Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ολα ανοιχτα δεν νομιζω να βγαλεις και 7ωρο..!

 

Με τη NEXUS5 έβγαζα 5ωρο ομως! Καλά η μούφα του αιώνα ήταν με τους Ινδούς να ποστάρουν φώτο με 12 ώρες οθόνη!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Μόνο για καλύτερη κάμερα και ίσως και μπαταρία... εξάλλου πλέον το coolpad είναι το δεύτερο κινητο... δεν κρατήθηκα και στραφηκα προς Κορέα...!!!

 

Είσαι ανικανοποίητος...:lol:

 

Στο θέμα κάμερας σου έχω εμπιστοσύνη. Βάλε την a310 να μου πεις αν είναι καλύτερη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποια EMUI 3 για καλό ήχο (όχι πολύ δυνατό/χαμηλό), κάμερα, μπαταρία, SuperSU, Youtube; Υπάρχει καμία ή όλες από ένα κουσούρι;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τιποτα;

 

αν πιανουν τα χερια σου απο μονταζ, κανεις και μονος σου.

ενα μικρο βιντεο 1-2δευτερα ειναι που το σωζεις ως photo sequence.

Link to comment
Share on other sites

AOSP V4 laek.17 KitKat REPACK (v3 kernel)

 

την βαρεθηκε η ψυχη μουυυυυ, την βαρεθηκεεεΕΕΕΕεΕεεΕεε

ποσο αδικα και αχαριστα μου φερθηκεεεΕΕεΕΕΕεεΕεεΕε.

 

#1

για δυο μερες με την καρτα του ανεμου ενεργη, το κινητο ειτανε σιωπηλο χωρις ιχνος απο μνμ κ κληση.

τελικα ειχε φαει κολλημα και ηθελε ανοιξε κλεισε την συνδεση δεδομενων....

 

#2

το default sms προγραμμα ηθελε αλλαγη.

 

#3

δεν εχω ηχο στο speaker οταν ειναι συνδεδεμενα τα ακουστικα. ντιπ!! ουε ξυπνητηρι παιζει.

 

#4

τα αφης κατω δε μενουν ανοιχτα οσο μενει και η οθονη.

 

#5

ρουφαει καπως παραπανω μπαταρια απο την μαμα 4.2

 

#6 φορτιζει πολυ γρηγορα και αυτο δε μου αρεσει καθολου....εννοειται εγινε η καλιμπρα απο πριν

 

30500 Antutu βεβαια, αλλα μας τελειωσε το λαχανο!!! με λιγα λογια ψαχνω για αλλη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Μετα απο σχεδον 2 μηνες πολυ καλης "συμβιωσης" με την laek v4 με κερνελ v3,αποφασισα απο περιεργεια να δοκιμασω κατι διαφορετικο.περιμενω τις προτασεις σας για καποια απ αυτες που εχουν μπει στο ποστ της πρωτης σελιδας η καποια αλλη που δεν εχει μπει ακομα.η εγκατασταση θα γινει με TWRP.θελω

α. Να ειναι root

β. Να εχει playstore(να μην χρειαζεται να τα κανω αυτα τα 2 ξεχωριστα αφου περαστει η ρομ)

γ. Κατα προτιμηση να εχει ελληνικα

δ. Να παιρνει xposed k gravity

ε. Να δουλευουν ολα τα χρωματα στο led.

Τυχον θεματα με καμερα,sms ,η αλλων εφαρμογων που μπορουν να διορθωθουν με την εγκατασταση καποιας αλλης εφαρμογης δεν με πολυαπασχολουν.

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια EMUI 3 για καλό ήχο (όχι πολύ δυνατό/χαμηλό), κάμερα, μπαταρία, SuperSU, Youtube; Υπάρχει καμία ή όλες από ένα κουσούρι;

 

+1

όσο για την a32 decrapified ούτε εγώ έχω πρόβλημα με μπαταρία 1 1/2, 2 μέρες ενώ emioui 1 μέρα

Link to comment
Share on other sites

AOSP V4 laek.17 KitKat REPACK (v3 kernel)

 

την βαρεθηκε η ψυχη μουυυυυ, την βαρεθηκεεεΕΕΕΕεΕεεΕεε

ποσο αδικα και αχαριστα μου φερθηκεεεΕΕεΕΕΕεεΕεεΕε.

 

#1

για δυο μερες με την καρτα του ανεμου ενεργη, το κινητο ειτανε σιωπηλο χωρις ιχνος απο μνμ κ κληση.

τελικα ειχε φαει κολλημα και ηθελε ανοιξε κλεισε την συνδεση δεδομενων....

 

#2

το default sms προγραμμα ηθελε αλλαγη.

 

#3

δεν εχω ηχο στο speaker οταν ειναι συνδεδεμενα τα ακουστικα. ντιπ!! ουε ξυπνητηρι παιζει.

 

#4

τα αφης κατω δε μενουν ανοιχτα οσο μενει και η οθονη.

 

#5

ρουφαει καπως παραπανω μπαταρια απο την μαμα 4.2

 

#6 φορτιζει πολυ γρηγορα και αυτο δε μου αρεσει καθολου....εννοειται εγινε η καλιμπρα απο πριν

 

30500 Antutu βεβαια, αλλα μας τελειωσε το λαχανο!!! με λιγα λογια ψαχνω για αλλη ρομ.

 

1-2)Με vodafone-wind η default εφαρμογή δούλευε κανονικά,δοκίμασε και την go sms

3)Λογικό είναι

4)Νομίζω ρυθμίζεται από το gravity box

5)Δώσε λίγο χρόνο στην ρομ να στρώσει

6)Εξαρτάται από τον φορτιστή,όχι από το κινητό

Όσο για το antutu είναι αδιάφορο.εφόσον το κινητό δουλεύει τέλεια στα πάντα.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες μάγκες,

 

μια βοήθεια για ένα φιλαράκι κάτοχο του F1...

 

Έχει τη Samsung UE40EH6030. Κατεβάζει ταινίες από το F1 και τις στέλνει στην τηλεόραση μέσω "imediashare" ή "my nScreen". Το "imediashare" δεν παιζει τα mkv αρχεία αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας...

 

Όταν η ταινία έχει ξεχωριστούς υπότιτλους η τηλεόραση δεν τους αναγνωρίζει (και την ίδια ονομασία να έχουν).

 

Μπορεί να βοηθήσει κανείς? Όσο πιο αναίμακτα, τόσο καλύτερα... :p

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα. ειμαι ασχετος απο ρομ και ολα τα υπολοιπα. χωρις πειραγματα και διαφορα τετοια που δεν ξερω να τα κανω ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα. ειμαι ασχετος απο ρομ και ολα τα υπολοιπα. χωρις πειραγματα και διαφορα τετοια που δεν ξερω να τα κανω ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

 

Να το πάρεις.Την 8297w να πάρεις,τα πειράγματα είναι εύκολα και υπάρχουν αναλυτικότατοι οδηγοί.Καλώς ήρθες.:)

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τις νεες emui που παιζουν σωστα για την ωρα ειναι η Coolpad_8297W_EmotionUI_3.0_Two_Wonderful

http://pan.baidu.com/wap/link?uk=3440795335&shareid=823776604&third=0

Για την ωρα κανενα προβλημα οσο αφορα,SuperSu κ YouTube.Ενδείξεις σωστες με Ελληνικα και 3G.

Θελει να περαστει Play Store.

Η συνέχεια θα δείξει....

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τις νεες emui που παιζουν σωστα για την ωρα ειναι η Coolpad_8297W_EmotionUI_3.0_Two_Wonderful

http://pan.baidu.com/wap/link?uk=3440795335&shareid=823776604&third=0

Για την ωρα κανενα προβλημα οσο αφορα,SuperSu κ YouTube.Ενδείξεις σωστες με Ελληνικα και 3G.

Θελει να περαστει Play Store.

Η συνέχεια θα δείξει....

 

για τσεκαρε τα βασικα και πες..! (gps,camera,video recorder,βαρια games,sms,play store,led κουμπιων,vibration στα led,7 χρωματα led,ηχος) (αυτα τα ολιγα)

Link to comment
Share on other sites

6)Εξαρτάται από τον φορτιστή,όχι από το κινητό

 

 

εδω εισαι λαθος μαστορα.

πρωτα απ'όλα, δεν ειναι φορτιστης. ειναι τροφοδοτικο.

κανενα, μα κανενα κινητο δεν εχει φορτιστη. ΟΛΑ ειναι τροφοδοτικα. ειναι λαθος να το αποκαλουμε φορτιστη, μιας και ο φορτιστης με το τροφοδοτικο ειναι ιδια οσο η νυχτα με την μερα.ακομα και εγω πολλες φορες το λεω φορτιστη. ειναι ομως λαθος

και φυσικα δε παιζει κανενα απολυτος ρολο το τροφοδοτικο.

το τροφοδοτικο ειναι η πηγη. σταθερη ταση στα 5V, και ρευμα αναλογα το τι θα τραβηξει η συσκευη μας.συνηθως αυτα τα τροφοδοτικα πανε μεχρι 2Α

εαν η συσκευη εχει διαχειρση ρευματος, που εχει δηλαδη τοτε ειναι στο χερι της τι ειδους φορτιση θα κανει.

νορμαλ? ταχεια? συνδιασμος? tricky?

η μαμα 4.2 που ειχα οταν το πηρα εκανε ΠΟΛΥ ωρα!!

η AOSP V4 laek.17 KitKat REPACK (v3 kernel) μου φορτιζει το κινητο στο μισο χρονο. λολ

 

*σταθερη ταση, νταξ. μπορει να παιξει 4.5-5.5V για το κινητο ομως το σκαμπανεβασμα τουτο δεν λεει απολυτως τιποτα

**το ρευμα φυσικα της πηγης-τροφοδοτικου δεν ειναι απεριοριστο.εαν λεει 2Α, τοτε αν τραβηξουμε πανω απο 2Α θα αρχισει η πτωση τασης και αργοτερα αλλα πραγματα κακα

***υπαρχει ταχυφορτιση αλλα δεν την κανει το τροφοδοτικο.ειναι θεμα κινητου και ειναι οτι χειροτερο για την ζωη της μπαταριας και για μενα επικινδυνο και για το ιδιο το κινητο

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Μετα απο σχεδον 2 μηνες πολυ καλης "συμβιωσης" με την laek v4 με κερνελ v3,αποφασισα απο περιεργεια να δοκιμασω κατι διαφορετικο.περιμενω τις προτασεις σας για καποια απ αυτες που εχουν μπει στο ποστ της πρωτης σελιδας η καποια αλλη που δεν εχει μπει ακομα.η εγκατασταση θα γινει με TWRP.θελω

α. Να ειναι root

β. Να εχει playstore(να μην χρειαζεται να τα κανω αυτα τα 2 ξεχωριστα αφου περαστει η ρομ)

γ. Κατα προτιμηση να εχει ελληνικα

δ. Να παιρνει xposed k gravity

ε. Να δουλευουν ολα τα χρωματα στο led.

Τυχον θεματα με καμερα,sms ,η αλλων εφαρμογων που μπορουν να διορθωθουν με την εγκατασταση καποιας αλλης εφαρμογης δεν με πολυαπασχολουν.

 

Κανεις να απαντησει εδω?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για τσεκαρε τα βασικα και πες..! (gps,camera,video recorder,βαρια games,sms,play store,led κουμπιων,vibration στα led,7 χρωματα led,ηχος) (αυτα τα ολιγα)

 

Λοιπόν από κάμερα πάμε πιστεύω καλύτερα από άλλες, με τη στοκ χωρίς ρυθμίσεις 3.9mb!και το βίντεο καλό. To led παίζει καλά με χρώματα, δεν έχω βάλει το πατσακι ακόμα που έχετε κάνει. GPS κλειδώνει πάρα πολύ γρήγορα στη βεράντα που είμαι. Κλήσεις και μηνύματα οι, βέβαια ότι έρχεται με +30 βλέπεις μόνο νούμερο.

Έχω κλείσει τις κινέζικο εφαρμογές αλλά πρέπει να έκλεισα και τα κουμπιά όταν περνώ ή με περνούν τηλ. Θα το βρω και θα το επαναφέρω.

Κατά τα άλλα είναι η πιο σωστή.

Για μπαταρία μη ρωτάς ακόμα θα δείξει....

Αν και μουσική με dts είναι χωρίς παράσιτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Συγγνώμη προκαταβολικά αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι sim παίρνει το F1; Ψάχνω στο google, αλλά αλλού λέει κανονική sim, αλλού micro και έχω μπερδευτεί.

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Συγγνώμη προκαταβολικά αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι sim παίρνει το F1; Ψάχνω στο google, αλλά αλλού λέει κανονική sim, αλλού micro και έχω μπερδευτεί.

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.:)

 

την μινι περνει, αλλα μην σε ανχωνει. εχει βιντεο στο νετ να δεις πως κοβεις την σιμ σου.

παρε καμια χουφτα απο τις παλιες ακυρες που εχεις, και ξεκινα να κοβεις γ9ια εξασκηση

Link to comment
Share on other sites

την μινι περνει, αλλα μην σε ανχωνει. εχει βιντεο στο νετ να δεις πως κοβεις την σιμ σου.

παρε καμια χουφτα απο τις παλιες ακυρες που εχεις, και ξεκινα να κοβεις γ9ια εξασκηση

 

Oχι δε με αγχώνει, απλά το έχει παραγγείλει ένας φίλος που έχει ήδη mini και απλά ήθελα να ξέρω...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... :)

Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι λαθος μαστορα.

πρωτα απ'όλα, δεν ειναι φορτιστης. ειναι τροφοδοτικο.

κανενα, μα κανενα κινητο δεν εχει φορτιστη. ΟΛΑ ειναι τροφοδοτικα. ειναι λαθος να το αποκαλουμε φορτιστη, μιας και ο φορτιστης με το τροφοδοτικο ειναι ιδια οσο η νυχτα με την μερα.ακομα και εγω πολλες φορες το λεω φορτιστη. ειναι ομως λαθος

και φυσικα δε παιζει κανενα απολυτος ρολο το τροφοδοτικο.

το τροφοδοτικο ειναι η πηγη. σταθερη ταση στα 5V, και ρευμα αναλογα το τι θα τραβηξει η συσκευη μας.συνηθως αυτα τα τροφοδοτικα πανε μεχρι 2Α

εαν η συσκευη εχει διαχειρση ρευματος, που εχει δηλαδη τοτε ειναι στο χερι της τι ειδους φορτιση θα κανει.

νορμαλ? ταχεια? συνδιασμος? tricky?

η μαμα 4.2 που ειχα οταν το πηρα εκανε ΠΟΛΥ ωρα!!

η AOSP V4 laek.17 KitKat REPACK (v3 kernel) μου φορτιζει το κινητο στο μισο χρονο. λολ

 

*σταθερη ταση, νταξ. μπορει να παιξει 4.5-5.5V για το κινητο ομως το σκαμπανεβασμα τουτο δεν λεει απολυτως τιποτα

**το ρευμα φυσικα της πηγης-τροφοδοτικου δεν ειναι απεριοριστο.εαν λεει 2Α, τοτε αν τραβηξουμε πανω απο 2Α θα αρχισει η πτωση τασης και αργοτερα αλλα πραγματα κακα

***υπαρχει ταχυφορτιση αλλα δεν την κανει το τροφοδοτικο.ειναι θεμα κινητου και ειναι οτι χειροτερο για την ζωη της μπαταριας και για μενα επικινδυνο και για το ιδιο το κινητο

 

Νταξ,δεν θα κολλήσουμε στο όνομα.Ακριβώς,δουλεύουν στα ~5V και συνήθως μέχρι 2A.Η διαχείριση ρεύματος που λες,που είναι;

Εγώ το φορτίζω στα 850mA και είμαι ήσυχος.

**Επίσης,αν το τροφοδοτικό λέει οτι δίνει 2Α,δεν σημαίνει οτι ισχύει.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Oχι δε με αγχώνει, απλά το έχει παραγγείλει ένας φίλος που έχει ήδη mini και απλά ήθελα να ξέρω...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... :)

Micro παίρνει, αλλά σε ένα κατάστημα κινητής αν πας, θα σου κάνουν τη μετατροπή σε 1' και χωρίς κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Νταξ,δεν θα κολλήσουμε στο όνομα.Ακριβώς,δουλεύουν στα ~5V και συνήθως μέχρι 2A.Η διαχείριση ρεύματος που λες,που είναι;

Εγώ το φορτίζω στα 850mA και είμαι ήσυχος.

**Επίσης,αν το τροφοδοτικό λέει οτι δίνει 2Α,δεν σημαίνει οτι ισχύει.

 

αδερφε δε ξερω τι εννοεις, αλλα το ονομα κανει την διαφορα. αλλο πραμα ο φορτιστης και αλλο το τροφοδοτικο

η διαχειριση ειναι λειτουργεια της συσκευης. του κυκλωματος φορτισης.

και πως διαλεγεις τα 850mA. δεν το καταλαβα αυτο. απο προγραμμα?εαν εχεις δυνατοτητα να διαλεξεις το ρευμα φορτισης τοτε λαθος ρευματα δινεις.

η μπαταρια κανονικα θελει 1/10 της ονομαστικης της δυναμης.

εαν το F1 ειναι στα 2.5Αh, τοτε πρεπει να δινεις 250mA

απο εκει και μετα, η καλυτερη φορτιση ειναι αυτη της συσκευης χωρις παρεμβασεις

 

αναλογα για τι τροφοδοτικο μιλαμε...

οσο αφορα τα 2Α σε σωστα τροφοδοτικα ειναι οντως τοσα.για την ποιοτητα κατασκευης και την στα8εροτητα του παλμοτροφοδοτικου δεν βαζω

το ξερο μου στη φωτια!!!

και προσωπικα ποτε δεν αναφερομαι σε κογκολεζικες συσκευες που ουτε ο κατασκευαστης ειναι σιγουρος πως δε θα εκραγει.

Edited by combra24
Link to comment
Share on other sites

αδερφε δε ξερω τι εννοεις, αλλα το ονομα κανει την διαφορα. αλλο πραμα ο φορτιστης και αλλο το τροφοδοτικο

η διαχειριση ειναι λειτουργεια της συσκευης. του κυκλωματος φορτισης.

και πως διαλεγεις τα 850mA. δεν το καταλαβα αυτο. απο προγραμμα?εαν εχεις δυνατοτητα να διαλεξεις το ρευμα φορτισης τοτε λαθος ρευματα δινεις.

η μπαταρια κανονικα θελει 1/10 της ονομαστικης της δυναμης.

εαν το F1 ειναι στα 2.5Αh, τοτε πρεπει να δινεις 250mA

απο εκει και μετα, η καλυτερη φορτιση ειναι αυτη της συσκευης χωρις παρεμβασεις

 

Το ρεύμα φόρτισης μπορείς να το 'διαλέγεις' αν αλλάξεις φορτιστή...Εμένα ο δικός του δε δούλευε(1Α)κ φορτίζω με έναν της samsung που είναι στα 2Α..Ενίοτε φορτίζω κ με ένα τροφοδοτικό Ericsson στα 850mA κ οι χρόνοι φόρτισης δεν είναι ίδιοι...

Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι λαθος μαστορα.

πρωτα απ'όλα, δεν ειναι φορτιστης. ειναι τροφοδοτικο.

κανενα, μα κανενα κινητο δεν εχει φορτιστη. ΟΛΑ ειναι τροφοδοτικα. ειναι λαθος να το αποκαλουμε φορτιστη, μιας και ο φορτιστης με το τροφοδοτικο ειναι ιδια οσο η νυχτα με την μερα.ακομα και εγω πολλες φορες το λεω φορτιστη. ειναι ομως λαθος

και φυσικα δε παιζει κανενα απολυτος ρολο το τροφοδοτικο.

το τροφοδοτικο ειναι η πηγη. σταθερη ταση στα 5V, και ρευμα αναλογα το τι θα τραβηξει η συσκευη μας.συνηθως αυτα τα τροφοδοτικα πανε μεχρι 2Α

εαν η συσκευη εχει διαχειρση ρευματος, που εχει δηλαδη τοτε ειναι στο χερι της τι ειδους φορτιση θα κανει.

νορμαλ? ταχεια? συνδιασμος? tricky?

η μαμα 4.2 που ειχα οταν το πηρα εκανε ΠΟΛΥ ωρα!!

η AOSP V4 laek.17 KitKat REPACK (v3 kernel) μου φορτιζει το κινητο στο μισο χρονο. λολ

 

*σταθερη ταση, νταξ. μπορει να παιξει 4.5-5.5V για το κινητο ομως το σκαμπανεβασμα τουτο δεν λεει απολυτως τιποτα

**το ρευμα φυσικα της πηγης-τροφοδοτικου δεν ειναι απεριοριστο.εαν λεει 2Α, τοτε αν τραβηξουμε πανω απο 2Α θα αρχισει η πτωση τασης και αργοτερα αλλα πραγματα κακα

***υπαρχει ταχυφορτιση αλλα δεν την κανει το τροφοδοτικο.ειναι θεμα κινητου και ειναι οτι χειροτερο για την ζωη της μπαταριας και για μενα επικινδυνο και για το ιδιο το κινητο

 

Κι ομως παιζει ρολο και ο φορτιστης και παιζει ρολο ακομα και το καλωδιο usb.Εχω 4 φορτιστες ακριβως ιδιων χαρακτηριστικων με τον coolpad που ειχε το τηλεφωνο (και ειναι επωνυμοι samsung,htc και huawei) και δεν λειτουργουν το ιδιο ουτε φορτιζουν με την ιδια ταχυτητα.Το καταλαβα με ασχετο τροπο οταν ειχα φτιαξει ενα task στον tasker να απενεργοποιειται το lockscreen οταν φορτιζω το κινητο στο ρευμα.Ε,ενω τεχνικα ειναι οι ιδιοι φορτιστες μονο με τον original της coolpad δουλευει το task.Που παει να πει οτι κατι περιμενει απο τον φορτιστη συγκεκριμενο σε τιμες και δεν το βρισκει με τους αλλους ενω εχουν ακριβως τα ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα.Επισης εχω παρατηρησει διαφορετικους χρονους φορτισης με διαφορετικο καλωδιο usb και διαφορετικους φορτιστες.

 

Σιγουρα η καθε rom δεν φορτιζει με τον ιδιο τροπο,αλλες αργα αλλες γρηγορα,συμφωνω,αλλα στην εξισωση μπαινει μεσα και ο φορτιστης και το καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

αδερφε δε ξερω τι εννοεις, αλλα το ονομα κανει την διαφορα. αλλο πραμα ο φορτιστης και αλλο το τροφοδοτικο

η διαχειριση ειναι λειτουργεια της συσκευης. του κυκλωματος φορτισης.

και πως διαλεγεις τα 850mA. δεν το καταλαβα αυτο. απο προγραμμα?εαν εχεις δυνατοτητα να διαλεξεις το ρευμα φορτισης τοτε λαθος ρευματα δινεις.

η μπαταρια κανονικα θελει 1/10 της ονομαστικης της δυναμης.

εαν το F1 ειναι στα 2.5Αh, τοτε πρεπει να δινεις 250mA

απο εκει και μετα, η καλυτερη φορτιση ειναι αυτη της συσκευης χωρις παρεμβασεις

 

αναλογα για τι τροφοδοτικο μιλαμε...

οσο αφορα τα 2Α σε σωστα τροφοδοτικα ειναι οντως τοσα.για την ποιοτητα κατασκευης και την στα8εροτητα του παλμοτροφοδοτικου δεν βαζω

το ξερο μου στη φωτια!!!

και προσωπικα ποτε δεν αναφερομαι σε κογκολεζικες συσκευες που ουτε ο κατασκευαστης ειναι σιγουρος πως δε θα εκραγει.

 

Χρησιμοποιώ δικό μου φορτιστή,όχι τον εργοστσιακό.Εξού και τα 850mA.Αναφέρθηκα στο ρεύμα που δίνει το τροφοδοτικό γιατί,υπέθεσα οτι χρησιμοποιεί τον εργοστασιακό.

AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...