Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To coolpad δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα σε καμία απο τις 2 υποδοχές. Έκανα αλλαγή από συμβόλαιο wind σε κάρτα f2go και πλέον μου βγάζει μήνυμα "δεν υπάρχει κάρτα sim". Έκανα άπειρα restart δοκιμάζοντας τις υποδοχές αλλά τίποτα. Η κάρτα λειτουργεί σε άλλη συσκευή κανονικά. Απο την wind είπαν οτι δεν βλέπουν κάποιο πρόβλημα στην κάρτα άρα η συσκευή έχει θέμα. Έχω περάσει την AOSP_V4_laek 17.

Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? Μήπως για κάποιο λόγο το τηλ. μπλοκάρει νέες σιμ? Την βοήθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

To coolpad δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα σε καμία απο τις 2 υποδοχές. Έκανα αλλαγή από συμβόλαιο wind σε κάρτα f2go και πλέον μου βγάζει μήνυμα "δεν υπάρχει κάρτα sim". Έκανα άπειρα restart δοκιμάζοντας τις υποδοχές αλλά τίποτα. Η κάρτα λειτουργεί σε άλλη συσκευή κανονικά. Απο την wind είπαν οτι δεν βλέπουν κάποιο πρόβλημα στην κάρτα άρα η συσκευή έχει θέμα. Έχω περάσει την AOSP_V4_laek 17.

Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? Μήπως για κάποιο λόγο το τηλ. μπλοκάρει νέες σιμ? Την βοήθεια σας!!!

 

Μάλλον έχεις χάσει το IMEI.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις χάσει το IMEI.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τί σημαίνει αυτό πρακτικά?

(το ΙΜΕΙ απο οτι ξέρω σχετίζεται με την συσκευή όχι με την κάρτα...Στις πληροφορίες ΙΜΕΙ μέσα στην συσκευη βλέπω τις ίδιες τιμές που είχα πριν αλλάξω την κάρτα.

Βέβαια η νέα κάρτα γράφει άλλο ΙΜΕΙ.....)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει αγοράσει κάποιος handsfree για το κινητό και πια.

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι όλα συμβατά με το κινητό μας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει αγοράσει κάποιος handsfree για το κινητό και πια.

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι όλα συμβατά με το κινητό μας.

Ευχαριστώ.

 

πρεπει να κοιτας να ειναι του προτυπου ctia

Link to comment
Share on other sites

Έχω το AMOI n828 και είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω (για μένα πάρα πολύ σημαντικό) είναι οτι δεν βρίσκω hand free που να λειτουργεί.Στο f1 υπάρχει hand free που να απαντάει και να τερματίζει τις κλίσεις καθώς επίσης επόμενο προηγούμενο και pause στην μουσική και στο ραδιόφωνο επόμενο προηγούμενο σταθμό?

 

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει αγοράσει κάποιος handsfree για το κινητό και πια.

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι όλα συμβατά με το κινητό μας.

Ευχαριστώ.

 

Αυτό που φοβόμουν:(.Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πρεπει να κοιτας να ειναι του προτυπου ctia

 

Υπάρχει κάποιο δοκιμασμένο

Link to comment
Share on other sites

 

Τη τελευταία την δοκιμασία το πρωι,μην κανεις καν το κόπο να την περάσεις,απλα δε δούλευε τίποτα.

Εβαλα την 8297w-EMUI3.0 κ βλέπω να μένω με αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τί σημαίνει αυτό πρακτικά?

(το ΙΜΕΙ απο οτι ξέρω σχετίζεται με την συσκευή όχι με την κάρτα...Στις πληροφορίες ΙΜΕΙ μέσα στην συσκευη βλέπω τις ίδιες τιμές που είχα πριν αλλάξω την κάρτα.

Βέβαια η νέα κάρτα γράφει άλλο ΙΜΕΙ.....)

 

Δοκίμασε με μια άλλη sim να δεις τι συμβαίνει. Ίσως να πρέπει να περάσεις τα apn με το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φοβόμουν:(.Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Υπάρχει κάποιο δοκιμασμένο

 

xiaomi pistons

Link to comment
Share on other sites

 

ρωτησες ποια ακουστικα ειναι συμβατα η πως ψωνιζω απο το ιντερνετ στην καλυτερη τιμη?Merimobiles 15-20ε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

απο την Δευτερα ειμαι και εγω ευτυχης κατοχος του f1

εχω περασμενη τωρα την AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel που την βλεπω μια χαρα αλλα πρεπει να εχει ενα θεματακι με το σημα (εχω vodafone)

προσπαθω εδω και μερες να κατεβασω την Micromax_A310_decrappified.zip που ειναι στο mega αλλα μολις φθανει στο 99% δεν ολοκληρωνει το zip...

υπαρχει αλλο link γι'αυτην?? θελω πολυ να την δοκιμασω..

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. Τελικα θα επιλεξω την AOSP V4 laek.17 KitKat REPACK (v3 kernel). Θα ειχε καποιος τη καλοσυνη να κανει ενα repost τις οδηγιες γιατι δε μπορω να τις βρω με τιποτα? Εστω ενα redirect. Ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. Τελικα θα επιλεξω την AOSP V4 laek.17 KitKat REPACK (v3 kernel). Θα ειχε καποιος τη καλοσυνη να κανει ενα repost τις οδηγιες γιατι δε μπορω να τις βρω με τιποτα? Εστω ενα redirect. Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

που εψαξες?

Link to comment
Share on other sites

Στο needrom που την βρηκα κιολας κοιταξα και στην παλια εκδοση της και παλι δε βρηκα κατι να με εξηπυρετησει. Το googlara κιολας αλλα βρισκω forums σε αλλες γλωσσες.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

απο την Δευτερα ειμαι και εγω ευτυχης κατοχος του f1

εχω περασμενη τωρα την AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel που την βλεπω μια χαρα αλλα πρεπει να εχει ενα θεματακι με το σημα (εχω vodafone)

προσπαθω εδω και μερες να κατεβασω την Micromax_A310_decrappified.zip που ειναι στο mega αλλα μολις φθανει στο 99% δεν ολοκληρωνει το zip...

υπαρχει αλλο link γι'αυτην?? θελω πολυ να την δοκιμασω..

 

Αλλαξε browser.

Κατεβασε την με Firefox

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ρωτησες ποια ακουστικα ειναι συμβατα η πως ψωνιζω απο το ιντερνετ στην καλυτερη τιμη?Merimobiles 15-20ε

 

Δεν ξέρω πως το συμπέρανες αυτό, άπλα μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διάφορα στην τιμή γι αυτό και σκέφτηκα μήπως κάποια από τα φθηνά δεν είναι συμβατά με το f1 γιατι είναι μαιμου η είναι συμβατά ας είναι και μαιμου απλά υπολείπονται σε ποιότητα και ήχο

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω συμφωνα με τις οδηγιες που παραθετω θα εχω αποτελεσμα? ( να φορτωσω δλδ τη AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5391391#post5391391

στη μεση της σελιδας απο το χρηστη johnickz1. Συγχαρητηρια κιολας στο φιλο ειναι οτι καλυτερο κι αναλυτηκοτερο εχω βρει για ανιδεους σαν κι εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε browser.

Κατεβασε την με Firefox

 

με firefox προσπαθω!! δοκιμασα και με chrome αλλα τιποτα..:wacko:

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μπηκε επανω και δοκιμαζετε η νεα 8297w-EMUI3.0.

http://bbs.ydss.cn/thread-491814-1-1.html

Εχει καθαρη απο Κινεζιες,,ειναι root,δεν εχει gapps,αλλα και παλι μπαινουν ευκολα και γρηγορα.

Δουλευουν ολα τα βασικα,ηχος-κλησεις-sms-mms-notif.led-δονηση κτλ,και δεν προσεξα καποια σοβαρα bug,απο θεμα μπαταρια δεν εχω αποψη ακομα.

Κάποιο λινκ για download;

Έκανα εγγραφή εκεί αλλά δεν βρίσκω πως το κατεβάζω...

εδιτ: το βρήκα..

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

με firefox προσπαθω!! δοκιμασα και με chrome αλλα τιποτα..:wacko:

 

Βάλε την εφαρμογή του mega στο κινητό και κάνε import, μετά κατέβασε την. Έτσι το έκανα σήμερα και την δοκιμάζω τώρα. Από αυτή γράφω :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή του mega στο κινητό και κάνε import, μετά κατέβασε την. Έτσι το έκανα σήμερα και την δοκιμάζω τώρα. Από αυτή γράφω :)

 

πως σου φενεται σαν rom ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...