Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες από εδώ και κάτω.

 

Το εχω διαβασει man μου...για να μην σαs ταλαιπωρω..απλα ειθελα λιγο πιο αναλυτικα βημα βημα..μην κανω καμια πατατουλα με ριγανη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Εβαλε κανεις την καινουργια aosp maucat να μας πει διαφορες?

 

την εχω βαλει εγω,οπτικα καμια διαφορα,under the hood εχει αλλαξει το systemui.Δεν μπορω να δω κατι αλλο προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις την καινουργια aosp maucat να μας πει διαφορες?

 

Ναι, το περιμένω κι εγώ!! Άλλαξα ROM την Παραμονή της Πρωτοχρονιάς και δε θέλω να μπαίνω σε διαδικασία χωρίς προφανή λόγο!! Πρέπει να μελετήσω τα backup μέσω Titanium Backup! Θα μας βγάλει από πολλή δουλειά σε τέτοιες περιπτώσεις!!

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι η AOSP του Maucat είναι πάρα πολύ καλή!! Δεν έχω αντιμετωπίσει σοβαρό πρόβλημα παρά μόνο στο ότι αρνείται να μου ανοίξει την εφαρμογή του Marine Traffic! Κατά τα άλλα, συνέκρινα χθες την κατάσταση του σήματος με το Coolpad της κοπέλας μου που φοράει την v4 repack του Laek. Σχεδόν ίδια κατάσταση και στις δύο ROM! Μια η μία είχε ελάχιστα καλύτερο σήμα μια ή άλλη! Είμαι πολύ περίεργος να μάθω τι άλλαξε ο Maucat στην τελευταία του! Μήπως τίποτα σχετικά με τη μπαταρία, η οποία δεν είναι κακή ούτως ή άλλως;;

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

την εχω βαλει εγω,οπτικα καμια διαφορα,under the hood εχει αλλαξει το systemui.Δεν μπορω να δω κατι αλλο προς το παρον

 

Λειτουργιακα εχει βελτιωσεις?πχ στον dialer που ειχε στις εισερχομενες μονο ηχο και μαυρη οθονη,η στο ξεκλειδωμα που παιρνει μονο slide και οχι pin?

 

Ξερει κανεις αν αλλαζει το χρωμα στα εικονιδια στο quick settings?

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργιακα εχει βελτιωσεις?πχ στον dialer που ειχε στις εισερχομενες μονο ηχο και μαυρη οθονη,η στο ξεκλειδωμα που παιρνει μονο slide και οχι pin?

 

λειτουργικα το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι πλεον λειτουργει το cpu power saving mode που στις περισσοτερες rom ηταν για διακοσμητικους λογους εκει. (το οποιο απενεργοποιω παντα γιατι κατω απο 15% μπαταρια κανει underclock τον επεξεργαστη για να καιει λιγοτερο)

 

Στον dialer δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα με την maucat,ισως γιατι πριν την φλασαρω απενεργοποιω στο build.prop την γραμμη που αλλαζει την αναλυση της οθονης (αν εχει σχεση).Παντως μου δουλευει κανονικα

Στο ξεκλειδωμα παλι χρησιμοποιω μονο slide,δεν εχω βαλει ποτε pin..αλλα το δοκιμασα τωρα και δεν δουλευει απ οτι βλεπω.Γιατι δεν βαζεις password to unlock,το ιδιο δεν ειναι?Απλα βαλτου το pin σου ως password

 

edit:λεει ο mau στο Modaco οτι εχει προσπαθησει να βελτιωσει κι αλλο το σημα και το pattern to unlock

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

λειτουργικα το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι πλεον λειτουργει το cpu power saving mode που στις περισσοτερες rom ηταν για διακοσμητικους λογους εκει. (το οποιο απενεργοποιω παντα γιατι κατω απο 15% μπαταρια κανει underclock τον επεξεργαστη για να καιει λιγοτερο)

 

Στον dialer δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα με την maucat,ισως γιατι πριν την φλασαρω απενεργοποιω στο build.prop την γραμμη που αλλαζει την αναλυση της οθονης (αν εχει σχεση).Παντως μου δουλευει κανονικα

Στο ξεκλειδωμα παλι χρησιμοποιω μονο slide,δεν εχω βαλει ποτε pin..αλλα το δοκιμασα τωρα και δεν δουλευει απ οτι βλεπω.Γιατι δεν βαζεις password to unlock,το ιδιο δεν ειναι?Απλα βαλτου το pin σου ως password

 

edit:λεει ο mau στο Modaco οτι εχει προσπαθησει να βελτιωσει κι αλλο το σημα και το pattern to unlock

Καλησπέρα και καλή χρονιά...

Εγώ πάλι δεν μπορώ να την εγκαταστήσω, κολλάει στο bootlogo.... με recovery 6.0.5.0 μια βοήθεια κανείς... ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά...

Εγώ πάλι δεν μπορώ να την εγκαταστήσω, κολλάει στο bootlogo.... με recovery 6.0.5.0 μια βοήθεια κανείς... ??

Το άφησες κάνα 5λεπτο?Γιατί αργεί λίγο να ανοίξει!

Link to comment
Share on other sites

Thanks Azuli!Μια βοηθεια λιγο αναλυτικα ρε παιδια να φτιαξω την δονηση στα capacitive στην algorom και ειμαι οκ,,,μου φτανει και μου περισσευει εμενα η ρομ ετσι οπωs ειναι..δυνατο ηχο..σβελτο σερφαρισμα,,κλειδωμα gps μπαμ,,δεν θεs και πολλα,,να κανειs την δουλεια σου ομορφα!

 

Από παιχνίδια και μηνύματα+κλήσεις πως πάει?και internet από MB?

Link to comment
Share on other sites

Από παιχνίδια και μηνύματα+κλήσεις πως πάει?και internet από MB?

 

Νικο ακομα την σκαλιζω και προσεχτικα σουλουπωνω διαφορα μεσω gravity(ενοοω διακοσμητικα..μην φανταστειs..να το ομορφυνω..θα ανεβασω photo σε λιγο..μια χαρα παει μου εκατσε πολυ ομορφα..σταθεροτατη..εχω περασει διαφορα μεσα..δεν εχε κρασαρει τιποτα..φτου..φτου..ηχοs κλησηs..ηχειου κτλ..δυνατο..παιχνιδακια..κατι λιγα που εχω κατεβασει κα τεσταρω παιζουνε μια χαρουλα..sms δεν εχω στειλει ακομα καπου,,Ιντερνετ με WIFI μπαινω..σφαιρατο...3G Megabytes κτλ..δεν εχω..με μια sim vodafone το εχω..και γενικα με free wifi θα το δουλευω...gps που δοκιμασα..κλειδωνει στα μπαμ δορυφορουs..δεν ειμαι εμπειροs φιλε μου..ψαρακοs ειμαι..αλλα δοξα τον θεο μετα απο που διαβασμα εδω μεσα..την περασα βημα βημα προσεχτικα και μου εχει κατσει ομορφα στο τηλ,,,και εγω ρωταω διαφορα τουs εμπειρουs εδω μεσα..με διαβαζειs..μεχρι τωρα κανενα παραπονο..μερα με την νυχτα με την κινεζια...ηρεμησα,,,και το τηλεφωνο παει μαλιοκουβαρα,,να το στησω μια στην βουλιαγμενηs στην Βουτα να δω τη ψαρια να πιασει??Χαχαχα!

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Screenshot με συντομια πληκτων πωs βγαζουμε Algorithme?

 

Edit..Βρεθηκε

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι μηπως ξερει καποιος να απαντησει.

Τι συμβαινει τελευταια με το google play κατεβασα την δοκιμαστικη εκδοση του Neutron Music Player περασαν οι 5 ημερες δοκιμης και θελω να το αγορασω,κατα την διαδικασια κατεβασματος και πληρωμης μου ζηταει να εισαγω διευθηνση και αλλα αναλυτικα προσωπικα δεδωμενα αριθμο τηλεφωνου κλπ.

Πριν απο δυο μηνες που αγορασα αλλα app δεν μου ζητουσε διευθηνση κλπ(απ οτι θυμαμαι δηλαδη),δεν ανεχομαι αυτο το ξεβρακομα απο την google και την καθε google.....ενταξη το ξερω μεγαλυτεροι ρουφιανοι απο τα smartphones δεν υπαρχουν.

Αν εισαγω ασχετα,ψευδη στοιχεια σχετικα με διευθηνσεις κατοικιας,αριθμο τηλεφωνου κλπ τι θα συμβει;

Το εχω διαβασει οτι εχουν γινει αγωγες στη google,απο χρηστες επειδη τα 5χρονα παιδια τους κατεβαζαν οτι να ειναι,και υπηξαν μεγαλες χρεωσεις στις πιστωτικες καρτες.

Εχω εκνευρηστει αφανταστα μ αυτην την κατασταση,τους χαριζω και τα υπολοιπα 10 ευρω που εχει η δωροκαρτα που εχω αγορασει....αυτο θα πει αλητεια τους πληρωνεις για ενα προιον και σου ζητανε και τα σωβρακα:mad:....το ξερω οτι ειμαι οφ τοπικ αλλα καπου επρεπε να τα πω

Link to comment
Share on other sites

Νικο ακομα την σκαλιζω και προσεχτικα σουλουπωνω διαφορα μεσω gravity(ενοοω διακοσμητικα..μην φανταστειs..να το ομορφυνω..θα ανεβασω photo σε λιγο..μια χαρα παει μου εκατσε πολυ ομορφα..σταθεροτατη..εχω περασει διαφορα μεσα..δεν εχε κρασαρει τιποτα..φτου..φτου..ηχοs κλησηs..ηχειου κτλ..δυνατο..παιχνιδακια..κατι λιγα που εχω κατεβασει κα τεσταρω παιζουνε μια χαρουλα..sms δεν εχω στειλει ακομα καπου,,Ιντερνετ με WIFI μπαινω..σφαιρατο...3G Megabytes κτλ..δεν εχω..με μια sim vodafone το εχω..και γενικα με free wifi θα το δουλευω...gps που δοκιμασα..κλειδωνει στα μπαμ δορυφορουs..δεν ειμαι εμπειροs φιλε μου..ψαρακοs ειμαι..αλλα δοξα τον θεο μετα απο που διαβασμα εδω μεσα..την περασα βημα βημα προσεχτικα και μου εχει κατσει ομορφα στο τηλ,,,και εγω ρωταω διαφορα τουs εμπειρουs εδω μεσα..με διαβαζειs..μεχρι τωρα κανενα παραπονο..μερα με την νυχτα με την κινεζια...ηρεμησα,,,και το τηλεφωνο παει μαλιοκουβαρα,,να το στησω μια στην βουλιαγμενηs στην Βουτα να δω τη ψαρια να πιασει??Χαχαχα!

 

Ok,thanks for the reponse.Επιτέλους μια smooth rom.Αναμένουμε περαιτέρω εξελίξεις :)

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και ενα ScreenShot κεντρικηs..μου αρεσει το αεροστατο τηs μαμα rom σαν wallpaper..και παλι νικολα μην περιμενειs τιποτα τρελεs ψαγμενεs αναφορεS απο εμενα..νεοs στο Android ειμαι,,,απλα ειναι μερα με την νυχτα με την κινεζικη..αυτο εχω να πω μονο..πεντακαθαρη και τουρμπατη,,σε σχεση με την κινεζοσαβουρα..καθομαι διαβαζω εδω μεσα και μαθαινω..να τωρα τα καταφερα αs πουμε μονοs μου και εφτιαξα με ES Explorer την δονηση και στα 3 capacitive..διαβαζω αλλα και τα παιδια ειναι οκ..βοηθανε..

http://postimg.org/image/4pbsz4cen/

 

Εdit..μια χαρα photos και η καμερα,,,πρεπει να ψαχτω με gkoyxoy Version να ειμαι κομπλε!

 

Xposed+gravitybox -> strip all unicode characters. 160 χαρακτήρες σε sms χωρίς εξτρα keyboard.

 

Gravitybox το εχω ελληνικη γλωσσα,,που βρισκετε η επιλογη αυτη να ρυθμισω τα 160 letters για sms ??

Edit Βρεθηκε.!

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Το άφησα 15 λεπτά.. Τζίφος

 

κατι δεν κανεις σωστα.Εχεις βαλει custom recovery cwm 6050?Απο wipes -->wipe data,wipe cache,format system,format data,format cache,format data+media και wipe dalvik.Μετα reboot recovery και τα ιδια ξανα,reboot recovery και install zip.

Δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις αυτην την διαδικασια και να μην περαστει η rom.Eιδικα η maucat χρειαζεται το πολυ 2 λεπτα για να περαστει ειναι πολυ μικρη.Σου λεει install complete και κανεις μονος σου reboot system.Δεν πιστευω να πατας reboot to bootloader?!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε μπορώ να μπω στο engineer mode (MTK) απο mobileuncletools.Με το που επιλέγω engineer mode (MTK) με πάει πίσω.Είμαι εδώ και λίγες ώρες με την emui unicom,καμμια λυση;
Link to comment
Share on other sites

για καποιον που ηθελε τα wallpaper της official rom --> http://www.modaco.com/topic/373522-stock-wallpapers/

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά δε μπορώ να μπω στο engineer mode (MTK) απο mobileuncletools.Με το που επιλέγω engineer mode (MTK) με πάει πίσω.Είμαι εδώ και λίγες ώρες με την emui unicom,καμμια λυση;

 

μπαινεις απο τις ρυθμισεις της emui,απο τα kang vip tools αν δεν κανω λαθος,η καπου εκει γυρω

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν κανεις σωστα.Εχεις βαλει custom recovery cwm 6050?Απο wipes -->wipe data,wipe cache,format system,format data,format cache,format data+media και wipe dalvik.Μετα reboot recovery και τα ιδια ξανα,reboot recovery και install zip.

Δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις αυτην την διαδικασια και να μην περαστει η rom.Eιδικα η maucat χρειαζεται το πολυ 2 λεπτα για να περαστει ειναι πολυ μικρη.Σου λεει install complete και κανεις μονος σου reboot system.Δεν πιστευω να πατας reboot to bootloader?!

Δεν έχω δοκιμάσει το reboot recovery μετά από τα wipe.....σας ενημερώνω σε λίγο

Link to comment
Share on other sites

για καποιον που ηθελε τα wallpaper της official rom --> http://www.modaco.com/topic/373522-stock-wallpapers/

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μπαινεις απο τις ρυθμισεις της emui,απο τα kang vip tools αν δεν κανω λαθος,η καπου εκει γυρω

 

Καλά φίλε azuli με εστειλες τώρα αχαχαχαχα.Που είναι αυτές οι ρυθμίσεις γιατί είμαι και λίγο άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...