Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...οπότε?? Τί κάνουμε?? Κανένα πρόβλημα να συνεχίσουμε έτσι??

Παρατήρησα πως το πρόβλημα δημιουργείται μετά από εγκατάσταση κάποιων προγραμμάτων. Για παράδειγμα, όταν βάζω το Mega Codec Pack πατώνει και όχι μόνο εμφανίζεται ανενεργή η σύνδεση, αλλά γκρι που σημαίνει πως δεν βλέπει καν router. Σκέφτηκα μήπως 'φορτώνω' τις USB αλλά και μόνο όταν αφήνω το router, πάλι έχει πρόβλημα. Βασικά ρίχνω συχνά 'φρέσκα' τα Windows οπότε δε με χαλάει. Άρα; Υπομονή μιας που πρόβλημα ουσιαστικό δεν υπάρχει...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είδα την προσφορά αλλά παρατήρησα ότι τελειώνει 30/4 ενώ εμένα η σύνδεσή μου τελειώνει στις 10/5!!!

 

Αν κάνω την αίτηση μέχρι τις 30/4 τότε αυτό σημαίνει ότι από τις 10/5 και μετά θα συνεχίσω να έχω ίντερνετ κανονικά για 5 μήνες;

Κι εγώ 9/1 είχα συνδεθεί...Τι κάνουμε τώρα..? οεο

Link to comment
Share on other sites

Έμαθα ότι το πακέτο ισχύει μόνο για καινούριες συνδέσεις!άρα ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις διακοπή και μετά ξανά ενεργοποίηση αλλιώς για 512 αν είσαι σε APYS (δηλαδή να στο πω πολύ απλά ότι τα πάντα σχετίζονται ΜΟΝΟ με τον ΟΤΕ) είναι γύρω στα 37€ τον μήνα!Μακάρι να είχε η Vivodi κόμβο εδώ!Θα πλήρωνα τα μισά!!! :(

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είδατε το Cube για 3 μήνες με 59€; Καλό δεν ακούγεται για αρχή;
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Είδατε το Cube για 3 μήνες με 59€; Καλό δεν ακούγεται για αρχή;

Πολύ καλό, αν και αρκετά microcom βγήκαν προβληματικά.

Αν είσαι τυχερός και δεν έχει πρόβλημα το δικό σου μια χαρά, αν όμως είναι προβληματικό θα στο αλλάξουν, αλλά απλά θα χάσεις λίγες μέρες μέχρι να συνδεθείς.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό με 59€;Πακέτο για καινούριες συνδέσεις ή μπορεί με αυτά τα λεφτά να κάνεις και ανανέωση;;;;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ανανέωση δεν κάνεις.

Μόνο για νέα σύνδεση ισχύει.

Πάντως έχουν βγει και εξάμηνα-ετήσια πακέτα για ανανέωση. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, αν και αρκετά microcom βγήκαν προβληματικά.

Αν είσαι τυχερός και δεν έχει πρόβλημα το δικό σου μια χαρά, αν όμως είναι προβληματικό θα στο αλλάξουν, αλλά απλά θα χάσεις λίγες μέρες μέχρι να συνδεθείς.

Τί εννοείς προβληματικά; Τι είδους πρόβλημα δλδ; Εγώ είχα πολύ προβλημα συνδέοντας με USB το μόντεμ: έπαιζε συνέχεια η σύνδεση το εικονίδιο είχε τρελαθεί. Τώρα όμως το σύνδεσα με LAN και όλα μια χαρά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς προβληματικά; Τι είδους πρόβλημα δλδ; Εγώ είχα πολύ προβλημα συνδέοντας με USB το μόντεμ: έπαιζε συνέχεια η σύνδεση το εικονίδιο είχε τρελαθεί. Τώρα όμως το σύνδεσα με LAN και όλα μια χαρά.

Δεν ξέρω τι ακριβώς πρόβλημα έχουν κι αν έχουν όλα το ίδιο, απλά στο adslgr βλέπω αρκετούς με προβλήματα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα τι τιμές έχουν;Γιατί μου έχουν πει μόνο για τις μηνιαίες τιμές οι οποίες δεν συμφέρουν αν δεν είσαι σε κόμβο της Vivodi!

 

Για τα modem έχω ακούσει προβλήματα αλλά για το 2622 που είναι μόνο USB!

 

Για το 2636 που το έχω συνδέσει με LAN δεν έχω ακούσει προβλήματα (ελάχιστα για την ακρίβεια) και εγώ προσωπικά είμαι υπερευχαριστημένος!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα τι τιμές έχουν;Γιατί μου έχουν πει μόνο για τις μηνιαίες τιμές οι οποίες δεν συμφέρουν αν δεν είσαι σε κόμβο της Vivodi!

 

Για τα modem έχω ακούσει προβλήματα αλλά για το 2622 που είναι μόνο USB!

 

Για το 2636 που το έχω συνδέσει με LAN δεν έχω ακούσει προβλήματα (ελάχιστα για την ακρίβεια) και εγώ προσωπικά είμαι υπερευχαριστημένος!

Tα πακέτα τα βλέπεις στο site της Vivodi (τιμοκατάλογοι, κάτω κάτω).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!Πάω να τα ελέγξω!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα αλλά δεν έχει τίποτα για "προπληρωμένες ανανεώσεις"!Μόνο τα προπληρωμένα πακέτα που πρέπει να κόψεις την σύνδεση και να ξαναενεργοποιηθείς με την Vivodi!!Και προσωπικά δεν θέλω να το κάνω αυτό γιατί στην περιοχή μου από ότι έμαθα δεν υπάρχουν τώρα πια πόρτες και θα φάω τρελή πίκρα!Εδώ να φανταστείτε ένας φίλος μου αγόρασε το Conn-X και ήδη είναι στην αναμονή 2 εβδομάδες και του είπαν για τέλος του μήνα(που όλοι ξέρουμε ότι οι "μάγκες" του ΟΤΕ δίνουν προτεραιότητα στα δικά τους πακέτα,για αυτό φανταστείτε πότε θα πάρουν οι υπόλοιποι!)!!!!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα αλλά δεν έχει τίποτα για "προπληρωμένες ανανεώσεις"!Μόνο τα προπληρωμένα πακέτα που πρέπει να κόψεις την σύνδεση και να ξαναενεργοποιηθείς με την Vivodi!!Και προσωπικά δεν θέλω να το κάνω αυτό γιατί στην περιοχή μου από ότι έμαθα δεν υπάρχουν τώρα πια πόρτες και θα φάω τρελή πίκρα!Εδώ να φανταστείτε ένας φίλος μου αγόρασε το Conn-X και ήδη είναι στην αναμονή 2 εβδομάδες και του είπαν για τέλος του μήνα(που όλοι ξέρουμε ότι οι "μάγκες" του ΟΤΕ δίνουν προτεραιότητα στα δικά τους πακέτα,για αυτό φανταστείτε πότε θα πάρουν οι υπόλοιποι!)!!!!!!!

Τα έχεις μπερδέψει τελείως.

Όχι μόνο τα προπληρωμένα πακέτα δεν είναι για νέες ενεργοποιήσεις, αλλά επιπλέον, αν πάρεις ένα τέτοιο για νέα γραμμή θα πληρώσεις και τέλος ενεργοποίησης (και δε σου δίνουν και modem).

Το Cube είναι για νέες ενεργοποιήσεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη βδομάδα λογικά θα έχω τη γραμμή μου στο 1Mbps και DSLphone! :D

Θέλω να ρωτήσω αν το ΑΤΑ δίνει ρεύμα στο τηλέφωνο, ή αν πρέπει να χρησιμοποιήσω οπωσδήποτε τηλέφωνο με φις για ηλεκτρική πρίζα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν το ΑΤΑ δίνει ρεύμα στο τηλέφωνο, ή αν πρέπει να χρησιμοποιήσω οπωσδήποτε τηλέφωνο με φις για ηλεκτρική πρίζα.

 

Φυσικά και δίνει.

Προσομειώνει μία κανονική αναλογική θύρα και θεωρητικά δουλεύει με οποιαδήποτε τηλεφωνική συσκευή έχει αναλογική θύρα (εκτός κάποιας ασυμβατότητας που πιθανόν να αγνοώ).

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους.

Είμαι νέο μέλος και αξίζει να πω ότι η ποιότητα των σχολίων και των γνώσων που διαπίστωσα σε κάποια posts με παρακίνησε να γραφτώ και εγώ μέλος (αν και συνήθως ειμαι lurker).

Στο θέμα...

α. Γνωρίζει κάποιος πότε σκοπεύει η βιβο να δώσει φορητότητα με το DSLPhone?

β. Αν και είδα επανειλημμένα σχόλια γι'αυτό, υπάρχει περίπτωση -άραγε- να βάλουμε DSLPhone με εξοπλισμό άλλο από τα speedtouch?

γ. Έχει κανένας υπολοιήσει DSLPhone με παράλληλη VoIP υλοποίηση :cool: (με δικό του ΑΤΑ σε Skype ή ακόμα καλύτερα σε SIP)?

Ειλικρινά πιστεύω ότι αν αποκτήσει καποια στιγμή το DSLPhone αυτά τα χαρακτηριστικά θα είναι μακράν η πληρέστερη λύση στην αγορά - και χωρίς ΟΤΕ!!!.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, σήμερα, μετά απο 4 μήνες η Vivodi κι ο OTE θυμήθηκαν να μου δώσουν γραμμή dsl για το DSLCube που είχα πάρει τον Δεκέμβριο.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, σήμερα, μετά απο 4 μήνες η Vivodi κι ο OTE θυμήθηκαν να μου δώσουν γραμμή dsl για το DSLCube που είχα πάρει τον Δεκέμβριο.

Τι λες τώρα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα;

Κι όμως..χειρότερη ταλαιπωρία δεν εχω ξανατραβήξει, απορώ πως την πάλεψα τόσο καιρό χωρίς dsl.

Τους είχα πάρει πάνω απο 20 φορές και τους τα έπριζα.

Ααα..και κάτι άλλο..δεν φτάνει που περίμενα τόσο καιρό, μου δώσανε γραμμή 384, ενω το DSLCube είναι 512.

Μόλις τους πάρω για να ζητήσω τα username/passwοrd θα τους την πω άγρια.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως..χειρότερη ταλαιπωρία δεν εχω ξανατραβήξει, απορώ πως την πάλεψα τόσο καιρό χωρίς dsl.

Τους είχα πάρει πάνω απο 20 φορές και τους τα έπριζα.

Ααα..και κάτι άλλο..δεν φτάνει που περίμενα τόσο καιρό, μου δώσανε γραμμή 384, ενω το DSLCube είναι 512.

Μόλις τους πάρω για να ζητήσω τα username/passwοrd θα τους την πω άγρια.

Με πρόσβαση ΟΤΕ ή με LLU είσαι;

Ποιά είναι η δικαιολογία για την καθυστέρηση;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με πρόσβαση ΟΤΕ ή με LLU είσαι;

Ποιά είναι η δικαιολογία για την καθυστέρηση;

llu=?

 

Πρίν πάρω το DSLCube είχα γραμμή στην OTENet, μόλις το πήρα ρώτησα τον ΟΤΕ και Vivodi αν χρειάζεται η διακοπή της γραμμής μου (otenet) και μου είπαν οτι δεν χρειάζεται να την διακόψω, και οι δυο εταιρίες. Στέλνω λοιπόν τα χαρτιά της Vivodi και μετά απο λίγες μέρες που τα πήραν, με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν οτι εχω γραμμή και πρέπει να διακοπεί. Πήρα στην OTENet και μου είπαν οτι χρειάζεται ένας μήνας για την διακοπή, περίμενα έναν μήνα και μετά τους πήρα τηλέφωνο, και μου είπαν δεν έχουμε λάβει το fax σου, και τους τα έψαλα λίγο εκεί..μετά τους ξαναέστειλα την αίτηση διακοπής και μετά απο λιγο καιρό μου την έκοψαν. Μετά πήρα την Vivodi και τους είπα οτι μου έκοψαν την γραμμή απο OTENet γι' αυτό να στείλουν πάλι τα χαρτιά στον ΟΤΕ για να μου δώσουν γραμμή, και είπα εγω άντε σε 15 μερες θα εχω γραμμή μετά απο την ταλαιπωρία της OTENet με την διακοπή της γραμμής. Περνάνε λοιπόν οι 15 ημέρες, τους παίρνω τηλέφωνο και τι μου λένε..είπαν 'Δεν μας ειδοποιήσατε οτι έχει διακοπή η γραμμή' κι άρχισα τα μπινελίκια. Περνάνε άλλες 10 μέρες, τους παίρνω τηλέφωνο πάλι και μου λένε 'Σήμερα στείλαμε την αίτηση.', δηλαδή είναι για κλάματα οι άνθρωποι..και μετα απο άλλες 15 μέρες μου λένε οτι στην περιοχή μου δεν υπάρχουν θύρες για dsl και περίμενα 1,5 μήνα, και σήμερα το πρωί που ξύπνησα, είδα το λαμπάκι ADSL στο μόντεμ να ανάβει. Πήρα μια demo-512 απο Forhtnet να δοκιμάσω τις ταχύτητες και βλέπω και κατεβάζει με 40, έκανα και το speedtest και μου έδειξε 112 up / 222 down.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

llu=?

 

Πρίν πάρω το DSLCube είχα γραμμή στην OTENet, μόλις το πήρα ρώτησα τον ΟΤΕ και Vivodi αν χρειάζεται η διακοπή της γραμμής μου (otenet) και μου είπαν οτι δεν χρειάζεται να την διακόψω, και οι δυο εταιρίες. Στέλνω λοιπόν τα χαρτιά της Vivodi και μετά απο λίγες μέρες που τα πήραν, με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν οτι εχω γραμμή και πρέπει να διακοπεί. Πήρα στην OTENet και μου είπαν οτι χρειάζεται ένας μήνας για την διακοπή, περίμενα έναν μήνα και μετά τους πήρα τηλέφωνο, και μου είπαν δεν έχουμε λάβει το fax σου, και τους τα έψαλα λίγο εκεί..μετά τους ξαναέστειλα την αίτηση διακοπής και μετά απο λιγο καιρό μου την έκοψαν. Μετά πήρα την Vivodi και τους είπα οτι μου έκοψαν την γραμμή απο OTENet γι' αυτό να στείλουν πάλι τα χαρτιά στον ΟΤΕ για να μου δώσουν γραμμή, και είπα εγω άντε σε 15 μερες θα εχω γραμμή μετά απο την ταλαιπωρία της OTENet με την διακοπή της γραμμής. Περνάνε λοιπόν οι 15 ημέρες, τους παίρνω τηλέφωνο και τι μου λένε..είπαν 'Δεν μας ειδοποιήσατε οτι έχει διακοπή η γραμμή' κι άρχισα τα μπινελίκια. Περνάνε άλλες 10 μέρες, τους παίρνω τηλέφωνο πάλι και μου λένε 'Σήμερα στείλαμε την αίτηση.', δηλαδή είναι για κλάματα οι άνθρωποι..και μετα απο άλλες 15 μέρες μου λένε οτι στην περιοχή μου δεν υπάρχουν θύρες για dsl και περίμενα 1,5 μήνα, και σήμερα το πρωί που ξύπνησα, είδα το λαμπάκι ADSL στο μόντεμ να ανάβει. Πήρα μια demo-512 απο Forhtnet να δοκιμάσω τις ταχύτητες και βλέπω και κατεβάζει με 40, έκανα και το speedtest και μου έδειξε 112 up / 222 down.

Είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες καλά τι σου είπαν οι εταιρίες;

Από τότε που βγήκαν τα πακέτα το λέμε, ότι πρέπει πρώτα να διακοπεί η προηγούμενη ADSL και μετά να πάει νέα αίτηση στον ΟΤΕ ή σε άλλη εταιρία.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με llu να φανταστω?

Λάθος φαντάστηκες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...