Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC One 2014 (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικολα σε τι φωτεινοτητα το εχεις?

 

Αργυρη Φουλ και αυτόματο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ATTACH]43578[/ATTACH]

Κωστή βγάλτω από το κουτί...

Τα HTC δεν χάνουν εύκολα άξια και ειδικά Εσύ που το πήρες σε καλή τιμή...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα το πρωι το εχω και γω στα χερια μου παιδια. περα απο συγχρονισμο και τα λοιπα δεν το εψαξα σε βαθος.

χωρις φορτιση απ το ανοιγμα του κουτιου, ειχε 70 τοις εκατο μπαταρια , με εγκατασταση εφαρμογων , επαφων συγχρονισμους μεσω 4g , με κανα 10λεπτο youtube και σερφαρισμα και 110λεπτα κλησης (εισερχομενα και εξερχομενα) με συχνο viber η μπαταρια αυτην την στιγμη ειναι στο 40 τοις εκατο.

εχουν κανει φοβερη δουλεια στην διαχειριση της ενεργειας. μολις ασχολιθω περισοτερο θα γραψω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43581[/ATTACH]

Ότι και να του ανοίξεις ή ραμ δύσκολα να ανέβει πιο πολύ από το 1γιγα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ζητάμε premium συσκευή μας την δίνει...

Ζητάμε κορυφαία χαρακτηριστικά μας τα δίνει...

Ζητάμε να έχει sd μας το δίνει...

Παιδιά πραγματικά και Εγώ που είμαι σαμμυ και ξερό ψωμί ή συσκευή είναι όλα τα λεφτά.

Καταπληκτική οθόνη και κατανάλωση...

Εξαιρετική αρμονία στο λειτουργικό του...

Γρήγορο και σμουθ απίστευτα .

Οκ δεν έχουμε ακόμα δει τα δύο αλλα που ακολουθούν s5 ant z2 αλλά η HTC έκανε τρομερή αναβάθμιση στο m8...

Ή κάμερα τώρα...

Ό Κώστας την έχει βάλει σε σχεδόν σωστή βάση...

Ακόμα καλύτερη από το m7 αλλά σίγουρα δεν είναι στα επίπεδα του s4 and note στα μακρινά...

Στα κοντινά οι οποιες διαφορές δεν είναι αισθητές...

Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες και μακρινές και κοντινές...

 

[ATTACH]43601[/ATTACH][ATTACH]43602[/ATTACH][ATTACH]43603[/ATTACH][ATTACH]43604[/ATTACH]

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ζητάμε premium συσκευή μας την δίνει...

Ζητάμε κορυφαία χαρακτηριστικά μας τα δίνει...

Ζητάμε να έχει sd μας το δίνει...

Παιδιά πραγματικά και Εγώ που είμαι σαμμυ και ξερό ψωμί ή συσκευή είναι όλα τα λεφτά.

Καταπληκτική οθόνη και κατανάλωση...

Εξαιρετική αρμονία στο λειτουργικό του...

Γρήγορο και σμουθ απίστευτα .

Οκ δεν έχουμε ακόμα δει τα δύο αλλα που ακολουθούν s5 ant z2 αλλά η HTC έκανε τρομερή αναβάθμιση στο m8...

Ή κάμερα τώρα...

Ό Κώστας την έχει βάλει σε σχεδόν σωστή βάση...

Ακόμα καλύτερη από το m7 αλλά σίγουρα δεν είναι στα επίπεδα του s4 and note στα μακρινά...

Στα κοντινά οι οποιες διαφορές δεν είναι αισθητές...

Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες και μακρινές και κοντινές...

 

[ATTACH]43601[/ATTACH][ATTACH]43602[/ATTACH][ATTACH]43603[/ATTACH][ATTACH]43604[/ATTACH]

 

Δεν νομίζω οτι αμφισβητει κανενας το γεγονος οτι το κινητο ειναι παρα πολυ καλο και σιγουρα μια καλη αναβαθμιση απο το M7. Απλα πρεπει να λαβουμε και την διαφορα τιμης υποψην. Εγω ηδη ψήνομαι αλλα πιστευω οτι το trade-off ειναι αρκετα μεγαλο προς το παρων. Σε 4-5 μηνες πιστευω θα αξιζει.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι αμφισβητει κανενας το γεγονος οτι το κινητο ειναι παρα πολυ καλο και σιγουρα μια καλη αναβαθμιση απο το M7. Απλα πρεπει να λαβουμε και την διαφορα τιμης υποψην. Εγω ηδη ψήνομαι αλλα πιστευω οτι το trade-off ειναι αρκετα μεγαλο προς το παρων. Σε 4-5 μηνες πιστευω θα αξιζει.

 

Αυτό είναι άλλο...

Πάντως η αναβάθμιση είναι τεράστια σε σχέση με το m7...

Να φανταστείς ότι το έχω και αυτό δίπλα μου μιας και την Τετάρτη έχω κανονίσει να το δώσω και το βλέπω σε ότι κάνω...

Σίγουρα όμως τα 600 που το πήρα εγώ η τα 700 που θα το πάρουν κάποιοι άλλοι είναι αρκετά...

Και εκεί πας πάσο...

Μακάρι αν και δεν το βλέπω μέσα στο Πάσχα να δώσουν καμία καλή προσφορά για όλους...

Επίσης παιδιά η μπαταρία του και γενικά η όλη διαχείριση που κάνει είναι εκπληκτική...Και όχι μόνο με το wifi ,αλλά και με τα data...

Επίσης το γεγονός ότι δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου παρόλο το αλουμίνιο είναι φοβερό.

Το m7 αν το ζορίσεις λίγο το καταλαβαίνεις αμέσως, αυτό τίποτα...

Γι αυτό λέω ότι η αναβάθμιση που έγινε είναι ριζική...

Ρε σεις με ανάγκασε να έχω το Νοτελι δεύτερο τηλέφωνο!!!

Edit

Εδώ οι αντίστοιχες φώτο με το note

[ATTACH]43605[/ATTACH][ATTACH]43606[/ATTACH][ATTACH]43607[/ATTACH][ATTACH]43608[/ATTACH]

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο πιο καθαρές του νοτε... Αλλα στις κοντινές καμία διαφορά....

Το βράδυ τη ψάρια πιάνει; δοκίμασε το αν μπορείς.....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ζητάμε premium συσκευή μας την δίνει...

Ζητάμε κορυφαία χαρακτηριστικά μας τα δίνει...

Ζητάμε να έχει sd μας το δίνει...

Παιδιά πραγματικά και Εγώ που είμαι σαμμυ και ξερό ψωμί ή συσκευή είναι όλα τα λεφτά.

Καταπληκτική οθόνη και κατανάλωση...

Εξαιρετική αρμονία στο λειτουργικό του...

Γρήγορο και σμουθ απίστευτα .

Οκ δεν έχουμε ακόμα δει τα δύο αλλα που ακολουθούν s5 ant z2 αλλά η HTC έκανε τρομερή αναβάθμιση στο m8...

Ή κάμερα τώρα...

Ό Κώστας την έχει βάλει σε σχεδόν σωστή βάση...

Ακόμα καλύτερη από το m7 αλλά σίγουρα δεν είναι στα επίπεδα του s4 and note στα μακρινά...

Στα κοντινά οι οποιες διαφορές δεν είναι αισθητές...

Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες και μακρινές και κοντινές...

 

[ATTACH]43601[/ATTACH][ATTACH]43602[/ATTACH][ATTACH]43603[/ATTACH][ATTACH]43604[/ATTACH]

 

Φίλε Galanakop, φαντάζομαι πως δεν υπάρχουν πια προβλήματα με ηχεία που " τσιτσιρίζουν" ή οθόνη πιο πανω ή κάτω απο το body.

 

Ξέρεις κανείς εάν θα υπάρξει και έκδοση με 32?

Link to comment
Share on other sites

Ο Ήχος απο τα ηχεία είναι βαθύς και δυνατός χωρίς τσιρίσματα ή τριξίματα η κάτι άλλο.

Ναι, θα βγει και με 32GB σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Galanakop, φαντάζομαι πως δεν υπάρχουν πια προβλήματα με ηχεία που " τσιτσιρίζουν" ή οθόνη πιο πανω ή κάτω απο το body.

 

Ξέρεις κανείς εάν θα υπάρξει και έκδοση με 32?

 

Όχι...τίποτα από τα παραπάνω...τα δε ηχεία σε σύγκριση με το m7 είναι όντως πιο δυνατά...

Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι πιο ποιοτικά αλλά είναι σίγουρα πιο δυνατά...

Για 32 που Ρωτάς νομίζω το ανακοίνωσε αλλά δεν ξέρω αν θα βγει και πότε...

Πάντως το 16 αν θυμάμαι καλά αφήνει περίπου 10 γιγα ελεύθερα και σε συνδυασμό με την sd που παίρνει νομίζω ότι είναι μια χαρά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στις πιο πανω photos παντως που ποσταρε ο galanakop, εγω βλεπω σε ολες καλυτερα αποτελεσματα στο one. Ειδικα στις κοντινες με το λουλουδι και την καφετερια, πιο καθαρες.

Ειμαι ο μονος;...:worry:

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Ο Ήχος απο τα ηχεία είναι βαθύς και δυνατός χωρίς τσιρίσματα ή τριξίματα η κάτι άλλο.

Ναι, θα βγει και με 32GB σύντομα.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Στις πιο πανω photos παντως που ποσταρε ο galanakop, εγω βλεπω σε ολες καλυτερα αποτελεσματα στο one. Ειδικα στις κοντινες με το λουλουδι και την καφετερια, πιο καθαρες.

Ειμαι ο μονος;...:worry:

 

μαλλον, του νοτε μου φαινονται πιο καθαρες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το εδωσα. Έχασα 50 ευρω αλλά ήταν τα καλύτερα 50 ευρώ που ξόδεψα!!! Το ευχαριστηθηκα τις μέρες που το κράτησα. Μόλις πουληθεί το iphone θα το ξαναπαρω.

 

Τώρα στα της φωτογραφίας μιας και δεν υπάρχει κανένα άλλο θέμα αφού το software του είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Αυτός o dialer είναι πιο γρήγορος και απο της Google. Ο δε music player ο μοναδικός που μ έκανε να μην βαλω τον PowerAmp.

Φοβερή η συλλογή για τις φωτογραφίες.

 

Πάμε λοιπόν. Το βασικότερο μειονέκτημα της κάμερας είναι οτι αν θες αυξημένη ευκρίνεια πρέπει να κάνεις focus στο σημείο του πλάνου που φωτογραφιζεις.

Δηλαδή αν ο Νίκος στην φωτογραφία με τα λουλούδια ειχε πατήσει πάνω τους, θα έπαιρνε πολυ καλύτερο αποτέλεσμα. Ομως στις άκρες της φωτογραφίας θα είχε κάτι σαν ελαφρύ blur. Μια φωτογραφία "τυπου" DSLR όχι όμως και ποιότητα dslr. Απόλυτα ικανοποιητικη για smartphone.

Αυτο που λέω φαίνεται στις φωτο που ανέβασα στο αλλο θεμα για το Μ8.

 

Αν πατήσεις απλα χωρίς manual focus σε σημείο, σε σύγκριση πάντα με το iphone 5s, θα πάρεις μια όμορφη φώτο αλλά με χαμηλότερη ευκρίνεια απο του i5s που θα φανεί στο zoom.

Δείτε το παρακάτω παράδειγμα να καταλάβετε.

Οι φωτο ειναι κομμάτι της αρχικής που αποτελεί το 20% του πλάνου.

Αν είχα κάνει manual focus είχα καλύτερο αποτέλεσμα στο HTC. Στο iphone όπως και να τραβήξεις θα πάρεις το ίδιο. Δηλαδή 10 φωτογραφίες πανομοιότυπες.

Σαφώς πλεονέκτημα αυτό για το iphone και όσους δεν ξέρουν να τραβάνε φωτογραφίες.

 

Iphone5s https://www.dropbox.com/s/uetybo83iaitusk/i5s_2014-04-07%2011.53.15-1-1.jpg

 

HTC M8 https://www.dropbox.com/s/ayhog7qgah5hlkl/M8_2014-04-07%2013.10.02-1.jpg

 

Και φυσικά όπως ειπα χθες τα κόκκινα μάτια με το φλας.

 

 

Να επιβεβαιώσω οτι δεν ζεσταίνεται με τίποτα, σε αντίθεση με το iphone που οταν δουλεύεις με 3g καίει κάνοντας απλά πραγματάκια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μεγαλύτερο μέγεθος σε σχέση με το m7. Είχα θέσει σαν ανώτερο όριο τις διαστάσεις του m7.. Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μεγαλύτερο μέγεθος σε σχέση με το m7. Είχα θέσει σαν ανώτερο όριο τις διαστάσεις του m7..

 

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ έχω βολευτεί το μέγεθος του Μ7.

 

Αν δεν κάνω λάθος στο πλάτος είναι ίδιο με S5, αλλά στο ύψος είναι λίγο μεγαλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43621[/ATTACH]

Στο πλάτος δεν φαίνεται η διαφορά.

Στο μήκος υπάρχει!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχετε ήδη το m7 δεν θα σας φανεί.

Εγώ το πρόσεξα γιατί τελευταία ήμουν με το iphone.

 

Στην μεταφορά εχει πρόβλημα μόνο σε ρούχα για άθληση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να μην ξεφύγει σε μήκος αφαιρώντας την μαύρη γραμμή που γράφει htc..στο m7 υπήρχαν τα 2 κουμπιά αφής..τώρα απλά ξέμεινε! Χαζομάρα τους :)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό. Το θέμα είναι ότι δεν έχει Ελληνικά. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό. Το θέμα είναι ότι δεν έχει Ελληνικά. Καμία ιδέα?

 

Morelocale 2 από το play store και θα είσαι μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το βασικό μου θέμα για να πάω στο Μ8 είναι το ύψος του. Είμαι στα όριά μου με το One όχι στο κράτημα, αλλά στην μεταφορά.

Θα τα ξεπεράσω με το Μ8 σίγουρα και πιθανώς να έχω θέμα και στο κράτημα.

Να πω την αλήθεια είμαι τόσο ικανοποιημένος με το Μ7 μου συν το γεγονός ότι θα πάρει και Sense 6 που δεν με βλέπω να το αλλάζω.

Ο μόνος λόγος θα ήταν το πρόβλημα με το μωβ στην κάμερα.

 

Πάντως να πω ότι πολλά από τα θετικά που αναφέρονται τώρα για το Μ8 υπήρχαν και πέρσι στο Μ7 (σε ανάλογο επίπεδο).

Τότε όμως δεχόταν μεγάλη κριτική από άτομα χωρίς καν να το έχουν πιάσει στα χέρια τους, μια που δεν είχε αρχίσει η Σάμσουνγκ να κουράζει πολλούς από τους φανς της. Με χαρά βλέπω ότι πλέον στο Μ8 γίνεται παραδοχή των θετικών αυτών σε κριτικές τεχνολογικών σάιτ-φόρουμ κτλ.

Για την κάμερα π.χ. πέρσι ίσχυε ακριβώς το ίδιο σε αντιστοιχία με τους τότε ανταγωνιστές. Για την ταχύτητα τα λέγαμε και πέρσι, σε σύγκριση με άλλα βαριά UI, αλλά οι φανς έκαναν ότι δεν τα έβλεπαν.

Αν η κάμερα είναι το Νο1 για κάποιον τότε ναι καλύτερα να κοιτάξει αλλού. Υπάρχουν και καλύτερες συνολικά προτάσεις. Αν όμως θέλει γρήγορη χωρίς κολλήματα συσκευή και ποιοτικό hardware για μένα είναι ιδανική λύση. Αρκεί φυσικά να είναι και προσιτή η τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι η πρώτη συσκευή μου HTC κάποιος ασφαλής Οδηγός για root?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...