Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για το link. Θα την κρατήσω για αρχείο. Έβαλα την xtreme vanilla και φαίνεται να λειτουργούν όλα άψογα.

Προσπάθησα πάλι με την algorom v2 αρκετές φορές αλλά πάλι δεν δούλεψε gps και bluetooth.

 

Μόλις τώρα το τεσταρα, ούτε εμένα δουλεύει το gps

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Μόλις τώρα το τεσταρα, ούτε εμένα δουλεύει το gps

 

Εμένα πάλι με algo v2 κλειδώνει σε δευτερόλεπτα και μέσα στο σπίτι μόλις βγώ έξω εκεί να δείς τι γίνεται κάτι δεν θα έχετε κάνει σωστά βάλτε το GPSTest δοκιμάστε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα για δοκιμή αυτην EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4 και έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο, έχει αγγλικά και κινέζικα..η rom είναι στα ελληνικά κανονικά αλλά η μέθοδος γραφής όχι ...υπάρχει τρόπος να διορθωθεί; Ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλα για δοκιμή αυτην EMUI3.0_B262_7TO_KitKat4.4 και έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο, έχει αγγλικά και κινέζικα..η rom είναι στα ελληνικά κανονικά αλλά η μέθοδος γραφής όχι ...υπάρχει τρόπος να διορθωθεί; Ευχαριστώ !

Βάλε άλλο πληκτρολόγιο πχ go keyboard

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω το Coolpad εδω και δυο μηνες περιπου.Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Επειδη ειδα το THL 2015 και μου αρεσε πολυ σαν κινητο ελεγα να το δωσω.Το εχω βαλει εδω ως αγγελια http://www.emarket.gr/preview.php?id=51804. Οποιος ενδιαφερεται ας επικοινωνησει μαζι μου στο inbox για παραπανω πληροφοριες.Ενημερωνω οτι ο φορτιστης του τηλεφωνο μου χαλασε και αγορασα ενα Samsung για να κανω την δουλεια μου. Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με algo v2 κλειδώνει σε δευτερόλεπτα και μέσα στο σπίτι μόλις βγώ έξω εκεί να δείς τι γίνεται κάτι δεν θα έχετε κάνει σωστά βάλτε το GPSTest δοκιμάστε

 

τίποτα, θα κάνω και wipes μπας και ξεκολλήσει

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε ο οριτζιναλ φορτιστής του κινητου και πηρα απο ebay μια χουφτα κινεζικους φορτιστες και σπιτιου και αυτοκινητου, διπορτους με 2.1 Α ονομαστικό amperage. Το κινητο κανει το εξης: Φορτίζει αρχικα (αν και πολυ αργα) και στο ασχετο σταματαει να φορτιζει χωρις να το ακουμπήσω. Μετα απο λιγα λεπτα ξανααρχιζει και μετα ξανασταματαει κ.ο.κ. Αυτό μου το κάνει με ολους τους φορτιστες που πηρα, ειτε τοιχου είτε αυτοκινήτου καθώς και με ενα φορτιστη Samsung 0.5Α από ενα παλιο bluetooth headset που είχα. Αλλο φορτιστη usb δεν εχω για να δοκιμασω, αν και οταν το συνδεω στο laptop φορτιζει κανονικα χωρις διακοπες (αν και πολυυυυυ αργα..). Προβλήματίζομαι μηπως εχει χαλασει το κινητο γιατι μου φαίνεται δυσκολο να εχουν χαλασει και οι 9 φορτιστες που δοκιμασα.. Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος τετοιο προβλημα?

Επισης, εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο και φθηνο φορτιστη με αρκετα αμπερ, γιατι με ενδιαφερει να φορτιζει γρήγορα?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε ο οριτζιναλ φορτιστής του κινητου και πηρα απο ebay μια χουφτα κινεζικους φορτιστες και σπιτιου και αυτοκινητου, διπορτους με 2.1 Α ονομαστικό amperage. Το κινητο κανει το εξης: Φορτίζει αρχικα (αν και πολυ αργα) και στο ασχετο σταματαει να φορτιζει χωρις να το ακουμπήσω. Μετα απο λιγα λεπτα ξανααρχιζει και μετα ξανασταματαει κ.ο.κ. Αυτό μου το κάνει με ολους τους φορτιστες που πηρα, ειτε τοιχου είτε αυτοκινήτου καθώς και με ενα φορτιστη Samsung 0.5Α από ενα παλιο bluetooth headset που είχα. Αλλο φορτιστη usb δεν εχω για να δοκιμασω, αν και οταν το συνδεω στο laptop φορτιζει κανονικα χωρις διακοπες (αν και πολυυυυυ αργα..). Προβλήματίζομαι μηπως εχει χαλασει το κινητο γιατι μου φαίνεται δυσκολο να εχουν χαλασει και οι 9 φορτιστες που δοκιμασα.. Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος τετοιο προβλημα?

Επισης, εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο και φθηνο φορτιστη με αρκετα αμπερ, γιατι με ενδιαφερει να φορτιζει γρήγορα?

Ευχαριστω!

 

δοκίμασε αλλο καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

ποιος σου ειπε πως μπορεις να φορτιζεις με οσα αμπερ θελεις? κανονισε μη σου σκασει καμια μπαταρια στη μουρη

 

Μη τρομαζουμε τον κοσμο ρε συ, βασικες αρχεις ηλεκτρολογιας είναι. Σαφώς και μπορείς, αρκεί τα αμπερ να είναι παραπάνω απο τα ονομαστικα. Το οτι θα χρησιμοποιήσεις ενα φορτιστή 50Α δε σημαίνει οτι ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ 50Α στο κινητο αλλα οτι ΜΠΟΡΕΙ να στειλει. Η συσκευή θα τραβηξει όσα αμπερ χρειάζεται βάσει της αντίστασης που παρουσιάζει το κύκλωμα φόρτισης καθώς η τάση είναι σταθερή στα 5V. Αν τα αμπερ είναι παρακάτω, απλα θα φορτιζει πιο αργα (που μαλιστα καποιοι ισχυριζονται οτι μπορεί να εχει αρνητικες επιπτωσεις στη μακροζωια της μπαταριας αλλα δεν εχω βρει καποια μελετη που να το τεκμηριώνει).

Από περιέργεια, ο μαμα φορτιστής πόσα αμπερ είναι?

 

Επίσης έχω δοκιμασει με αλλα καλωδια αλλα το προβλημα παραμενει..

 

Για πειτε, κανας καλος φθηνος και γρηγορος φορτιστής?

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε ο οριτζιναλ φορτιστής του κινητου και πηρα απο ebay μια χουφτα κινεζικους φορτιστες και σπιτιου και αυτοκινητου, διπορτους με 2.1 Α ονομαστικό amperage. Το κινητο κανει το εξης: Φορτίζει αρχικα (αν και πολυ αργα) και στο ασχετο σταματαει να φορτιζει χωρις να το ακουμπήσω. Μετα απο λιγα λεπτα ξανααρχιζει και μετα ξανασταματαει κ.ο.κ. Αυτό μου το κάνει με ολους τους φορτιστες που πηρα, ειτε τοιχου είτε αυτοκινήτου καθώς και με ενα φορτιστη Samsung 0.5Α από ενα παλιο bluetooth headset που είχα. Αλλο φορτιστη usb δεν εχω για να δοκιμασω, αν και οταν το συνδεω στο laptop φορτιζει κανονικα χωρις διακοπες (αν και πολυυυυυ αργα..). Προβλήματίζομαι μηπως εχει χαλασει το κινητο γιατι μου φαίνεται δυσκολο να εχουν χαλασει και οι 9 φορτιστες που δοκιμασα.. Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος τετοιο προβλημα?

Επισης, εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο και φθηνο φορτιστη με αρκετα αμπερ, γιατι με ενδιαφερει να φορτιζει γρήγορα?

Ευχαριστω!

 

Εγώ επειδή δεν εμπιστεύθηκα ποτε (no name ) φορτιστή αγόρασα εναν nokia 1500ma και φορτίζει γρήγορα χωρίς να ζεσταίνει την μπαταρία. Πρώτα βέβαια είχα ρωτήσει ηλεκτρονικούς αν υπάρχει πρόβλημα με τα 1500ma...

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ ,

 

εκανα ροοτ το κινητο με root master . μετα περασα MobileUncle Tools και εβαλα το recovery σε sd το βρισκει το γκαθιστα alla στην επανεκινηση δεν μπαινει ποτε σε recovery mode??

 

σαν να μην υπαρχει !

 

help!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει σε recovery με απλή επαννεκίνηση.

Πρέπει να ανοίξεις το κινητό πατώντας συγχρόνως τα κουμπιά volume up και power.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

εκανα ροοτ το κινητο με root master . μετα περασα MobileUncle Tools και εβαλα το recovery σε sd το βρισκει το γκαθιστα alla στην επανεκινηση δεν μπαινει ποτε σε recovery mode??

 

Ποιο CWM έβαλες;

Πολλοί έχουν αναφέρει ότι πρώτα πέρασαν πρώτα το TWRP recovery 2.6 ή 2.7 και μετά το CWM 6.0.5.0

(μετά από πολλές προσπάθειες)

 

@Τι γίνεται με τους φορτιστές ρε παιδιά; Μόνο εγώ έχω κράτήσει τον original?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο original δεν άντεξε ουτε μια φόρτιση,αλλά ας είναι καλά το vickmall που χωρις πολλά πολλα μου έστειλε άλλον ευρωπαϊκού τύπου πολύ καλό!

[ATTACH]57684[/ATTACH][ATTACH]57685[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο original δεν άντεξε ουτε μια φόρτιση,αλλά ας είναι καλά το vickmall που χωρις πολλά πολλα μου έστειλε άλλον ευρωπαϊκού τύπου πολύ καλό!

[ATTACH]57684[/ATTACH][ATTACH]57685[/ATTACH]

 

Δε βάζεις και την κάμερα στη ρύθμιση sports ή ενέργεια ή ότι άλλο έχει με γρήγορο κλείστρο για να δούμε καθαρά και τι γράφει?

 

ϊσως κάποια μαγαζιά να μην έχουν μέσα τον οριτζιναλ φορτιστή αλλά άλλον που γράφει τα ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Δε βάζεις και την κάμερα στη ρύθμιση sports ή ενέργεια ή ότι άλλο έχει με γρήγορο κλείστρο για να δούμε καθαρά και τι γράφει?

 

ϊσως κάποια μαγαζιά να μην έχουν μέσα τον οριτζιναλ φορτιστή αλλά άλλον που γράφει τα ίδια?

Δεν το έχω και πολύ με τις φωτο,έβαλα όμως iso 100 και είναι κάπως καλυτερα!

Υγ.Ο φορτιστής ηταν ο γνήσιος αλλά ίσως να φταιω κι εγώ η ο ανταπτορας που δεν εφάρμοζε καλά και γιαυτό κάηκε!

[ATTACH]57687[/ATTACH]

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ ,

 

εκανα ροοτ το κινητο με root master . μετα περασα MobileUncle Tools και εβαλα το recovery σε sd το βρισκει το γκαθιστα alla στην επανεκινηση δεν μπαινει ποτε σε recovery mode??

 

σαν να μην υπαρχει !

 

help!!!!

 

Βάλε την CWM 6.0.5.0.

Link to comment
Share on other sites

μιλουσα για τροφοδοτικα παγκου και οχι τα απλα κυκλωματα μετασχηματιστων των φορτιστων που δινουν για τα κινητα.. ο νοων νοειτω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ. Όλα καλά ωραίο κινητό αλλά έχει ένα θέμα. Κάθε τρεις και λίγο ζητάει να κάνει update στην τελευταία έκδοση της Coolpad και αν πατήσω οκ κολλάει στο recovery και βγάζει error. Ζήτησα να μου το φέρουν ήδη ρουταρισμένο οπότε δεν ξέρω ποια recovery έχει αν και μου μοιάζει με CWM. Σίγουρα δεν είναι η TWR. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου -προς το παρόν τουλάχιστον- να αλλάξω τίποτα καθώς είναι για τον μπαμπά αλλά αυτή η ενημέρωση πετιέται μόνη της ανά 1 ώρα και κολλάει μετά άσχημα. Υπάρχει τρόπος να σταματήσει να ζητάει ενημέρωση? Δεν βρήκα κάποια επιλογή σε ρυθμίσεις πάντως. Οποιαδήποτε λύση με το δυνατόν λιγότερο πείραγμα μου αρκεί για την ώρα.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την aosp του algorithm πιο αρχείο για την lenovo super camera πρεπει να βάλω γιατί η κάμερα που έχει δεν μου αρεσει
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι γίνετε μπορεί να μην την έχω καλά ρυθμισμένη όλο κουνημενες τις βγάζει τις φωτο
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι γίνετε μπορεί να μην την έχω καλά ρυθμισμένη όλο κουνημενες τις βγάζει τις φωτο

 

sports mode, EV-1, και αν έχει επιλογή ηλεκτρονικού σταθεροποιητή την ενεργοποιείς. (HDR κλπ κλειστά)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...