Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Αλλιώς θα πρέπει να πω στον algorithm να μου στείλει την algorom v1 να την ξαναπεράσω.

 

Δοκιμή: Πέρνα μία επίσημη με YGDPtools και μετά την V2 από φρεσκοφορμαρισμένη κάρτα.

Άνοιξε το gpstest και μετά το maps.

 

 

τους εβαλα αυτους σωστα? αυτο κατεβασα https://drive.google.com/folderview?id=0B4huyVgvdssGdmVWNnJJcVdWeWs&usp=sharing&tid=0B4huyVgvdssGQzI1M1lfMk1BSUE αλλα δεν ειχα ενεργοποιηση απο το κινιτο το usb_debugging :/ τωρα ? ευχαριστο πολυ

 

Διάβασε πολύ καλά τον οδηγό YGDP και τα tips.

Σύνδεσε το κινητό και σε recovery mode & fastboot mode. Ο σημαντικός driver είναι ο vcom. (ως διαχειριστής κια συμβατότητα xp, προτίμησε PC με winxp ή win7).

Εφόσον δεν ανοίγει το τηλέφωνο δεν πρόκειται να δεις κατι τώρα στον υπολογιστή.

Αν έχουν περαστεί σωστά θα το δεις όταν ανοίξεις το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμας 50..ανεβασε screenshot

 

Δεν το βλέπω για απίθανο αυτο που λέει. Αυτό είναι ενα δικο μου και το παιδεύω και από το πρωι για το 3g.

Link to comment
Share on other sites

Αν Κρινώ απο το δικο μου πολύ δύσκολο.....

Η κάτι δεν κάνω καλά η κάτι κάνετε καλυτερα απο εμένα.....

 

Κάτι σου τρώει μπαταρία. Δες τι τρέχει στο background.

Link to comment
Share on other sites

Αν Κρινώ απο το δικο μου πολύ δύσκολο.....

Η κάτι δεν κάνω καλά η κάτι κάνετε καλυτερα απο εμένα.....

 

[ATTACH]57645[/ATTACH][ATTACH]57646[/ATTACH]

 

αυτο που κανουμε ειναι calibration και φευγουν τα περιεργα.Εκτος αν εχεις οντως καμια εφαρμογη που σου τρωει την μπαταρια.Αλλιως κανε calibration,εχει γραφτει εδω πολλες φορες πως γινεται,κανε ενα search

Link to comment
Share on other sites

η Xtreme vanilla παιζει ολα τα παιχνιδια απροβληματιστα? γιατι με algo οσα βαρια παιχνιδια δοκιμασα δε κολλαγαν καθολου

εγω οταν εβαλα task killers μου ετρωγε τη μπαταρια καπου διαβασα για greenify?

Link to comment
Share on other sites

Βοηθαμε λίγο πως θα το δω;;;

Μπες πρωτα settings-instslled apps- και δες την καρτέλα running.

Μπες στο security center-permisions-autostart και δες σε ποιες εφαρμογές εχεις δικαιώματα για να ξεκινούν μονές τους.

Μπες στο settings -additional settings-battery-power και φτιαξε ενα προφίλ για χρηση και κάπου εκεί βάζεις με το που κλείνει η οθόνη να τα σταματάει όλα εκτός απο αυτά που εχεις επιτρέψει εσύ. Κάτι σαν το greenify

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει φιλε μου ολα και εχω φταση στο σειμιο που εχω ανοιξει το flash tool απο τον οδηγο και εχω προσθεση στο scatter-loading tin rom τιν bysoda που γραφει και μου τα εχει βγαλει απο κατω ολα τικαρισμενα αλλα εχω σινδεση το κινητο χωρις μπαταρια στο pc και δεν μου το εμφανιζει το εικονιδιο του κινιτου στον υπολογιστη μου και ετσι στο flash tool τι να βαλω στο download agent? πως 8α βαλω το κινιτο στο flash tool? συγνωμη αμα κανω καποιο γελειο λαθος αλλα δεν ειμαι πολυ σχετικος αμα μπορεις να με βοηθεισης η καποιος αλλος ειμαι ιδη 5 ωρες για να ψαχνω εχω απελπιστη :( ευχαριστο πολυ εκ τον προτερον!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω κατεβασει φιλε μου ολα και εχω φταση στο σειμιο που εχω ανοιξει το flash tool απο τον οδηγο και εχω προσθεση στο scatter-loading tin rom τιν bysoda που γραφει και μου τα εχει βγαλει απο κατω ολα τικαρισμενα αλλα εχω σινδεση το κινητο χωρις μπαταρια στο pc και δεν μου το εμφανιζει το εικονιδιο του κινιτου στον υπολογιστη μου και ετσι στο flash tool τι να βαλω στο download agent? πως 8α βαλω το κινιτο στο flash tool? συγνωμη αμα κανω καποιο γελειο λαθος αλλα δεν ειμαι πολυ σχετικος αμα μπορεις να με βοηθεισης η καποιος αλλος ειμαι ιδη 5 ωρες για να ψαχνω εχω απελπιστη :( ευχαριστο πολυ εκ τον προτερον!
οπως ειχα πει δεν εχω αλλαξει recovery ειναι στα κινεζικα και δεν μου ανιγει το τηλ και δεν ειχα ενεργοποιηση το usb debugging
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει φιλε μου ολα και εχω φταση στο σειμιο που εχω ανοιξει το flash tool απο τον οδηγο και εχω προσθεση στο scatter-loading tin rom τιν bysoda που γραφει και μου τα εχει βγαλει απο κατω ολα τικαρισμενα αλλα εχω σινδεση το κινητο χωρις μπαταρια στο pc και δεν μου το εμφανιζει το εικονιδιο του κινιτου στον υπολογιστη μου και ετσι στο flash tool τι να βαλω στο download agent? πως 8α βαλω το κινιτο στο flash tool? συγνωμη αμα κανω καποιο γελειο λαθος αλλα δεν ειμαι πολυ σχετικος αμα μπορεις να με βοηθεισης η καποιος αλλος ειμαι ιδη 5 ωρες για να ψαχνω εχω απελπιστη :( ευχαριστο πολυ εκ τον προτερον!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οπως ειχα πει δεν εχω αλλαξει recovery ειναι στα κινεζικα και δεν μου ανιγει το τηλ και δεν ειχα ενεργοποιηση το usb debugging

 

για δες στο modaco την μεθοδο με την sodas rom http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

εμένα με αυτό λειτούργησε το κιν σε win7 64 bit ότι άλλο θες μας λες

είχα τρελό brick και είχα δοκιμάσει πολλές μεθόδους

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για δες στο modaco την μεθοδο με την sodas rom http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

εμένα με αυτό λειτούργησε το κιν σε win7 64 bit ότι άλλο θες μας λες

είχα τρελό brick και είχα δοκιμάσει πολλές μεθόδους

δεν βρισκω κατι πρεπει να ειμαι πολυ ασχετος:( ακουλουθω τον οδηγο και στο flash tool βαζω την ρομ bysoda pou leei το θεμα ειναι πως θα βρω το κινιτο στον υπολογιστη να το βαλω στο flash tool sto download agent ...
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε επανω η Emui 3.0 απο fireteam αλλά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, έτσι έγινε επιστροφη σε βανιλα!

Γνώμη μου οτι η 2.3 unicom είναι καλύτερη απ αυτήν την 3.0(εντάξει γούστα είναι αυτά)!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κωδικοποίηση βίντεο είναι 3gp στο δικό μου με 4.2.2 by Jonzalvo.. Γίνεται να άλλαξει σε mp4?νομίζω είναι καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

Ενα επισης θετικο της miui 6 που προσεξα τωρα ειναι οτι με την stock εφαρμογη της καμερας γραφει βιντεο σε 1080p και .mp4 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι το widget αυτό καταναλώνει τόσο πολύ μπαταρία

Σε ένα red rice που είχα το ρολόι - καιρός είχα βάλει επάνω να συγχρονίζει για 4-5 τοποθεσίες. Διαφορά στην μπαταρία δεν είχα δει είτε με μια είτε με 5 τοποθεσίες

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε επανω η Emui 3.0 απο fireteam αλλά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, έτσι έγινε επιστροφη σε βανιλα!

Γνώμη μου οτι η 2.3 unicom είναι καλύτερη απ αυτήν την 3.0(εντάξει γούστα είναι αυτά)!

 

Έτσι ακριβώς είναι.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα βρηκα bug στην Algo v2!

Δεν εμφανιζονται mail στο 2ο και στον 3ο λογαριασμο gmail

Στο κυριο gmail δουλευει μια χαρα, στα αλλα 2 πρεπει να μπω μεσα να τα δω (τα χει κατεβασει...) ειδοποιηση δεν ερχεται...

Οι ρυθμισεις ειναι σε ολους του λογαριασμους gmail ιδιες (τικαρισμενο το notification)

To παρατηρησε κανεις αλλος;

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω κατι πρεπει να ειμαι πολυ ασχετος:( ακουλουθω τον οδηγο και στο flash tool βαζω την ρομ bysoda pou leei το θεμα ειναι πως θα βρω το κινιτο στον υπολογιστη να το βαλω στο flash tool sto download agent ...

 

τι windows έχεις εγώ σε vista δεν μπορούσα να κάνω τπτ..

έχει οδηγίες για το τι να κάνεις https://drive.google.com/file/d/0B4huyVgvdssGSWl5VzhFRjMtczQ/edit

δεν έχω χρόνο τώρα θα σου πω το απόγευμα

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ για το link. Θα την κρατήσω για αρχείο. Έβαλα την xtreme vanilla και φαίνεται να λειτουργούν όλα άψογα.

Προσπάθησα πάλι με την algorom v2 αρκετές φορές αλλά πάλι δεν δούλεψε gps και bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...