Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το καταφερα αυτο με τα led,ενω ολες η επιλογες χρωματων κρασαραν το μπλε τελικα δουλευε (και τα led τωρα δουλευουν,αλλα κοκκινο χρωμα μονο :p!)

Εμενα η υποδοχη ειναι ενταξει αλλα αν χρησιμοποιητε την θηκη σιλικονης πρεπει το καλωδιο να εχει μακρυ βυσματακι ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Τελικα εβαλα την miui του emjot v5a και το κινητο δουλευει πολυ καλα αν εξαιρεσω βεβαια οτι τα notification led δεν δουλευουν πλεον και τα νουμερα του dialer ειναι οτι ναναι (εβαλα τον ex dialer).

Μεχρι στιγμης ολα τα αλλα μια χαρα!

 

Γειά σου dimi πες μου αναλιτικα πως έβαλες τον ExDialer (Τον ενεργοποίησες κατευθείαν , απεγκατέστησες πριν αυτόν που έχει το τηλ και με ποιόν τρόπο)

Πες μου αναλυτικά άν θες σε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το καταφερα αυτο με τα led,ενω ολες η επιλογες χρωματων κρασαραν το μπλε τελικα δουλευε (και τα led τωρα δουλευουν,αλλα κοκκινο χρωμα μονο :p!)

Εμενα η υποδοχη ειναι ενταξει αλλα αν χρησιμοποιητε την θηκη σιλικονης πρεπει το καλωδιο να εχει μακρυ βυσματακι ;)

Ακριβως ετσι ειναι με την θηκη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου dimi πες μου αναλιτικα πως έβαλες τον ExDialer (Τον ενεργοποίησες κατευθείαν , απεγκατέστησες πριν αυτόν που έχει το τηλ και με ποιόν τρόπο)

Πες μου αναλυτικά άν θες σε παρακαλώ

Οχι στην αρχη δεν απεγκατεστησα τον στοκ και εβαλα κατευθειαν τον exdialer,αλλα δεν εβλεπε με τιποτα τις επαφες μου.

Ετσι αποφασισα να παγωσω τον στοκ με το app quarantine μπας και τις δει αλλα δεν τα καταφερα.

Κατεβασα επισης και τον dialer +(καπως ετσι) και κατεβηκε μαζι και ενα προγραμα επαφων το contacts +,αλλα επειδη δεν μου αρεσε αυτος ο dialer+ τον απεγκατεστησα και γυρισα στον ex οπου ξαφνικα ειδε και τις επαφες.

Ισως να εφταιγε και ο συγχρωνισμος δεν ξερω!

Τωρα εχω τον ex ως προεπιλογη στην μπαρα κατω και τον στοκ μεσα στις εφαρμογες για να μην μενουν οι αναπαντητες στην οθονη κλειδωματος (οταν ειχα παγωμενο τον στοκ μεναν οι ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος χωρις να μπορω να τις διωξω).

Εσυ γιατι δεν μπορεις να τον βαλεις ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι στην αρχη δεν απεγκατεστησα τον στοκ και εβαλα κατευθειαν τον exdialer,αλλα δεν εβλεπε με τιποτα τις επαφες μου.

Ετσι αποφασισα να παγωσω τον στοκ με το app quarantine μπας και τις δει αλλα δεν τα καταφερα.

Κατεβασα επισης και τον dialer +(καπως ετσι) και κατεβηκε μαζι και ενα προγραμα επαφων το contacts +,αλλα επειδη δεν μου αρεσε αυτος ο dialer+ τον απεγκατεστησα και γυρισα στον ex οπου ξαφνικα ειδε και τις επαφες.

Ισως να εφταιγε και ο συγχρωνισμος δεν ξερω!

Τωρα εχω τον ex ως προεπιλογη στην μπαρα κατω και τον στοκ μεσα στις εφαρμογες για να μην μενουν οι αναπαντητες στην οθονη κλειδωματος (οταν ειχα παγωμενο τον στοκ μεναν οι ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος χωρις να μπορω να τις διωξω).

Εσυ γιατι δεν μπορεις να τον βαλεις ?

 

Οκ τον έβαλα αλλά μια από τα ίδια με αυτόν που έχει από την μάνα του το τηλ νόμιζα ότι θα ήταν κάτι διαφορετικό και καλύτερο οπότε τον ξαναέβγαλα πάλι

Όσο γιατί δεν τον έβαζα απλά αν δεν ξέρω κάτι - και δεν ξέρω πολλά- ρωτάω πάντα μην κάνω την πατάτα και μετά τρέχω

Πάντως σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα στην miui ο dialer που εχει μεσα εχει προβλημα με το καλιμπραρισμα ... Αν μπειτε στα themes και κατεβασετε καποιον dialer της miui που δινει free τοτε δουλευει μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το προβλημα του στοκ miui ειναι οι αριθμοι,πατας πχ. το 1 και βγαινει το 4.

Γιαυτο αλλαξα και εβαλα τον ex!

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Εχω πανω εδω και λιγες μερες την CoolPad F1 8297W AOSP.Δεν συναντησα καποιο θεματακι καπου,ειναι παρα πολυ καλη σε ολα οσα δοκιμασα.Mπαταρια βγαζω περιπου 1,5-2 μερες αλλα με πολυ χρηση ακομα και σαν hot spot για μοιρασμα net.Οποτε προτεινεται σαν σταθερη και για full χρηση........:)

http://www.needrom.com/download/coolpad-f1-8297w-aosp/

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα την miui του emjot v5a και το κινητο δουλευει πολυ καλα αν εξαιρεσω βεβαια οτι τα notification led δεν δουλευουν πλεον και τα νουμερα του dialer ειναι οτι ναναι (εβαλα τον ex dialer).

Μεχρι στιγμης ολα τα αλλα μια χαρα!

Είχα τα ίδια θέματα, γιαυτό το γύρισα σε 4.6.16 v05 και όλα καλά, εκτός από την ξεκάρφωτη ενεργοποίηση της αφύπνισης που και που.

Για τα led, πρέπει να ρυθμίσεις σε χρώμα μπλε για να σου δουλέψει το κόκκινο φωτάκι..

Link to comment
Share on other sites

Εχω πανω εδω και λιγες μερες την CoolPad F1 8297W AOSP.Δεν συναντησα καποιο θεματακι καπου,ειναι παρα πολυ καλη σε ολα οσα δοκιμασα.Mπαταρια βγαζω περιπου 1,5-2 μερες αλλα με πολυ χρηση ακομα και σαν hot spot για μοιρασμα net.Οποτε προτεινεται σαν σταθερη και για full χρηση........:)

http://www.needrom.com/download/coolpad-f1-8297w-aosp/

 

Πολυ καλη, την εχω βαλει σε φιλο εδω και 2 μηνες και ολα πανε τελεια.

 

Aπλα, θελει μοντες για να κανει update ο Nova launcher, γιατι ο dev ειχε την φαεινη ιδεα να τον περασει σπασμενο :wacko:

 

Eγω εχω βαλει την AOSP που βγηκε σημερα στο needrom (την εκανε update ο dev)

 

http://www.needrom.com/download/4-4-pure-8297w/

 

Απο το μεσημερι που την εχω, ολα βαινουν καλώς εως πολυ καλως. Δεν εχω δει κατι να μην δουλευει (εκτος απο το vibration στα buttons)

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαγκες. Συμφωνα με τα συμπερασματα που εχω βγαλει το κιμητο δειχνει δυνατο και μαλλον θα το αποκτησω. Θελω τη βοηθεια σας ενα βημα πρι την παραγγελια.

Το εχω βρει εδω(http://www.vickmall.com/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-13mp-camera.html) και

 

Εδω(http://www.minideal.net/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen.html) και θα ηθελα τη γνωμη καποιων και για το αν και απο τα 2 site το multilanguage ειναι προεγκατεστημενο. Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

 

Για θηκες αξεσουαρ κτλ πιο φθηνο ειναι το Aliexpress.Απ οτι εχω δει γενικα το ebay ειναι πιο φτηνο σε θηκες σιλικονης και μεμβρανες για την οθονη.Σε ολα τ αλλα ali.Ερχονται και συστημενα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

καλώς ηρθα στην παρεα!! 25/8 εγινε παραγγελια πιστευω κατα τις 10/9 να μου ερθει να δοκιμασουμε καμια 4.4.2 rom ;p αν και βλεπω να πηγαινω στην miui κατευθειαν.

καλο βραδυ!!

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω βαλει την AOSP που βγηκε σημερα στο needrom (την εκανε update ο dev)

 

http://www.needrom.com/download/4-4-pure-8297w/

 

Απο το μεσημερι που την εχω, ολα βαινουν καλώς εως πολυ καλως. Δεν εχω δει κατι να μην δουλευει (εκτος απο το vibration στα buttons)

 

Πως "μπαίνει", με recovery;

 

Χάθηκε ρε γ***το να φτιάξουν αυτό το απτικό vibration των sofbuttons; Το έχω συνηθίσει σε αφάνταστο βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την kit kat την δοκιμασε κανεις σας ,λεει multilanguage και κατι λεει για ρουτ με zip file http://www.movilesdualsim.com/tema/pureaosp-lite-kitkat-4-4-2-multilenguaje.79570/ ?

Λεω να περιμενω και να του δοσω λιγο χρονο του jonzalvo να κανει τα μαγικα του και να την φτιαξει πρωτα!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την kit kat την δοκιμασε κανεις σας ,λεει multilanguage και κατι λεει για ρουτ με zip file http://www.movilesdualsim.com/tema/pureaosp-lite-kitkat-4-4-2-multilenguaje.79570/ ?

Λεω να περιμενω και να του δοσω λιγο χρονο του jonzalvo να κανει τα μαγικα του και να την φτιαξει πρωτα!

 

Eχεις κανει register να μου δωσεις link?

Μπορω να την δοκιμασω εγω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σημερα μου ηρθε με aosp απο αlliexpress.Ποια 4.4 λετε να δοκιμασω?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο ηρθε και σε μενα.. παραγγελια απο 12/8. Πολυ γρηγορο το vickmall!!

 

σαν πρωτη εντυπωση, πολυ καλη κατασκευη και το ιντερφεις της εταιριας εντυπωσιακο. Αλλά, μολις επελεξα Ελληνικά.. τζουπ, ολα τα μηνυματα γυρισαν στα κινεζικα... Βέβαια, αυτός δεν είναι λόγος για να αρχίσω τα φλασαρίσματα. Μοναδική εξαίρεση η 4.4, η οποία, λέγεται οτι δίνει μεγαλύτερη αυτονομία.

Επισης, και το ρικοβερι ειναι κινεζικο και ειναι το πρωτο που θα παρει πουλο για να γινει ενα σωστο εργοστασιακο ναντρόιντ μπακαπ.

 

Η καμερα έχει θεμα με το φλας. Συγκρινοντας την με το inew v3 παρότι και τα 2 εχουν ιδιο σενσορα, οι του ν3 ηταν πιο φωτεινες στο σκοταδι.. Το φλάς είναι εξίσου δυνατό, αλλά, απότι φαινεται υπάρχει αποκλιση μεταξύ φωτισμού και κλείστρου φακού. Ελπίζω να διορθωθει με την λενοβο καμερα. Επίσης, τα αρχεία των φωτό δεν ξεπερνούν το 1,5ΜΒ!! κακό αυτό..

 

Αυτα.

Α, η συσκευασία μου ήρθε χωρίς ακουστικά..!!!!! :confused:

Περίεργο, αν και δεν είδα αν συμπεριλαμβάνονται στην παραγγελία!!

 

Α, και κατι ακομη.. Ενα μπιχλιμπίδι, σαν μανταλακι, για τι πράγμα είναι?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σημερα μου ηρθε με aosp απο αlliexpress.Ποια 4.4 λετε να δοκιμασω?

Για πες,σε σχεση με το 7320 που ειχες πως σου φαινετε το f1,επιδοσεις,σε διαστασεις και απο ποιοτητα υλικων.

Link to comment
Share on other sites

Με LENOVO SUPER CAMERA και exposure +1 στην επιλογη advance effects επιτελους βγαζει και νυκτερινες photo με φλας Edited by mlojim
Link to comment
Share on other sites

Με LENOVO SUPER CAMERA και exposure +1 στην επιλογη advance effects επιτελους βγαζει και νυκτερινες photo

Ακυρον......

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

αμα φτιαξουν μια σωστη ρομ , μπορει να βγαζει φωτογραφιες οπως βγαζει το note 3 ? επειδη λετε οτι φορανε την ιδια καμερα-αισθητηρα
Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...