Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι καλημέρα σας ...

 

Είμαι δυστυχώς/επιεικώς απελπισμένος με το κντ μου μιας και δεν κατάφερα να κάνω τίποτα παρόλο που έκανα πολλές προσπάθειες ...

Η συσκευή παραμένει παγωμένη με το λογότυπο της Lenovo στο κέντρο της οθόνης ...

Στο φλασάρισμα φτάνω μέχρι το download και μετά το ... χάος .... τίποτα ...

Σήμερα ο υπολογιστής μου δεν βλέπει καν και την "USB ΜΤΡ" οπότε προφανώς δεν βλέπει το κινητό

τουλάχιστον με την κινέζικη σουίτα , κουτσά-στραβά το έβλεπα ... τώρα γιοκ και η σουίτα :)

 

Έχω έχω πολύ ωραίο σφυράκι ... μήπως να .......................... :ninja:

Να μη μου σπάσει και τα νεύρα ε ...

Δεν μπορεί να το έκανα εγώ τόσο μεγάλη ζημία ...

Πάντως να δώσω μια συμβουλή αν μου επιτρέπετε ,,, τα προγράμματα του τύπου "Link2SD" θέλουν ΜΕΓΑΛΗ προσοχή

γιατί εγώ μάλλον απο αυτό την πάτησα παγώνοντας εκ παραδρομής κάποιο σημαντικό λειτουργικό ...

 

Τέλος πάντων ...

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με κλειστό το τηλέφωνο ?

Πατώντας (πχ) δυο πλήκτρα ταυτόχρονα ?

Φιλε μου μονο με φλασαρισμα το επαναφερεις,και ναι καποια πατατα εκανες.Με win8 εισαι?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγαπητοί φίλοι καλημέρα σας ...

 

Είμαι δυστυχώς/επιεικώς απελπισμένος με το κντ μου μιας και δεν κατάφερα να κάνω τίποτα παρόλο που έκανα πολλές προσπάθειες ...

Η συσκευή παραμένει παγωμένη με το λογότυπο της Lenovo στο κέντρο της οθόνης ...

Στο φλασάρισμα φτάνω μέχρι το download και μετά το ... χάος .... τίποτα ...

Σήμερα ο υπολογιστής μου δεν βλέπει καν και την "USB ΜΤΡ" οπότε προφανώς δεν βλέπει το κινητό

τουλάχιστον με την κινέζικη σουίτα , κουτσά-στραβά το έβλεπα ... τώρα γιοκ και η σουίτα :)

 

Έχω έχω πολύ ωραίο σφυράκι ... μήπως να .......................... :ninja:

Να μη μου σπάσει και τα νεύρα ε ...

Δεν μπορεί να το έκανα εγώ τόσο μεγάλη ζημία ...

Πάντως να δώσω μια συμβουλή αν μου επιτρέπετε ,,, τα προγράμματα του τύπου "Link2SD" θέλουν ΜΕΓΑΛΗ προσοχή

γιατί εγώ μάλλον απο αυτό την πάτησα παγώνοντας εκ παραδρομής κάποιο σημαντικό λειτουργικό ...

 

Τέλος πάντων ...

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με κλειστό το τηλέφωνο ?

Πατώντας (πχ) δυο πλήκτρα ταυτόχρονα ?

 

Μην απελπίζεσαι αν δεν έχεις κάνει κανένα format την εσωτερική μνήμη όλα μπορούν να διορθωθούν

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπλόκαρα τίποτα... καλύτερα να το φορτίζω κάθε 2 μέρες γιατί το σκίζω στη χρήση! Και πάνω στο χρόνο θα παραγγείλω νέες μπαταρίες γιατί αυτές που φοράει τώρα κάποια στιγμή θα αδυνατίσουν! είναι τρομερά φτηνές, 7,34 ευρώ! 2 χρόνια θέλω να με πάει το κινητό και μετά άλλο. Εδώ θα είμαστε για να τα λέμε ;-)

 

Το βλέπουν φίλοι και μου ζητάνε να τους το παραγγείλω!

 

@lefterismega

 

Φίλε, βάλτο σε άλλο λειτουργικό, κάνα Windows7 ή XP και ξαναδοκίμασε να φλασάρεις σύμφωνα με τον οδηγό.

 

@kostast1

 

Πες καμιά καλή ιδέα να συνδέσουμε κάνα joypad από κάτω για κάνα mario kart 64 :-D

Κ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπλόκαρα τίποτα... καλύτερα να το φορτίζω κάθε 2 μέρες γιατί το σκίζω στη χρήση! Και πάνω στο χρόνο θα παραγγείλω νέες μπαταρίες γιατί αυτές που φοράει τώρα κάποια στιγμή θα αδυνατίσουν! είναι τρομερά φτηνές, 7,34 ευρώ! 2 χρόνια θέλω να με πάει το κινητό και μετά άλλο. Εδώ θα είμαστε για να τα λέμε ;-)

 

Το βλέπουν φίλοι και μου ζητάνε να τους το παραγγείλω!

 

@lefterismega

 

Φίλε, βάλτο σε άλλο λειτουργικό, κάνα Windows7 ή XP και ξαναδοκίμασε να φλασάρεις σύμφωνα με τον οδηγό.

 

@kostast1

 

Πες καμιά καλή ιδέα να συνδέσουμε κάνα joypad από κάτω για κάνα mario kart 64 :-D

Κ.

 

Ειχα ενα τετοιο............

http://www.geekbuying.com/item/NEW-Wireless-Bluetooth-Gamepad-for-Android---iOS-Cell-Phone--Tablet-PC--Mini-PC--TV-BOX-318373.html

Αλλα το 850+ δεν το δοκιμασα,βεβαια σε note3 και σε xiaomi note που εχω τωρα μια χαρα δουλευει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλημέρα σας ...

 

Είμαι δυστυχώς/επιεικώς απελπισμένος με το κντ μου μιας και δεν κατάφερα να κάνω τίποτα παρόλο που έκανα πολλές προσπάθειες ...

Η συσκευή παραμένει παγωμένη με το λογότυπο της Lenovo στο κέντρο της οθόνης ...

Στο φλασάρισμα φτάνω μέχρι το download και μετά το ... χάος .... τίποτα ...

Σήμερα ο υπολογιστής μου δεν βλέπει καν και την "USB ΜΤΡ" οπότε προφανώς δεν βλέπει το κινητό

τουλάχιστον με την κινέζικη σουίτα , κουτσά-στραβά το έβλεπα ... τώρα γιοκ και η σουίτα :)

 

Έχω έχω πολύ ωραίο σφυράκι ... μήπως να .......................... :ninja:

Να μη μου σπάσει και τα νεύρα ε ...

Δεν μπορεί να το έκανα εγώ τόσο μεγάλη ζημία ...

Πάντως να δώσω μια συμβουλή αν μου επιτρέπετε ,,, τα προγράμματα του τύπου "Link2SD" θέλουν ΜΕΓΑΛΗ προσοχή

γιατί εγώ μάλλον απο αυτό την πάτησα παγώνοντας εκ παραδρομής κάποιο σημαντικό λειτουργικό ...

 

Τέλος πάντων ...

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με κλειστό το τηλέφωνο ?

Πατώντας (πχ) δυο πλήκτρα ταυτόχρονα ?

 

 

 

 

Λοιπον φιλε μη τρελενεσαι...android phone που δεν εχει καει η δεν εχει σπασει παντα φτιαχνεται..αν και για το δευτερο παντα επιμενω οτι ακομα κι ετσι φτιαχνει.λοιπον κοιτα...δυο λυσεις υπαρχουν:

 

1) αν πριν το χαλασεις ειχες περασει καμια recovery της προκοπης να μπορει να εκτελεσει backup και restore τοτε μπορει να σου στειλει καποιος ενα φουλ backup της ρομ του.πατας volume up+down + power on και μπαινεις σε cwm.κανεις restore,μετα ενα factory reset μην εχει μεινει τιποτα απο αυτον που σου εστειλε και δεν το εχει δει και εισαι μια χαρα μεσα σε 5 λεπτα..δυστυχως δε μπορω να σου στειλω δικο μου γιατι ειμαι με πολυ αδυναμο ιντερνετ εδω που βρισκομαι το καλοκαιρι κι ετσι πρεπει να ανεβαζει καμια βδομαδα και αααν τα καταφερει..οποτε βρες καποιον και προσπαθησε το.

 

2) αν δε βρεις καποιον για το παραπανω η δεν ειχες περασει καταλληλη recovery τοτε το φλασαρισμα δε το γλιτωνεις..γνωμη μου να κατεβασεις απο το needrom την official rom και οοοταν γινει υγιες το κινητο αν θες περνα του αλλη πανω της για καλυτερα αποτελεσματα..αν περασεις κατ ευθειαν custom rom πιθανον να μην ανοιξει καν αφου απ οτι καταλαβαιν εχεις σβησει τα ΠΑΝΤΑ.οδηγιες για το φλασαρισμα ειναι σε προηγουμενα ποστ..προσεξε να εχεις τη τελευταια εκδοση flashtool και τους σωστους drivers για τα windows που χρησιμοποιεις.αν εχεις περασει λαθος drivers ηδη στο δικο σου θα σε συμβουλευα να δοκιμασεις αλλο υπολογιστη γιατι αλλιως θα ταλαιπωρηθεις πολυ να τους αντικαταστησεις..

 

δεν ξερω το επιπεδο γνωσης σου για να ξερω ποσο αναλυτικα τα θελεις.οτι θελεις παντως απαντα και εχε υπομονη για απαντησεις για να λυσεις το προβλημα σου..σκεψου οτι μετα απο ολη αυτη την ιστορια θα εχεις ηδη αποκτησει μια καλη εμπειρια στα android ;-)

Edited by kidonakisg
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω το επιπεδο γνωσης σου για να ξερω ποσο αναλυτικα τα θελεις.οτι θελεις παντως απαντα και εχε υπομονη για απαντησεις για να λυσεις το προβλημα σου..σκεψου οτι μετα απο ολη αυτη την ιστορια θα εχεις ηδη αποκτησει μια καλη εμπειρια στα android ;-)

 

Το επίπεδο γνώσης μου αγαπητέ φίλε είναι στο κατώτατο επίπεδο (κατώτερο δεν γίνεται) ...

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου αλλά όλα αυτά που περιγράφεις μου φαίνονται βουνό ... πόσο μάλλον μετά απ αυτό που έκανα ...

Θα προσπαθήσω να το πάω σε κάποιον που είναι γνώστης στο άθλημα και γιαυτό προσπαθώ να αποκομίσω κάποια πράγματα απο εσάς ... Εγώ είμαι σε άλλον τομέα "ιδικός" ... :p

Ευχαριστώ και πάλι ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μη τρελενεσαι...android phone που δεν εχει καει η δεν εχει σπασει παντα φτιαχνεται..αν και για το δευτερο παντα επιμενω οτι ακομα κι ετσι φτιαχνει.λοιπον κοιτα...δυο λυσεις υπαρχουν:

 

1) αν πριν το χαλασεις ειχες περασει καμια recovery της προκοπης να μπορει να εκτελεσει backup και restore τοτε μπορει να σου στειλει καποιος ενα φουλ backup της ρομ του.πατας volume up+down + power on

 

 

Λοιπόν ... ΘΑΥΜΑ !!! :X

 

Φίλε Κιδωνάκη μετά απ αυτό που μου πρότεινες "volume up+down + power on" μπήκα σε ένα menu που έλεγε κάτι για recovery και κάτι άλλα ... επέλεξα αυτό9 που καθόταν κάπως καλύτερα ... σύνδεσα το κντ στον υπ/στη και το τηλέφωνο άνοιξε σαν να μην συνέβη ποτέ τίποτε ! ... βγήκε σε κατάσταση όπως το παρέλαβα απ το εργοστάσιο ... παρθένο ... :lol:

 

Οπότε όλα καλά ... ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια !

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ... ΘΑΥΜΑ !!! :X

 

Φίλε Κιδωνάκη μετά απ αυτό που μου πρότεινες "volume up+down + power on" μπήκα σε ένα menu που έλεγε κάτι για recovery και κάτι άλλα ... επέλεξα αυτό9 που καθόταν κάπως καλύτερα ... σύνδεσα το κντ στον υπ/στη και το τηλέφωνο άνοιξε σαν να μην συνέβη ποτέ τίποτε ! ... βγήκε σε κατάσταση όπως το παρέλαβα απ το εργοστάσιο ... παρθένο ... :lol:

 

Οπότε όλα καλά ... ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια !

 

:blink::blink::blink::blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ... ΘΑΥΜΑ !!! :X

 

Φίλε Κιδωνάκη μετά απ αυτό που μου πρότεινες "volume up+down + power on" μπήκα σε ένα menu που έλεγε κάτι για recovery και κάτι άλλα ... επέλεξα αυτό9 που καθόταν κάπως καλύτερα ... σύνδεσα το κντ στον υπ/στη και το τηλέφωνο άνοιξε σαν να μην συνέβη ποτέ τίποτε ! ... βγήκε σε κατάσταση όπως το παρέλαβα απ το εργοστάσιο ... παρθένο ... :lol:

 

Οπότε όλα καλά ... ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια !

 

πριν από οτιδήποτε μπες ξανά στο recovery και πάρε ένα backup να υπάρχει για ώρα ανάγκης

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ... ΘΑΥΜΑ !!! :X

 

Φίλε Κιδωνάκη μετά απ αυτό που μου πρότεινες "volume up+down + power on" μπήκα σε ένα menu που έλεγε κάτι για recovery και κάτι άλλα ... επέλεξα αυτό9 που καθόταν κάπως καλύτερα ... σύνδεσα το κντ στον υπ/στη και το τηλέφωνο άνοιξε σαν να μην συνέβη ποτέ τίποτε ! ... βγήκε σε κατάσταση όπως το παρέλαβα απ το εργοστάσιο ... παρθένο ... :lol:

 

Οπότε όλα καλά ... ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια !

 

 

Φιλε μπορω να υποθεσω τι εγινε χωρις βεβαια να ειμαι σιγουρος.ας το αναλυσω λιγο ισως φανει χρησιμο σε καποιους απο εμας που πειραζουμε ;-) ετσι κι αλλιως οπως σου ειπα καθε που κατι παει στραβα απλα το μαθαινεις περισσοτερο μεχρι να το φτιαξεις.λοιπον:

Μαλλον φιλε οπως εχεις πει στο πρωτο σου ποστ παγωσες καποιο αρχειο συστηματος απ το link2sd, ετσι το κινητο δε μπορουσε να το βρει για να το φορτωσει με αποτελεσμα ειτε συνεχεις επανεκινησεις ειτε κολλημα στο λογοτυπο του lenovo.

Τωρα τι εκανες εσυ;μαλλον το πιο οικειο που σου φανηκε στο recovery ηταν εκει που ελεγε factory reset, το αρχειο ξεπαγωσε και ολα πηγαν ρολοι.νομιζω δεν εχει να κανει με τη συνδεση σε υπολογιστη.

 

Εγω θα σου ελεγα να μη φοβηθεις να το ξαναπειραξεις με σωστες βεβαια οδηγιες γιατι απλα οσο και να μπλοκαρει ξαναφτιαχνει.αλλιως αν δε ψαχνεσαι αστο οπως ειναι μα ετσι κι αλλιως τερας ειναι :-)

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορω να υποθεσω τι εγινε χωρις βεβαια να ειμαι σιγουρος.ας το αναλυσω λιγο ισως φανει χρησιμο σε καποιους απο εμας που πειραζουμε ;-) ετσι κι αλλιως οπως σου ειπα καθε που κατι παει στραβα απλα το μαθαινεις περισσοτερο μεχρι να το φτιαξεις.λοιπον:

Μαλλον φιλε οπως εχεις πει στο πρωτο σου ποστ παγωσες καποιο αρχειο συστηματος απ το link2sd, ετσι το κινητο δε μπορουσε να το βρει για να το φορτωσει με αποτελεσμα ειτε συνεχεις επανεκινησεις ειτε κολλημα στο λογοτυπο του lenovo.

Τωρα τι εκανες εσυ;μαλλον το πιο οικειο που σου φανηκε στο recovery ηταν εκει που ελεγε factory reset, το αρχειο ξεπαγωσε και ολα πηγαν ρολοι.νομιζω δεν εχει να κανει με τη συνδεση σε υπολογιστη.

 

Εγω θα σου ελεγα να μη φοβηθεις να το ξαναπειραξεις με σωστες βεβαια οδηγιες γιατι απλα οσο και να μπλοκαρει ξαναφτιαχνει.αλλιως αν δε ψαχνεσαι αστο οπως ειναι μα ετσι κι αλλιως τερας ειναι :-)

 

Είναι έτσι ακριβώς όπως τα λες !!!

Το link2sd μου έκανε τη "ζημιά" απ όσο μπορώ να συμπεράνω απ αυτά τα λίγα που ξέρω .

Το ότι άνοιξε μόλις το σύνδεσα σε υπ/στη ,,, μπορεί να ήταν σύμπτωση της στιγμής ενώ μπορεί να άνοιγε έτσι κι αλλιώς ... αυτό όμως που έχει σημασία είναι ότι αυτό που έμαθα εγώ αλλά και κάποιοι απο εδώ που ίσως δεν το γνωρίζουν είναι ότι ΝΑΙ μπορεί το τηλέφωνο να επανέλθει στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις ακόμα και όταν είναι κλειστό και ΑΥΤΟ είναι πολύ σημαντικό ... ΕΙΝΑΙ αυτό είναι που ζητούσα ... και βέβαια σε ευχαριστώ για ακόμη μια φορά !

Ένα ακόμη πλεονέκτημα είναι ότι πλέον δεν φοβάμαι μήπως κάνω καμιά άλλη "πατάτα" αφού υπάρχει τρόπος επαναφοράς ...

................... λες το το ξανακάνω ? :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α ... και μην ξεχάσω :!:,,, (για την ιστορία) !!! Η μπαταρία κρατάει τουλάχιστον 4 μέρες ... για να μην πω παραπάνω !!!

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα στην ωραια παρεα σας!!πριν 3 μερες και γω εκανα την παραγκελια μου απο το minideal το lenovo a850+.

δεν τους ειπα να μου κανουν κατι πριν το στειλουν.το root που λενε καπιοι αλλοι που ειδα μετα τι ειναι??σαν τηλεφωνο αξιζει??οποιοσ το εχει αν μπορει ασ μου πει την γνωμη του να μου φυγει το αγχος οσπου να ερθει...α,το minideal σαν μαγαζι??

 

ευχαριστω εκ τον προτερων!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα στην ωραια παρεα σας!!πριν 3 μερες και γω εκανα την παραγκελια μου απο το minideal το lenovo a850+.

δεν τους ειπα να μου κανουν κατι πριν το στειλουν.το root που λενε καπιοι αλλοι που ειδα μετα τι ειναι??σαν τηλεφωνο αξιζει??οποιοσ το εχει αν μπορει ασ μου πει την γνωμη του να μου φυγει το αγχος οσπου να ερθει...α,το minideal σαν μαγαζι??

 

ευχαριστω εκ τον προτερων!!:D:D:D

Και γιατι βρε συ δεν διαβαζεις το τοπικ??.........τα παντα θα βρεις...........:)αλλα και εσυ πρωτα αγορασες και μετα ψαχνεις να δεις εαν ειναι καλο το κντ.

 

@lefterismega

Φιλε μου αυτο που εκανες απλα δεν γινεται.......:)Κατι αλλο εγινε.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα στην ωραια παρεα σας!!πριν 3 μερες και γω εκανα την παραγκελια μου απο το minideal το lenovo a850+.

δεν τους ειπα να μου κανουν κατι πριν το στειλουν.το root που λενε καπιοι αλλοι που ειδα μετα τι ειναι??σαν τηλεφωνο αξιζει??οποιοσ το εχει αν μπορει ασ μου πει την γνωμη του να μου φυγει το αγχος οσπου να ερθει...α,το minideal σαν μαγαζι??

 

ευχαριστω εκ τον προτερων!!:D:D:D

 

δες το νήμα από το πρώτο ποστ και θα σου λυθούν οι απορίες

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

βλεπω ομως οτι καπου οι αποψεις διησθανται...θελω μια γενικη εικονα γι'αυτο ρωταω...

αν μπορει καποιος ας απαντισει..

Link to comment
Share on other sites

@lefterismega

Φιλε μου αυτο που εκανες απλα δεν γινεται.......:)Κατι αλλο εγινε.

 

Κώστα ... δεν επιμένω ... αλλά είμαι σίγουρος/θυμάμαι ότι το τηλέφωνο "κόλλησε" την στιγμή που "σκάλιζα" το link2sd...

Μπορεί να παίζει κάτι άλλο ... μάλλον δεν του κρέμασα ένα σκόρδο και μου το μάτιασαν ... :lol: ρε έγινε χαμός όποιος το έβλεπε !!!

 

(αυτό είναι μια απάντηση στο φίλο dj22 που αναρωτιέται αν το τηλ είναι καλό ή όχι ... ... φίλε με μια λέξη το κντ είναι απλά Μ-Ο-Ν-Α-Δ-Ι-Κ-Ο σε όλες του τις "γραμμές" !)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Πριν γραψω αυτο το ποστ ας διευκρινισω κατι..το κινητο ειναι απαιχτο ακομα και αν το δουλευεις οπως ερχεται απο τη ''μαμα'' του..αρα σιγουρα δεν επιβαλλεται να του πειραξεις το οτιδηποτε..

 

Ομωςςςςς.....επειδη καποιοι ειμαστε λιγο ''αχαριστοι'' ας πουμε..και ζηταμε το ολο και πιο πολυ μονο για να ικανοποιησουμε την περιεργεια της σκεψης, θελω να ρωτησω μηπως καποιος απο εδω ξερει..Υπαρχει η πιθανοτητα overclock του mtk6592 του κινητου μας;κυκλοφορουν στο google κατι φημες για overclock στα 2GHz που το κανει να ξεχωριζει απο ολα τα υπολοιπα της κατηγοριας του..ομως δεν εχω βρει ακομα καποιο αξιοπιστο οδηγο για να το δοκιμασω..υποθετω οτι χρειαζεται μαλλον αλλαγη kernel για να γινει κατι τετοιο ομως δεν εχω βρει ουτε εναν κερνελ για το κινητο μας..αλλη μεθοδος να αλαξουμε τον κωδικα του δικου του κερνελ ομως πρεπει να υπαρξει ενας καλος οδηγος για να κανουμε κατι τετοιο..

 

βλεπω στο needrom για αλλα κινητα με mtk6592 την 4.4 kitkat ετοιμη..ακομα και για κινητα με προγενεστερους mtk...για το κινητο μας γιατι δεν εχει βγει τιποτα τετοιο ακομα;; οι επιλογες ρομ που εχουμε ειναι πολυ φτωχες θα ελεγα αφου περαν της oficial μονο 2 custom κυκλοφορουν που δε μπορω να πω οτι διαφερουν και πολυ απο την πρωτη (ασε που δεν καθονται ολες οπως πρεπει σε ολα τα κινητα).

 

Τελος...βρηκα εναν οδηγο για συνδεση του κινητου με συσκευες usb (πληκτρολογια,ποντικια,usb stick κ.α.) ομως περιμενω ενα καλωδιο otg για να δοκιμασω οτι οντως δουλευει..οταν εχω νεοτερα θα γραψω μια σχετικη αναφορα..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μου δινουν μεταχειρισμενο 20 ημερων το lenovo a 850+ sta 120 ευρω......τι λετε ειναι καλη τιμη?θα το παρω την τριτη....Μου λενε οτι το πηραν απο την cosmote και επειδη ειναι μεγαλο δεν τους βολευει....κοιταξα αλλα δεν το βρηκα στο site της cosmote...δεν εχει lenovo...δεν ενδιαφερομαι για παιχνιδια και να βλεπω video αλλα με ενδιαφερει η καλη αποδοση του recording video and camera photos. ειστε ευχαριστημενοι απο το κινητο? αν οχι υπαρχει καποιο προγραμμα βελτιωσης της ληψης φωτογραφιας?τι να προσεξω για να βεβαιωθω οτι το κντ ειναι ενταξει?ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.....:):):) Edited by healling
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μου δινουν μεταχειρισμενο 20 ημερων το lenovo a 850+ sta 120 ευρω......τι λετε ειναι καλη τιμη?θα το παρω την τριτη....Μου λενε οτι το πηραν απο την cosmote και επειδη ειναι μεγαλο δεν τους βολευει....κοιταξα αλλα δεν το βρηκα στο site της cosmote...δεν εχει lenovo...δεν ενδιαφερομαι για παιχνιδια και να βλεπω video αλλα με ενδιαφερει η καλη αποδοση του recording video and camera photos. ειστε ευχαριστημενοι απο το κινητο? αν οχι υπαρχει καποιο προγραμμα βελτιωσης της ληψης φωτογραφιας?τι να προσεξω για να βεβαιωθω οτι το κντ ειναι ενταξει?ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.....:):):)

 

Μήπως είναι μούφα? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι μούφα? :ninja:

 

δεν νομιζω...τι μουφα να ειναι δλδ? το κοριτσι μου λεει οτι το αγορασε ο πατεαρας της , της το εδωσε αλλα της πεφτει μεγαλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν νομιζω...τι μουφα να ειναι δλδ? το κοριτσι μου λεει οτι το αγορασε ο πατεαρας της , της το εδωσε αλλα της πεφτει μεγαλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν νομιζω...τι μουφα να ειναι δλδ? το κοριτσι μου λεει οτι το αγορασε ο πατεαρας της , της το εδωσε αλλα της πεφτει μεγαλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν νομιζω...τι μουφα να ειναι δλδ? το κοριτσι μου λεει οτι το αγορασε ο πατερας της , της το εδωσε αλλα της πεφτει μεγαλο

για την καμερα ξερεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που λέει ότι το πήρε από Cosmote βρομάει, στην Ελλάδα δεν εισάγετε επίσημα
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι μούφα? :ninja:

 

Και μόνο που λέει ότι το πήρε από Cosmote βρομάει, στην Ελλάδα δεν εισάγετε επίσημα

 

ωχ ωχ.....θα το ψαξω... τι να προσεξω στο κντ?εν το μεταξυ αν ξερετε για την αποδοση της καμερας και περιθωρια βελτιστοποιησης παρακαλω ενημερωστε με

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

ευχαριστω πολυ παντως για τις απαντησεις....δεν ξερω να χειριζομαι καλα τις απαντησεις οπως μαλον καταλαβατε.....πως απανταω και βλεπω ολο το διαλογο μαζι?

 

Και μόνο που λέει ότι το πήρε από Cosmote βρομάει, στην Ελλάδα δεν εισάγετε επίσημα
.

 

στην Ελλαδα παντως το βρισκεις μεσω skroutz απο εδω

http://vivacoltd.com/shop/lenovo-a850-plus-android-4-2-jelly-bean-1433mhz-quad-core-ips-capacitive-5-5%E2%80%B3-screen-dual-sim-card-dual-camera-official-play-store-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA/

Edited by healling
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πρώτο που θα ζητούσα να δω είναι η απόδειξη αγοράς από το μαγαζί αφού λέει ότι είναι από Cosmote πρέπει να έχει, γουγλαρε το να το δεις πως είναι και τι χαρακτηριστηκά έχει, στα πρώτα ποστ του θέματος θα βρεις φωτογραφίες τραβηγμένες από το κινητό
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

λεει 5αρα καμερα. αλλα γνωριζω οτι αυτο δεν φτανει μαλλον...θελω εναν γνωστη και λιγο απαιτιτικο ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ για να μου πει...τα υπολοιπα δεν μ ενδιαφερουν σχεδον καθολου... κανενα pdf θα διαβαζω που και που μονο

οσο για την αποδειξη εχεις δικιο... το σκεφτομουν και εγω....αποδειξη η μια εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

λεει 5αρα καμερα. αλλα γνωριζω οτι αυτο δεν φτανει μαλλον...θελω εναν γνωστη και λιγο απαιτιτικο ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ για να μου πει...τα υπολοιπα δεν μ ενδιαφερουν σχεδον καθολου... κανενα pdf θα διαβαζω που και που μονο

οσο για την αποδειξη εχεις δικιο... το σκεφτομουν και εγω....αποδειξη η μια εγγυηση

Αν θελεις ενα επαγγελματικο εργαλειο για να κανεις την δουλεια σου και με την προυποθεση οτι ειναι γνησιο, στο συνιστω ανεπιφυλακτα.

 

Αν το θελεις για την καμερα του, αστο... Ειναι κατω του μετριου.

Παρε redmi note, στα 200$, αλλα οχι με την αξιοπιστια της lenovo....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...