Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα την A310 και τωρα την inew και αλλες που εχω δοκιμαση αλλα δεν εχει δουλεψει ποτε τη να πω μαλλον δεν θα δουλεψει ποτε.

Πηγαινε στην πρωτη σελιδα στους οδηγους,εχει για το led notification

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

εχει κανεις υποψη του καποιο app που να κανει το αντιθετο απο το greenify?Δηλαδη να διασφαλιζει οτι το app μενει μονιμα στην μνημη και δεν παει για υπνο.Το θελω για το facebook messenger και το viber που με πολλες rom (και με την iNew 1.02) δεν δουλευουν πολυ καλα τα notifications και ωρες ωρες αν δεν ανοιξω την εφαρμογη δεν μου ερχονται τα μυνηματα.

 

Στην αρχη σκεφτομουν οτι ειναι καποιο θεμα με τα google services και δεν κανουν σωστα το push,οποτε αλλαξα κανα 2 πακετακια gapps αλλα δεν λυθηκε το θεμα.Να ειναι καποιο app μου που δημιουργει το προβλημα δυσκολο γιατι σε ολες τις rom βαζω τα ιδια apps.Δεν βοηθαει ουτε το PNF root που υποτιθεται οτι ειναι γι αυτη τη δουλεια.

 

Το συνδεω και με το γεγονος οτι με την iNew ειχα χθες μια αποσυνδεση απο το wifi οπως οταν υπαρχει το nvram error,μονο που στην iNew δεν υπαρχει τετοιο error.Φλασαρα και το wifi fix αλλα δεν εφτιαξε.

 

Kαμια ιδεα?

 

Εχεις κι εσυ θεμα με τα Notifications ε? Το ανεφερα μερικα ποστ πριν κι εγω. Στο ρουτερ που χρησιμοποιω το 90% της ημερας στις μισες εφαρμογες δε μου ερχονται. Ουτε εμενα με βοηθησε το PNF και νομιζω οτι ειναι θεμα ρουτερ-ΡΟΜ πια. Δηλαδη και τα δυο παιζουν το ρολο τους κατα την αποψη μου, στο πως "συνεργαζονται". Αν βρεις καμια λυση πες μου. Ποια ΡΟΜ φοράς;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πειτε καμια αλλη ρομ να βαλω να περασει η ωρα... Τωρα ειμαι με την inew plus...

 

500 έχει. Κλείσε τα μάτια και διάλεξε μία αφού είναι για να περάσει η ώρα :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

στην inew v3 δεν δουλευουν τα live wallpaper?εχει ειπωθει και παλιοτερα η ηταν για αλλη ρομ?

επισης το led οταν φορτιζει το κινητο απο το 20% και μετα γινετε πρασινο.ασχετα που το εχω κοκκινο στο led blinker.κοκκινο ειναι μονο οταν φορτιζει κλειστο το κινητο.επισης στην ρυθμισεις στη μπαταρια που βλεπουμε ποιες εφαρμογες χρησιμοποιουν μπαταρια και ποσο ανα περιοδους χανεται η μετρηση της οθονης και οταν επανελεθει ξαναμετραει απο το μηδεν.μια μετρηση με ενδιαφερει μονο και αυτη παει και μηδενιζει.

 

α και κατι που ειδα τωρα.μου βγαζει οτι το wifi ειναι μονιμως ανοιχτο ποση ωρα δουλευει και ποσο μπαταρια χρησιμοποιει ενω το εχω κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε καμια αλλη ρομ να βαλω να περασει η ωρα... Τωρα ειμαι με την inew plus...

http://forum.xda-developers.com/a310/development/4-4-2-vibe-ui-2-t3068906 είχα δοκιμάσει παλιότερη έκδοση και είχα μείνει ευχαριστημένος

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην inew v3 δεν δουλευουν τα live wallpaper?εχει ειπωθει και παλιοτερα η ηταν για αλλη ρομ?

επισης το led οταν φορτιζει το κινητο απο το 20% και μετα γινετε πρασινο.ασχετα που το εχω κοκκινο στο led blinker.κοκκινο ειναι μονο οταν φορτιζει κλειστο το κινητο.επισης στην ρυθμισεις στη μπαταρια που βλεπουμε ποιες εφαρμογες χρησιμοποιουν μπαταρια και ποσο ανα περιοδους χανεται η μετρηση της οθονης και οταν επανελεθει ξαναμετραει απο το μηδεν.μια μετρηση με ενδιαφερει μονο και αυτη παει και μηδενιζει.

 

α και κατι που ειδα τωρα.μου βγαζει οτι το wifi ειναι μονιμως ανοιχτο ποση ωρα δουλευει και ποσο μπαταρια χρησιμοποιει ενω το εχω κλειστο.

Τα live wallpaper δεν δουλεύουν (στην plus δουλεύουν κανονικά)

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια προσπαθω να κατεβασω απο το μεσημερι αυτην> 8297W-LG G3-4.27修复通话 και ειναι στο 9%!!!

την εχει δοκιμασει κανεις? η την εχει ανεβασει καποιος καπου?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις υποψη του καποιο app που να κανει το αντιθετο απο το greenify?Δηλαδη να διασφαλιζει οτι το app μενει μονιμα στην μνημη και δεν παει για υπνο.Το θελω για το facebook messenger και το viber που με πολλες rom (και με την iNew 1.02) δεν δουλευουν πολυ καλα τα notifications και ωρες ωρες αν δεν ανοιξω την εφαρμογη δεν μου ερχονται τα μυνηματα.

 

Στην αρχη σκεφτομουν οτι ειναι καποιο θεμα με τα google services και δεν κανουν σωστα το push,οποτε αλλαξα κανα 2 πακετακια gapps αλλα δεν λυθηκε το θεμα.Να ειναι καποιο app μου που δημιουργει το προβλημα δυσκολο γιατι σε ολες τις rom βαζω τα ιδια apps.Δεν βοηθαει ουτε το PNF root που υποτιθεται οτι ειναι γι αυτη τη δουλεια.

 

Το συνδεω και με το γεγονος οτι με την iNew ειχα χθες μια αποσυνδεση απο το wifi οπως οταν υπαρχει το nvram error,μονο που στην iNew δεν υπαρχει τετοιο error.Φλασαρα και το wifi fix αλλα δεν εφτιαξε.

 

Kαμια ιδεα?

 

Εχεις κι εσυ θεμα με τα Notifications ε? Το ανεφερα μερικα ποστ πριν κι εγω. Στο ρουτερ που χρησιμοποιω το 90% της ημερας στις μισες εφαρμογες δε μου ερχονται. Ουτε εμενα με βοηθησε το PNF και νομιζω οτι ειναι θεμα ρουτερ-ΡΟΜ πια. Δηλαδη και τα δυο παιζουν το ρολο τους κατα την αποψη μου, στο πως "συνεργαζονται". Αν βρεις καμια λυση πες μου. Ποια ΡΟΜ φοράς;

 

Το ίδιο και εδώ με emuiUnicom, βαρέθηκα να το ψάχνω και το άφησα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ με emuiUnicom, βαρέθηκα να το ψάχνω και το άφησα έτσι.

 

Αυτο που ζητάει ο αζουλι, γίνεται, εκ συστήματος, με την εμυι 3-262, οπου υπάρχει η επιλογή να ορισεις ποιες εφαρμογές θα συνεχίσουν να λειτουργουν και μετά το σβήσιμο της οθονης..

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-05-03-23-10-30_zpsc4vvuchk.jpeg

 

Κατά τα λοιπά, ισως η λύση να είναι εδω... http://www.themobimag.com/how-to-keep-an-app-in-memory-on-android/

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ζητάει ο αζουλι, γίνεται, εκ συστήματος, με την εμυι 3-262, οπου υπάρχει η επιλογή να ορισεις ποιες εφαρμογές θα συνεχίσουν να λειτουργουν και μετά το σβήσιμο της οθονης..

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-05-03-23-10-30_zpsc4vvuchk.jpeg

 

Κατά τα λοιπά, ισως η λύση να είναι εδω... http://www.themobimag.com/how-to-keep-an-app-in-memory-on-android/

 

Την ίδια ακριβώς λειτουργία έχει και η emuiUNICOM. Δεν ζητάμε όμως να συνεχίσουν να έρχονται ειδοποιήσεις μετά το σβήσιμο της οθόνης, αυτό γίνεται. Λέμε ότι δεν ξεκινούν να έρχονται ειδοποιήσεις αν δεν τρέξεις την εφαρμογή πρώτα, π.χ. Facebook. Αν ανοίξεις τη συσκευή από εντελώς κλειστή και δεν ανοίξεις το Facebook δεν θα σου έρθουν ειδοποιήσεις ποτέ.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια προσπαθω να κατεβασω απο το μεσημερι αυτην> 8297W-LG G3-4.27修复通话 και ειναι στο 9%!!!

την εχει δοκιμασει κανεις? η την εχει ανεβασει καποιος καπου?

https://www.dropbox.com/s/8p6fvzbfpql9sd8/8297W-LG%20G3-4.27%E4%BF%AE%E5%A4%8D%E9%80%9A%E8%AF%9D.zip?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ακριβώς λειτουργία έχει και η emuiUNICOM. Δεν ζητάμε όμως να συνεχίσουν να έρχονται ειδοποιήσεις μετά το σβήσιμο της οθόνης, αυτό γίνεται. Λέμε ότι δεν ξεκινούν να έρχονται ειδοποιήσεις αν δεν τρέξεις την εφαρμογή πρώτα, π.χ. Facebook. Αν ανοίξεις τη συσκευή από εντελώς κλειστή και δεν ανοίξεις το Facebook δεν θα σου έρθουν ειδοποιήσεις ποτέ.

 

Οπότε μια εφαρμογή που, κατα την εκκίνηση της συσκευης θα φορτωνε στο background π. χ. το φεις, ώστε να έρχονται οι ειδοποιήσεις, θα ηταν οκ?

 

Ας πούμε κατι τέτοιο...

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-05-04-00-42-36_zpsdz68iax9.jpeg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μια εφαρμογή που, κατα την εκκίνηση της συσκευης θα φορτωνε στο background π. χ. το φεις, ώστε να έρχονται οι ειδοποιήσεις, θα ηταν οκ?

 

Κοίτα να δεις, εμένα δεν με καίει και τόσο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα, ουτε και μένα...

:lol::p

 

Αλλά είναι ξηγημενο παλικάρι ο αζουλι...

Αυτό το ειχα χρησιμοποιήσει παλαιότερα και εκανε καλη δουλεία.

https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.startupmanager

Μεταξύ άλλων έχει και επιλογή και για αυτόματο φόρτωμα εφαρμογών κατα την εκκίνηση.

Και μάλιστα τις διατηρεί εν ζωη..... :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είναι το θέμα ποιες εφαρμογές δε θα κοιμούνται με το σβήσιμο της οθόνης. Δε σας έχει τύχει να συνδεθείτε σε άλλο ρούτερ ή σε 3G και να σας έρθουν μαζεμένες όλες οι ειδοποιήσεις που δε λάβατε ως τότε; Εμένα συνέχεια μου συμβαίνει! Επίσης υπό 3G δε χάνω ειδοποιήσεις. Επίσης στο ρούτερ της δουλειάς δε χάνω ειδοποιήσεις. Οπότε κάτι παίζει με το προβληματικό ρούτερ και τη συνεργασία του με τη ΡΟΜ. Personally speaking πάντα.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είναι το θέμα ποιες εφαρμογές δε θα κοιμούνται με το σβήσιμο της οθόνης. Δε σας έχει τύχει να συνδεθείτε σε άλλο ρούτερ ή σε 3G και να σας έρθουν μαζεμένες όλες οι ειδοποιήσεις που δε λάβατε ως τότε; Εμένα συνέχεια μου συμβαίνει! Επίσης υπό 3G δε χάνω ειδοποιήσεις. Επίσης στο ρούτερ της δουλειάς δε χάνω ειδοποιήσεις. Οπότε κάτι παίζει με το προβληματικό ρούτερ και τη συνεργασία του με τη ΡΟΜ. Personally speaking πάντα.

 

Σε εμένα τουλάχιστον είναι άσχετο από το router και το 3g.

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα..

 

edit

νεα color os

http://forum.xda-developers.com/a310/development/clean-ui-color-os-2-kk-t3099557

 

* Color OS UI 2

* IOS MultiTasking

* Whole new UI

* 13mp camera patched

* Xposed Supported

* Better Pic quality

* New Gesture Function Added

* Dual sim 3G supported

* 3 lockscreen types (Inbuilt)

* 2 Themes (Inbuilt)

* QuickBoot

* Pre-Rooted

* Brighter Flashlight

* Brighter Camera Flash

* Gapps Included

* Performance Tweaks

* Better Responsiveness & Speed

* Themes Supported

* Battery Tweaks Added

* Zero Lag

* Guest Mode

* New security center

* Holiday Mode

* Auto task killer

* Data Saving Mode

* Backup And restore app fixed

* Find 7 Launcher added

* Floating Video Player

* Many more.....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κι εσυ θεμα με τα Notifications ε? Το ανεφερα μερικα ποστ πριν κι εγω. Στο ρουτερ που χρησιμοποιω το 90% της ημερας στις μισες εφαρμογες δε μου ερχονται. Ουτε εμενα με βοηθησε το PNF και νομιζω οτι ειναι θεμα ρουτερ-ΡΟΜ πια. Δηλαδη και τα δυο παιζουν το ρολο τους κατα την αποψη μου, στο πως "συνεργαζονται". Αν βρεις καμια λυση πες μου. Ποια ΡΟΜ φοράς;

 

τωρα iNew 1.02 αλλα το εχω τσεκαρει και σε μερικες αλλες rom

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η καλυτερη rom ρε παιδια απο αποψη λειτουργικοτητας και εμφανισης;

 

Από άποψη λειτουργικότητας η Α310v3 που έχω είναι αρκετά καλή. Δεν έχει νόημα να ψάχνεις ρομ βάση εμφάνισης γιατί ούτως ή άλλως μπορείς με διάφορες εφαρμογές να δώσεις στο κινητό σου ότι εμφάνιση θες.

 

Συνεχίζω να έχω πρόβλημα με το 3G... Έβαλα τα σωστά settings του apn αλλά και πάλι τίποτα. Κατέβασα και κάτι εφαρμογές από το play store αλλά τίποτα. Καμιά άλλη ιδέα;

+Ξέρετε κάποια καλή θήκη σε αυτό το στυλ:

http://www.alibaba.com/product-detail/China-new-cellphone-case-mobile-phone_60136961319.html

και για tempered glass από που προτείνετε;

Edited by Tolis_95

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ζητάει ο αζουλι, γίνεται, εκ συστήματος, με την εμυι 3-262, οπου υπάρχει η επιλογή να ορισεις ποιες εφαρμογές θα συνεχίσουν να λειτουργουν και μετά το σβήσιμο της οθονης..

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-05-03-23-10-30_zpsc4vvuchk.jpeg

 

Κατά τα λοιπά, ισως η λύση να είναι εδω... http://www.themobimag.com/how-to-keep-an-app-in-memory-on-android/

 

Ναι,το ιδιο που καναμε παλια με το loopy smoothness script αλλα εδω γραφεις στο Local.prop..Απο τα comments βρηκα αυτο το app το οποιο κανει το ιδιο αλλα χωρις να τα γραψεις εσυ manually --> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartprojects.MemoryLocker

 

To βαλα,θα δω αν εχει αποτελεσμα στα push notifications και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

ωραια..

παντως, απ΄οτι λέει...

MONEY BACK GUARANTEE

οποτε αν δεν σου δουλέψει, παιρνεις τα λεφτα σου πίσω..:p

 

και ευτυχως που ειχε αυτη την επιλογη γιατι δεν δουλεψε γι αυτο που το ηθελα..!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα μου βγαζει και αλλα κουλα οπως δεν μπορω να κανω δημιουργεια αντιγραφων ασφαλειας μεσω titanium backup γιατι μου λεει δεν υπαρχει επαρκης χωρος, ενω εχω 10γιγα ελευθερα στην sd

 

στον φακελο που ειχα ορισει ως θεση αντιγραφων ασφαλειας μου ελεγε οτι δεν ειναι εγγραψιμος λετε για αυτο να μην εκανε αντιγραφη ;

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Από άποψη λειτουργικότητας η Α310v3 που έχω είναι αρκετά καλή. Δεν έχει νόημα να ψάχνεις ρομ βάση εμφάνισης γιατί ούτως ή άλλως μπορείς με διάφορες εφαρμογές να δώσεις στο κινητό σου ότι εμφάνιση θες.

 

Συνεχίζω να έχω πρόβλημα με το 3G... Έβαλα τα σωστά settings του apn αλλά και πάλι τίποτα. Κατέβασα και κάτι εφαρμογές από το play store αλλά τίποτα. Καμιά άλλη ιδέα;

+Ξέρετε κάποια καλή θήκη σε αυτό το στυλ:

http://www.alibaba.com/product-detail/China-new-cellphone-case-mobile-phone_60136961319.html

και για tempered glass από που προτείνετε;

 

Εβαλες τις ρυθμισεις που σου απαντησα χτες?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...