Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν το συγκρίνω με το LG g2 που έχω στο ποσό γρήγορα ανοίγει την σελίδα το in.gr είναι οριακά πιο γρήγορα το xiaomi οριακά αλλά πιο γρήγορα αλλά θεωρώ ότι ψιλολαγκαρει γενικώς σε σχέση με το αντροιντ το απλό και έχοντας κάνει χρήση πάρα πολλών κινητών που ήταν περισσοτερο 4πυρινων δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημενος σε σχέση με την μίουι το σκορ που βγάζει είναι από 17.000 έως 25000 στο αντουτου και στο quadrant κάτω από 4000....τσεκαροντας τα επιμέρους σκορ ο επεξεργαστής στο quadrant δεν ξεπερνάει τις 15000 ενώ πρέπει να φτάνει πάνω από 60000

 

Αυτό που γράφεις πάντως για μένα είναι καλό και αξιοπρεπές, αν ήθελα επιδώσεις θα χτύπαγα one+1, είναι δηλαδή σε επιδώσεις όπως όλα τα καλά τηλέφωνα με 2 gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Τη καλησπερα μου και απο εμένα και καλώς σας βρήκα. :)

 

Προσπαθησα να διαβάσω οσο περισσότερο γίνεται για το συγκεκριμένο κινητό απο το φόρουμ και θέλω να σας ευχαριστήσω για ολες τις πληροφορίες. ;)

 

Απο οσο μπορώ να καταλάβω ( ασχετιδης) το κντ είναι πολύ καλό και αξίζει την αγορά για έναν μέσο χρήστη οπως εγώ. Τηλέφωνο, 3g για μαιλ και σερφαρισμα , μερικά apps απο play store , youtube (πεπα το γουρουνάκι για τους μικρούς μου ήρωες χα χα χα ) αυτά σε γενικές γραμμές.

 

Απο εξωτερικό δεν εχω παραγγείλει ποτε και τίποτα. Θα ειναι η πρώτη φορά. Οποτε δεν εχω ιδεα απο κάρτες PayPal και όλα τα άλλα που χρειάζονται, αλλά με λίγο διάβασμα στο φόρουμ νομίζω θα βρω άκρη.

 

Απο καταστήματα, εχω καταλάβει ότι είναι μερικά από τα αξιόπιστα που έχετε και εσεις εμπειρία είναι το minideal , vickmall.

 

Εχω μπερδευτεί λιγάκι με το πως να το ζητήσω για να έχει ελληνικά, play store, root (δε ξερω τι είναι αλλά θα το βάλω χαχαχα),κτλ.

 

Όποια συμβουλή δέκτη, και συγνώμη αν σας κούρασα......:O

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον!

Εγώ έχω ψωνίσει από merimobiles.com, to2c.com, priceangels.com ...

O σοβαρότερος (γιά εμένα) και επίσημος μεταπωλητής της Xiaomi (γιά όλους) είναι ο πρώτος!

Στις επιλογές που θα βρείς στο σάϊτ, τσεκάρεις στο κουτάκι που λέει root ! Tόσο απλά!

Το μαγαζί θα σου βάλει ευρωπαικό αντάπτορα στον φορτιστή και θα φροντίσει να στο στείλει χωρίς να προβληματιστείς γιά τίποτα εσύ.

Προτίμησε αποστολή με Singapore post (έχει μιά μικρή επιβάρυνση) και ... καλές συνομιλίες ! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον!

Εγώ έχω ψωνίσει από merimobiles.com, to2c.com, priceangels.com ...

O σοβαρότερος (γιά εμένα) και επίσημος μεταπωλητής της Xiaomi (γιά όλους) είναι ο πρώτος!

Στις επιλογές που θα βρείς στο σάϊτ, τσεκάρεις στο κουτάκι που λέει root ! Tόσο απλά!

Το μαγαζί θα σου βάλει ευρωπαικό αντάπτορα στον φορτιστή και θα φροντίσει να στο στείλει χωρίς να προβληματιστείς γιά τίποτα εσύ.

Προτίμησε αποστολή με Singapore post (έχει μιά μικρή επιβάρυνση) και ... καλές συνομιλίες ! :D

 

 

Να είσαι καλά φιλε μου. Αυτό το merimo δε το ειχα προσέξει. Σε ευχαριστώ πολύ. :)

 

Εχω να φανταστείς ενα ZTE SKATE. και αποφάσισα να το αλλάξω γιατί δε πάει βήμα.

 

Είναι λίγο οφ ( αν ενοχλεί να σβηστεί) αλλά με μια πρόχειρη ματιά που εριξα στο φόρουμ νομίζω ότι το συγκεκριμένο κντ είναι απο τα αξιόπιστα. Αν έχετε κάτι αλλο να προτείνετε σε αυτη τη τιμή θα με βοηθούσατε ιδιαίτερα. :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Τη καλησπερα μου και απο εμένα και καλώς σας βρήκα. :)

 

Προσπαθησα να διαβάσω οσο περισσότερο γίνεται για το συγκεκριμένο κινητό απο το φόρουμ και θέλω να σας ευχαριστήσω για ολες τις πληροφορίες. ;)

 

Απο οσο μπορώ να καταλάβω ( ασχετιδης) το κντ είναι πολύ καλό και αξίζει την αγορά για έναν μέσο χρήστη οπως εγώ. Τηλέφωνο, 3g για μαιλ και σερφαρισμα , μερικά apps απο play store , youtube (πεπα το γουρουνάκι για τους μικρούς μου ήρωες χα χα χα ) αυτά σε γενικές γραμμές.

 

Απο εξωτερικό δεν εχω παραγγείλει ποτε και τίποτα. Θα ειναι η πρώτη φορά. Οποτε δεν εχω ιδεα απο κάρτες PayPal και όλα τα άλλα που χρειάζονται, αλλά με λίγο διάβασμα στο φόρουμ νομίζω θα βρω άκρη.

 

Απο καταστήματα, εχω καταλάβει ότι είναι μερικά από τα αξιόπιστα που έχετε και εσεις εμπειρία είναι το minideal , vickmall.

 

Εχω μπερδευτεί λιγάκι με το πως να το ζητήσω για να έχει ελληνικά, play store, root (δε ξερω τι είναι αλλά θα το βάλω χαχαχα),κτλ.

 

Όποια συμβουλή δέκτη, και συγνώμη αν σας κούρασα......:O

 

εγω προτεινω vickmall με κλειστα ματια!!πιστευω σε customer service και after sale ειναι το καλυτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μαγαζί μάλλον πρέπει να το συζητήσουμε σε άλλη ενότητα.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας.

 

 

Σαν κινητό λέει? Απο οτι εχω καταλάβει η Xiaomi χτίζει όνομα και είστε ικανοποιημενοι από το κατασκευαστή.

 

Υγ. Πολλές μάρκες ρε παιδιά και εχω χασει τη μπάλα....... :blink:

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον!

Εγώ έχω ψωνίσει από merimobiles.com, to2c.com, priceangels.com ...

O σοβαρότερος (γιά εμένα) και επίσημος μεταπωλητής της Xiaomi (γιά όλους) είναι ο πρώτος!

Στις επιλογές που θα βρείς στο σάϊτ, τσεκάρεις στο κουτάκι που λέει root ! Tόσο απλά!

Το μαγαζί θα σου βάλει ευρωπαικό αντάπτορα στον φορτιστή και θα φροντίσει να στο στείλει χωρίς να προβληματιστείς γιά τίποτα εσύ.

Προτίμησε αποστολή με Singapore post (έχει μιά μικρή επιβάρυνση) και ... καλές συνομιλίες ! :D

Η δική μου εμπειρία από το merimobiles δυστυχώς δεν είναι καθόλου καλή!!!

Για μένα είναι απαράδεκτοι. Όποιος θέλει ας διαβάσει την περιπέτειά μου εδώ:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/1041-H-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Merimobiles-com-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9/?pageNo=5

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον!

Εγώ έχω ψωνίσει από merimobiles.com, to2c.com, priceangels.com ...

O σοβαρότερος (γιά εμένα) και επίσημος μεταπωλητής της Xiaomi (γιά όλους) είναι ο πρώτος!

Στις επιλογές που θα βρείς στο σάϊτ, τσεκάρεις στο κουτάκι που λέει root ! Tόσο απλά!

Το μαγαζί θα σου βάλει ευρωπαικό αντάπτορα στον φορτιστή και θα φροντίσει να στο στείλει χωρίς να προβληματιστείς γιά τίποτα εσύ.

Προτίμησε αποστολή με Singapore post (έχει μιά μικρή επιβάρυνση) και ... καλές συνομιλίες ! :D

Πας να τον χαντακωσεις τον ανθρωπο εσυ βρε........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

στο quadrant κάτω από 4000....τσεκαροντας τα επιμέρους σκορ ο επεξεργαστής στο quadrant δεν ξεπερνάει τις 15000 ενώ πρέπει να φτάνει πάνω από 60000

 

Και γω που εχω την ελληνικη ρομ, χαμηλο σκορ βγαζει στο quadrant: 3576. Το αξιοπεριεργο ειναι οτι το σκορ μας εχει αποκλιση 10.000 (!!!) απ τον τυπο που το τρεχει στο δικο του note εδω

Στο antutu βεβαια κοντα στα 26 χιλιαρικα πιανει, που ειναι εντελως μεσα στα προβλεπομενα.

 

Για να τα λεμε ομως ολα, εμενα σφαιρα παει το κινητο (μετα απο 2 μερες συνεχους χρησης) οποτε δεν εχω τοσο θεμα με αυτα, αν και ψαχνοντας κ βλεποντας τοσο μεγαλη αποκλιση σε 2 ιδια κινητα μου εκανε εντυπωση.

 

 

Κατι τελευταιο, ψαχνω θηκη σε μορφη sleeve/sock. Eχει βρει κανεις σας καμια απ αυτες τις universal θηκες στα γνωστα καταστηματα? Εγω δοκιμασα μια απο το πλαισιο αλλα μετα βιας χωρουσε οποτε δεν αγορασα.. Απλα ελεγα μηπως μπορουσα να βρω τιποτα αμεσα, μην περιμενω παλι 15θημερα για να ρθει απο κινεζικα site.

Edited by Hatebreeder13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι δεν παραγγελνετε απο το επισημο http://www.xiaomishop.com η μηπως δεν ειναι επισημο ?εχει και EU direct shop για αγοραστες απο ευρωπη ..να το αγορασω απο εκει η μηπως οχι?
Link to comment
Share on other sites

Καλη ερώτηση. Είναι λίγο πιο ακριβό αλλά έχει μεσα αυτά Flip Leather Case+Car Charger+Touch Pen+Screen protector.

 

Περιμένω και εγώ τις γνώμες των ειδικών.

 

Υγ. Επειδή δεν εχω ιδέα απο PayPal μπορούμε να το κάνουμε και με πριπευ πιστωτική? :)

:)
Link to comment
Share on other sites

TWRP 2.7.1 with theme support by DuanLang

http://www.needrom.com/mobile/twrp-2-7-1-with-theme-support-by-duanlang/

 

EDIT: Πιάνει μόμο ένα μικρό μέρος της οθόνης, πάνω αριστερά, με πολύ μικρά γράμματα

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Από gps πως τα πάτε; Εμένα μου κάνει κάτι περίεργα και με προβληματίζει

 

Τι περίεργα σου κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το εχω ξανανεβασει, αλλα δεν πειραζει

TWRP 2.7.0 με πολυχρωμο θεμα χωρις προβλημα (πιανει ολη την οθονη - το χρησιμοποιω απο την πρωτη μερα που πηρα τη συσκευη) :p

http://en.miui.com/thread-26263-1-1.html

[ATTACH]47618[/ATTACH]

Το εγκαθιστουμε μεσω mobileuncle tools :cool:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπετα και απο μενα..εχω ενα galaxy note 3 και υστερα απο ερευνα παραγγειλα σημερα για την γυναικα μου απο minideal ενα xiaomi redmi note 2gb.Απο οτι διαβαζω οι περισσοτεροι εχουν πολυ καλες εντυπωσεις...Για το παραπανω μαγαζι εχετε καποια γνωμη;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τι περίεργα σου κάνει?

Ενω έχει κλειδώσει το gps η μπλε κουκίδα του google maps συνεχίζει να κινείται ψάχνοντας την τοποθεσία και η πυξίδα γυρίζει γύρω γύρω. Επίσης όταν παταω my location με το 3G με δείχνει χιλιομετρα μακρια

Link to comment
Share on other sites

Ενω έχει κλειδώσει το gps η μπλε κουκίδα του google maps συνεχίζει να κινείται ψάχνοντας την τοποθεσία και η πυξίδα γυρίζει γύρω γύρω. Επίσης όταν παταω my location με το 3G με δείχνει χιλιομετρα μακρια

 

Τέτοια λέγε μου και το περιμένω από εβδομάδα να το δουλέψω με το endomondo

Link to comment
Share on other sites

Ενω έχει κλειδώσει το gps η μπλε κουκίδα του google maps συνεχίζει να κινείται ψάχνοντας την τοποθεσία και η πυξίδα γυρίζει γύρω γύρω. Επίσης όταν παταω my location με το 3G με δείχνει χιλιομετρα μακρια

 

για τη κουκίδα που γυρίζει δεν φταίει το gps.

αν δεις το είχα αναφέρει και εγώ παλιότερα.

πήγαινε στο playstore και κατέβασε κάποιο πρόγραμμα που να διαβάζει αισθητήρες.

πχ android sensor box.

μετά πήγαινε και άνοιξε το και δες αν το γυροσκόπιο μένει σταθερό όταν είναι σταθερό το κιν.

 

σε εμένα δεν έμενε.

αν είναι αυτό θα σου πω περίπου τι έκανα εγώ και "αυτογιατρεύτηκε"

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αρκετά σχόλια τύπου.....

 

γι αυτό πρέπει να κάνεις αυτό. Για το άλλο πρέπει να κάνουμε αυτό. Root εδω custom εκεί.

 

Καταρχάς μπράβο σας που έχετε τις γνώσεις και τη διάθεση να τις μοιραστείτε. 10000000 Μπράβο!!!!!!!

 

 

Αλλά μήπως αυτό(αυτά) τα κινητά δεν είναι για εναν απλο χρήστη ?

 

Είμαι στο τσακ να το παραγγείλω αλλα όλα αυτά δεν είναι στις δυνατότητες μου να τα αντιμετωπίσω και με τρομάζουν.....:O

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...