Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεψε με 22 ε ειναι και οχι 25!!!

Δες αυτο εδω http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=638

25 ε ειναι μονο για τα νεα dsl-cube!!

Eσυ εισαι με τονπαλιο τιμοκαταλογο..

Και ενα τηλεφωνημα στο 13880 επιλογη 4 θα στο επιβεβαιώσει!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντάξει, 1 ευρώ διαφορά δεν λέει...

 

Πάντως, αν ξέρει, ας γράψει κάποιος την βέλτιστη διαδικασία για διακοπή της vivodi αμέσως με την λήξη του dsl-cube!

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ληγει το dsl-cube που εχεις?

Πχ αμα ληγει τελος ιουλιου θα στειλεις την δευτερα ενα fax στο 211-7503801

την ταυτοτητα του συνδρομητη που εχει γινει η αιτηση του cube, θα γραφεις πανω τον αριθμο τηλεφώνου που εχει γινει η συνδεση και θα λες οτι επιθυμω την κατάργηση του dsl-cube με αριθμο ενεργοποιησης 210-*******

 

Απο την μερα που θα καταχωρήσουν το αιτημα σου για διακοπη θελεις 10-12 μερες για να καθαρίσει η γραμμη σου..

Link to comment
Share on other sites

Λήγει 12/9 το 5μηνο μου...

 

Πότε να στείλω την αίτηση;

 

(Αν δεν στείλω αίτηση, πως έρχεται ο λογαριασμός; Νομίζω δεν τους έχω δώσει αριθμό πιστωτικής)

Link to comment
Share on other sites

Λήγει 12/9 το 5μηνο μου...

 

Πότε να στείλω την αίτηση;

 

(Αν δεν στείλω αίτηση, πως έρχεται ο λογαριασμός; Νομίζω δεν τους έχω δώσει αριθμό πιστωτικής)

Ο λογαριασμός έρχεται με το ταχυδρομείο. :p

 

Αν σου λήγει 12/9 να στείλεις το FAX γύρω στις 25 Αυγούστου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

είχα προπληρωμένο πακέτο vivodi 6μηνο [από dsl cube αρχικά] και με την αναβάθμιση ήμουν στα 2048.

τώρα έχει γίνει αορίστου και δεν υπάρχει δυνατότητα να κάνω ανανέωση για προπληρωμένη συνδρομή.

τι κουφό είναι αυτό; δηλ να θέλω να πληρώσω πχ εξάμηνο ή ετήσιο και να μην μπορώ; γίνεται και σε άλλες εταιρείες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο αίτημα διακοπής ζητάς άμεσα την διακοπή;

Δεν μπορείς να γράψεις να τελειώσει ακριβώς με τη λήξη του προπληρωμένου χρόνου των 5 μηνών;

Link to comment
Share on other sites

είχα προπληρωμένο πακέτο vivodi 6μηνο [από dsl cube αρχικά] και με την αναβάθμιση ήμουν στα 2048.

τώρα έχει γίνει αορίστου και δεν υπάρχει δυνατότητα να κάνω ανανέωση για προπληρωμένη συνδρομή.

τι κουφό είναι αυτό; δηλ να θέλω να πληρώσω πχ εξάμηνο ή ετήσιο και να μην μπορώ; γίνεται και σε άλλες εταιρείες αυτό;

Πλεον η vivodi εχει σταματησει τα προπληρωμένα πακετα..

Αυτο που μπορεις να κανεις αν εχεις ιδικτιτο στην περιοχη σου ειναι shared llu MaxX 10 me 25 e τον μηνα..

 

Δηλαδή στο αίτημα διακοπής ζητάς άμεσα την διακοπή;

Δεν μπορείς να γράψεις να τελειώσει ακριβώς με τη λήξη του προπληρωμένου χρόνου των 5 μηνών;

 

Ζητα να σε διακοψουνε την μερα που ληγει το προπληρωμένο πχ αν εσυ ληγεις στις 09/9/2007 υπολογιζε οτι για να καθαρισει πληρως η γραμμη σου θελεις καμμια 10 αρια μερες το πολυ!

Link to comment
Share on other sites

εμένα έληγε το dsl cube στις 29/6, είχα κανει όμως νωρίτερα αίτηση σε άλλο πάροχο για να συνδεθώ και όντως 29/6 ήμουν online με forthnet...

 

παρόλα αυτά μου ήρθε λογαριασμός απο vivodi να πληρώσω υπηρεσίες που δεν μου παρέχει για τον ιούλιο !!!

 

ημαρτον αυτή η εταιρεία...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

η αιτηση που συμπληρωσα στον καινουργιο παροχο ηταν και εξουσιοδοτηση να κανει αυτος τις απαιτουμενες ενεργειες για να παρει την γραμμη μου....

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Στην forthnet εκανες?

Αυτο ισχυει με το νεο RYO..

 

NAI forthnet πηγα τώρα, εμεινα 2 βδομάδες περίπου δίχως συνδεση ιντερνετ, αν και πίστευα πως θα γινόταν πιο γρήγορα, παρόλα αυτά η βιβοντι με χρέωσε για ιούλιο και ας ήμουν απο τελος ιουνίου με σύνδεση σε άλλο πάροχο, φυσικά ΔΕΝ πλήρωσα τον λογαριασμό, φυσικά επίσης δεν καταφερα να μιλήσω με κανέναν στο 13880 ούτε σε email απάντησαν, παρά μόνο σε φάξ που έστειλα ώς 3η εναλλακτική μέθοδο επικοινωνίας και επικοινώνησαν μαζί μου απο το λογιστήριο πώς θα διεθετηθεί το θέμα...για να δούμε, ελπίζω να μην μου στείλουν λογαριασμό και για τον αύγουστο...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα ,

η vivodi εχει ταχύτητα εως 20 mb ?

 

edit: ευχαριστω "Antonio21"

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει στο cable tv με 45 ε τον μηνα για ενα χρονο για αιτησεις μεχρι 31/08/2007..

Ταχυτητα εως 20 mb!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας αναφέρω την εμπειρία μου με την Vivodi.

 

Πριν 4 μήνες έκανα αίτηση για cabletv με ADSL και σταθερή τηλεφωνία (3 play). Με είχαν ενημερώσει ότι η υπηρεσία ήθελε ένα μήνα να ενεργοποιηθεί.

 

Μετά από δύο μήνες τους έπερνα κάθε εβδομάδα τηλέφωνο και μετά από πολλές ώρες αναμονή όταν τους έβρισκα μου έλεγαν να περιμένω και ότι δεν ήξεραν ποτε θα ενεργοποιηθεί. Επειδή κάθε κλήση ατο 5ψήφιο νούμερο χρεώνεται πλήρωνα κάθε φορά γύρω στα 10-20€ για να μην λάβω καμμία απάντηση.

 

Στο τέλος έμαθα ότι αρκετοί γνωστοί μου είχαν την ίδια εμπειρία ενώ κανένας δεν είχε αποκτήσει σύνδεση μετά από χρόνο πάνω από 4 μήνες οπότε και ακύρωναν την αίτησή τους.

 

Στο τέλος τους ζήτησα να ακυρώσω την αίτησή μου και μου ζήτησαν φωτοτυπία ταυτότητας και ΑΦΜ. Τους έστειλα λοιπόν μια επιστολή με παράπονα ενώ τους διευκρίνησα ότι επιθυμώ να διακοπεί άμεσα το αίτημα ενώ δεν στέλνω σε ανώνυμη θέση (το τηλεφωνικό τους κέντρο δεν έλεγε ποτέ ονομα υπευθύνου παρά μόνο αριθμούς θέσης) προσωπικά δεδομένα. Τελικά το ακυρώσαν ενώ σε απάντηση ρίξανε το φταίξιμο στον ΟΤΕ ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι δεν είχε λάβει πότέ σχετικό αίτημα της VIVODI.

Τι να πω αυτός που φταίει είναι η ΕΕΕΤ και το κράτος που τους επιτρέπει να κοροιδεύουν τον κόσμο.

 

Σε κάθε περίπτωση έκανα αίτημα τώρα στην Forthnet που είναι λίγο πιο ακριβή στο πάγιο και δεν έχει tv. Ελπίζω να μην συναντήσω τα ίδια και να έχω κάποια ημέρα την υπηρεσία.

 

Καλησπερα εχεις συνδεθη στην Forthnet? :)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα... συνεχείς αλλαγές στις ip και πολλές φορές πέφτει το adsl... Έχω ταχύτητες 2048/640 και για να καταφέρουν να συγχρονίσει το adsl μου ρίξαν την ταχύτητα στο 2048/ 256... Το χει αντιμετωπίσει κανείς αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα... συνεχείς αλλαγές στις ip και πολλές φορές πέφτει το adsl... Έχω ταχύτητες 2048/640 και για να καταφέρουν να συγχρονίσει το adsl μου ρίξαν την ταχύτητα στο 2048/ 256... Το χει αντιμετωπίσει κανείς αυτό?

 

Παντως προσεχε μην σου ερθει κανεις λογαρισαμος με up 640 γιατι εχει διαφορα απο το 256..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

Συνδρομητής vivodi Telephonet 1024 και τον τελευταίο μήνα Telephonet+ 10mbps(?)...

 

Eίμαι λίγο :baby: στα ασύρματα δίκτυα και θέλω να ρωτήσω αν είναι λογικό όταν είμαι συνδεδεμένος ασύρματα να έχω ταχύτητα 850 kbps (σύμφωνα με speedtest.com) και οταν βάζω το καλώδιο 3.5 mbps ?

 

Είναι πράγματι τόσο μεγάλη η διαφορά στα ασύρματα δίκτυα ή μήπως το vood μου θέλει κάποια ρυθμισούλα?:worry:

 

Τhnx:!:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και τηλεφωνο στην ιδια γραμμη ή μονο ιντερνετ?

Εννοω τηλ,μεσω vivodi,DSL phone.

 

Παντως προσεχε μην σου ερθει κανεις λογαρισαμος με up 640 γιατι εχει διαφορα απο το 256..

 

 

 

Ναι Ιντερνετ και ντι ες ελ ε τηλέφωνο...

το πακέτο ιντερνετ είναι προπληρωμένο... θα τους πάρει ο διάολος...:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

Συνδρομητής vivodi Telephonet 1024 και τον τελευταίο μήνα Telephonet+ 10mbps(?)...

 

Eίμαι λίγο :baby: στα ασύρματα δίκτυα και θέλω να ρωτήσω αν είναι λογικό όταν είμαι συνδεδεμένος ασύρματα να έχω ταχύτητα 850 kbps (σύμφωνα με speedtest.com) και οταν βάζω το καλώδιο 3.5 mbps ?

 

Είναι πράγματι τόσο μεγάλη η διαφορά στα ασύρματα δίκτυα ή μήπως το vood μου θέλει κάποια ρυθμισούλα?:worry:

 

Τhnx:!:

 

Μην ασχολεισε καν με τα speed test..

Κατεβασε ενα αρχειο απο nvidia.com

Απο ati.amd.com και απο ftp.ntua.gr

Δες αν υπαρχουνε διαφορες μεταξυ συνδεσης ethernet και ασυρματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στις 27/10 μου λήγει το προπληρωμένο πακέτο DSL Cube με 5+3 μηνες δωρο!Το είχα ενεργοποιήσει τέλος Φεβρουαρίου.

Πότε θα πρεπει να κανω αίτηση διακοπής?

Θα χρειαστεί να πληρώσω τέλος απενεργοποίησης? Η δεν ισχύει κατι τέτοιο? Απο πότε αρχισε να ισχύει το τέλος απενεργοποίησης?

Please ας βοηθήσει κάποιος..

Link to comment
Share on other sites

re paidia pote tha ftasei to idioktito diktio anw toumpa thessalonikis?

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...