Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνδεθηκε σαν σαν συσκευη πολυμεσων και δεν μου εδειχνε τους φακελους περα απο τον dcim ,μετα απο πολλα reboot και συνδεμενο ως συσκευη πολυμεσων μου εδειξε ολους τους φακελους,οτι να΄ναι μιλαμε!

Ρε παιδια πειτε αν σας κανει και σας τετοια κουλα με την inew ρομ μην ταλαιπωρειτε κι'αλλος κοσμος!

Ρε valsam, εσυ είσαι παλιός στο θέμα!

Το τηλέφωνο μας μονο σαν συσκευή πολυμέσων συνδέεται.

Και μένα την πρωτη φορά "άργησε" καπως να δει τους φακέλους, αλλά απο κει και πέρα όλα ΟΚ.

Η i new v3 είναι μια χαρά. Την είχα μια βδομάδα, χωρίς πρόβλημα.

Τώρα έβαλα την plus αλλά δεν βλέπω διαφορά! Μονο οτι σ αυτή δουλεύουν και τα live wallpapers, το οποίο είναι το μόνο που δεν δουλεύει στην "σκέτη".

Η μόνη αδυναμία της είναι οτι η μπαταρία κρατάει κάπως λιγότερο απο την maucat.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

@ baniko αυτη ειναι η Plus? http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3-plus/

 

@ jpower ηγετη μπορεις να βαλεις λινκς απο ολες τις καλες ρομ (αυτες που λες brand name ported καθαρες χωρις vanila Κλπ) στο 1ο post?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

@ baniko αυτη ειναι η Plus? http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3-plus/

 

@ jpower ηγετη μπορεις να βαλεις λινκς απο ολες τις καλες ρομ (αυτες που λες brand name ported καθαρες χωρις vanila Κλπ) στο 1ο post?

Φιλέ αυτή είναι.

Τα έχω βάλει και τα δυο link, λίγες σελίδες πίσω.

 

Υ.Γ.

Αυτό που ζητάς από τον jpower ...δεν το "λες" και εύκολο! Αλλά μπορείς να ρίξεις και μια ματιά στο modaco.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις ενα αλλο λινκ? δεν δουλευει αυτο.....(hisuite)

thanks!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

link της rom?

 

http://www.needrom.com/download/miui-v6-c8297w-f1/

 

Δεν περνάς την 5.4.24, αν διάβασες πιο πάνω δεν έχει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε valsam, εσυ είσαι παλιός στο θέμα!

Το τηλέφωνο μας μονο σαν συσκευή πολυμέσων συνδέεται.

Και μένα την πρωτη φορά "άργησε" καπως να δει τους φακέλους, αλλά απο κει και πέρα όλα ΟΚ.

Η i new v3 είναι μια χαρά. Την είχα μια βδομάδα, χωρίς πρόβλημα.

Τώρα έβαλα την plus αλλά δεν βλέπω διαφορά! Μονο οτι σ αυτή δουλεύουν και τα live wallpapers, το οποίο είναι το μόνο που δεν δουλεύει στην "σκέτη".

Η μόνη αδυναμία της είναι οτι η μπαταρία κρατάει κάπως λιγότερο απο την maucat.

 

Mπερδευτικα ρε φιλε γιατι δεν μου ανοιγε καθολου αλλους φακελους απο την sd περα απο τον DCIM και λεω "ρε μπας και συνδεθηκα αλλιος?",μετα απο πολλα reboot ανοιξαν ολοι οι φακελοι,εξακολουθει και κανει reboot το τηλ. αν το εχω συνδεμενο και προσπαθησω να συνδεθει σαν χωρος αποθηκευσης usb,δοκιμασε το και πες μου στο κανει και εσενα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/miui-v6-c8297w-f1/

 

Δεν περνάς την 5.4.24, αν διάβασες πιο πάνω δεν έχει ελληνικά.

 

Εγώ την πέρασα από πάνω, δηλαδή κάνοντας μόνο wipe dalvic cache και δουλεύει μια χαρά στα ελληνικά. Μπορεί να μην έχει την επιλογή για ελληνικά στο μενου της γλώσσας αλλά αφού με αυτό τον τροπο είναι ΟΚ ποιος ο λόγος να το σκαλίζεις;

By the way αν και περιπλανήθηκα αρκετά με διάφορες ROM η miui είναι μια πολύ καλή επιλογή και βελτιώνεται σταθερά κάθε εβδομάδα. Την συνιστώ!

Link to comment
Share on other sites

@valsam

Δεν μπορώ τώρα αλλά θα το δοκιμασω. Όμως έτσι κι αλλιως για το τηλέφωνο μας είναι η σύνδεση σαν συσκευή πολυμέσων και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα από πάνω, δηλαδή κάνοντας μόνο wipe dalvic cache και δουλεύει μια χαρά στα ελληνικά. Μπορεί να μην έχει την επιλογή για ελληνικά στο μενου της γλώσσας αλλά αφού με αυτό τον τροπο είναι ΟΚ ποιος ο λόγος να το σκαλίζεις;

By the way αν και περιπλανήθηκα αρκετά με διάφορες ROM η miui είναι μια πολύ καλή επιλογή και βελτιώνεται σταθερά κάθε εβδομάδα. Την συνιστώ!

στα sms εχει κανονικα ελληνικα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

@ baniko αυτη ειναι η Plus? http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3-plus/

 

@ jpower ηγετη μπορεις να βαλεις λινκς απο ολες τις καλες ρομ (αυτες που λες brand name ported καθαρες χωρις vanila Κλπ) στο 1ο post?

 

Αν θες, ριξε μθα ματιά και στο μοντακο. Οτι ρομ θέλετε, κσι υπάρχει, πειτε μου και θα σας δώσω λινκ.

 

Δεν μου ειναι εύκολη, αυτη η συγκέντρωση, διότι όλο αυτόν τον καιρο που είμαι στην παρέα σας (από τοτε που αγόρασα το f1), όλα τα ποσταρισματα μου γίνονται απο κινητο τηλέφωνο και όχι απο πισι. Ολο αυτον τον καιρό που γραφω στο νημα, γραφω απο το τηλεφωνο...

Το πισι τα χει ψτυσει... Και για να το φτιαξω.. Χρειάζεται...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ειναι εύκολη, αυτη η συγκέντρωση, διότι όλο αυτόν τον καιρο που είμαι στην παρέα σας (από τοτε που αγόρασα το f1), όλα τα ποσταρισματα μου γίνονται απο κινητο τηλέφωνο και όχι απο πισι. Ολο αυτον τον καιρό που γραφω στο νημα, γραφω απο το τηλεφωνο...

Το πισι τα χει ψτυσει... Και για να το φτιαξω.. Χρειάζεται...

 

Απίστευτη ταλαιπωρία, σου βγάζω το καπέλο για την υπομονή και επιμονή σου καθώς και για τη βοήθεια που δίνεις. :)

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 ευχαριστώ προκαταβολικά γιατί χάρη σε σένα έβαλα την lgcamera και έφτιαξα και το weather widget :) αλλά δεν βρίσκω αυτό το χρήσιμο backlight που έχεις στα notification. Είναι ξεχωριστό app? Edited by kalwdio
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα την miui6 5.4.24 χωρίς wipes και έκατσε μια χαρά, με ελληνικά σε όλα, μου έκανε εντύπωση βέβαια αφού δεν είναι έκδοση ΟΤΑ. Συνεχίζει να είναι η πιο σταθερή Ρομ, με πολύ καλη μπαταρία και πολύ γρήγορο gps.
Link to comment
Share on other sites

@jpower73 ευχαριστώ προκαταβολικά γιατί χάρη σε σένα έβαλα την lgcamera και έφτιαξα και το weather widget :) αλλά δεν βρίσκω αυτό το χρήσιμο backlight που έχεις στα notification. Είναι ξεχωριστό app?

 

Είναι από την εφαρμογή Lux lite

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vitocassisi.luxlite&hl=en

 

Το χρησιμοποιώ, διότι και η εμυι όπως και η Α310. έχει το πρόβλημα του πολύ χαμηλού φωτισμού στο αυτόματο.

Με το προγραμματακι αυτό, παρακαμπτονται οι ρυθμισεις του αισθητήρα φωτος και έτσι μπορείς να ρυθμίσεις εσυ την καμπυλη φωτεινότητας.

Αντίστοιχο πρόγραμμα είναι και το velis autobrightness

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απίστευτη ταλαιπωρία, σου βγάζω το καπέλο για την υπομονή και επιμονή σου καθώς και για τη βοήθεια που δίνεις. :)

 

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.. :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα την miui6 5.4.24 χωρίς wipes και έκατσε μια χαρά, με ελληνικά σε όλα, μου έκανε εντύπωση βέβαια αφού δεν είναι έκδοση ΟΤΑ. Συνεχίζει να είναι η πιο σταθερή Ρομ, με πολύ καλη μπαταρία και πολύ γρήγορο gps.

 

Αρκεί να μην προσπαθήσεις κάποια στιγμή να αλλάξεις τα Ελληνικά γιατί μετά δεν μπορείς να τα ξαναβρείς. Δεν υπάρχουν στην επιλογή γλώσσας.

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να μην προσπαθήσεις κάποια στιγμή να αλλάξεις τα Ελληνικά γιατί μετά δεν μπορείς να τα ξαναβρείς. Δεν υπάρχουν στην επιλογή γλώσσας.

 

Ναι το ξέρω το είδα στις ρυθμίσεις, αυτό με το φλας στις εισερχόμενες το βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

Inew v3 plus από εμένα...είμαι πολύ ευχαριστημένος...ανώτερη από maucat

 

Μπαινει με twrp?

Θελει και τα gapps?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπαινει με twrp?

Θελει και τα gapps?

 

στο needrom προτεινει cwm recovery,τα gapps τα φλασαρεις εσυ...μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,ηχος δυνατος,γρηγορη ρομ με καλο gps καμια σχεση με τις τελευταίες του maucat που ηταν αργες!

Link to comment
Share on other sites

στο needrom προτεινει cwm recovery,τα gapps τα φλασαρεις εσυ...μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,ηχος δυνατος,γρηγορη ρομ με καλο gps καμια σχεση με τις τελευταίες του maucat που ηταν αργες!

 

gravity στα quick settings δουλευει η ειναι διαφορετικα απο aosp?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Μόλις παρέλαβα το κινητό! :D:D:D

 

Η ρομ που έχει μέσα δε μου άρεσε καθόλου. Τι προτείνετε να περάσω; Με ενδιαφέρει να έχει όσο λιγότερα bugs γίνετε και να είναι smooth (δλδ δε τρελαίνομαι για επιδόσεις). Σίγουρα έχει ξανα-απαντηθεί αυτό αυτό αλλά δεν έχω χρόνο να διαβάσω τόσα ποστ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

gravity στα quick settings δουλευει η ειναι διαφορετικα απο aosp?

Θέλεις να δω κάτι συγκεκριμένο?εγώ πχ έτσι τα έβαλα [ATTACH]60204[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σ'ενδιαφερει να εχει ελληνικα την A310v3 αλλιως την inew v3 που προτεινουν αρκετα παιδια τελευταια και την emui 3.0

 

Με την aosp maucat τι παίζει; Βλέπω ότι πολλοί την προτιμούν. Έχει κανένα bug;

Επίσης για την οθόνη έχει δοκιμάσει κανείς αυτό; Αξίζει;

http://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Coolpad-F1-8297-Scratch-resistant-Tempered-Membrance-Protector-Thin-Guard-Film/1997149285.html

 

EDIT: δε με ενδιαφέρει να έχει ελληνικά, πιο πολύ με νοιάζει να μην έχει bugs!

Ένα λινκ για την Α310; Είναι αυτή που έχει στη συλλογή ρομ: Micromax_A310_decrappified;;

Edited by Tolis_95

---------------------------------------------------------------------------------

{Sony Ericsson T105} -> {Motorola SLVR L9} -> {LG KM500} -> {Samsung I5800 Galaxy 3} -> {Nokia 1616+Nokia 2600} -> {Coolpad F1}

Link to comment
Share on other sites

Για την maucat δεν ξερω να σου πω.Την ειχα βαλει πιο παλια ητανε κομπλε αλλα βλεπω εχει βγαλει πολλα update απο τοτε.Glass ειχα παρει http://www.aliexpress.com/item/Ultra-Thin-0-2mm-HD-Clear-Explosion-proof-Tempered-Glass-Screen-Protector-Guard-Film-For-Coolpad/32215988326.html και βγηκε αστερι απλα αργησε παρα πολυ να ερθει..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...