Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω την παρεα. Ειμαι κατοχος του Α806 και θελω να παρω το Α850+ για εναν φιλο.

Εστειλα στο Minideal οπου και εχω παρει δυο Α806 απο αυτους.

Στο e-mail που τους εστειλα αν το εχουν σε στοκ μου απαντησαν το εξης:

 

yes, we have Lenovo A850+ in stock, but I don't advise you to purchase A850 goods, because I think its mobile quality is not very good. You can consider the ZTE V5 red bull/ S960/ Xiaomi Hongmi Note 4G, these goods are not bad, and in our shop, they are hot sell goods. Anyway, I will respect your choice. Thanks again.

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου πουλανε αυτον τον παππα, εχει κανεις καμμια ιδεα,

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε το κινητό από minideal αλλά έχει πρόβλημα με το touch screen. Συγκεκριμένα δε πατιέται μια περιοχή μήκους περίπου 2-3 εκ. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως πρέπει να κινηθώ τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα. Ειμαι κατοχος του Α806 και θελω να παρω το Α850+ για εναν φιλο.

Εστειλα στο Minideal οπου και εχω παρει δυο Α806 απο αυτους.

Στο e-mail που τους εστειλα αν το εχουν σε στοκ μου απαντησαν το εξης:

 

yes, we have Lenovo A850+ in stock, but I don't advise you to purchase A850 goods, because I think its mobile quality is not very good. You can consider the ZTE V5 red bull/ S960/ Xiaomi Hongmi Note 4G, these goods are not bad, and in our shop, they are hot sell goods. Anyway, I will respect your choice. Thanks again.

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου πουλανε αυτον τον παππα, εχει κανεις καμμια ιδεα,

ευχαριστω εκ των προτερων

 

προφανος σε δουλευουν η δεν το εχουν καθολου η εχουν κανα δυο κομματια και θελουν να προωθήσουν άλλα που έχουν μεγαλο απόθεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το πήρα πριν λίγο το κινητό μετά από 22 μέρες ακριβώς, όλα καλά (τουλάχιστον όσα τέσταρα, υπάρχει κανένας οδηγός με το τι άλλο να τεστάρουμε;).

 

Τούμπανο το κινητό. Μία ερώτηση, αν αλλάξω rom τα χάνω όλα από επαφές εφαρμογές μηνύματα; Αυτή τη στιγμή ποια rom μου συμβουλεύεται να βάλω; (δεν τα παρακολουθώ πολύ...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το πήρα πριν λίγο το κινητό μετά από 22 μέρες ακριβώς, όλα καλά (τουλάχιστον όσα τέσταρα, υπάρχει κανένας οδηγός με το τι άλλο να τεστάρουμε;).

 

Τούμπανο το κινητό. Μία ερώτηση, αν αλλάξω rom τα χάνω όλα από επαφές εφαρμογές μηνύματα; Αυτή τη στιγμή ποια rom μου συμβουλεύεται να βάλω; (δεν τα παρακολουθώ πολύ...)[/quoteΑ

 

Αν έχεις την S118 άστην μην την αλάζεις. Εγω τις δοκίμασα όλες και για μενα αυτη ειναι η καλύτερη. Ηχειρότερη η S119.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το πήρα πριν λίγο το κινητό μετά από 22 μέρες ακριβώς, όλα καλά (τουλάχιστον όσα τέσταρα, υπάρχει κανένας οδηγός με το τι άλλο να τεστάρουμε;).

 

Τούμπανο το κινητό. Μία ερώτηση, αν αλλάξω rom τα χάνω όλα από επαφές εφαρμογές μηνύματα; Αυτή τη στιγμή ποια rom μου συμβουλεύεται να βάλω; (δεν τα παρακολουθώ πολύ...)[/quoteΑ

 

Αν έχεις την S118 άστην μην την αλάζεις. Εγω τις δοκίμασα όλες και για μενα αυτη ειναι η καλύτερη. Ηχειρότερη η S119.

 

Ναι, S119 έχω, άρα μένω εδώ ε; Δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση πολύ, να μην κρασάρει και καλή μπαταρία, αυτά. :)

 

Κάτι ακόμα, έχετε βρει κόλπο να ανοίγει η οθόνη για να το ξεκλείδωμα χωρίς να χρειάζεται να πατάμε το κουμπάκι δεξιά; Αν γίνεται π.χ. να το ορίσεις να ανοίγει η οθόνη με double tap ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟ FORUM.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ LENOVO A850+ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ COSMOTE ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΟ +30 ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν δουλευει πρεπει να το γυριζεις μονο αμα περασεισ καποια μηνυματα που σε ενδιαφερουν να τα ξανα περρασεις με το +30 και καποια να τα αφησεισ οπως ειναι με το 69.........
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟ FORUM.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ LENOVO A850+ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ COSMOTE ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΟ +30 ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Βάλε το handsent sms

 

 

Ναι, S119 έχω, άρα μένω εδώ ε; Δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση πολύ, να μην κρασάρει και καλή μπαταρία, αυτά. :)

 

Κάτι ακόμα, έχετε βρει κόλπο να ανοίγει η οθόνη για να το ξεκλείδωμα χωρίς να χρειάζεται να πατάμε το κουμπάκι δεξιά; Αν γίνεται π.χ. να το ορίσεις να ανοίγει η οθόνη με double tap ή κάτι τέτοιο.

 

Αν έχεις την S119 την πετάς και πάς είτε σε S118, είτε σε S124, είτε σε vanilla 2.7

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το handsent sms

 

 

 

Αν έχεις την S119 την πετάς και πάς είτε σε S118, είτε σε S124, είτε σε vanilla 2.7

 

Λάθος, τελικά S118 έχω...

 

Οι άλλες 2 τι λένε; Να αλλάξω ή δεν αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ξαναρωτάς πάλι?

 

Γιατί δεν ξέρω τι λένε και σε τι διαφέρουν οι S124 και vanilla από την S118 που έχω. Δεν έχω ιδέα τι παίζει, τώρα ήρθα σε android.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κανει με το δίκτυο. Η voda θέλει +30 η COSMOTE οχι.

 

Σβήστε όλες τις επαφές. Κάντε απεγκατάσταση του viber. Φορτώστε ξανά τις επαφές και όλα ΟΚ. Σε μένα δούλεψε. Δοκιμάστε το και ενημερώστε

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια προσθεσα στα τηλεφωνα μου το +30 και πλεον μου βγαζει το ονομα στα μηνυματα αλλα δεν μου το βγαζει στις κλησεις!! Καμια λυση υπαρχει;

 

Σβήστε όλες τις επαφές. Κάντε απεγκατάσταση του viber. Φορτώστε ξανά τις επαφές και όλα ΟΚ. Σε μένα δούλεψε. Δοκιμάστε το και ενημερώστε

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια το roboto πως το βαζω και που το βρίσκω για να φτιάξω την γραμματοσειρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σε εμενα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο πρόσθεσα το +30 για να μου τα βγαζει

χωρις αυτο δεν τα εβγαζε ρομ 118

 

Σβήστε όλες τις επαφές. Κάντε απεγκατάσταση του viber. Φορτώστε ξανά τις επαφές και όλα ΟΚ. Σε μένα δούλεψε. Δοκιμάστε το και ενημερώστε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξέρει κανείς πως μπορώ να πάρω τον dialer από την MIUI ROM και να τον βάλω στην AOSP?

 

MIUI apps APK http://xitong.xiaomi.com/index (~27mb)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.ειδα το κινητο να εχει ερθει και σε ελληνικο καταστημα με 2 χρονια εγγυηση.ηθελα να ρωτησω εσας που το εχετε παρει ποσες ωρες ομιλιας εχει και αν υποστηριζει βιντεο κλησεις(οχι μεσω σκαιπ).εχω καει με κινητα που κραταει η μπαταρια τους 3 και τεσσερις ωρες και το εχω συνεχεια στον φορτιστη...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εξαιρετικη συσκευη αλλα προσεξε γιατι με μονο 4GB rom θα μπουκωσει γρηγορα απο εφαρμογες.Αν εχεις πολυ λιγες εφαρμογες δεν θα χεις θεμα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum.Πριν απο 2 μερες παρελαβα ενα lenovo a850+ αγορασμενο απο το vickmall.Το κινητο εχει το εξης προβλημα. Δεν εχει καθολου ηχους! Ουτε κλησεων, μυνηματων, πληκτρων, κλειδωματος κτλ. Μονο οταν ανοιγει κανει τον χαρακτηριστικο ηχο της lenovo. Μηπως ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει? Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum.Πριν απο 2 μερες παρελαβα ενα lenovo a850+ αγορασμενο απο το vickmall.Το κινητο εχει το εξης προβλημα. Δεν εχει καθολου ηχους! Ουτε κλησεων, μυνηματων, πληκτρων, κλειδωματος κτλ. Μονο οταν ανοιγει κανει τον χαρακτηριστικο ηχο της lenovo. Μηπως ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

 

Με ποια ρομ σου ηρθε?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...