Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC One 2014 (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αυτό γράφω ;-)

 

Έλα τελείωνε.

Δώσε της δικές σου πληροφορίες στο λαό! !!

Edit

Καλοδούλευτο

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά παρήγγειλα το Gun metal. Με επηρέασες

 

Και εγώ περιμένω να δω και το ασημένιο και μετά να αποφασίσω. Αλλά όσο το σκέφτομαι τόσο προς τον Gun metal πηγαίνω σιγά σιγά. Ούτως ή άλλως είχα το One m7 σε ασημί. Να αλλάξω και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξετρελάθηκα με το ασημί. Βασικά στο gun metal από ότι βλέπω του ταιριάζουν ποιο πολλά accessories. Επίσης στο ασημένιο δεν θα φαίνονται δαχτυλιές παραπάνω; . Σε ένα άρθρο έτσι έλεγε
Link to comment
Share on other sites

Από όσα έχω διαβάσει λένε ότι το gum metal γλιστράει περισσότερο σε σχέση με το ασημί λόγω του finish που έχει. Παρόλα αυτά και εγώ προτιμώ το gun metal.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Έλα τελείωνε.

Δώσε της δικές σου πληροφορίες στο λαό! !!

Edit

Καλοδούλευτο

 

Thanks.Ειναι πολυ νωρις ακομα.Κατσε να περασουν 2-3 ημερες να εχω και αποψη για τη μπαταρια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό γράφω ;-)

 

καλημερα αργυρη,πες μας εντυπωσεις απο το τερατακι!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ακριβώς εννοείς?

Για την θήκη η για το τηλέφωνο?

 

για την συσκευη εννοω,απο expancys την αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

όπως έχω δει έχει και ραδιόφωνο..
Εχει ναι και εχει και καλο δεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πω πως το GPS καθώς και το σήμα του και σε data αλλά και σε wifi είναι πιο δυνατό και από note και από s5.

Τουλάχιστον στις γραμμές (Οπτικά στο μάτι )

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες το βράδυ ο κουμπάρους μου συνάντησε σε μια εκδήλωση ένα παιδί που ζει μόνιμα Αγγλία και είχε έρθει για το Πάσχα Ελλάδα. Είχε μαζί του το M8 το 32 GB σε gunmetal grey. Mίλησαν αρκετή ώρα (ο κουμπάρος μου έχει το Nexus 5), έκαναν συγκρίσεις στο πόδι και για να μην πολυλογώ το Μ8 δείχνει την ανωτερώτητα της υλοποίησής του. Το μόνο παράπονο που είχε ο κάτοχος, ήταν το grip του (το είχε χωρίς θήκη) και το μέγεθός του.

 

Τραγική ειρωνεία: Το Μ8 του έπεσε από το ύψος της μέσης, πάνω στη συζήτηση, προσγειώθηκε σε μάρμαρο με την πλάτη και δυστυχώς καταστράφηκε το camera module. Kρίμα.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για το πέσιμο... Για αυτό βάζουμε τη θήκη!!

 

Πάντως, η 32GB έκδοση δεν υπάρχει ακόμα διαθέσιμη ούτε στην Αγγλία, άρα μάλλον μιλάμε για Developer Edition να είδε ο κουμπάρος σου απο US.

 

Edit. Στα μαγαζιά δεν υπάρχει - στο ebay είδα μερικά GOLD να πωλούνται.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες το βράδυ ο κουμπάρους μου συνάντησε σε μια εκδήλωση ένα παιδί που ζει μόνιμα Αγγλία και είχε έρθει για το Πάσχα Ελλάδα. Είχε μαζί του το M8 το 32 GB σε gunmetal grey. Mίλησαν αρκετή ώρα (ο κουμπάρος μου έχει το Nexus 5), έκαναν συγκρίσεις στο πόδι και για να μην πολυλογώ το Μ8 δείχνει την ανωτερώτητα της υλοποίησής του. Το μόνο παράπονο που είχε ο κάτοχος, ήταν το grip του (το είχε χωρίς θήκη) και το μέγεθός του.

 

Τραγική ειρωνεία: Το Μ8 του έπεσε από το ύψος της μέσης, πάνω στη συζήτηση, προσγειώθηκε σε μάρμαρο με την πλάτη και δυστυχώς καταστράφηκε το camera module. Kρίμα.

 

Μηπως ξερεις αν ηταν πιο γρηγορο το HTC σε σχεση με το Ν5; Σε ρωταω γιατι εχω Ν5 και σκεφτομαι για το Μ8...

Αδικη παντως η συγκριση λογω τεραστιας διαφορας τιμης :)

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το Μ8 φαίνεται να είναι πιο γρήγορο από το Ν5. Έχω και τα 2.

 

Αντιλαμβάνεσαι φυσικά τι λες τώρα έτσι; Πιστευα ότι είναι απίθανο να δούμε κάτι πιο γρήγορο πέραν του nexus 5 ,μιας και τι ειχα. Βέβαια το Μ7 που εχω ξανά στην κατοχή μου , ακολουθεί παρα πολυ κοντά αλλά υπάρχει διαφορα και είναι αισθητή.

Παρα πολυ ευχάριστα νέα αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην HTC και για την εσωτερική μνήμη.Εμένα μου δείχνει 16gb !!

 

[ATTACH]43773[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

οταν με το καλο γυρισω Ιταλια ,θα το παρω και εγω...

Πωλειται στα 599Ε και συντομα 549Ε.

 

με εχει γοητευσει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οταν με το καλο γυρισω Ιταλια ,θα το παρω και εγω...

Πωλειται στα 599Ε και συντομα 549Ε.

 

με εχει γοητευσει.

 

Εγω θα το ξανα παρω τον Αύγουστο που θα ελθω Ελλάδα, εκτός και αν έλθει κανείς νωρίτερα να μου το φέρει κατω.

Απο την μέρα που το έπιασα στα χέρια μου, ολα τα άλλα μου φαίνονται άσχημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επεξεργάστηκα ένα σήμερα σε ένα κατάστημα κινητής, αλλά δυστηχώς ήταν από τα μουφέξ που δεν είναι λειτουργικά, απλά παίρνεις μια ιδέα από το μέγεθος και το grip. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τους αρμούς μεταξύ σασί και οθόνης γιατί στην ψευτιά ήταν επιεικώς απαράδεκτοι με κακή συναρμογή και το δάχτυλο σκάλωνε μεταξύ των δύο επιφάνειων, για να μην πω οτι ήταν και κόφτερες τρόπον τινά.. Έτσι είναι και στις retail εκδόσεις? Πάντως δίπλα ήταν και ένα G2 και δυστυχώς ήταν πολύ πιο συμμετρικό και αισθητικά αποδεκτό σαν μέγεθος. Η οθονάρα του δέσποζε ανάμεσα στα ελάχιστα bezels..!! Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Επεξεργάστηκα ένα σήμερα σε ένα κατάστημα κινητής, αλλά δυστηχώς ήταν από τα μουφέξ που δεν είναι λειτουργικά, απλά παίρνεις μια ιδέα από το μέγεθος και το grip. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τους αρμούς μεταξύ σασί και οθόνης γιατί στην ψευτιά ήταν επιεικώς απαράδεκτοι με κακή συναρμογή και το δάχτυλο σκάλωνε μεταξύ των δύο επιφάνειων, για να μην πω οτι ήταν και κόφτερες τρόπον τινά.. Έτσι είναι και στις retail εκδόσεις? Πάντως δίπλα ήταν και ένα G2 και δυστυχώς ήταν πολύ πιο συμμετρικό και αισθητικά αποδεκτό σαν μέγεθος. Η οθονάρα του δέσποζε ανάμεσα στα ελάχιστα bezels..!!

 

Καμιά σχέση με το νταμμυ που είδες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επεξεργάστηκα ένα σήμερα σε ένα κατάστημα κινητής, αλλά δυστηχώς ήταν από τα μουφέξ που δεν είναι λειτουργικά, απλά παίρνεις μια ιδέα από το μέγεθος και το grip. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τους αρμούς μεταξύ σασί και οθόνης γιατί στην ψευτιά ήταν επιεικώς απαράδεκτοι με κακή συναρμογή και το δάχτυλο σκάλωνε μεταξύ των δύο επιφάνειων, για να μην πω οτι ήταν και κόφτερες τρόπον τινά.. Έτσι είναι και στις retail εκδόσεις? Πάντως δίπλα ήταν και ένα G2 και δυστυχώς ήταν πολύ πιο συμμετρικό και αισθητικά αποδεκτό σαν μέγεθος. Η οθονάρα του δέσποζε ανάμεσα στα ελάχιστα bezels..!!

 

Έχει φοβερή συναρμογή απίστευτη δουλειά .Το μόνο κακό που αναφέρθηκε είναι το ότι γλιστράει χωρίς θήκη .Πάντως στην συσκευασία εμένα είχε θήκη μέσα .

 

Θα ήθελα πάντως να κάνει εγγραφή σε 4Κ όχι ότι το χρησιμοποιώ αλλά έτσι για το γ@Μ@Τ@.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση οτι κανένα μαγαζί στο Σκρουτζ δεν το εχει φέρει ακόμα.μα κανενα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου τη συσκευή από χθες το πρωί. Ίσως ότι καλύτερο έχει περάσει από τα χέρια μου τα τελευταία χρόνια. Φοβερή ποιότητα κατασκευής, ζωντανή οθόνη (εξαιρετικό auto brightness feature btw), πανέμορφο και σφαιράτο UI (ανοίγουν τα πάντα ακαριαία χωρίς ίχνος lag), πολύ καλή ποιότητα ήχου και κλήσης και ικανοποιητικότατη αυτονομία. Θα μπορούσε να έχει λίγο καλύτερη κάμερα και να είχαν μια λίγο διαφορετική υλοποίηση τα capacitive καθώς τρώνε χώρο από την οθόνη. H θήκη που περιέχεται στο πακέτο είναι επίσης καλή και χρήσιμη γιατί το τηλέφωνο τείνει να γλιστράει λίγο. Γενικότερα πολύ καλή και ολοκληρωμένη συσκευή από την HTC, που με τη φιλοσοφία που ακολούθησε θα χαρακτήριζα το Μ8 ως το iPhone των Android.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντιλαμβάνεσαι φυσικά τι λες τώρα έτσι; Πιστευα ότι είναι απίθανο να δούμε κάτι πιο γρήγορο πέραν του nexus 5 ,μιας και τι ειχα. Βέβαια το Μ7 που εχω ξανά στην κατοχή μου , ακολουθεί παρα πολυ κοντά αλλά υπάρχει διαφορα και είναι αισθητή.

Παρα πολυ ευχάριστα νέα αυτά.

 

Μετά από χθεσινοβραδινή σύγκριση, επιβεβαιώνω κι εγώ ότι είναι όντως πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 24 ώρες με το m8 μόνο τα καλύτερα έχω να πω! Ποιότητα κατασκευής, κάμερα, απόκριση είναι αλλού! Θα του βάλω και μια spigen armor και είναι κομπλέ!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...