI.Διαδικασια αβολη καθως επρεπε να κατεβασω την εφαρμογη της Baidu λογω μεγεθους του cpb και να παταω κουμπια στην τυχη σχεδον,λογω του οτι το ui της εφαρμογης ειναι στα κινεζικα..!

αυτη ειναι επισημη rom?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασες δηλαδη με εφαρμογη και δουλευε?Πχ το gps status εδειχνε δορυφορους?

Γιατι εχω περασει την rom 10 φορες με cwm6050,ολα τα wipes 3-4 φορες σε καθε flash και ολους τους δυνατους τροπους (καθαρο flash,dirty flash,καθαρο και καπακι dirty,2πλο flash,3πλο flash) και το gps δεν δουλεψε ποτε.

 

Εβαλα μεχρι και cpb με ygdp και μετα την rom και ουτε τοτε δουλευε.

 

Και νομιζω εχουμε το ιδιο τηλεφωνο και την ιδια recovery.Kαι απ οσο ξερω το gps ειναι πανω στο SoC οποτε δεν παιζει να ειναι αλλη παρτιδα η αλλη μαρκα ανταλλακτικο.

 

Οποτε πως γινεται εσενα να δουλευει?

 

Δεν δοκιμάζεις και με philz recovery;

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασες δηλαδη με εφαρμογη και δουλευε?Πχ το gps status εδειχνε δορυφορους?.......

.........

Οποτε πως γινεται εσενα να δουλευει?

 

δεν το δοκιμασα με το συγκεκριμενο, αλλα με το GPS NAV&MAPS (φυσικα παντα βαζω στο κινητο το faster gps και το MT gps)

το προβλημα με το gps στο δημιουρησε μονο στην vanilla4?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Οι emui γενικότερα, και η 2 και η 3 δουλεύουν μια χαρά.

 

Εγώ θα πω κάτι άλλο. Στα τελευταία Coolpad που παρέλαβα για φίλους όταν τους πέρασα την emuiUNICOM έκαναν το κουφό να ανάβουν όταν πας να τα φορτίσεις από τελείως κλειστά. Αυτό εξαφανιζόταν αν πέρναγα official 4.4.2 με YGDP Tools και κατόπιν ξανά την emui.

 

Σήμερα μου ήρθαν τα δύο τελευταία (δεν ξαναασχολούμαι για κανέναν, έχω βρει και το μπελά μου) οπότε θα φάνε κατευθείαν official 4.4.2 και μετά emui για να μην κάνω διπλές δουλειές.

 

Πριν λίγο ρώτησα τον αδερφό μου για το θέμα που αναφέρεις.

Λοιπόν, το έκανε μονο μια φορά προχτές.

Έκτοτε δεν το ξαναεκανε.

(το τηλέφωνο παραληφθηκε πριν 1 βδομάδα)

Θα δοκιμάσω ξανα σε λίγο και θα αναφέρω

 

Εδιτ: σε τηλέφωνο που παρουσιάζει το εν λογω θεμα, δοκίμασε να καταργήσεις το πιν στην σιμ και δες αν θα στο ξανακάνει.... Υπόθεση κανω :)

 

Εδιτ2: επειδή, διαβάζω πολλά για το τζιπιες της ν4,την κατεβαζω και θα την τεσταρω μονο ως ορος αυτό.....

Θα περαστεί με twrp 244

 

Εδιτ3: όντως το τηλέφωνο ανάβει, από σβηστο και μετά σε σύνδεση με τον φορτιστη. Μια απλή λυση που δοκίμασα είναι να συνδέεται αναμενο στον φορτιστή και μετά να σβηνει. Ετσι δεν ξανά αναβει

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

δεν το δοκιμασα με το συγκεκριμενο, αλλα με το GPS NAV&MAPS (φυσικα παντα βαζω στο κινητο το faster gps και το MT gps)

το προβλημα με το gps στο δημιουρησε μονο στην vanilla4?

 

ναι μονο σ'αυτη

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν δοκιμάζεις και με philz recovery;

 

δεν την εχω χρησιμοποιησει ποτε..link εχεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν την εχω χρησιμοποιησει ποτε..link εχεις?

 

 

στο needrom A310 philz touch recovery

http://www.needrom.com/download/philz-touch-recovery-a310/

 

Νέα EMUI B262 καθαρισμένη και λειτουργική 23-05-15

http://www.needrom.com/download/emui-3-0-build-262-multilanguage/

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

στο needrom A310 philz touch recovery

http://www.needrom.com/download/philz-touch-recovery-a310/

 

Νέα EMUI B262 καθαρισμένη και λειτουργική 23-05-15

http://www.needrom.com/download/emui-3-0-build-262-multilanguage/

 

ευχαριστω,θα τσεκαρω και μ αυτη μηπως..!

Link to comment
Share on other sites

στο needrom A310 philz touch recovery

http://www.needrom.com/download/philz-touch-recovery-a310/

 

Νέα EMUI B262 καθαρισμένη και λειτουργική 23-05-15

http://www.needrom.com/download/emui-3-0-build-262-multilanguage/

Απο αυτά που λέει ο dev φαίνεται πολύ καλη.με πολλά καλουδια.αλλα μερικοί λένε για πρόβλημα στο youtube app(αλλά σιγά το πράγμα)

Link to comment
Share on other sites

Εδιτ4: και σε μένα δεν λειτουργησε το τζιπιες, με ν4.

Δοκιμασα ακομη και αλλαγη του YGPS αλλά τιποτα.

Δεν μπορει να εντοπίσει το chip του gps..

 

Σε παρόμοιο πρόβλημα που ειχα αντιμετωπίσει σε inew v3 (τηλέφωνο, όχι ρομ), η λυση ηταν το φλασαρισμα μεσω πισι μιας official (1.0.4) και μετά πέρασμα την ζητούμενη.

Άλλες πάλι απαιτουσαν αλληλουχια φλασαρισματων για να λειτουργήσουν.

Ας μας πει ο φιλος που του λειτουργει το τζιπιες, ποια ηταν η προηγουμενη ρομ που φορουσε?

Ίσως εκει βρίσκεται η λύση

Τεσπα, πολύ ασχολήθηκα. Πισω στην εμυι

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανουμε κατι γενικα με το gps, αρκετες ρομ εχουν πρόβλημα δεν θυμαμε που ειχα διαβασει για αλλαγη στα limb? εάν παρω ένα αρχειο της προηγουμενης ρομ που δουλευε το gps και το αντικαταστήσω θα κανω κατι? η bootloop

 

edit

εε δεν το πιστευω και η νεα ρομ Samsung s6 το βασικο της πρόβλημα είναι το gps,και είναι η ριμάδα πανεμορφη

εγω δεν χρεισιμοποιω gps σε ολα τα αλλα ειναι κομπλε ? εχει καποιο αλλο bag ? και αμα σου ειναι ευκολο ενα link :)
Link to comment
Share on other sites

Εδιτ4: και σε μένα δεν λειτουργησε το τζιπιες, με ν4.

Δοκιμασα ακομη και αλλαγη του YGPS αλλά τιποτα.

Δεν μπορει να εντοπίσει το chip του gps..

 

Σε παρόμοιο πρόβλημα που ειχα αντιμετωπίσει σε inew v3 (τηλέφωνο, όχι ρομ), η λυση ηταν το φλασαρισμα μεσω πισι μιας official (1.0.4) και μετά πέρασμα την ζητούμενη.

Άλλες πάλι απαιτουσαν αλληλουχια φλασαρισματων για να λειτουργήσουν.

Ας μας πει ο φιλος που του λειτουργει το τζιπιες, ποια ηταν η προηγουμενη ρομ που φορουσε?

Ίσως εκει βρίσκεται η λύση

Τεσπα, πολύ ασχολήθηκα. Πισω στην εμυι

 

πραγματικα περιεργη φαση.Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι στο τηλεφωνο που δουλευει να μην ειχαν γινει ολα τα wipes και να μειναν τα αρχεια του gps απο την προηγουμενη rom

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν χρεισιμοποιω gps σε ολα τα αλλα ειναι κομπλε ? εχει καποιο αλλο bag ? και αμα σου ειναι ευκολο ενα link :)

 

 

 

Καινούργια rom Galaxy S6 Edge από λιουταο!

download:http://pan.baidu.com/s/1qW1FR20

thread:http://bbs.ydss.cn/thread-554207-1-1.html

Κάντε κλικ στην εικόνα για εμφάνιση σε κανονικό μέγεθος Όνομα Αρχείου: 232541oyla1l1ol6p3l91p.jpg Εμφανίσεις: 34 Μέγεθος: 45,8 KBΚάντε κλικ στην εικόνα για εμφάνιση σε κανονικό μέγεθος Όνομα Αρχείου: 232551heb9zhtq55h4t55o.png Εμφανίσεις: 28 Μέγεθος: 100,0 KB

 

 

δεν εχει καποιο ουσιώδη bug πρεπει να βαλεις gapps και ένα email manager επισης δυσκολευτικα να βαλω ηχο κλησης δικο μου.. αυτά εάν δεν μπορεις να την κατεβασεις από baidu να την ανεβάσω σε καποιο server.

Edited by pavlospappas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...