Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΩΠΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ Α310.

υπάρχουν κατι εφαρμογές (saawn, getit, snapdeals, trendaps) που, παρότι τις κάνω uninstall, αυτες εγκαθιστανται ξανά απο μονες τους στο παρασκήνιο..

:cry:

 

Τις εκανα freeze με τιτανιουμ.. Φαίνεται να σταματησαν..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Έχεις δοκιμάσει με το VRoot; Είναι ενεργοποιημένο το usb debugging;

 

Ναι το εχω ενεργοποιηση και με το Vroot προσπάθησα αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω ενεργοποιηση και με το Vroot προσπάθησα αλλα τιποτα.

 

Δοκίμασε και με το Kingo Root.

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλο antutu:lol:...
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/image-2014-11-21-23-37-07_zpsec81tjdr.jpg

Για το 3d το ποστσρα... :lol:

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω παραγγειλει και εγω το Coolpad και μαλλον παραλαμβανω τη Δευτερα.Επισης το εχω παραγγειλει σε συγγενικο μου προσωπο το οποιο το εχει ενα μηνα περιπου με τη Rom απο το vickmall.Πριν λιγες μερες μου ανεφερε οτι το φορτισε το βραδυ κλειστο και οταν το ανοιξε εβγαζε κατι σαν κυκλο που αναβοσβηνε για κανα 2ωρες οσο το χρησιμοποιουσε.Τυχαια βρηκα αυτο το βιντεακι το οποιο ανεβηκε χθες στο youtube που ειναι ακριβως αυτο το προβλημα.Αν μπορει να το δει καποιος απο το 1:00 λεπτο και μετα εως τα 4:30 λεπτα να μου πει αν ειχε το ιδιο προβλημα και αν το διορθωσε.Τωρα το κινητο οπως μου ανεφερε δουλευει κανονικα και δεν το ξαναεκανε.Το βιντεακι ειναι στα ρωσικα και δεν καταλαβαινω τι λεει εξαλλου.Μετεφρασα κα τα σχολια απο κατω και ειδα οτι εχουν κι αλλοι αυτο το προβλημα.Σας παραθετω το βιντεακι και ηθελα να μου πειτε αν ειναι προβλημα της ρομ η του κινητου.

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Κοιτα αυτο μου το εχει κανει κ εμενα οπως και το να μου βγαλει ημιδιαφανες καθετες γραμμες στην οθονη,βγαλε την μπαταρια και αφησετο διχως μπαταρια για κανενα μισαωρο,και μετα ξαναδοκιμασε να δεις αν εφυγε το προβλημα.

Αν δεν φυγει εντελος θα εχει μειωθει αισθητα το φαινομενο ξαναβγαλε την μπαταρια και αστο για αλλη μια ωρα και πιστευω οτι θα φυγει οριστηκα.

Απ οτι μου ειχε πει ενας φιλος εδω μεσα πρεπει να κατεβασεις ενα προγραμμα καλημπραρησματος της μπαταριας και να ακολουθησεις τις οδηγιες......δεν βρησκω το ποστ του φιλου που μου ειχε απαντησει μαλλον ο azuli ηταν δεν ειμαι σιγουρος.

Παντος και η μεθοδος βγαλσηματος της μπαταριας ειναι αποτελεσματικη,και μην κλεινεις το κινητο οταν ειναι να το αποσυνδεσεις απο τον υπολογιστη δυο φορες μου το ειχε κανει σ αυτην ακρηβος την φαση....πιστευω να σε βοηθησα

Μαλλον ο jpower73 μου ειχε πει για καλημπραρησμα........

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την νεοτερη την δοκιμασε κανεις;

[ROM] [11-21] Coolpad F1 - Huawei EMUI3.0_Android4.4_B251SP02 by ATX

Την βρηκα εδω

http://www.modaco.com/topic/373519-rom-442-emotion-ui-23-30-huawei-ui/page-4?do=findComment&comment=2240775

Post #79

Αντε βγαλει ακρη πως κατεβαινει........μα τους κινεζους

Κατω εχει συνδεσμο θελει και πατς για ευρωπη

Edited by parisaktos
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω ενεργοποιηση και με το Vroot προσπάθησα αλλα τιποτα.

Ούτε εμένα γινόταν στην αρχή (είχα κάνει και update την αρχική ρομ) κατέβα την τελευταία έκδοση του vroot 1.9 κάτι και έγινε

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω ενεργοποιηση και με το Vroot προσπάθησα αλλα τιποτα.

 

οσοι εχουν προβλημα με το ρουτ ας δοκιμασουν κ αυτο που εκανα εγω,

βαζεις στην sd χυμα το framaroot και το CWM

εγκαθιστας το framaroot...στο ρουταρει..αλλα..με επανεκινηση το χανει!, οποτε ΔΕΝ κανουμε επανεκινηση

εγκαθιστας το MobileUncle_MTK_Toolbox απο play και απο κει μεσα τρεχεις το CWM

μολις αλλαξει η recovery εισαι OK

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την νεοτερη την δοκιμασε κανεις;

[ROM] [11-21] Coolpad F1 - Huawei EMUI3.0_Android4.4_B251SP02 by ATX

Την βρηκα εδω

http://www.modaco.com/topic/373519-rom-442-emotion-ui-23-30-huawei-ui/page-4?do=findComment&comment=2240775

Post #79

Αντε βγαλει ακρη πως κατεβαινει........μα τους κινεζους

Κατω εχει συνδεσμο θελει και πατς για ευρωπη

 

Αυτην εχω επανω τωρα.Μια χαρα ειναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτος εισαι τις.....εχεις παρει ολες......τις περασες για παλλακίδες:w00t:

κρατησετην λιγο την νεοτερη μην την στελνεις γρηγορα,θελουμε report

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..Εβαλα την laek v4 αλλα δεν μου κανει...ειμαι στο ψαξιμο τωρα...βρηκα αυτη απο το A310 031:http://api.viglink.com/api/click?format=go&jsonp=vglnk_14166117758518&key=9b4efad421c8b103b2c94b796db973b0&libId=d7347e0b-7a7d-48e3-8501-3d16890b4389&loc=http%3A%2F%2Fwww.modaco.com%2Ftopic%2F373497-rom442-micromax-canvas-nitro-a310-rooted-decrappified%2F&subId=b0ec8f07a9b2e76d29cd641fde2b9d0d&v=1&out=https%3A%2F%2Fmega.co.nz%2F%23!L0EmzaYL!nZMnFtOeDOwXEC7mK0DLrMaV0tlG_6nkljDwZDl7wlU&ref=http%3A%2F%2Fwww.modaco.com%2Ftopic%2F373492-rom-442-official-micromax-canvas-nitro-a310-stock-rom%2F&title=%5BROM%5D%5B4.4.2%5D%20Micromax%20Canvas%20Nitro%20A310%20-%20rooted%20%26%20decrappified%20-%20CoolPad%20F1%20-%20MoDaCo&txt=031 Εχει Ελληνικα??? Προτεινετε καμια αλλη ρομ σε Kitkat που να ειναι της προκοπης???
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αυτο μου το εχει κανει κ εμενα οπως και το να μου βγαλει ημιδιαφανες καθετες γραμμες στην οθονη,βγαλε την μπαταρια και αφησετο διχως μπαταρια για κανενα μισαωρο,και μετα ξαναδοκιμασε να δεις αν εφυγε το προβλημα.

Αν δεν φυγει εντελος θα εχει μειωθει αισθητα το φαινομενο ξαναβγαλε την μπαταρια και αστο για αλλη μια ωρα και πιστευω οτι θα φυγει οριστηκα.

Απ οτι μου ειχε πει ενας φιλος εδω μεσα πρεπει να κατεβασεις ενα προγραμμα καλημπραρησματος της μπαταριας και να ακολουθησεις τις οδηγιες......δεν βρησκω το ποστ του φιλου που μου ειχε απαντησει μαλλον ο azuli ηταν δεν ειμαι σιγουρος.

Παντος και η μεθοδος βγαλσηματος της μπαταριας ειναι αποτελεσματικη,και μην κλεινεις το κινητο οταν ειναι να το αποσυνδεσεις απο τον υπολογιστη δυο φορες μου το ειχε κανει σ αυτην ακρηβος την φαση....πιστευω να σε βοηθησα

Μαλλον ο jpower73 μου ειχε πει για καλημπραρησμα........

 

Δηλαδη φιλε αυτο το προβλημα ειναι θεμα τις μπαταρια ???αν γινει αλλαγη μπαταριας μπορει να διορθωθει λες ???βασικα θα δοκιμασω το calibration αλλα μεχρι στιγμης δεν το εχει ξανακανει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... κάτι άσχετο με ρομ κλπ... λοιπόν έχω πάρει το επίσημο tempered glass της Coolpad (απο Aliexpress) το οποίο είναι πάρα πολύ καλό... και ενώ το είχα βάλει άψογα... ξαφνικά σαν να μην κολλάει καλά σε ένα πολύ μικρό σημείο στην επάνω δεξιά γωνία... το οποίο φεύγει αν το πιέσεις, αλλά μετά επανέρχεται... μήπως ξέρει κανείς καμία λύση.... ή πάμε για νέο γυαλί????? Thanks in advance!!!!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... κάτι άσχετο με ρομ κλπ... λοιπόν έχω πάρει το επίσημο tempered glass της Coolpad (απο Aliexpress) το οποίο είναι πάρα πολύ καλό... και ενώ το είχα βάλει άψογα... ξαφνικά σαν να μην κολλάει καλά σε ένα πολύ μικρό σημείο στην επάνω δεξιά γωνία... το οποίο φεύγει αν το πιέσεις, αλλά μετά επανέρχεται... μήπως ξέρει κανείς καμία λύση.... ή πάμε για νέο γυαλί????? Thanks in advance!!!!!!

 

Κι εμένα το ίδιο κάνει. Άσε το έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο κάνει. Άσε το έτσι.

 

Ε ναι λογικά έτσι θα το αφήσω...

 

μέχρι την επόμενη παραγγελία απο aliexpress... thanks grgz

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... κάτι άσχετο με ρομ κλπ... λοιπόν έχω πάρει το επίσημο tempered glass της Coolpad (απο Aliexpress) το οποίο είναι πάρα πολύ καλό... και ενώ το είχα βάλει άψογα... ξαφνικά σαν να μην κολλάει καλά σε ένα πολύ μικρό σημείο στην επάνω δεξιά γωνία... το οποίο φεύγει αν το πιέσεις, αλλά μετά επανέρχεται... μήπως ξέρει κανείς καμία λύση.... ή πάμε για νέο γυαλί????? Thanks in advance!!!!!!

Μην μου λετε τετοια :P Ειναι λαθος απο την αρχη ; Κακη εφαρμογη η με τν καιρο ξεκολλαει;

Edited by vasilis91
Link to comment
Share on other sites

jpower αν σου πω πως να πας το τηλέφωνο πιο κάτω από 3.4V ψήνεσαι να τεστάρεις την Α310:

 

1. Στα 3.2V πόσο screen on έχεις

2. Πόσο screen on όταν σου πεθάνει το τηλέφωνο τελείως από μπαταρία; :lol::lol::p

 

Εγώ το δοκίμασα στο παλιό μου τηλέφωνο και έκλεισε στα 3.1V, ίσως του έδωσε μισή ώρα παραπάνω από τα 3.4V που κλείνει κανονικά... Αλλά στο F1 δεν το κάνω, έχω και μια μπαταρία μόνο...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα αρχειακι που ορίζει στα ποσα ν θα σβήσει.

Δοκίμασα να του δωσω τιμή κατω απο 3400 αλλά δεν την κρατούσε διότι το directory στο οποίο βρισκόταν δεν ηταν writable...

 

Παντως, αν ορίσουμε κατω όριο 3,2 και με ανω οριο 4,2 θα εχουμε ενα εύρος 1000μιλιβολτ στον αξονα αποφορτισης που, αν μη τι άλλο, θα παρεχει μεγαλύτερη ακρίβεια στο ποσοστό μέτρησης, διότι άλλο είναι να μοιραστεί 800μιλιβολτ σε 100 μέρη και αλλο 1000μιλιβολτ...

Τεσπα, δε με νοιαζει η μπαταρία,

στη χειρότερη θα την μπριζωνω στα 3,4

Και στην ακομη χειροτερη, θα πάρω μια άλλη

Ψήνομαι.... Χεεχεχ :lol:

Στο προηγούμενο τηλέφωνο σου, που το δοκιμασες, σου χάλασε - ελιωσε-ανατιναξε-την μπαταρία?

Σου κατέστρεψε την συσκευή?

Ρωτάω, διότι κατά καιρούς εχουν ειπωθεί πολλά......

 

(αρκεί, φυσικά, να βρω χρόνο για δοκιμές διότι θα χρειαστει ξενύχτια, οπως έκανα και πριν.

Βέβαια, πριν δεν ειχα δουλειά.... Τωρα ομως....:))

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το προβλημα το κινητο να μην εμφανιζειτα νουμερα ΙΜΕΙ πατωντας *#06# και φυσικα οι καρτες δεν εντοπιζονται. Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα απο mobileuncle, εβαλα τη rom 020, mtkdroid tools, sn writer και αρκετα κινεζικα αλλα το προβλημα παραμενει. Σας παρακαλω γνωριζει κανεις τι ακριβως αλλο να δοκιμασω ;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας

αποφασισα μετα απο τρια χρονια που εχω το νοκια ν8 , να το αλλαξω και να μπω στον χωρο των ανδροιτ.

Διαβαζω εδω και λιγες μερες τα σχολια που γραφουν τα παιδια στα αναλογα φορουμ των παρακατω κινητων που εχω διαλεξει αλλα δεν μπορω να αποφασισω

ειμαι μεταξυ του Lenovo A8 (A806) ,ASUS Zenfone 5 , και του Huawei Honor 3C 4G LTE H30-L02 ,Coolpad F1 8297 ,Coolpad F2 4G LTE FDD ολα εχουν rom 2g και ram 16g/8g και πανω κατω ιδιες τιμες

ποιο απο αυτα μου προτινετε ???

http://www.vickmall.com/lenovo-a8-a806-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-4g-smartphone-fdd-lte-h30-l02-android-4-4-quad-core-1-6ghz-5-0-inch-hd-8-0mp-ram-2gb-rom-16gb.html

http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html

http://www.vickmall.com/coolpad-f2-4g-lte-fdd-smart-phone-msm8939-octa-core-5-5-inch-2g-ram-16gb-rom-dual-sim-1280x720-13mp-gps.html

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-5-smartphone-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-android-4-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-screen.html

Edited by gk33
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...