Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει κανένα fix για αύξηση ήχου στο ακουστικό; Ακούω πολλή σιγά.

Βάλε πιο δυνατό τραγούδι, εγώ αυτό έκανα.... Αν και κάποια παιδιά απο εδώ μέσα ειπαν για 1 αυτοκολλητακι το οποίο δεν αφήνει το ακουστικό του τηλ. να κλείσει εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Βάλε πιο δυνατό τραγούδι, εγώ αυτό έκανα.... Αν και κάποια παιδιά απο εδώ μέσα ειπαν για 1 αυτοκολλητακι το οποίο δεν αφήνει το ακουστικό του τηλ. να κλείσει εντελώς.

 

εγω κατεβασα sound booster απτο google play και δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα johnickz1 εάν μπορεις να κανεις επεμβαση και εμφυτευση δες την aosp του dakok απεχτη αλλα θελει ελληνικουλια http://www.needrom.com/download/aosp-4-4-nitro-v3-8297w/

 

αυτη ειναι η a310 v3

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτησω κάτι άσχετο με το τηλέφωνο.σίγουρα κάποιος απο εδώ θα μπορεί να με βοηθήσει.έχω ενα ταμπλετ zte s8q και θέλω να του περάσω αλλη Ρομ για να μπορω να μεταφέρω στην sd τις εφαρμογές.στο αντιστοιχο θέμα του δεν έχει κάτι.
Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες μου κανει ενα κουφο η xtreme vanilla.οταν εχω εισερχομενη κληση χτυπαει το την αλλα η οθονη παραμενει κλειστη για 1-2 δευτερα και μετα μου εμφανιζει τον αριθμο.Συνηθως οταν ειναι σε αδρανια για αρκετο χρονο το τηλ.Εχει συμβει σε κανεναν αλλο?Μηπως ειναι καποιο γνωστο bug και εχουμε καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αρκετοι εδω μεσα φορανε την EMUI2.3 UNICOM μετα απο αλλαγες δοκιμες επιστρεφουν παλι σ αυτην,το ιδιο εχω παθει και εγω αν και δεν δοκιμασα ιδιεταιρα πολλες 6-7 ρομ τελικα και εγω επιστρεφω σ αυτην,μονο ελαχιστες φορες 2 ολο και ολο ,δεν μπορουσα να καλεσω αριθμο τηλεφωνου και φυσικα δεν μπορουσαν να με παρουν.Με μια επανεκκινηση ομως στρωνει αυτο συνεβει 2 φορες σε διαστημα σχεδον 4 μηνων
Link to comment
Share on other sites

Βάλε πιο δυνατό τραγούδι, εγώ αυτό έκανα.... Αν και κάποια παιδιά απο εδώ μέσα ειπαν για 1 αυτοκολλητακι το οποίο δεν αφήνει το ακουστικό του τηλ. να κλείσει εντελώς.

 

εννοώ το ακουστικό για το αυτί. Όχι το ηχειο!.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αρκετοι εδω μεσα φορανε την EMUI2.3 UNICOM μετα απο αλλαγες δοκιμες επιστρεφουν παλι σ αυτην,το ιδιο εχω παθει και εγω αν και δεν δοκιμασα ιδιεταιρα πολλες 6-7 ρομ τελικα και εγω επιστρεφω σ αυτην,μονο ελαχιστες φορες 2 ολο και ολο ,δεν μπορουσα να καλεσω αριθμο τηλεφωνου και φυσικα δεν μπορουσαν να με παρουν.Με μια επανεκκινηση ομως στρωνει αυτο συνεβει 2 φορες σε διαστημα σχεδον 4 μηνων

 

εμενα μου φαινεται πολυ σημαντικο bug για ενα τηλεφωνο να μην μπορεις να παρεις τηλεφωνο η να σε παρουν.Για τηλεφωνο μιλαμε οχι για αποχυμωτη!

 

Παντως η a310 v3 και η vanilla δεν κανουν τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω του φοραω την πρωτη algorom ακομακαι μεχρι πριν μια βδομαδα ημου ευχαριστημενος. Τελευταια μου κανει κολπα ομως, δεν βρισκει σημα και πρεπει να βαλω λειτουργεια πτησης, δεν συνδεεται σε wifi δεν δουλευει το 3g ενω δειχνει οτι εχει. Βεβαια με ενεργοποιηση ή απενεργοποιηση της sim και λειτουργεια Πτησης στρωνει...
Link to comment
Share on other sites

Το gravitybox είναι module του Xposed framework.

Οπότε πρώτα θα κατεβάσεις και θα εγκαταστήσεις αυτό και μετά το gravitybox

http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος να μου απαντησει γιατι ολες οι aosp χρησιμοποιουν τον κερνελ του σεπτεμβριου και οχι νεοτερους; Οπως του Φεβρουαριου;
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φαινεται πολυ σημαντικο bug για ενα τηλεφωνο να μην μπορεις να παρεις τηλεφωνο η να σε παρουν.Για τηλεφωνο μιλαμε οχι για αποχυμωτη!

 

Παντως η a310 v3 και η vanilla δεν κανουν τετοια.

 

Ποια είναι η ποιο αξιόπιστη έκδοση της emui?

Link to comment
Share on other sites

Emui 2.3 unicom

 

αυτήν εννοείς ?......PORT_EMUI2.3-8297W-Mod.Avecilla_v1.....ή υπάρχει και άλλη 2.3 unicom?.....πωπω.....έχουμε χάσει την μπάλα....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αρκετοι εδω μεσα φορανε την EMUI2.3 UNICOM μετα απο αλλαγες δοκιμες επιστρεφουν παλι σ αυτην,το ιδιο εχω παθει και εγω αν και δεν δοκιμασα ιδιεταιρα πολλες 6-7 ρομ τελικα και εγω επιστρεφω σ αυτην,μονο ελαχιστες φορες 2 ολο και ολο ,δεν μπορουσα να καλεσω αριθμο τηλεφωνου και φυσικα δεν μπορουσαν να με παρουν.Με μια επανεκκινηση ομως στρωνει αυτο συνεβει 2 φορες σε διαστημα σχεδον 4 μηνων

 

Δεν υπάρχει αυτό το bug που λες στην emui2.3 UNICOM, την είχα πολύ καιρό. Ξανακάνε εγκατάσταση καθαρή από την αρχή και όχι επαναφορά από backup, με φορμάτ κάρτας κλπ. Αλλιώς δοκίμασε την emui3.0 B262της FIRETAM (link http://rfilea-2014.7to.cn/A/2D/45/Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4.zip ), ούτε σε αυτήν έχω χάσει σήμα ούτε 1 φορά.

 

Το λινκ της UNICOM είναι στην 1η σελίδα

 

Δεν υπάρχουν άλλες emui άξιες λόγου μέχρι στιγμής.

 

EDIT

@bandirs

Αν μπορείς σβήσε τα λινκ από τις άλλες emui στην 1η σελίδα και άφησε μόνο την unicom με το ρουτ και αυτή που δίνω παραπάνω, για να μην υπάρχει μπερδεμα ξανά.

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει κανένα fix για αύξηση ήχου στο ακουστικό; Ακούω πολλή σιγά.

 

Παιδιά καμία βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία βοήθεια;

Κάπου υπαρχουν οι τιμες για να το ρυθμίσεις μέσω engineer mode-mobileungle.δεν τις θυμάμαι απ'εξω.γκουγκλαρετο και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία βοήθεια;

 

Οδηγός στην 1η σελίδα

και εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

και έχει και λινκ του xda

 

 

Μάλλον δεν έχουμε τόσο όμορφη 1η σελίδα για να μην τη διαβάζει κανείς. Λέω όμορφη γιατί πλήρης είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! παρακαλω οσοι περισοτερο κατοχοι του κινητου,να μου καταθεσουν την αποψη τους,σχετικα με τη ποιοτητα της καμερας του κινητου..διαβαζω αλλα δε βρσικω πολλες πληροφοριες περι αυτης.Επισης σε συγκριση με xiaomi redmi 2 πως τα πηγαινει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν άλλες emui άξιες λόγου μέχρι στιγμής.

 

Γιατί mixanikos το λες αυτό ?.....δηλαδή για την 6 που συζητάμε στις τελευταίες σελίδες υπάρχουν προβλήματα ?.....εγώ ξεκίνησα με την 5.2.24 και τώρα πέρασα στην τελευταία signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.3.13 χωρίς προβλήματα και πολύ ευχαριστημένος από την ρομ......επίσης μου άρεσε πάρα πολύ το ότι περνάω τις αναβαθμίσεις πολύ εύκολα και άνετα σαν να είναι ΟΤΑ.....έφυγα βέβαια από CWM και πήγα σε TWRP για να έχω αυτήν την ευκολία....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί mixanikos το λες αυτό ?.....δηλαδή για την 6 που συζητάμε στις τελευταίες σελίδες υπάρχουν προβλήματα ?.....εγώ ξεκίνησα με την 5.2.24 και τώρα πέρασα στην τελευταία signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.3.13 χωρίς προβλήματα και πολύ ευχαριστημένος από την ρομ......επίσης μου άρεσε πάρα πολύ το ότι περνάω τις αναβαθμίσεις πολύ εύκολα και άνετα σαν να είναι ΟΤΑ.....έφυγα βέβαια από CWM και πήγα σε TWRP για να έχω αυτήν την ευκολία....

 

Για EMUI είπα όχι MIUI

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό το bug που λες στην emui2.3 UNICOM, την είχα πολύ καιρό. Ξανακάνε εγκατάσταση καθαρή από την αρχή και όχι επαναφορά από backup, με φορμάτ κάρτας κλπ. Αλλιώς δοκίμασε την emui3.0 B262της FIRETAM (link http://rfilea-2014.7to.cn/A/2D/45/Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4.zip ), ούτε σε αυτήν έχω χάσει σήμα ούτε 1 φορά.

 

Το λινκ της UNICOM είναι στην 1η σελίδα

 

Δεν υπάρχουν άλλες emui άξιες λόγου μέχρι στιγμής.

 

EDIT

@bandirs

Αν μπορείς σβήσε τα λινκ από τις άλλες emui στην 1η σελίδα και άφησε μόνο την unicom με το ρουτ και αυτή που δίνω παραπάνω, για να μην υπάρχει μπερδεμα ξανά.

 

Για να ειμαστε σαφης μιλαω για την emui2.3 UNICOM των 610 MB που ειναι στη πρωτη σελιδα(αυτην για την οποια μιλαει και ο mixanikosgr) ,αλλα ωφειλω να πω οτι δουλευω επαναφορα image απο backup!!!

Το οποιο backup ειχα παρει με TWRP 2.4.4 και επειδη μου δημιουργουσε προβληματα γυρησα σε CWM,πιθανοτατα να εχει δικιο και σχυει αυτο που λεει ο mixanikosgr,αυτα προς αποφυγη παρεξηγησεων για αυτους που ψαχνουν μια απροβληματιστη ρομ

Edited by parisaktos
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αρκετοι εδω μεσα φορανε την EMUI2.3 UNICOM μετα απο αλλαγες δοκιμες επιστρεφουν παλι σ αυτην,το ιδιο εχω παθει και εγω αν και δεν δοκιμασα ιδιεταιρα πολλες 6-7 ρομ τελικα και εγω επιστρεφω σ αυτην,μονο ελαχιστες φορες 2 ολο και ολο ,δεν μπορουσα να καλεσω αριθμο τηλεφωνου και φυσικα δεν μπορουσαν να με παρουν.Με μια επανεκκινηση ομως στρωνει αυτο συνεβει 2 φορες σε διαστημα σχεδον 4 μηνων

 

Δεν υπάρχει αυτό το bug που λες στην emui2.3 UNICOM, την είχα πολύ καιρό. Ξανακάνε εγκατάσταση καθαρή από την αρχή και όχι επαναφορά από backup, με φορμάτ κάρτας κλπ. Αλλιώς δοκίμασε την emui3.0 B262της FIRETAM (link http://rfilea-2014.7to.cn/A/2D/45/Coolpad_8297W_EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4.zip ), ούτε σε αυτήν έχω χάσει σήμα ούτε 1 φορά.

 

Το λινκ της UNICOM είναι στην 1η σελίδα

 

Δεν υπάρχουν άλλες emui άξιες λόγου μέχρι στιγμής.

 

EDIT

@bandirs

Αν μπορείς σβήσε τα λινκ από τις άλλες emui στην 1η σελίδα και άφησε μόνο την unicom με το ρουτ και αυτή που δίνω παραπάνω, για να μην υπάρχει μπερδεμα ξανά.

 

Παιδιά το bug υπάρχει, την ίδια έχω κι εγώ και το παθαίνω. Συμβαίνει όταν είσαι για πολλή ώρα σε χώρο με κακό σήμα ή όταν έχεις σερφάρει αρκετά με 3G, ενώ δείχνει ότι έχεις σήμα το τηλέφωνο στην ουσία δεν λειτουργεί. Δεν είναι bug μόνο της emui αλλά των περισσότερων 4.4 απ' ό,τι διαβάζω, εγώ πλέον καταλαβαίνω πότε θα συμβεί και το προλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Για EMUI είπα όχι MIUI

 

χαχαχα...ορίστε....πάλι βοήθησες....μάθαμε και κάτι σήμερα !!!!....(νόμιζα είναι το ίδιο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! παρακαλω οσοι περισοτερο κατοχοι του κινητου,να μου καταθεσουν την αποψη τους,σχετικα με τη ποιοτητα της καμερας του κινητου..διαβαζω αλλα δε βρσικω πολλες πληροφοριες περι αυτης.Επισης σε συγκριση με xiaomi redmi 2 πως τα πηγαινει?

 

Ρε παιδια ξεκοληστε για λιγο απο τις ρομ και δωστε καμια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! παρακαλω οσοι περισοτεροι κατοχοι του κινητου,να μου καταθεσουν την αποψη τους,σχετικα με τη ποιοτητα της καμερας του κινητου..διαβαζω αλλα δε βρσικω πολλες πληροφοριες περι αυτης.Επισης σε συγκριση με xiaomi redmi 2 πως τα πηγαινει?

 

Ρε παιδια ξεκοληστε για λιγο απο τις ρομ και δωστε καμια απαντηση.

 

Πάρε την Nikon DSLR την D3200 με αισθητήρα 23.2 x 15.4 mm....δεν θα έχεις πρόβλημα....μια χαρά είναι στα 450 ευρώ.

 

Eγώ ξεκόλησα και κατέθεσα την άποψή μου κύριε πρόεδρε.....θα περιμένεις όμως λίγο ακόμη και όχι μόνο 2 ώρες από την πρώτη σου ανάρτηση......επίσης να σου ζητήσω συγνώμη που δεν σου έχουν καταθέσει ακόμη την αποψή τους......οσοι περισοτερο κατοχοι του κινητου μετά την απαίτησή σου............και μάλιστα...... πως θα έπρεπε να έχει γίνει ήδη αυτό ( Ρε παιδια ξεκοληστε ) μέσα σε 2 ώρες......που είναι και μεταμεσονύκτιες.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...