Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο φόρουμ....Νέα στην παρέα με μια ερώτηση για οποίον έχει η είχε την συγκεκριμένη συσκευή!!!! Έχει κάποιο θέμα με τις ειδοποιήσεις απο fecebook,email κτλ?? Δεν παίρνω ειδοποιήσεις οτι και να έχω κανει !!!!καποιες φορες το θυμάται και με ειδοποιεί αλλά γενικότερα δεν .....

 

 

Και κάτι ακόμα.....δεν παίζει όλα τα video σε σελίδες κοιν.δικτύωσης (facebook π.χ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και κάτι ακόμα.....δεν παίζει όλα τα video σε σελίδες κοιν.δικτύωσης (facebook π.χ)

 

Δεν γνωριζω να σου πω τι μπορει να συμβαινει!!!με το δικο μου δεν ειχα ποτε πρόβλημα!!!!

Στο ρc δηλαδή βλέπεις ότι εχεις ειδοποιήσεις αλλα όχι στο κινητο ?

Δοκιμασε να βγαλεις την εφαρμογή και να την ξαναφορτωσεις!!

 

Εγω παλι συνεχιζω να μην παιρνω καμια απαντηση σε αυτό που ρωτησα,η καποια βοηθεια,

αντίθετος όμως,εχω πολλα σχολια για το κινητο τυπου μαιμου κ.ο.κ!!!

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν ασχολείται κάποιος developer με fake κινητά. Κάνε μια σχετική αναζήτηση στο google να δεις.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν ασχολείται κάποιος developer με fake κινητά. Κάνε μια σχετική αναζήτηση στο google να δεις.

 

Ευχαριστω πολύ .... !!! Καλη συνεχεια !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξουμε το κουμπί απάντησης κλήσης. Να μην πηγαίνει πάνω κάτω, να έχει slide to answer ή tap to answer.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω να σου πω τι μπορει να συμβαινει!!!με το δικο μου δεν ειχα ποτε πρόβλημα!!!!

Στο ρc δηλαδή βλέπεις ότι εχεις ειδοποιήσεις αλλα όχι στο κινητο ?

Δοκιμασε να βγαλεις την εφαρμογή και να την ξαναφορτωσεις

 

Εγω παλι συνεχιζω να μην παιρνω καμια απαντηση σε αυτό που ρωτησα,η καποια βοηθεια,

αντίθετος όμως,εχω πολλα σχολια για το κινητο τυπου μαιμου κ.ο.κ!!!

 

Τι να πω !!!!!Ναι....σε άλλο κινητό μου έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις και το lenovo δίπλα δεν κανει τίποτα !!!!!όσο για τα βίντεο ,προφανώς επιλέγει στο facebook ν μην τα παιζει όλα !!!!!εγκατεστησα και απεγκατεστησα 10 φορες την εφαρμογή αλλά τίποτα δεν άλλαξε σε κανεναν τομέα....

Πάντως ...ευχαριστώ που ασχοληθηκες με το θέμα μου !!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω !!!!!Ναι....σε άλλο κινητό μου έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις και το lenovo δίπλα δεν κανει τίποτα !!!!!όσο για τα βίντεο ,προφανώς επιλέγει στο facebook ν μην τα παιζει όλα !!!!!εγκατεστησα και απεγκατεστησα 10 φορες την εφαρμογή αλλά τίποτα δεν άλλαξε σε κανεναν τομέα....

Πάντως ...ευχαριστώ που ασχοληθηκες με το θέμα μου !!!!

 

Κανε και κατι τελευταιο...ανοιξε fb απο το κινητο σου και πατα το αριστερο κουμπι από το κινητο σου, και θα σου ανοιξει ένα menu με επιλογες! εκει θα σου εχει Ειδοποιήσεις,αναφορα προβλήματος με εφαρμογή,ηχοι κ.ο.κ.

 

Ελεγξε από εκει στις ειδοποιήσεις μηπως είναι κατι απενεργοποιημενο,ή θελει κατι ενεργοποιηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το forum.

Εχω ένα πρόβλημα με το κινητό και δεν έχω βρει κάποιο τρόπο να το λύσω. Έβαλα πρόσφατο κάρτα sd αλλά ότι εφαρμογή και να προσπαθώ να κατεβάσω μου βγαίνει μήνυμα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος. Οι περισσότερες εφαρμογές που υπάρχουν στο κινητο δεν δίνουν καν τη δυνατότητα μεταφοράς στην sd. Όταν προσπάθησα να σβήσω δοκιμαστικά μια από τις εφαρμογές που είχα ήδη εγκαταστήσει μου έβγαλε πάλι το ίδιο μήνυμα και δεν με αφήνει να την επανεγκαταστήσω για το ίδιο λόγο. Μπορείτε να μου πείτε αν κάνω κάτι λάθος ή αν υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω ενα μεγαλο προβλημα

Πηγα να βαλω μια custom rom μεσο flash tools και κατι εγινε και μου εχασε το τηλ.

Τωρα δεν μπορω να βαλω το τηλ ουτε σε recovery για να παρω το backup που ειχα κανει.

Το pc δεν αναγνωριζει το κινητο. Με το που το συνδεω στο pc το βλεπει και αμεσως το χανει.

Παει να bootari το κινητο και μου βγαζει το ακολουθω μηνυμα.

tool dl image fail

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ζητω τη βοηθεια σας..απο χθες και χωρις καποιο λογο "νεκρωσαν" τα soft keys(νομιζω ετσι λεγονται) στο κατω μερος του κινητου..Πρεπει να σας πω οτι η συσκευη ειναι με τις "εργοστασιακες" ρυθμισεις κλπ..επειδη οπως πιθανον καταλαβατε ειμαι ασχετος θα ηθελα να κανω τις εξης ερωτησεις...

 

1ον) το προβλημα αυτο αποκαθισταται?

 

αν ναι, με ποιο τροπο?

 

2ον) αν βαλω αλλη rom μπορει και να σωθω ή δεν παιζει κανενα ρολο?

 

Αν ναι πως την περναω(αν υπαρχει καποιο tutorial step by step θα ημουν ευγνωμων)

 

ΥΓ.Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ γενικοτερα,ελπιζω να μαι στο σωστο θεμα :wacko:

 

ΥΓ2. Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει σε πολλούς κατόχους αυτό με τα soft keys και δεν υπάρχει γιατρειά δυστυχώς....Εγώ το είχα λύσει βάζοντας την aosp vanilla rom (οδηγίες στην πρώτη σελίδα) και ενεργοποιώντας τα soft keys μέσα στην οθόνη από το gravity box που ήδη υπάρχει στην ρομ. Δεν έχω το κντ πλέον αλλά θυμάμαι ότι κατάφερα να περάσω την ρομ χωρίς την λειτουργία των soft keys, παιδεψου λίγο και θα τα καταφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Κανε και κατι τελευταιο...ανοιξε fb απο το κινητο σου και πατα το αριστερο κουμπι από το κινητο σου, και θα σου ανοιξει ένα menu με επιλογες! εκει θα σου εχει Ειδοποιήσεις,αναφορα προβλήματος με εφαρμογή,ηχοι κ.ο.κ.

 

 

 

Ελεγξε από εκει στις ειδοποιήσεις μηπως είναι κατι απενεργοποιημενο,ή θελει κατι ενεργοποιηση!!!

Καλημέρα ....όλα είναι ηδη τσεκαρισμνα σωστα αλλ το πρόβλημα συνεχίζει ...δέκα ειδοποιήσεις έρχονται και σε αλλες τόσες το τηλέφωνο είναι μουγγο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει σε πολλούς κατόχους αυτό με τα soft keys και δεν υπάρχει γιατρειά δυστυχώς....Εγώ το είχα λύσει βάζοντας την aosp vanilla rom (οδηγίες στην πρώτη σελίδα) και ενεργοποιώντας τα soft keys μέσα στην οθόνη από το gravity box που ήδη υπάρχει στην ρομ. Δεν έχω το κντ πλέον αλλά θυμάμαι ότι κατάφερα να περάσω την ρομ χωρίς την λειτουργία των soft keys, παιδεψου λίγο και θα τα καταφέρεις.

 

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση :) .. Θα το προσπαθησω κι ελπζω να πανε ολα καλα

Edited by Jorge_
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!εχω ενα κινητο lenovo a850+ και το ειχα δωσει σε εναν φιλο να μου κανει μια αναβαθμηση!μολις πηρα το κινητο δουλευε κανονικα αλλα με την αλλαγη οτι τα κατω 3 πληκτρα(πισω,μενου) δεν δουλευαν και ειχαν παει στην οθονη στην ακρη!πως μπορω να αλλαξω παλι λογισμικο?τι λογισμικο μπορω να βαλω για να φτιαξει?οτι βοηθεια μου δωσετε θα μου ειναι χρησιμη!ευχαριστω εκ των προτερων!

Να αναφερω οτι εκανα ενα φλασαρισμα και παλι δεν αλλαξε κατι!

http://www.needrom.com/download/lenovo-a850-multilanguage/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω τη rom A850p_VanillaAoSpRev2.7 και το UPDATE-SuperSU-v2.02 αν θες πες μου να τα ανεβασω

 

Edit την ανεβασα εδω >> https://cloud.mail.ru/public/C8Zn/ekvL8vEze ,

κατεβασε το αρχειο > αποσυμπιεσε το και θα δεις μεσα τα δυο zip A850p_VanillaAoSpRev2.7 και το UPDATE-SuperSU-v2.02

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη rom A850p_VanillaAoSpRev2.7 και το UPDATE-SuperSU-v2.02 αν θες πες μου να τα ανεβασω

 

Edit την ανεβασα εδω >> https://cloud.mail.ru/public/C8Zn/ekvL8vEze ,

κατεβασε το αρχειο > αποσυμπιεσε το και θα δεις μεσα τα δυο zip A850p_VanillaAoSpRev2.7 και το UPDATE-SuperSU-v2.02

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα την κατεβασω όταν πάω σπίτ .

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη rom A850p_VanillaAoSpRev2.7 και το UPDATE-SuperSU-v2.02 αν θες πες μου να τα ανεβασω

 

Edit την ανεβασα εδω >> https://cloud.mail.ru/public/C8Zn/ekvL8vEze ,

κατεβασε το αρχειο > αποσυμπιεσε το και θα δεις μεσα τα δυο zip A850p_VanillaAoSpRev2.7 και το UPDATE-SuperSU-v2.02[/QUOΤE]

 

Το update πως γίνεται?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Το UPDATE-SuperSU-v2.02 λες ? Αν ναι το κανεις install μεσο recovery

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα, μπορεί κανένας γνωστής να μου πει που μπορώ να βρω μια οθόνη γιατι ο κάτοχος το περιποιήθηκε καταλλήλως;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160411/209f6937e60cfdd50330a8a11eb65d66.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://m.aliexpress.com/item/32299985229.html

 

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φίλε μου για την άμεση απάντηση. Ειναι κάτι που μπορώ να το κάψω λες μόνος μου ή καλύτερα να το δώσω σε κανένα που ξέρει τι κανει (αν μου πεις και κανενα μαγαζί Θεσσαλονίκη με σώζεις...)
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να πληρώσεις για να στο περάσουν αστα να πάνε θα θέλουν κανένα 30€, αν πιάνουν τα χέρια σου είναι εύκολο έχει και βίντεο να δεις πως γίνετε
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τελικά που βρήκατε οθόνη παιδιά? Λινκ αν υπάρχει παρακαλώ. Κάποια που παρήγγειλα μου ήρθε σε μικρότερο μέγεθος

 

Στάλθηκε με το LG G-Flex2 μου, με "tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...