Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Τι πρέπει να κάνω για να απενεργοποιησω τον στοκ dialer τις maucat ποιο αρχείο πρέπει να κάνω freeze με το τιτανιουμ. Και πως περνάω τον ex dialer με απλή εγκατάσταση απο το στορε η θέλει κάτι άλλο? Edited by gregor3
Link to comment
Share on other sites

μηπως χρησιμοποιειτε κάποια ρυθμιση-εφαρμογή που πουσάρει την ταχυτητα εγγραφής/ανάγνωσης?

btw,

 

 

εγω χρησιμοποιω sd booster λες να φταιει?θα τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να απενεργοποιησω τον στοκ dialer τις maucat ποιο αρχείο πρέπει να κάνω freeze με το τιτανιουμ. Και πως περνάω τον ex dialer με απλή εγκατάσταση απο το στορε η θέλει κάτι άλλο?

Επειδη μολις την εβαλα και εγω. Εαν αντιμετωπιζεις το προβλημα με την μαυρη οθονη οταν σε παιρνουν τηλ λυνεται μεσα απο gravity box(τηλεφωνο/εικονα καλουντος σε πληρη οθονη/πληρης).

Link to comment
Share on other sites

φιλε ποσες μερες εκανε να ερθει το f1 απο το to2c?

καλησπερα φιλοι των coolpad,

μολις πηρα το κινητο απο το to2c και εχω καποιες ερωτησεις για τους ειδικους να κανω!!!

θα ηθελα σας παρακαλω την κατανοηση σας διοτι απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα δεν το εχω χαμπαρι!!

λοιπον ....

1)εχω την εκδωση kernel 3.4.39 (mine@ubuntu#1) αυτην φανταζομαι ειναι η rom ε?? (με αυτην ειμαι καλα η να βαλω κατι αλλο και πως??)

2)προσαρμοσμενη εκδοση build 62 (τι ειναι αυτο??)

3)4.2.2 android (παιζει να μπει καποια αλλη??αξιζει??)

4)μπροστα γραφει coollife UI 5.5 (τι ειναι αυτο??)

5)καποιες κινεζιες που εχει (USIM$$$)(USIM$$$) πως θα τα βγαλω και πρεπει αραγε???

6)ενα κινεζικο antivarious που εχει και βγαινει καμια φορα φατσα καρτα και σε τρελαινει πως το βγαζω???

7)δυο πραγματα βασικα για τις επαφες α)εκεινο που βγαζει την ΑΒ την αγγλικη στα πλαγια για να κανουμε αναζητηση ΔΕΝ υπαρχει ελληνικη για να να κανουμε χρηση γιατι αλλιως η αγγλικη ειναι αχρηστη?? και β)οταν κανεις search και ψαχνουμε μια επαφη εαν ειναι με κεφαλαια η με μικρα βλεπω οτι παιζει ρολο??στο παλιο μου κινητο οπως και να το εγραφα το εμφάνιζε ???πμωρουμε σε αυτο να κανουμε κατι??

γενικα τι ειναι καλο και απο τα πρωτα πραγματα που πρεπει να κανω??και βεβαια πως??

Συγνωμη και παλι εαν σας ζαλισα αλλα ειμαι νεος και το παραδεχομαι ...HELP!!!!!!!

:happy::(:happy::!::!:

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα τι ζητας και πως εχεις μαθει.Με μια custom ειδικα aosp με xposed το τηλεφωνο κανει πραγματα που δεν μπορεις με την official,φυσικα αν δεν τα εχεις χρησιμοποιησει ποτε και δεν ξερεις οτι μπορει να γινουν δεν σου λειπουν.

 

Τωρα για το gps..μαλλον δεν ειχες κινητο με snapdragon να δεις τι θα πει καλο gps να κλειδωνει σε 5 δευτερολεπτα μεσα σε σπιτι σε device only mode,οχι υποβοηθουμενο απο κεραιες κινητης και wifi.Το gps μας ειναι απο τα χειροτερα που εχω δει σε smartphone.

Eπισης οι photo με την εργοστασιακη την 4.2.2 ειναι ψιλοαπαραδεκτες,απο τους λογους που πολλοι δεν σκεφτονται καν να κατεβουν απο 4.4 σε 4.2.2

 

Eνταξει το τηλ ειναι super vfm αλλα οχι και το τηλεφωνο της 10ετιας.Σε αυτο φταιει μονο το τσιπακι το mediatek που προσωπικα δεν ξαναπλησιαζω σε αλλο τηλ εκτος κι αν γινουν μεγαλες αλλαγες στην φιλοσοφια της εταιριας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτο ειναι το θεμα..κανει conflict.Αν ειχες παρει κανα backup πριν περασεις τα gapps περνα το αλλιως φλασαρε παλι την rom και κατεβασε gapps απο PA που εχει πακετα χωρις την google camera (γραψε pa gapps στο google)

 

Σε ευχριστω φιλε για την βοηθεια σου.Ολα ενταξει τωρα με τα καινουργια gapps.

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω sd booster λες να φταιει?θα τσεκαρω

 

Το θεμα ειναι οτι δεν το κανει παντα.πριν που το δοκιμασα δεν το εκανε.

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να απενεργοποιησω τον στοκ dialer τις maucat ποιο αρχείο πρέπει να κάνω freeze με το τιτανιουμ. Και πως περνάω τον ex dialer με απλή εγκατάσταση απο το στορε η θέλει κάτι άλλο?

 

Επειδη μολις την εβαλα και εγω. Εαν αντιμετωπιζεις το προβλημα με την μαυρη οθονη οταν σε παιρνουν τηλ λυνεται μεσα απο gravity box(τηλεφωνο/εικονα καλουντος σε πληρη οθονη/πληρης).

 

Κι εγώ ψάχνω πως να αλλάξω dialer, δεν είναι το θέμα η μαύρη οθόνη μόνο - έχει άσπρα γράμματα πάνω σε transparency, με ανοιχτόχρωμο wallpaper δε βλέπεις ποιος σε παίρνει.

Είχα δοκιμάσει να τραμπάρω το dialer.apk από άλλη rom χωρίς επιτυχία, θα ξαναδοκιμάσω με άλλο αυτή τη φορά.

Καλές προθέσεις έχει ο maucat αλλά αν είναι να φτιάξεις AOSP, φτιάξε AOSP, αυτές οι πρωτοβουλίες καθόλου δε μ'αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μολις την εβαλα και εγω. Εαν αντιμετωπιζεις το προβλημα με την μαυρη οθονη οταν σε παιρνουν τηλ λυνεται μεσα απο gravity box(τηλεφωνο/εικονα καλουντος σε πληρη οθονη/πληρης).

Δεν έχω τέτοιο θέμα. Απλώς είναι λίγο άθλιος.

Ότι αλλάζει, αλλάζει, το θέμα είναι πως ? Χωρίς να γίνει αλλού ζημιά. Κάποιος από τους γνώστες........ ?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπαινουμε στο ιντερνετ μεσω δικτυου(vodafone) με την A310 v2 ? Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μπαινουμε στο ιντερνετ μεσω δικτυου(vodafone) με την A310 v2 ?

Πρεπει να βαλεις τα apn του παροχου σου.

Link to comment
Share on other sites

10-12-2014 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

23-12-2014 Receive Item At Office Of Exchange ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

Ενταξει..Νορμαλ οι Χρονοι Τουs..Καλωs Ειρθε..θα πεσουμε τωρα στιs Αργιεs τιs Χροννιαρεs..Καλα Κρασια,,,χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου κόλλησε το τηλέφωνο στην αρχική οθόνη. Δεν κάνει τίποτα. Του ξαναπερασα την rom αλλα παλι τα ίδια. Δεν ανταποκρινεται καθόλου η οθόνη. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;

μια λυση ειναι να ξαναπερασεις την ρομ και πρωτου κανεις επανεκκινηση να κανεις factory reset.

 

Το εκανα κι αυτο και τελικα ουτε τωρα εφτιαξε. Εξακολουθει να κολλαει και να μην ανταποκρινεται η οθονη.

 

Καμια αλλη βοηθεια παιδια?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις τα apn του παροχου σου.

 

Γινε λιγο πιο διαφωτιστικος.που τα βρισκω τα apn,παιρνω στην εταιρια και μου τα δινει?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γινε λιγο πιο διαφωτιστικος.που τα βρισκω τα apn,παιρνω στην εταιρια και μου τα δινει?

Στο σιτε της vodafone αλλα επειδη δεν νομιζω να τα παιρνει αυτοματα το ψαχνεις και στο google λιγο και τα βαζεις χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Στο σιτε της vodafone αλλα επειδη δεν νομιζω να τα παιρνει αυτοματα το ψαχνεις και στο google λιγο και τα βαζεις χειροκινητα.

Οκ,περαστηκαν,ευχαριστω

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο θέμα. Απλώς είναι λίγο άθλιος.

Ότι αλλάζει, αλλάζει, το θέμα είναι πως ? Χωρίς να γίνει αλλού ζημιά. Κάποιος από τους γνώστες........ ?

 

φτιαχνεται αλλα θελει δουλεια,να ανοιξεις το apk και να αλλαξεις τις εικονες.Οποιος εχει ορεξη..μεχρι τοτε xdialer

 

θα ανοιξω ετσι κι αλλιως το apk για το lockscreen να βγαλω την κιτσια το F1 που εχει βαλει,θα τσεκαρω και τον dialer αν δεν θελει πολυ δουλεια.

Γενικα καλη φαινεται η rom αλλα λιγο κιτς γουστο ο τυπος.Δηλαδη το κλασσικο μπλε του android τι τον χαλαγε και εβαλε αυτο το τυρκουαζ..?!

Οπως και τα πλαισια των notification panels,μια χαρα ηταν τα μαυρα της aosp..

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

φτιαχνεται αλλα θελει δουλεια,να ανοιξεις το apk και να αλλαξεις τις εικονες.Οποιος εχει ορεξη..μεχρι τοτε xdialer

 

θα ανοιξω ετσι κι αλλιως το apk για το lockscreen να βγαλω την κιτσια το F1 που εχει βαλει,θα τσεκαρω και τον dialer αν δεν θελει πολυ δουλεια.

Γενικα καλη φαινεται η rom αλλα λιγο κιτς γουστο ο τυπος.Δηλαδη το κλασσικο μπλε του android τι τον χαλαγε και εβαλε αυτο το τυρκουαζ..?!

Οπως και τα πλαισια των notification panels,μια χαρα ηταν τα μαυρα της aosp..

Ποιο apk είναι? Και που είναι? Και με τι το κάνουμε edit? Ας δοκιμάσουμε να παίξουμε λίγο με το android. Για δώσε .....

Link to comment
Share on other sites

Ποιο apk είναι? Και που είναι? Και με τι το κάνουμε edit? Ας δοκιμάσουμε να παίξουμε λίγο με το android. Για δώσε .....

 

το lockscreen ειναι το keyguard,ο dialer ειναι τo dialer.apk

Link to comment
Share on other sites

@ azuli

Αστο το βρήκα .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το lockscreen ειναι το keyguard,ο dialer ειναι τo dialer.apk

 

Δεν υπάρχει dialer.apk . Άλλο πρέπει να είναι...

InCallUI.apk μάλλον αυτό πρέπει να είναι.

Edited by gregor3
Link to comment
Share on other sites

@ azuli

Αστο το βρήκα .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει dialer.apk . Άλλο πρέπει να είναι...

InCallUI.apk μάλλον αυτό πρέπει να είναι.

 

dialer.apk --> priv-app αλλα αν θες να αλλαξεις κατι στο ui των κλησεων μαλλον αυτο που βρηκες θα ειναι.Ανοιξε το να δεις αν συμφωνουν τα εικονιδια

Link to comment
Share on other sites

dialer.apk --> priv-app αλλα αν θες να αλλαξεις κατι στο ui των κλησεων μαλλον αυτο που βρηκες θα ειναι.Ανοιξε το να δεις αν συμφωνουν τα εικονιδια

 

Μπα ούτε αυτό είναι .

Μέσα στο priv-app δεν υπάρχει το dialer.apk

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα κι αυτο και τελικα ουτε τωρα εφτιαξε. Εξακολουθει να κολλαει και να μην ανταποκρινεται η οθονη.

 

Καμια αλλη βοηθεια παιδια?

 

Από recovery κάνε wipe cache & wipe dalvik και αν δεν..., τότε πέρνα official .cpb με ygdp tools για να καθαρίσει το τηλέφωνο

 

@infocus

Για τα παιδιά που δεν έβρισκαν τη ρύθμιση για μόνο GSM:

Ρυθμίσεις->Διαχείριση κάρτας SIM->Υπηρεσία 3G->Ενεργοποίηση 3G->Απενεργοποίηση

 

@Νέες emui 3.0 258 για δοκιμή

liutao με advanced settings (kangviptools)

http://pan.baidu.com/s/1hqILU0s

&

cc001 από modaco, μόνο από CWM recovery, και αρχείο για διόρθωση του προβλήματος με το nvram error αν υπάρξει, απενεργοποίηση της ενημέρωσης του superSU

https://mega.co.nz/#F!LMFTQZQJ!tegKXIm78LJwlrCszIUC0g

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Από recovery κάνε wipe cache & wipe dalvik και αν δεν..., τότε πέρνα official .cpb με ygdp tools για να καθαρίσει το τηλέφωνο

 

@infocus

Για τα παιδιά που δεν έβρισκαν τη ρύθμιση για μόνο GSM:

Ρυθμίσεις->Διαχείριση κάρτας SIM->Υπηρεσία 3G->Ενεργοποίηση 3G->Απενεργοποίηση

 

@Νέες emui 3.0 258 για δοκιμή

liutao

http://pan.baidu.com/s/1hqILU0s

&

cc001 από modaco, μόνο από CWM recovery, και αρχείο για διόρθωση του προβλήματος με το nvram error αν υπάρξει, απενεργοποίηση της ενημέρωσης του superSU

https://mega.co.nz/#F!LMFTQZQJ!tegKXIm78LJwlrCszIUC0g

 

Χρειαζεται λογαριασμο για να κατεβει η emui?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...