Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου βγαζει ''το gravity box δεν αποκρινεται΄΄ :(

Πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα από το xposed, αλλά είναι λάθος μου δεν είναι για την απάντηση κλήσης αλλά για την οθόνη εισόδου.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το χτηπησα το βραδακυ χτες για ενα φιλο απο το εμπιστο to2c μαζι με θηκη πορτοφολι,σιλικονη το ασπρο στα 103ε τελικη τιμη με την προμηθεια της eurobank:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

Εχω ανα θεματακι με το Lenovo A850+ που πηρα πριν απο λιγες ημερες.

Παρατηρησα οτι σε μερικα σημεια του σπιτιου που το παλιο κινητο που ειχα (Pomp w89) επιανε σημα wifi μια χαρα , το νεο τηλεφωνο χανει και ξαναβρισκει το wifi και γενικα χαρακτηριζει το σημα wifi σαν "κακο".

Δεν πρεπει να ειναι θεμα Rom γιατι κανει το ιδιο με τρεις διαφορετικες rom.

Υπαρχει καποιος τροπος να "σκαλησω" την ευαισθησια του wifi στο Lenovo μεσα απο MobileUncle/Engineer Mode ????

Βρηκα καποιες ρυθμισεις για wifi εκει αλλα δεν ξερω τι πειραξω, και φοβαμαι μην του κανω ζημια που δεν επανερχεται στο hardware.

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει AOSP Vanilla ROM 2.8 ?? Κ αν ναι που μπορω να την βρω?? Ή η τελευταια είναι 2.7??

Επίσης δοκιμασία σήμερα mui που βρήκα στο need.. Φανταστική Ρομ αλλά δεν έχει ελληνική γλώσσα....πάντως αξίζει να την δοκιμασετε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω tempered glass και δεν έχω κάποιο τέτοιο θέμα. Μπορεί να ηταν το συγκεκριμένο. Θα ετυχε

 

Μπορεις φιλε μου να δωσεις το λινκ που πηρες το tempered glass

 

ευχαριστω προκαταβολικα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο Chrome σε εσάς δουλεύει σωστά σε εμένα όλο μαμακιες κάνει ξέρει κανείς τίποτα έχω ρομ vanilla
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις φιλε μου να δωσεις το λινκ που πηρες το tempered glass

ευχαριστω προκαταβολικα....

 

Οτι πιο φθηνό βρηκα

http://m.aliexpress.com/item/1940536907.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

Εχω ανα θεματακι με το Lenovo A850+ που πηρα πριν απο λιγες ημερες.

Παρατηρησα οτι σε μερικα σημεια του σπιτιου που το παλιο κινητο που ειχα (Pomp w89) επιανε σημα wifi μια χαρα , το νεο τηλεφωνο χανει και ξαναβρισκει το wifi και γενικα χαρακτηριζει το σημα wifi σαν "κακο".

Δεν πρεπει να ειναι θεμα Rom γιατι κανει το ιδιο με τρεις διαφορετικες rom.

Υπαρχει καποιος τροπος να "σκαλησω" την ευαισθησια του wifi στο Lenovo μεσα απο MobileUncle/Engineer Mode ????

Βρηκα καποιες ρυθμισεις για wifi εκει αλλα δεν ξερω τι πειραξω, και φοβαμαι μην του κανω ζημια που δεν επανερχεται στο hardware.

Ευχαριστώ.:)

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό το θέμα. Δίπλα δίπλα με το xperia Μ2, το Lenovo δεν βλέπει κάν το wifi ενώ το άλλο σερφάρει κανονικά. Εμένα προσωπικά δε με χαλάει γιατί δε χρησιμοποιώ wifi αλλά είναι πρόβλημα για όποιον το χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένας δοκιμάσει να κανετε upgrade to lollipop;

 

http://levelof.blogspot.gr/2014/10/upgradeupdate-lenovo-a850-to-50-lollipop.html

Ενδιαφέρον..... αν το δοκιμάσει κάποιος να μας πει..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε, γιά πάμε λίγο σε κάποια χαζοερωτήματα που έχω, ώς άσχετος android user:

Έχω βάλει την aosp vanilla 2.7 από την οποία είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

1. Η custom rom αυτή τρέχει πάνω στο android 4.2.2, σωστά?

2. Υπάρχει rom η οποία να τρέχει στο kit kat ή ρωτάω χαζομάρα?

3. Το lollipop τί είναι? Το android 5?

4. Ποία είναι η πιο πρόσφατα δοκιμασμένη εδώ στο topic rom για το κινητό μας?

 

Ξέρω, για πολλούς μπορεί να ακούγονται κάπως όλα αυτά που ρωτάω...αν είναι βλακείες, μην απαντήσει κανείς!:X

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε, γιά πάμε λίγο σε κάποια χαζοερωτήματα που έχω, ώς άσχετος android user:

Έχω βάλει την aosp vanilla 2.7 από την οποία είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

1. Η custom rom αυτή τρέχει πάνω στο android 4.2.2, σωστά?

2. Υπάρχει rom η οποία να τρέχει στο kit kat ή ρωτάω χαζομάρα?

3. Το lollipop τί είναι? Το android 5?

4. Ποία είναι η πιο πρόσφατα δοκιμασμένη εδώ στο topic rom για το κινητό μας?

 

Ξέρω, για πολλούς μπορεί να ακούγονται κάπως όλα αυτά που ρωτάω...αν είναι βλακείες, μην απαντήσει κανείς!:X

 

1. Ναι

2. Όχι (ακόμα)

3. Ναι

4. ???

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι

2. Όχι (ακόμα)

3. Ναι

4. ???

 

pisons όπως πάντα γρήγορος και πολύ κατατοπιστικός.

4. εννοώ αν υπάρχει vanilla 2.8, αν υπάρχει κάτι μετά την S124 κλπ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βγει AOSP Vanilla ROM 2.8 ?? Κ αν ναι που μπορω να την βρω?? Ή η τελευταια είναι 2.7??

Επίσης δοκιμασία σήμερα mui που βρήκα στο need.. Φανταστική Ρομ αλλά δεν έχει ελληνική γλώσσα....πάντως αξίζει να την δοκιμασετε

Αν δεν κάνω λάθος είσαι το παιδί που δεν του αναγνώριζε την sim cosmote ενώ αναγνώριζε όλες τις άλλες?

Τί έγινε τελικά, ήρθε καινούριο τηλέφωνο από κίνα?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον..... αν το δοκιμάσει κάποιος να μας πει..

 

 

Δεν μπορω να κατεβασω τα αρχεια και γενικα μου φαινεται λιγο περιεργο το σιτε αυτο

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορώ να περάσω τους σελιδοδείκτες απο τον χρωμ σε οπερα εχω πρόβλημα ο χρωμ κρασαρι συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

Δεν Συμφωνώ οτι η vanilla είναι καλυτερη . Για μένα η s118 είναι αυτή που προσαρμόζει γιαυτη τη συσκευή.

Απ όταν έβαλα τη vanilla κάθε μέρα βλέπω και κάτι που δεν έχει. Σήμερα πχ διαπίστωσα οτι δεν βρισκει το blοutouth του handsfree μου. Να προσθέσω οτι δεν μπορω να βάλω ξεχωριστούς ηχους στις δυο sim. Επίσης το γνωστό πρόβλημα με τα ακουστικά. Όσο για ταχύτητα εμένα στην s118 μου φαινόταν πιο γρηγορο

Edited by Vagelis2000
Link to comment
Share on other sites

pisons όπως πάντα γρήγορος και πολύ κατατοπιστικός.

4. εννοώ αν υπάρχει vanilla 2.8, αν υπάρχει κάτι μετά την S124 κλπ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν κάνω λάθος είσαι το παιδί που δεν του αναγνώριζε την sim cosmote ενώ αναγνώριζε όλες τις άλλες?

Τί έγινε τελικά, ήρθε καινούριο τηλέφωνο από κίνα?

 

Ναι φιλέ μου..ήρθε μέσα σε 20 μέρες....αψογοι ηταν..!! Όλα καλά..έχει βγει νέα βανιλια???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλέ μου..ήρθε μέσα σε 20 μέρες....αψογοι ηταν..!! Όλα καλά..έχει βγει νέα βανιλια???

οχι αλλα εχει βγει κακαο

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλέ μου..ήρθε μέσα σε 20 μέρες....αψογοι ηταν..!! Όλα καλά..έχει βγει νέα βανιλια???

Ωραία!

Όσο για τη νέα vanilla, δε γνωρίζω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα προσπαθησα να βαλω και εγω την. Vanilla συμφωνα με τη οδηγο αλλα αφου κανω ολα τα βηματα ανοιξω τ κινητο και κολλαει σε ενα σημειο οπου λεει google κατω και αλλαζει χρωματα και σχέδια ξερετε γιατι?!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα προσπαθησα να βαλω και εγω την. Vanilla συμφωνα με τη οδηγο αλλα αφου κανω ολα τα βηματα ανοιξω τ κινητο και κολλαει σε ενα σημειο οπου λεει google κατω και αλλαζει χρωματα και σχέδια ξερετε γιατι?!!!

 

Το πρώτο boot αργεί λιγάκι. Δώστου λίγο χρόνο :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Έκανες full wipe πριν την εγκατάσταση ; Τσέκαρε άλλη μία τα βήματα γιατί όντως δέκα λεπτά είναι αρκετά...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δεν Συμφωνώ οτι η vanilla είναι καλυτερη . Για μένα η s118 είναι αυτή που προσαρμόζει γιαυτη τη συσκευή.

Απ όταν έβαλα τη vanilla κάθε μέρα βλέπω και κάτι που δεν έχει. Σήμερα πχ διαπίστωσα οτι δεν βρισκει το blοutouth του handsfree μου. Να προσθέσω οτι δεν μπορω να βάλω ξεχωριστούς ηχους στις δυο sim. Επίσης το γνωστό πρόβλημα με τα ακουστικά. Όσο για ταχύτητα εμένα στην s118 μου φαινόταν πιο γρηγορο

Και εγώ μετά που δοκίμασα και τις δύο θα πω ότι προτιμώ την στοκ έκδοση και σαν εμφάνιση αλλά δεν έχω βρει και κάνα bug. Χρησιμοποιώ την έκδοση s124 από needrom.Όλα βέβαια είναι θέμα γούστου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά έβαλα την vanilla αλλά έχει nova launcer( που δεν μαρεσει καθολου)έτσι είναι σε ολους?και στο antutu μ έβγαλε 24000 και όχι 32000 π π λέτε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...