Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως ξερει κανενας γιατι δεν βρισκει το λαπτοπ windows 7 το πρόγραμμα για να συνδέσω το λενόβο με το Bluetooth του υπολογιστή μου βγάζει το κίτρινο θαυμαστκό στο pc μου λέει (η συσκευή περιφερειακή Bluetooth δεν έχει πρόγραμμα οδήγησης)από το κινητό μπορώ να στείλω φωτο στο λαπτοπ από το λαπτοπ στο κινητό δεν μπορώ ..ξέρετε κάτι να μου πείτε ?

Εχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις του κινητού να είναι πάντα ορατό χωρίς χρόνο λήξης?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις του κινητού να είναι πάντα ορατό χωρίς χρόνο λήξης?

 

το ειχα βαλει χρονο ληξης 5 λεπτα το δοκιμασα και πάντα ορατό αλλά πάλι δεν βρήκε το προγραμα .το κινητό φοράει τη ρομ Α850+_S118_140226 αν παίζει ρόλο .αυτό μου δείχνει http://s18.postimg.org/ph09y8e6d/2014_11_12_182651.jpg' alt='2014_11_12_182651.jpg'>

:!:
Link to comment
Share on other sites

Πάνω πάνω στις ρυθμίσεις λέει ορατό σε όλες τις κοντινές συσκευές ή ορατό μόνο σε συζευγμενες συσκευές?
Link to comment
Share on other sites

 

Μια χαρά δείχνει ! Με ψήνει πολύ να την περάσω... :p Θα ξαναδιαβάσω το νήμα να δω τι προβλήματα έβγαλε, αν έβγαλε ! :)

 

Ευχαριστώ pisons!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο φάουλ αν δεν δουλεύει το κουμπί στο hands free γιατί το χρειάζομαι όταν είμαι πάνω στο μηχανάκι.. :(

Φαντάζομαι δεν έχει λυθεί κάπου το θέμα αυτό.. ?

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πάνω πάνω στις ρυθμίσεις λέει ορατό σε όλες τις κοντινές συσκευές ή ορατό μόνο σε συζευγμενες συσκευές?

 

δοκιμασα και τις δυο επιλογες και παλι τιποτα .εσυ εχεις windows 7 έτσι και δεν έχεις πρόβλημα πέρασε με την πρώτη το προγραμα του ?

:!:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και την πέρασα για να δοκιμάσω κιόλας!! :lol:

 

Δεν ήταν κάτι το δύσκολο και με τον οδηγό του pisons έγινε σε μερικά λεπτά! Το μόνο που θέλει προσοχή έιναι το back up ! :D

 

Δεν βρήκα ρύθμιση για την status bar.. Είναι κάπου και δεν το βλέπω ;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ρύθμιση? Έχει προεγκατεστημένο το xposed framework ενεργοποίησε το και μετά βάλε το gravity box σαν module που έχει ένα κάρο ρυθμίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεγάλο φάουλ αν δεν δουλεύει το κουμπί στο hands free γιατί το χρειάζομαι όταν είμαι πάνω στο μηχανάκι.. :(

Φαντάζομαι δεν έχει λυθεί κάπου το θέμα αυτό.. ?

Υπόψιν ότι το κουμπί του hands-free Δεν δουλεύει με αυτή τη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ρύθμιση? Έχει προεγκατεστημένο το xposed framework ενεργοποίησε το και μετά βάλε το gravity box σαν module που έχει ένα κάρο ρυθμίσεις.

Υπόψιν ότι το κουμπί του hands-free Δεν δουλεύει με αυτή τη ρομ.

 

Είμαι τελείως άσχετος με το gravity box αλλά θα το τσεκάρω τώρα !! Ευχαριστώωωω !:D

 

Κράτησα back up πάντως από την προηγούμενη rom (s118) μιας και δοκιμαστικά άλλαξα!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κάτοχος του κινητού εδώ και λίγες μέρες και μόνο καλα έχω να πω...μια ερώτηση μόνο. ..διάβαζα και στα προηγούμενα ποστ για μεταφορά εφαρμογών στην sd Εγώ μόνο φωτο μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές δεν μου βγάζει καμία. Από τις ρυθμίσεις του κινητού, στον προεπιλεγμένο δίσκο εγγραφής βάζω την κάρτα sd? Γιατί μου λέει κάτι για reboot Και φοβάμαι να προχωρήσω ως μη γνώστης ...Έχω Rom s118. Ευχαριστω ....
Link to comment
Share on other sites

Ναι βάλε την sd ως προεπιλογή και άστο να κάνει reboot για να ισχύουν οι νέες ρυθμίσεις
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την Vanilla rom ως τώρα! Μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετική, πλην του θέματος με το κουμπί του hands free !:D

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι φτηνοτερο να το παρω?

Διαβαζω οτι σχετικα γρηγορα ερχεται απο vickmall

http://www.vickmall.com/lenovo-a850-smartphone-android4-2-mtk6592-octa-core-1-4ghz-5-5-inch-qhd-screen.html

ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι φτηνοτερο να το παρω?

Διαβαζω οτι σχετικα γρηγορα ερχεται απο vickmall

http://www.vickmall.com/lenovo-a850-smartphone-android4-2-mtk6592-octa-core-1-4ghz-5-5-inch-qhd-screen.html

ισχυει?

 

Δεν ειναι και τοσο σιγουρο οτι θα ερθει γρηγορα, μαλλον ειναι και θεμα τυχης, αν και εγω απο vickmall εκανα παραγγελια και το ειχα σε δωδεκα μερες στα χερια μου και η επικοινωνια μαζι τους ηταν πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

καποιος εγραψε και για 9 ημερες (αν δεν κανω λαθος)

Ειναι δυνατον να ερθει κατι απο Κινα σε τοσο λιγο με απλο ταχυδρομειο?

Και το 12 ημερες παντως ειναι αρκετα γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

Μερικές screenshots από την Vanilla aosp 2.7 για όσους έχουν περιέργεια.... και φυσικά antutu και μπαταρία με μέτρια χρήση :D!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενα κομματι απο vickmall

Πολυ καλη επικοινωνια το vickmall

Μακαρι να ερθει κ σχετικα γρηγορα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικές screenshots από την Vanilla aosp 2.7 για όσους έχουν περιέργεια.... και φυσικά antutu και μπαταρία με μέτρια χρήση :D!

 

Αρκετα καλα η μπαταρια ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές screenshots από την Vanilla aosp 2.7 για όσους έχουν περιέργεια.... και φυσικά antutu και μπαταρία με μέτρια χρήση :D!

Μήπως μπορούμε να έχουμε το wallpaper με τον τοίχο?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενα κομματι απο vickmall

Πολυ καλη επικοινωνια το vickmall

Μακαρι να ερθει κ σχετικα γρηγορα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αρκετα καλα η μπαταρια ετσι?

Με μέτρια χρήση κρατάει σίγουρα 3 μέρες! Αν το σκαλίζω πολύ μου κρατάει άνετα 2 μέρες!:)

 

Μήπως μπορούμε να έχουμε το wallpaper με τον τοίχο?

 

Δεν έχω κάπου να το ανεβάσω..:(

Το κατέβασα από το zedge https://play.google.com/store/apps/details?id=net.zedge.android&hl=el

Βάλε "Brick and Wall" στην αναζήτηση και θα στο βγάλει!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο ει τρομερό για τα λεφτα του πραγματικα μια παρα πολυ καλη επιλογη για οποιον δεν θελει να δαπανήσει μια περιουσια για σμαρτφον
Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρεσει να μπερδευομαι,αλλα κατεληξα σε αυτα,ή τουλαχιστον πρεπει να καταληξω σε ενα απο αυτα!Αποψεις?
Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρεσει να μπερδευομαι,αλλα κατεληξα σε αυτα,ή τουλαχιστον πρεπει να καταληξω σε ενα απο αυτα!Αποψεις?

 

αναμεσα σε αυτα τα δυο η σημαντικη διαφορα ειναι το διαφορετικο μεγεθος. απο εκει θα ξεκινησεις για να επιλεξεις ποιο θεωρεις το πλεον καταλληλο για την χρηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για δύο τελείως διαφορετικές συσκευές από όλες τις απόψεις! Και δεν πιστεύω ότι είμαστε στο κατάλληλο νήμα για να τις αναλύσουμε!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...