Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω emui unicom.

η αληθεια ειναι οτι δοκιμασα και με καποιες αλλες εφαρμογες να σταματησω τα προγράμματα που ξεκινάνε με την εκκίνηση αλλα δεν μου δουλεψε κανενα.

 

Επειδή τώρα εχω την 3.0 δεν μπορώ να το δω, αλλά αυτό γίνεται από την εφαρμογή Διαχείριση συσκευής (ή τηλεφώνου)

 

Ευχαριστω για την βοηθεια σου αγορινα μου.Εχω 2 ερωτησουλες αν γινεται. Προτου περασω την καινουρια ROM πρεπει να καθαρισω ΚΑΙ την καρτα SD;Επισης να κατεβασω κατευθειαν την Unicom απ'το link που δινεται στην αρχικη σελιδα ή πρεπει να ψαξω πιο ανανεωμενη εκδοση;

 

Να ακολουθηεις τα βήματα στον 1ο αδηγό για μπακαπ και επίσης να αντιγράψεις προς φύλaξη τον φάκελο data/nvram.

Κατεβάζεις και το λινκ κάτω τη ρομ που το φλασάρεις για ρουτ.

 

καλημερα παιδια !! ειμαι καινουριος εδω και αφου πρωτα σας ευχαριστησω για τις πολυτιμες πληροφοριες που συνεχεια γραφετε για τα τηλεφωνα θα ηθελα να σας ρωτησω τα εξεις .... ενδιαφερομαι να παρω το COOLPAD F1.. Δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει να αλαξω μνημη και γενικα κατι απο τις εργοστασιακες ρυθμισεις.. αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι βγαζει καλες φωτο να κραταει σε λογικα πλαισια η μπαταρια και να μην εχει κολληματα γενικα.. εχω ενα Cubot s200..δεν το εχω πηραξει καθολου ..ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα.γρηγορο internet, κανενα κολλημα, μπαταρια καλη,δεν το λιωνω βεβαια οπως εσας ετσι που σας διαβαζω..θα ηθελα λιγο καλητερες φωτο. τιποτα αλλο.εχουμε παρει μια παρεα φιλαρακια 7 cubot s200 και ειναι ολα μια χαρα.. τωρα θελει και η κορη μου και ψαχνομαι να δω αν αξιζει να το αλλαξω για ενα coolpad f1.. μπορει καποιος να μου πει αν δεν το πειραξω τι λεει σαν συσκευη???? ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Ετσι όπως τα λες δεν είναι για σένα, πάρε καλύτερα ένα ίδιο. Αν το πειράξεις όμως λίγο, θα έχεις αυτά που θες.

 

@Για τα θέματα στις EMUI πηγαίνουμε εδώ: http://www.emui.com/plugin.php?id=themezone και κατεβάζουμε αυτό που θέλουμε (γκρί κουμπί) και τα βάζουμε στο φάκελο HWThemes και τα διαλέγουμε από την εφαρμογή θέματα του τηλεφώνου.

EDIT

jpower μόλις κατέβασα και το δικό σου. Να ενημερώσω ότι τα huawei themes πειράζονται με παρόμοιο τρόπο όπως τα παλιά miui themes

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Αν η καρτουλα εχει φορμαριστει απο κινητο η απο εφαρμογη του τυπου SD Formatter (δηλαδη στο προτυπο που αναγνωριζει το κινητο) τοτε δεν θα εχεις προβλημα.

Ναι κατεβαζεις αυτη απο την πρωτη σελιδα.

 

Περνα αν θες κ κατι πιο μοντερνο σε θεμα (ειναι πολυ ομορφο δεν αλλαζει κατι στο κινητο ουτε βαραινει κλπ κλπ):

http://forum.xda-developers.com/ascend-p6/themes-apps/theme-emotion-ui-2-3-android-l-style-t2838856

 

Ακολουθησα τα βηματα του οδηγου σου και ολα τελεια.Πολυ καλος και αναλυτικος οδηγος.Μου δημιουργηθηκε ομως αλλη μια απορια(ριξε χριστοπαναγιες ελευθερα :p ).Μου εβγαλε ενα "System Software Update".Αν πατησω Update κανει reboot και με πεταει στο CWM recovery.Τι ενεργειες πρεπει να κανω για να γινει το update;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ. Πολλές φορές το Η+ κολλάει , δεν εμφανίζεται το + και χρειάζεται να ανοιγοκλείσεις τα δεδομένα για να ξανά ανοίξει το ίντερνετ

Με το Wi-Fi κανένα θέμα αλλά τελικά με τις AOSP το ίντερνετ νομίζω είναι γενικά γρηγορότερο.

GPS μια χαρά πάντως

 

το H και το H+ εναλλασονται απο μονα τους συμφωνα με την ισχυ του δικτυου την συγκεκριμενη στιγμη.Δεν γινεται να εχεις συνεχεια μονο H+ παρα μονο στα σημεια που το δικτυο εχει τελειο σημα.

 

Δεν ειναι θεμα rom ξαναλεω.Ετσι λειτουργουν τα δικτυα!

Link to comment
Share on other sites

το H και το H+ εναλλασονται απο μονα τους συμφωνα με την ισχυ του δικτυου την συγκεκριμενη στιγμη.Δεν γινεται να εχεις συνεχεια μονο H+ παρα μονο στα σημεια που το δικτυο εχει τελειο σημα.

 

Δεν ειναι θεμα rom ξαναλεω.Ετσι λειτουργουν τα δικτυα!

 

Δεν διαφωνω καθολου μαζι σ.απλα γιατι μετα απο λιγο,αφου το χασει,δεν το ξαναβρισκει αυτοματα?βγαζει σκετο "Η" και δεν εχουμε ιντερνετ ουσιαστικα....

 

Μετα ο μονος τροπος για επανασυνδεση ειναι να κλεισουμε και να ξανανοιξουμε τα δεδομενα...οπου και βρισκει αμεσως "Η+" και εχουμε και ευθυς αμεσως ιντερνετ....

 

Λιγο σπαστικο ωστοσο οταν τρεχεις συνομιλια στο messenger.Καλη,χρυση Ρομ,αλλα αντε να εξηγησεις στη κοπελα σ μετα οτι εσυ τα εστειλες τα μηνυματα,αλλα δεν ειδες αν εφτασαν τελικα...Η Ρομ φταιει μωρο μ,η Ρομ!οχι εγω :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω καθολου μαζι σ.απλα γιατι μετα απο λιγο,αφου το χασει,δεν το ξαναβρισκει αυτοματα?βγαζει σκετο "Η" και δεν εχουμε ιντερνετ ουσιαστικα....

 

Μετα ο μονος τροπος για επανασυνδεση ειναι να κλεισουμε και να ξανανοιξουμε τα δεδομενα...οπου και βρισκει αμεσως "Η+" και εχουμε και ευθυς αμεσως ιντερνετ....

 

Λιγο σπαστικο ωστοσο οταν τρεχεις συνομιλια στο messenger.Καλη,χρυση Ρομ,αλλα αντε να εξηγησεις στη κοπελα σ μετα οτι εσυ τα εστειλες τα μηνυματα,αλλα δεν ειδες αν εφτασαν τελικα...Η Ρομ φταιει μωρο μ,η Ρομ!οχι εγω :P

 

και με H και με H+ θα πρεπει να εχεις υψηλες ταχυτητες.Το προβλημα σου ειναι απ οτι καταλαβαινω στα google services.Οταν δεν ερχονται τα notifications δεν σημαινει οτι εχει κοπει το internet απαραιτητα.Αν οντως σου κοβεται το internet εντελως τοτε η βαλε ξανα μια αλλη rom η μπορει να εχεις προβλημα με το δικτυο σου,οπως κακο σημα η κακια συνδεση,επικοινωνησε μαζι τους.

 

Για τα notifications δοκιμασε να βαλεις το app PNF root.Ειναι για τετοια προβληματα.

 

Παντως η rom αν εχει μπει καλα και τα google services δουλευουν σωστα δεν εχει τετοια θεματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω καθολου μαζι σ.απλα γιατι μετα απο λιγο,αφου το χασει,δεν το ξαναβρισκει αυτοματα?βγαζει σκετο "Η" και δεν εχουμε ιντερνετ ουσιαστικα....

 

Μετα ο μονος τροπος για επανασυνδεση ειναι να κλεισουμε και να ξανανοιξουμε τα δεδομενα...οπου και βρισκει αμεσως "Η+" και εχουμε και ευθυς αμεσως ιντερνετ....

 

Λιγο σπαστικο ωστοσο οταν τρεχεις συνομιλια στο messenger.Καλη,χρυση Ρομ,αλλα αντε να εξηγησεις στη κοπελα σ μετα οτι εσυ τα εστειλες τα μηνυματα,αλλα δεν ειδες αν εφτασαν τελικα...Η Ρομ φταιει μωρο μ,η Ρομ!οχι εγω :P

 

Γιατί δεν σου βγάζει και τα άλλα σύμβολα πχ Ε, όταν δεν έχεις καλό σήμα; Μήπως το έχεις ρυθμίσει στο ''μόνο 3G'' και μήπως έχεις και wind;

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι στο needrom ανέβηκε και άλλη AOSP iNew V3, (AOSP iNew V3 plus το όνομα αυτής) http://www.needrom.com/download/aosp-inew-v3-plus/ .
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν σου βγάζει και τα άλλα σύμβολα πχ Ε, όταν δεν έχεις καλό σήμα; Μήπως το έχεις ρυθμίσει στο ''μόνο 3G'' και μήπως έχεις και wind;

 

και με H και με H+ θα πρεπει να εχεις υψηλες ταχυτητες.Το προβλημα σου ειναι απ οτι καταλαβαινω στα google services.Οταν δεν ερχονται τα notifications δεν σημαινει οτι εχει κοπει το internet απαραιτητα.Αν οντως σου κοβεται το internet εντελως τοτε η βαλε ξανα μια αλλη rom η μπορει να εχεις προβλημα με το δικτυο σου,οπως κακο σημα η κακια συνδεση,επικοινωνησε μαζι τους.

 

Για τα notifications δοκιμασε να βαλεις το app PNF root.Ειναι για τετοια προβληματα.

 

Παντως η rom αν εχει μπει καλα και τα google services δουλευουν σωστα δεν εχει τετοια θεματα

 

 

'Οπα όπα guys guys,δεν έχω πρόβλημα με τα notifications γενικά.Ακόμα και αν δεν σταλεί το μήνυμα μ,με ενημερώνει ότι ''δεν''.Το πρόβλημα είναι γενικά στο internet από δεδομένα,όπως είπε και το άλλο παιδί.Έιτε messaging είτε γενικότερα την πλοήγηση.Ας πάρουμε για παράδειγμα το messenger.Μπορεί να μιλάμε με κάποιον,να περιμένω μήνυμα του,να αφήσω το κινητό στην άκρη.Όταν μετα από ώρα το τσεκάρψ,να δω αν τελικά έστειλε ή όχι,παρότι βγάζει την ένδειξη Η,δεν συνδέεται στο messenge ούτε πλοήγηση από το chrome κάνει.Μόνο αν κάνω ''αποσύνδεση'' και ''σύνδεση δεδομένων'' πιάνει αμέσως Η+ και είμαι έτοιμος για πλοήγηση πάλι κλπ.

 

Άλλος που να έχει αυτό το πρόβλημα?

Καμιά ιδέα ίσως?

 

Υ.Γ.δοκίμασα και με cosmote και με cu που διαθέτω,και στα 2 το ίδιο θέμα.....

 

Rom a310 v3

Edited by nikolaos8
συντακτικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν σου βγάζει και τα άλλα σύμβολα πχ Ε, όταν δεν έχεις καλό σήμα; Μήπως το έχεις ρυθμίσει στο ''μόνο 3G'' και μήπως έχεις και wind;

 

Όλα τα σύμβολα τα βγάζει και το Η και το Ε και το 3G και το G ανάλογα που είσαι

Αλλά δεν είναι θέμα αν έχει καλό δίκτυο.

Στα ίδια μέρη με άλλες rom όπως του algo όπου το ίντερνετ πήγαινε σφαίρα και είχε ένδειξη Ή+ η ίδια ένδειξη βγαίνει και με miui απλά κάποια στιγμή χάνεται το + και το ίντερνετ κολλάει.

Το έχω παρατηρήσει και εγω στο Viber αλλά και ανοίγοντας σελίδες σε browser και στο playstore

Wind έχω τι σχέση έχει αυτό? Στις περιοχές που κινούμαι έχει πολύ καλό σήμα και μάλιστα στην δουλειά έχει καλύτερο από τις άλλες 2

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα σύμβολα τα βγάζει και το Η και το Ε και το 3G και το G ανάλογα που είσαι

Αλλά δεν είναι θέμα αν έχει καλό δίκτυο.

Στα ίδια μέρη με άλλες rom όπως του algo όπου το ίντερνετ πήγαινε σφαίρα και είχε ένδειξη Ή+ η ίδια ένδειξη βγαίνει και με miui απλά κάποια στιγμή χάνεται το + και το ίντερνετ κολλάει.

Το έχω παρατηρήσει και εγω στο Viber αλλά και ανοίγοντας σελίδες σε browser και στο playstore

Wind έχω τι σχέση έχει αυτό? Στις περιοχές που κινούμαι έχει πολύ καλό σήμα και μάλιστα στην δουλειά έχει καλύτερο από τις άλλες 2

 

με miui εισαι?Η rom ειναι beta ακομα και ειναι και port,εννοειται οτι μπορει να σου βγαλει οτιδηποτε απο bug.Βαλε μια σταθερη rom φτιαγμενη για το τηλ μας οπως η a310 η η coolUI

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειτε samba, σας εμφανιζει μονο την εσωτερικη στον υπολογιστη?υπαρχει τροπος να εμφανιζεται και η sd?
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειτε samba, σας εμφανιζει μονο την εσωτερικη στον υπολογιστη?υπαρχει τροπος να εμφανιζεται και η sd?

 

αν μπεις στην σελιδα στο xda και κατεβασεις την dev εκδοση απο την πρωτη σελιδα τοτε σε αφηνει να προσθεσεις στο smb.conf αρχειο οτι διαδρομη θες.Εγω εχω βαλει μεχρι και το [root] να εμφανιζει στο pc

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα εχω την 3.0 δεν μπορώ να το δω, αλλά αυτό γίνεται από την εφαρμογή Διαχείριση συσκευής (ή τηλεφώνου)

 

 

 

Να ακολουθηεις τα βήματα στον 1ο αδηγό για μπακαπ και επίσης να αντιγράψεις προς φύλaξη τον φάκελο data/nvram.

Κατεβάζεις και το λινκ κάτω τη ρομ που το φλασάρεις για ρουτ.

 

 

 

Ετσι όπως τα λες δεν είναι για σένα, πάρε καλύτερα ένα ίδιο. Αν το πειράξεις όμως λίγο, θα έχεις αυτά που θες.

 

@Για τα θέματα στις EMUI πηγαίνουμε εδώ: http://www.emui.com/plugin.php?id=themezone και κατεβάζουμε αυτό που θέλουμε (γκρί κουμπί) και τα βάζουμε στο φάκελο HWThemes και τα διαλέγουμε από την εφαρμογή θέματα του τηλεφώνου.

EDIT

jpower μόλις κατέβασα και το δικό σου. Να ενημερώσω ότι τα huawei themes πειράζονται με παρόμοιο τρόπο όπως τα παλιά miui themes

 

xμμ, με το που αλλάζω θέμα, ενώ το δέχεται κανονικα, μόλις κάνω επανεκκίνηση, το τηλέφωνο πέφτει σε bootloop.

και δεν σωζεται με τίποτα.. παραμόνο με nandroid restore

έχει συμβεί σε κανέναν?:(

 

coolpad f1 τέλος από vickmall

Από 1η Μαϊου ξανά

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

xμμ, με το που αλλάζω θέμα, ενώ το δέχεται κανονικα, μόλις κάνω επανεκκίνηση, το τηλέφωνο πέφτει σε bootloop.

και δεν σωζεται με τίποτα.. παραμόνο με nandroid restore

έχει συμβεί σε κανέναν?:(

 

coolpad f1 τέλος από vickmall

Από 1η Μαϊου ξανά

 

Κάτι άλλο θα φταίει, εγώ αλλάζω τα θέματα emui3.0 κανονικά. Μήπως έχει πειραχτεί το UI με τίποτα άλλο και δημιουργεί πρόβλημα;

 

Ο chinatronic στο aliexpress το έχει ακόμη το F1, για όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την iNew και στο wifi μου ενφανιζει το nvram κατι.

Τί είναι; Αυτό ειναι που φτιάχνεται με το wifi fix;

 

και μαλλον ειμιαι καταραμένος. Τα data τωρα δεν δουλεύουν καθόλου. Παντα 404!

 

Επισης, ξέρει κανεις πως πειράζω τα ικονίδια στο header; (πανω πανω εκει που εμφανίζει διαφορες πληροφορίες όπως η ώρα, το ποσοστό της μπαταρίας, το σημα του wifi κτλ.) Nova launcher η με το default

Edited by St4lker
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την iNew και στο wifi μου ενφανιζει το nvram κατι.

Τί είναι; Αυτό ειναι που φτιάχνεται με το wifi fix;

 

και μαλλον ειμιαι καταραμένος. Τα data τωρα δεν δουλεύουν καθόλου. Παντα 404!

 

Επισης, ξέρει κανεις πως πειράζω τα ικονίδια στο header; (πανω πανω εκει που εμφανίζει διαφορες πληροφορίες όπως η ώρα, το ποσοστό της μπαταρίας, το σημα του wifi κτλ.) Nova launcher η με το default

Για τι wifi βαλε το wifi fix και θα εξαφανιστει. για τα data κοιτα μηπως δεν εχουν μπει οι ρυθμισεις.οσο για τα εικονιδια αυτα αλλαζουν σιγουρα μεσω του gravity.(ισως υπαρχει και αλλος τροπος αλλα δεν τον ξερω)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !! αποφασισα να παραγγειλω το f1 !! θα το παρω απο minideal μια και εχω αγορασει αρκετες φορες απο εκει και το εμπιστευομαι!! εχω επιλογη νατο ζητησω root μια και δεν το χρεωνουν καθολου.. να το κανω ??? τι θα χρειαστει να του αλλαξω εσεις που το ξερετε καλα το τηλεφωνο!! δεν ειμαι απαιτιτικος οπως σας ειχα γραψει ξανα!! θα ηθελα να τραβαει καλες φωτο λιγακι διαδυκτιο και να ειναι ικανοποιητικη η μπαταρια του.. επισεις να πω οτι χρησιμοποιω δυο καρτες.. δεν το γονατιζω με εφαρμογες και χρηση ασταματιτη.. αν μπορει καποιος ας με καθοδηγησει!! ευχαριστω Edited by dimitriszam
Link to comment
Share on other sites

Για τι wifi βαλε το wifi fix και θα εξαφανιστει. για τα data κοιτα μηπως δεν εχουν μπει οι ρυθμισεις.οσο για τα εικονιδια αυτα αλλαζουν σιγουρα μεσω του gravity.(ισως υπαρχει και αλλος τροπος αλλα δεν τον ξερω)

 

Χμμ, ενεργοποιημένα ειναι και τα data και τα roaming...

 

EDIT: το κινητο δεν αναγνωρίζεται απο το pc (USB Debugging checked) και καποιες φορες παιζει restart οσο ειναι συνδεδεμένο...what do?

ακυρο, δεν ειχα επιλεξει MTP mode

Edited by St4lker
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, ενεργοποιημένα ειναι και τα data και τα roaming...

 

EDIT: το κινητο δεν αναγνωρίζεται απο το pc (USB Debugging checked) και καποιες φορες παιζει restart οσο ειναι συνδεδεμένο...what do?

ακυρο, δεν ειχα επιλεξει MTP mode

Οι κωδικοι στο Αpn ειναι περασμενοι;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !! αποφασισα να παραγγειλω το f1 !! θα το παρω απο minideal μια και εχω αγορασει αρκετες φορες απο εκει και το εμπιστευομαι!! εχω επιλογη νατο ζητησω root μια και δεν το χρεωνουν καθολου.. να το κανω ??? τι θα χρειαστει να του αλλαξω εσεις που το ξερετε καλα το τηλεφωνο!! δεν ειμαι απαιτιτικος οπως σας ειχα γραψει ξανα!! θα ηθελα να τραβαει καλες φωτο λιγακι διαδυκτιο και να ειναι ικανοποιητικη η μπαταρια του.επισεις να πω οτι χρησιμοποιω δυο καρτες.. δεν το γονατιζω με εφαρμογες και χρηση ασταματιτη.. αν μπορει καποιος ας με καθοδηγησει!! ευχαριστω

 

 

 

καλησπέρα και χρονια πολλα στους εορταζοντες. Προσωπικα θα το παραγγελνα ροοταρισμενο, στην πορεία, αφου το δοκιμάσεις και κατι δεν σου αρεσει η μεγαλωνουν οι απαιτησεις σου είναι ετοιμο να υποδεχτεί μια νεα ρομ. Γενικα το τηλ για τα χρηματα του είναι πολύ καλο μην κοιτας εμας που ψάχνουμε το κατι παραπανω και αλλαζουμε συνεχεια ρομ. Αυτο το παιχνιδι όμως εχει βοηθήσει πολύ στην εξελιξη της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι θεμα συσκευής ή δικτύου. Το κινητο κανει 400 ωρες να φορτώσει το οτιδήποτε με data/roaming.

 

Αν θελω να πειράξω το header με το xposed οπως μου προτάθηκε, τί πρεπει να κανω;

 

Αν υπήρχε κάποιος οδηγος στα ελληνικά θα με βοηθούσε αρκετα.

 

EDIT: to wifi fix δεν εφτιαξε, ακολουθοντας τα βηματα απο εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2730486

Edited by St4lker
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο θα φταίει, εγώ αλλάζω τα θέματα emui3.0 κανονικά. Μήπως έχει πειραχτεί το UI με τίποτα άλλο και δημιουργεί πρόβλημα;

 

Ο chinatronic στο aliexpress το έχει ακόμη το F1, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Το βρήκα, εντελώς τυχαία.....

Έφταιγε το πειραγμενο Boot animation που ειχα αλλάξει...

Τωρα ολα οκ.

Πέρασα αυτό της μιυι, με γραμματοσειρα απο Sony Xperia....

Τέλειο....!

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, εντελώς τυχαία.....

Έφταιγε το πειραγμενο Boot animation που ειχα αλλάξει...

Τωρα ολα οκ.

Πέρασα αυτό της μιυι, με γραμματοσειρα απο Sony Xperia....

Τέλειο....!

 

Κανένα screenshot να πάρουμε ιδέες....???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έβαλα χτες την inew v3 γιατί η extremevanilla v2 με απογοήτευσε λόγω πολλών lag τον τελευταίο καιρό

και το ζήτημα με το σήμα που έχανε και ήθελε on/off το flight mode για να επανέλθει.

Είπα να δοκιμάσω την inew v3 λόγω των καλών εντυπώσεων που έχει αφήσει.

 

Πράγματι λοιπόν η rom πετάει. Το τηλέφωνο μπουτάρει γρηγορότερα από κάθε άλλη ρομ που δοκίμασα,

(jonzalvo 4.4.2, algorom, extremevanilla), παίζουν όλα κομπλέ. Ήχος απίστευτα δυνατός, όλα τα led,

xposed και gravity τέλεια, δεν λαγκάρει καθόλου παρότι την φόρτωσα κατευθείαν με πολλά προγράμματα.

Η μνήμη που χρησιμοποιεί στην εκκίνηση είναι της τάξης των 280-300mb (το λιγότερο που έχω δει..)

GPS δούλεψε κατευθείαν. Εννοείται δεν έχασε καθόλου σήμα γιατί κινούμαι συνέχεια με μετρό.

 

Γενικά πιστεύω ότι πολυ καλή rom μέχρι να βγει μια lollipop.

Το μόνο που δεν έχω καταλάβει είναι αυτό με την φωτογραφική που μπορείς να το κάνεις να βγάζει 20mp φωτογραφίες.

Αν μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει γιατί στο παλιότερο ποστ που είδα, δεν κατάλαβα ακριβώς τα βήματα που πρέπει να κάνεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...