Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταξυ maucat , emui και miui μεγαλυτερο screen time ποια εχει ???

Ειμαι με algo v2 και το μονο παραπονο ειναι οτι ουτε 3 ωρες οθονη δεν βγαζω...

Επισης δεν ερχεται ειδοποιηση οταν μου στελνουν email παρολο που ειναι κανονικα συγχρονισμενο

Εχει κανεις καμμια ιδεα ???

Δοκίμασε να κανεις calibration οι 3 ώρες που αναφερεις είναι πολύ λιγες... Εγω το λιωνω το κινητό και βγάζω απο 4,5-5 ώρες οθόνη(σχεδόν με όλες τις Ρομ που έχω δοκιμάσει)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Εγω την εβαλα με CWM δουλευει κανονικα

Κριμα ομως οταν καλεις καποιον μαυριζει η οθονη και δεν μπορεις να κανεις τερματισμο της κλησης

 

Ποστ 12341...

Ρε παιδια, διαβάστε και καμια σελιδα παραπισω....

.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το πολυφωτο το έχουμε μάθει απ έξω... :-))

Μόνο με την twrp μπαίνει η ρομ;

 

Ειναι στάνταρ σημείο αναφοράς... Και ανάλογα με την λεπτομέρεια στο ζουμ, όπως π.χ. τα σκαλισματα στο γυαλί του μπρατσου καθως και στα πιατακια, καταλαβαίνω μια εφαρμογή ή ρομ κατα ποσο καλη είναι στις φωτογραφίες, στις εν λόγω συνθήκες οι οποίες είναι απολυτο σκοτάδι και μονο φλας.

 

Μπαινει και με cwm

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κανεις calibration οι 3 ώρες που αναφερεις είναι πολύ λιγες... Εγω το λιωνω το κινητό και βγάζω απο 4,5-5 ώρες οθόνη(σχεδόν με όλες τις Ρομ που έχω δοκιμάσει)

 

Εχω κανει calibration εννοειται και εχω παγωσει τα παντα με greenify...

Απο τις ρομ που αναφερω ποια ειναι καλυτερη σε ωρα οθονης ?

Εν τω μεταξυ σε αναμονη δεν καει τιποτα λεμε , μπορει να περασουν και 12 ωρες και να πεσει 1% μονο

Μηπως εχει θεμα η μπαταρια ?

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει calibration εννοειται και εχω παγωσει τα παντα με greenify...

Απο τις ρομ που αναφερω ποια ειναι καλυτερη σε ωρα οθονης ?

Εν τω μεταξυ σε αναμονη δεν καει τιποτα λεμε , μπορει να περασουν και 12 ωρες και να πεσει 1% μονο

Μηπως εχει θεμα η μπαταρια ?

Emui είχα πολύ καλη αυτονομία...για τις αλλες δεν μπορω να πω με σιγουριά...Ελπιζω με αλλαγή Ρομ να στρώσει και να μην εχεις θέμα με μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε αν θελεις καμία φωτο

 

Την εσβησα κατευθείαν λόγω μη υποστήριξης 2 σιμ. Στην όππο πως τραβηξες με 20 μπ; Εμένα μεχρι 13 μου έβγαζε. Εν μου άρεσε και πολύ γιατί αοσπίζει

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε...

Και γω δεν ξέρω... Πάντως και σε μενα δεν έχει επιλογή για 20μπ.

Παρολαυτα, οταν ανοιγω την εφαρμογη, είναι στανταρ στα 20. Δεν το πειραζω.

:)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε...

Και γω δεν ξέρω... Πάντως και σε μενα δεν έχει επιλογή για 20μπ.

Παρολαυτα, οταν ανοιγω την εφαρμογη, είναι στανταρ στα 20. Δεν το πειραζω.

:)

Εκανες επαναφορα της εφαρμογης μεσω titanium backup?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αυτό παει να πει ότι με τα wipe δεν διαγράφοντε όλα τα αρχεια γιαυτο υπαρχουν και ιδιαιτερότητες από κινητο σε κινητο δεν ξερω εάν βγαζαμε την μπαταρια για κάμποσες ωρες.

παντως η ρομ ορρο είναι εξαιρετικη..........

Link to comment
Share on other sites

Ναι...........

Ίσως, μαζί με την εφαρμογή έκανε και κατι άλλο μπακαπ

 

πέρνα miui και αμα βγει στα 20 πάλι είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι πολλές φορές, η οππο, χανει το σημα στην σιμ1.

Βέβαια, το ξαναβρισκει, οπως επίσης και με μηδενικο σημα, η ομιλια γίνεται κανονικά... Εχετε παρατηρήσει κατι τετοιο?

 

Μπααα, οι μιυι δεν είναι η συμπάθεια μου.. :)

 

Πλην ομως, θε περάσω την καινούργια color os. Σε συνομηλια με τον manish του έστειλα τα libs της Samsung s5. Αυτος, δουλευει πάνω στην καμερα της oppo find 7 αλλα θα φτιάξει και ενα πατσάκι με τα λιμπς της S5 για 20μπ

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αρκετοι εδω μεσα φορανε την EMUI2.3 UNICOM μετα απο αλλαγες δοκιμες επιστρεφουν παλι σ αυτην,το ιδιο εχω παθει και εγω αν και δεν δοκιμασα ιδιεταιρα πολλες 6-7 ρομ τελικα και εγω επιστρεφω σ αυτην,μονο ελαχιστες φορες 2 ολο και ολο ,δεν μπορουσα να καλεσω αριθμο τηλεφωνου και φυσικα δεν μπορουσαν να με παρουν.Με μια επανεκκινηση ομως στρωνει αυτο συνεβει 2 φορες σε διαστημα σχεδον 4 μηνων

 

Παιδιά το bug υπάρχει, την ίδια έχω κι εγώ και το παθαίνω. Συμβαίνει όταν είσαι για πολλή ώρα σε χώρο με κακό σήμα ή όταν έχεις σερφάρει αρκετά με 3G, ενώ δείχνει ότι έχεις σήμα το τηλέφωνο στην ουσία δεν λειτουργεί. Δεν είναι bug μόνο της emui αλλά των περισσότερων 4.4 απ' ό,τι διαβάζω, εγώ πλέον καταλαβαίνω πότε θα συμβεί και το προλαβαίνω.

 

Επειδή εγώ δεν το έχω πάθει ποτέ και μπαίνω σε χώρους με λίγο ή χωρίς σήμα πολλές φορές, ίσως έχει να κάνει με τον τρόπο χρήσης του τηλεφώνου.

Εγώ το δουλευω ως εξής:

1. Ρύθμιση μόνο 2G

2. Χρήση κυρίως του wifi για ιντερνετ

3. Γύρισμα χειροκίνητα σε 3G όταν θέλω υποχρεωτικά να μπω ιντερνετ, όταν είμαι κάπου έξω και για όσο όση ώρα χρειαστεί, και ξαναγύρισμα χειρκίνητα στο 2G.

 

Ίσως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα όταν το έχει κάποιος στο αυτόματο.

 

Θα το δοκιμάσω αύριο.

 

Τελικά με αυτό το κολπάκι δεν έχει ξανασυμβεί το πρόβλημα. Να πω ότι στη sim1 έχω τη Wind της οποίας το 3g σήμα είναι τραγικό, το δε 3g internet τρισάθλιο. Σε σύγκριση με της Vodafone απέχει έτη φωτός κυριολεκτικά.

 

Ίσως αυτό να εντείνει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό να απαντάει και στο πρόβλημα μου... Οντως, οταν το γυρίζει σε 3g, μηδενιζουν οι Μπάρες, για να επανέλθουν ξανα στο φουλ σε σκετο g.

Η σιμ1 ειναι wind.

 

Edit: ισως ετσι εξηγούνται και τα πολλά RILJ wakelocks

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Oppo rom με 2g και είναι "καμπάνα"...επιβεβαιωνω οτι με επαναφορά από titanium βγάζει 20mp με lgcamera pro Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια...στους χαρτες google η οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη με χαρτες οταν ειμαι με δεδομενα με βγαζει πανω απο ενα χιλιομετρο μακρια απο την αληθινη τοποθεσια.πως γινεται αυτο?παντως φυσιοιλογικο δεν ειναι.μονο σε μενα το κανει δεν εχω δει αλλον να αναφερει κατι τετοιο.με αλλα κινητα που εχω και με ταμπλετ δεν συμβαινει αυτο.δηλαδη με δεδομενα η αποκλιση ειναι το πολυ 30-40 μετρα και μολις βρει gps τοτε ακριβως.καποιος μου χε πει οτι ειναι λογικο γιατι με βαση τα δεδομενα βγαζει στιγμα κατα προσεγγιση.δεν ειναι ετσι ομως.κατα προσεγγιση ενα χιλιομετρο δεν υπαρχει.αν δεν σας κανει κοπο τσεκαρεται μια στιγμη κα ας μου απαντησουν μερικοι τη σας βγαζει στους χαρτες μονο με ιντερνετ,χωρις gps.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν θα προλάβουμε να την χαρούμε καθώς σύντομα θα ειναι ετοιμη η color os ενω είναι προ των πυλων Cyanogenmod 11 για himax, coolpad, A310.. :D

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Με miui πόση ελεύθερη ram έχετε συνήθως? Πέρασα την τελευταία από needrom μπας και δω λίγο παραπάνω ώρα με την μπαταρία και με μόνο το Viber ανοικτό και Wi-Fi πάνω από 800-900 mb δεν έχω ποτέ

Τώρα οσον αφορά την μπαταρία έστρωσε μπορώ να πω

Πρώτη φόρτιση μετά το calibration και στο 65% έχω κάπου 1 ώρα και 48 λεπτά οθόνη

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

μαλλον υποπτη η oppo rom

αδειαζει σχετικα γρηγορα την μπαταρια....

+

smsdispatcer wakelock με καθε reboot.

και γενικά πολλά wakelocks σε system services

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-03-20-09-12-07_zpstisp1xk3.png

θα κάνω ενα καλιμπραρισμα και βλέπω..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Για οσους χρησιμοποιουν την aosp του maucat εβγαλε update. https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo . Δεν την εχω περασει ακομα και δεν γνωριζω changelog .

 

Καλημερα.ξερει κανεις τις διαφορες της με την προηγουμενη?(εκτος απ τα εικονιδια που αναφερθηκε ηδη?)

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ξερει κανεις τις διαφορες της με την προηγουμενη?(εκτος απ τα εικονιδια που αναφερθηκε ηδη?)

Δυστυχώς δεν γνωρίζουμε κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν θα προλάβουμε να την χαρούμε καθώς σύντομα θα ειναι ετοιμη η color os ενω είναι προ των πυλων Cyanogenmod 11 για himax, coolpad, A310.. :D

 

Άντε να δούμε την ColorOS...........

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Παρέλαβα σήμερα το Coolpad για λογαριασμό ενός θειού μου! Η παραγγελία είχε γίνει από vickmall και είναι root με δική τους rom. Όλα καλά, κινητάρα κλπ κλπ αλλά τρώει κάποια κολλήματα στην κάμερα και επίσης δεν εμφανίζει τις φωτογραφίες που τραβάει... Δηλαδή αν κατάλαβα δεν μπορεί να βρει που αποθηκεύονται. Έχουμε κάποια συμβουλή να του μεταφέρω ή να γνωρίζω όταν θα το έχω στα χέρια μου; Ευχαριστώ πολύ!:)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...