Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτό λέω και εγώ με mi-tools σε wsm είμαι.. Rom έχω την τελευταία ελληνική.. Τι να πω περίεργο

Ποια ρομ είχες πριν;

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια μου ηρθε κι εμενα τλκ το κινητο χτες. Μου το φερε ο ταχυδρομος με μια ασπρη mercedes μαλλον επειδη εβρεχε κι ενιωσα οτι ετσι μου αρμοζε χαχαχα.. Απο χτες του χω κανει καλη χρηση κσι εφτασε στο 40% η μπαταρια και το βαζω να το φορτισω τωρα. Δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο. Θελω να ρωτησω, υπαρχει τροπος να επιλεγω που θα σωζονται και θα εγκαθιστουνται οι εφαρμογες? Γτ για φωτογραφιες βιντεο κτλ το δειχνει ρητα στις ρυθμισεισ. Χρειαζεται να το ρουταρω για αυτη την επιλογη?
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές δεν υπάρχει λόγος να της βάλεις στη sd η μνήμη του τηλεφώνου είναι αρκετή δεν θα γεμίσει εύκολα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγει τελικά η 4.4.Και εγώ χρησιμοποιώ mirrorop και με την 4.2 δεν έχω ήχο

 

Ναι γιατι η ρομ δεν αφηνει τον ηχο του συστηματος να παει στην εφφαρμογη και δεν εχουμε ηχο με ολες τις εφαρμογες που στελνουν ηχο εκτος το bubbleupnp με xposed framewrok δουλευει με dlna

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

TI λεει εδώ ρε σεις;

redmi 2 gbyte ΣΤΑ 160$=115€;;;;;

Υπαρχει καποια παγίδα;

Και γραφει πως ειναι με android 4.4 κιτκατ...

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

TI λεει εδώ ρε σεις;

redmi 2 gbyte ΣΤΑ 160$=115€;;;;;

Υπαρχει καποια παγίδα;

Και γραφει πως ειναι με android 4.4 κιτκατ...

 

Μια χαρά τηλέφωνο είναι το έχω πάρει για την γυναίκα μου, το έχει κανένα 20ημερο και είναι τέλειο.

Φοράει κιτκατ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

TI λεει εδώ ρε σεις;

redmi 2 gbyte ΣΤΑ 160$=115€;;;;;

Υπαρχει καποια παγίδα;

Και γραφει πως ειναι με android 4.4 κιτκατ...

 

Είναι η 4g έκδοση με snapdragon και με μια κάρτα σιμ. Τόσο έχει σε όλα τα γνωστά online καταστήματα To2c, Minideal κλπ.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

EInai μια πολυ καλη επιλογη. Ισως η καλυτερη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά τηλέφωνο είναι το έχω πάρει για την γυναίκα μου, το έχει κανένα 20ημερο και είναι τέλειο.

Φοράει κιτκατ.

 

Δώσε αναγλυφες λεπτομέρειες να γουστάρουμε.

Εντυπώσεις;

Ποιότητα κατασκευής;

Φινιρισμα;

Οθόνη;

wifi;

σερφαρισμα;

Ατελειες;

Δυσλειτουργίες;

Ταχύτητα;

Διάρκεια μπαταρίας;

Μέγεθος;

ΕΙναι «χονδρό»;

 

Φτιάξε μας γιατί ψηνόμαστε άγρια και προλαβαινουμε-δεν προλαβαίνουμε...

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του τηλεφώνου θα βρεις τα πάντα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν δεν βιάζεσαι όπου να ναι θα ανακοινωθεί και το note 2 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408008

 

E θα φυγει λιγο μακρια η βαλιτσα οικονομικα.

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα. Μετά εντάξει. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους είχαν/έχουν vifrom. Σας παραμορφώνει την εικόνα καλούντος; Δοκίμασα να την κόψω οριζόντια, κάθετα... τίποτα! Υπάρχει λύση;

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές δεν υπάρχει λόγος να της βάλεις στη sd η μνήμη του τηλεφώνου είναι αρκετή δεν θα γεμίσει εύκολα.

 

Οσο να ναι μερικα παιχνιδια ειναι 500ΜΒ το ενα. σε περιπτωση που θελω να βαλω και κανα 2 πιο απαιτητικα παιχνιδια. ;)

Μια αλλη απορια που εχω ειναι οτι γιατι παντα ενω κλεινω ολες τις εφαρμογες που τρεχουν μου μενει ελευθερη RAM περιπου 1000ΜΒ καθε φορα. δλδ ειναι τοσο απαιτητικο το android system ο launcher κτλ που θελουν μονα τους αλλα 1000ΜΒ περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Βοηθάτε σύντροφοι...

 

Στο θέμα της επιλογής τηλεφώνου; Καλύτερα να ανοίξεις ένα χωριστό θέμα για αυτό.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Βοηθάτε σύντροφοι...

 

Furius666 γράφεις σε λάθος topic και οι περισσότεροι δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε γιατί δεν έχουμε το συγκεκριμένο τηλ.

 

Ρώτα τα παιδιά που το έχουν. Εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397135

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μου ηρθε κι εμενα τλκ το κινητο χτες. Μου το φερε ο ταχυδρομος με μια ασπρη mercedes μαλλον επειδη εβρεχε κι ενιωσα οτι ετσι μου αρμοζε χαχαχα.. Απο χτες του χω κανει καλη χρηση κσι εφτασε στο 40% η μπαταρια και το βαζω να το φορτισω τωρα. Δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο. Θελω να ρωτησω, υπαρχει τροπος να επιλεγω που θα σωζονται και θα εγκαθιστουνται οι εφαρμογες? Γτ για φωτογραφιες βιντεο κτλ το δειχνει ρητα στις ρυθμισεισ. Χρειαζεται να το ρουταρω για αυτη την επιλογη?

Θα εφαρμόσεις τον οδηγό που υπάρχει στο ελληνικό φόρουμ της xiaomi

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5288-Link2SD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%95%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-SD/?postID=10616#post10616

 

αλλά αντί για ext3 θα το ονομασεις ext4.

Κάθε φορά όμως που θα κάνεις εγκατάσταση νέας ρομ να ανοίγεις πρώτα το ling2sd και να συνδέεις το διαμέρισμα της sd το ext4 γιατί δεν θα βλέπει το τηλέφωνό σου τις εφαρμογές που έχεις μεταφέρει εκεί.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με Ποιο τρόπο να μεταφέρω όλα τα αρχεία Από την sd σε μια καινούργια μεγαλύτερη Που πήρα; έκανα copy paste στο card reader tou laptop και σε κάποια αρχεία έβγαζε σφάλμα και παράληψη για να συνεχίσει... Και το κινητό κάνει κόλπα μια την βλέπει μια δεν την βλέπει και λέει ανεπαρκείς χώρος αποθηκεύσης
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Η sd είναι πάνω από 32Gb; Είναι από Κίνα; Την βλέπει άλλο κινητό;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με Ποιο τρόπο να μεταφέρω όλα τα αρχεία Από την sd σε μια καινούργια μεγαλύτερη Που πήρα; έκανα copy paste στο card reader tou laptop και σε κάποια αρχεία έβγαζε σφάλμα και παράληψη για να συνεχίσει... Και το κινητό κάνει κόλπα μια την βλέπει μια δεν την βλέπει και λέει ανεπαρκείς χώρος αποθηκεύσης

Βρήκα δύο τρόπους:

1. http://www.clonemysdcard.com/en/

2. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1376009

Link to comment
Share on other sites

Η sd είναι πάνω από 32Gb; Είναι από Κίνα; Την βλέπει άλλο κινητό;

Είναι 32 ακριβώς Samsung sdhc uhs-i γι' αυτό το λόγο την πήρα , σε άλλο κινητό δεν την έβαλα, από καλό πωλητή του eBay και λέει made in Taiwan

Ουσιαστικά το ίδιο πρόγραμμα δείχνουν θα δοκιμάσω και θα δω... Είναι και 14gb τα αρχεία και καθηστερω πολύ , Τώρα κάνω μια απόπειρα πάλι. Δεν ξέρω και μην φταίει η διαμόρφωση (fat32) τον Windows

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως η κάρτα μνήμης είναι πάντα διαμορφωμένη σε fat32, αλλιώς δεν την βλέπει το κινητό. Έχε υπόψη ότι αν έχεις windows πρέπει να βάλεις ρύθμιση να εμφανίζονται όλα τα κρυφά αρχεία και αρχεία συστήματος, καθώς μπορεί να υπάρχουν και τέτοια στην κάρτα και με απλό copy-paste να μην περνάνε. Εγώ πάντως όσες φορές έκανα κάτι τέτοιο δεν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα, copy-paste κάνω και όλα λειτουργούν. Δοκίμασε αν μπορείς την κάρτα και σε άλλο κινητό.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Νέο προσωπικό ρεκόρ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Antutu ver.5.5 με την μαμά ROM και Antutu ver.5.6 με την ελληνική ROM. Ποιό λέτε να φταίει για την διαφορά? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Antutu ver.5.5 με την μαμά ROM και Antutu ver.5.6 με την ελληνική ROM. Ποιό λέτε να φταίει για την διαφορά? :confused:

 

Είσαι ο μόνος που μου ρίχνει.....

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...