Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποίησε quickpic.

Ειναι οτι πιο γρηγορο.

Η αρχική καθυστέρηση οφείλεται στο κασαρισμα των φωτογραφιών και στην δημιουργία thumbnails.

Αλλά αυτό συμβαίνει μόνο την 1η φορά, εκτος κι αν χρησιμοποιείς κάποιο cleaner που καθαρίζει τον σχετικο φακελο.

 

Όχι δεν χρησιμοποιώ.θα το δοκιμασω.πρόγραμμα δεν είναι αυτό για άλμπουμ?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Σημερα δεν αναβουν τα κουπια στο coolpad δλδ το home το menou και το πισω. Ειμαι με emui 3 262.ξερετε κατι να κανω;

 

advanced settings -> key settings ->keypad led τσέκαρέ το

ή κατεβάζεις status bar και τσεκάρεις το κουμπί BTN LED

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρησιμοποιώ.θα το δοκιμασω.πρόγραμμα δεν είναι αυτό για άλμπουμ?

 

Δεν έκανε τίποτα.τράβηξα τώρα φωτο με την lg κάμερα και δεν μου τις ανοίγει.με την στοκ είναι οκ.να φταίει η εφαρμογή?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Λέω να αλλάξω την Α310, άρχισε και μου κάνει κάτι περίεργα (αποσυνδέσεις wifi ενώ δείχνει συνδεδεμένο, πολύ lag στο lockscreen κα.).. Τι προτείνεται μεταξύ inew/inew plus και emui; Δώστε και ένα λινκ αν είναι εύκολο!

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .Προσπαθώ να αυξήσω την ένταση του ήχου κλήσης από τον οδηγό στο πρώτο post αλλά ότι τιμή κ να βάλω δεν υπάρχει καμία διαφορά.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .Προσπαθώ να αυξήσω την ένταση του ήχου κλήσης από τον οδηγό στο πρώτο post αλλά ότι τιμή κ να βάλω δεν υπάρχει καμία διαφορά.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

Μια σελίδα πριν, ο mixanikosgr έδωσε μια πολύ αναλυτική απάντηση σχετικα με την ένταση του ηχείου / ακουστικού. Δεν σε καλύπτει;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα έφτασε και το 2ο τηλ. που παρηγγειλα.

Σκέφτομαι να του περασω, κατ ευθειαν με nandroid restore, την emui 3, απο το δικο μου.

 

Σε αυτη την περίπτωση, και τα 2 τηλεφωνα θα εχουν την ιδια mac address, με συνέπεια να μην μπορουν να συνδεθούν στο ιδιο wifi?

Ισχύει το ανωτέρω σενάριο?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

κανας καλος για vanilla 4 --> http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom-xtremevanilla-v4-true-aosp-rom-t3112398 ?!Εγω δεν προλαβαινω σημερα,αν και μετραω τις ωρες για να ξεφορτωθω την iNew

 

Δεν μπορώ να βρώ (που θα κάνω κλικ ) για να την κατεβάσω αν μπορει κάποιος να την ανεβάσει κάπου για να την κατεβασουμε και οι υπόπλοιποι εμείς

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρώ (που θα κάνω κλικ ) για να την κατεβάσω αν μπορει κάποιος να την ανεβάσει κάπου για να την κατεβασουμε και οι υπόπλοιποι εμείς

 

3o post....

https://docs.google.com/uc?id=0BzeA3t1lNr0odVlyQUM3c0Z1X1E&export=download

Link to comment
Share on other sites

Λέω να αλλάξω την Α310, άρχισε και μου κάνει κάτι περίεργα (αποσυνδέσεις wifi ενώ δείχνει συνδεδεμένο, πολύ lag στο lockscreen κα.).. Τι προτείνεται μεταξύ inew/inew plus και emui; Δώστε και ένα λινκ αν είναι εύκολο!

 

εγώ αύριο θα περάσω emui b262.μου ήρθε ή οθόνη και θα την αλλάξω γιατί είχε σπάσει και λέω να περάσω την emui από την σελίδα 883 υπάρχουν οδηγίες και link για την emui

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα έφτασε και το 2ο τηλ. που παρηγγειλα.

Σκέφτομαι να του περασω, κατ ευθειαν με nandroid restore, την emui 3, απο το δικο μου.

 

Σε αυτη την περίπτωση, και τα 2 τηλεφωνα θα εχουν την ιδια mac address, με συνέπεια να μην μπορουν να συνδεθούν στο ιδιο wifi?

Ισχύει το ανωτέρω σενάριο?

 

Ισχύει αλλά είναι πανεύκολο κυριολεκτικά να του αλλάξεις mac address.

Link to comment
Share on other sites

εγώ αύριο θα περάσω emui b262.μου ήρθε ή οθόνη και θα την αλλάξω γιατί είχε σπάσει και λέω να περάσω την emui από την σελίδα 883 υπάρχουν οδηγίες και link για την emui

 

Τελικά έβαλα την Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4! Τα gapps πώς τα εγκαθιστούμε; Υπάρχει κάπου οδηγός; Δεν έχει app drawer, αυτό διορθώνεται με κάποιον άλλο launcher;

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα έφτασε και το 2ο τηλ. που παρηγγειλα.

Σκέφτομαι να του περασω, κατ ευθειαν με nandroid restore, την emui 3, απο το δικο μου.

 

Σε αυτη την περίπτωση, και τα 2 τηλεφωνα θα εχουν την ιδια mac address, με συνέπεια να μην μπορουν να συνδεθούν στο ιδιο wifi?

Ισχύει το ανωτέρω σενάριο?

Ισχύει...

1.κρατας την Mac address του νέου κινητού...

2. Ακολουθείς το παρακάτω οδηγό

http://www.gizbeat.com/2446/fix-nvram-err-0x10-and-random-mac-address/

3.περνας το backup του δικού σου κινητού.

4.φλασαρεις το ζιπ από τον οδηγό 2....

Τέλος... είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4! Τα gapps πώς τα εγκαθιστούμε; Υπάρχει κάπου οδηγός; Δεν έχει app drawer, αυτό διορθώνεται με κάποιον άλλο launcher;

 

Με τον ίδιο τρόπο που πέρασες την ρομ,τα κατεβάζεις, τα περνάς στην sd και τα flashάρεις.

 

Η emui έτσι είναι χωρίς app drawer,με άλλον launcher πχ nova θα είσαι οκ

:X
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4! Τα gapps πώς τα εγκαθιστούμε; Υπάρχει κάπου οδηγός; Δεν έχει app drawer, αυτό διορθώνεται με κάποιον άλλο launcher;

 

post 13238 σελίδα 883

φλασάρεις το zip αρχείο Με τα gapps

φλάσαρε και τo zip lgcamera του jpower73 υπάρχει link στην 883

ποιος launcher σου αρέσει;

πέρνα για αρχή nova launcher

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

jpower θυμάσαι σε ποια σελίδα είναι τα links που είχες ανεβάσει με εφαρμογές κάμερας;

πχ την εφαρμογή κάμερας από την s5.

την είχα αποθηκεύσει αλλά δεν την βρίσκω.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Πέρασα ένα ζιπ που κατέβασα αλλά δε πέτυχε, μου βγάζει συνέχεια ένα warning. Να περάσω ένα άλλο κατευθείαν ή πρέπει να κάνω wipes/ξαναπεράσω τη ρομ από την αρχή;;

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Πέρασα ένα ζιπ που κατέβασα αλλά δε πέτυχε, μου βγάζει συνέχεια ένα warning. Να περάσω ένα άλλο κατευθείαν ή πρέπει να κάνω wipes/ξαναπεράσω τη ρομ από την αρχή;;

 

http://www.4shared.com/zip/Yr1B01Epba/pa_gapps-modular-mini-442-2014.html

κατέβασε αυτά και περασέτα κατευθείαν χωρίς wipes και χωρίς να περάσεις ρομ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/zip/Yr1B01Epba/pa_gapps-modular-mini-442-2014.html

κατέβασε αυτά και περασέτα κατευθείαν χωρίς wipes και χωρίς να περάσεις ρομ

 

Αυτά πέρασα και μου έβγαλε το πρόβλημα...

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Αυτά πέρασα και μου έβγαλε το πρόβλημα...

 

τότε πέρνα στην sd σου και τα δύο zip gapps που υπάρχουν στο post που σου είπα στην σελίδα 883 και δοκίμασε ποιο θα περάσει με επιτυχία οκ;

εάν το ένα zip σου βγάλει abort τότε κάνε ένα restart και δες αν έχουν περαστεί εάν δεν έχουν περαστεί περνάς το άλλο περιμένω να μου πεις.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα έφτασε και το 2ο τηλ. που παρηγγειλα.

Σκέφτομαι να του περασω, κατ ευθειαν με nandroid restore, την emui 3, απο το δικο μου.

 

Σε αυτη την περίπτωση, και τα 2 τηλεφωνα θα εχουν την ιδια mac address, με συνέπεια να μην μπορουν να συνδεθούν στο ιδιο wifi?

Ισχύει το ανωτέρω σενάριο?

 

Λέω να αντιγράψεις και να κρατήσεις όλο το φάκελο nvram για backup, και μετά απλά να αλλάξεις τα αρχεία για IMEI, wifi, bluetooth κλπ.

Link to comment
Share on other sites

IMEI & Baseband εχουμε; Πας settings->about phone για να δεις το baseband version και status στο ιδιο μενου για να δεις IMEI.

Υποψιαζομαι null baseband παντως.

 

δωσε από τον dialer

*#06#

αν σου βγαζει invalid IMEI ή κάτι ανάλογο τοτε ισχυει το ανωτερω

 

Μου εχει τυχει σε τηλεφωνο με MT6582 να υπαρχει ακομα IMEI αλλα οχι baseband και να μην βλεπει τις SIM.

 

Λογικα με ενα flash με YGDP της stock rom θα ναι κομπλε ο φιλος.

 

 

Kαι Imei εχει και baseband κανονικα.

Εχω δοκιμασει στοκ ρομ και απο flash tool και απο YGDP.

 

[ATTACH]61122[/ATTACH]

 

Παρολαυτα, δεν βλεπει καμια sim.

 

Πως γινεται να χαλασαν και τα 2 slots ταυτοχρονα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις..

Τελικά έκανα καθαρή εγκατάσταση..

Το τηλέφωνο προορίζεται για τον αδερφό μου που δεν έχει πολλές απαιτήσεις...

Σιγα σιγα, θα το σεταρω στα ίσια του...

 

Αύριο θα κόψω και τις σιμ σε Micro οπότε θα δω αν ειναι οκ, και ως τηλέφωνο.... :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα καθαρή εγκατάσταση

 

Έχω την εντύπωση ότι και με την καθαρή εγκατάσταση άλλαξε η mac address. Το πρόβλημα έγκειται στο ότι όλες οι custom roms έχουν την ίδια mac address.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...