Jump to content

[S4] Εξωτερική κάρτα μνήμης στο Android 4.4.2


tsitouridis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά θα μας τρελάνετε?? Πάντα έτσι ήτανε. Δε βλέπω να άλλαξε κάτι με την sd.

 

Μέχρι και την 4.3 μια χαρά μπορούσες να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογών (εννοώ πλοηγούς και παιχνίδια) κατευθείαν στην sd και να δουλεύουν από εκεί, όπως και να έχεις αρχεία office να τα κάνεις τροποποιήσεις και να τα ξανά σώνεις στην sd.

Τώρα με την 4.4.2. όλα αυτά κόπηκαν.

Τι δεν καταλαβαίνεις.:):):)

 

Με το ζόρι μας βάζουν να κάνουμε root και να περνάμε άλλη rom.

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλεον το android γινετε apple , οσο περιεργο και εαν σου φαινετε , ΔΕΝ ειναι bug και ναι πλεον δεν θα μπορεις να μεταφερεις προγραμματα στην ext.sd . η μονη λυση για εμενα ειναι root και custom rom , γιαυτο αλλωστε πηραμε android κινητο , εαν ειναι οι περιορισμοι του kitkat , οι περιορισμοι της samsung (no downgrade , knox ,κ.α.) μια χαρα θα ειμουν και με το iphone5 JB 7.0.4 .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Με official rom 4.4.2 πανε στην διαχειρηση εφαρμογων , βρες μια εφαρμογη και πατα το κουμπι , "μεταφορα στην sd" , και κανε και το αλλο , ανοιξε με τον es explorer και προσπαθησε να δημιουργησεις εναν φακολο στην ext.sd.

 

τιποτα απο τα 2 δεν γινετε !!! και να σου πω και το ποιο ωραιο??? ΔΕΝ μπορεις να κανεις downgrade στην 4.3 !!!

 

Εγω θα φταιω μετα να του βαλω μια π.χ. omega rom v25 (4.4.2), που θα ειναι και ροοτ????

 

Γιατί ρε παιδία πότε μπορούσες να μεταφέρεις ΟΛΕΣ τις εφαρμογές στην sd?? Αυτό δεν γινόταν ποτέ, για να μεταφερθεί μια εφαρμογή στην sd την δυνατότητα πρέπει να την παρέχει η ίδια η εφαρμογή. O es explorer είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα για να καταλάβω? Δεν το χρησιμοποιώ και δεν είναι εφαρμογή ούτε της google ουτε της samsung. Μπορει απλά να υπάρχει ασυμβατότητα με την 4.4 και να διορθωθεί με update. Σημασία έχει αν μπορείς μέσα στην sd να δημιουργήσεις οσους φακέλους θες. Μπορεις;; ΝΑΙ. Αρα τι βλακείες λέτε???

Link to comment
Share on other sites

Πλεον το android γινετε apple , οσο περιεργο και εαν σου φαινετε , ΔΕΝ ειναι bug και ναι πλεον δεν θα μπορεις να μεταφερεις προγραμματα στην ext.sd . η μονη λυση για εμενα ειναι root και custom rom , γιαυτο αλλωστε πηραμε android κινητο , εαν ειναι οι περιορισμοι του kitkat , οι περιορισμοι της samsung (no downgrade , knox ,κ.α.) μια χαρα θα ειμουν και με το iphone5 JB 7.0.4 .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Με official rom 4.4.2 πανε στην διαχειρηση εφαρμογων , βρες μια εφαρμογη και πατα το κουμπι , "μεταφορα στην sd" , και κανε και το αλλο , ανοιξε με τον es explorer και προσπαθησε να δημιουργησεις εναν φακολο στην ext.sd.

 

τιποτα απο τα 2 δεν γινετε !!! και να σου πω και το ποιο ωραιο??? ΔΕΝ μπορεις να κανεις downgrade στην 4.3 !!!

 

Εγω θα φταιω μετα να του βαλω μια π.χ. omega rom v25 (4.4.2), που θα ειναι και ροοτ????

 

Γιατί ρε παιδία πότε μπορούσες να μεταφέρεις ΟΛΕΣ τις εφαρμογές στην sd?? Αυτό δεν γινόταν ποτέ, για να μεταφερθεί μια εφαρμογή στην sd την δυνατότητα πρέπει να την παρέχει η ίδια η εφαρμογή. O es explorer είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα για να καταλάβω? Δεν το χρησιμοποιώ και δεν είναι εφαρμογή ούτε της google ουτε της samsung. Μπορει απλά να υπάρχει ασυμβατότητα με την 4.4 και να διορθωθεί με update. Σημασία έχει αν μπορείς μέσα στην sd να δημιουργήσεις οσους φακέλους θες. Μπορεις;; ΝΑΙ. Αρα τι βλακείες λέτε???

 

Ναι, μπορείς να δημιουργήσεις φάκελο, μόνο με τον ενσωματωμένο file explorer, και μετά τι, για να σώνεις μόνο φωτογραφίες και να περνάς mp3 από το pc;

Άλλο τίποτε δεν μπορείς να κάνεις.

 

Υ.Γ. Tον es explorer δεν τον αναφέρουμε γιατί είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα, μιας και το ίδιο κάνει όποιον άλλο file manager κατεβάσεις από το play store, απλώς είναι από τους πιο δημοφιλείς.

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να δημιουργήσεις φάκελο, μόνο με τον ενσωματωμένο file explorer, και μετά τι, για να σώνεις μόνο φωτογραφίες και να περνάς mp3 από το pc;

Άλλο τίποτε δεν μπορείς να κάνεις.

 

Αρα συζητάμε για ασυμβατότητα τρίτης εφαρμογής, που θα διορθωθεί με update κι οχι πρόβλημα της sd. Επίσης ποτέ δεν μπορούσες να πας στην διαχείριση εφαρμογών και να διαλέξεις οποια εφαρμογή θες και να την μεταφέρεις στην SD. Στο μενού της sd σου έδειχνε ποιες εφαρμογές είναι μεταφέρσιμες και επέλεγες. Οπως επίσης καμιά εφαρμογή δεν μεταφέρεται εξ ολοκλήρου στην sd, πάντα γίνεται μεταφορά μεγάλου μέρους της εκάστοτε εφαρμογής αλλά φυσικά πάντα έμενα και ενα ποσοστό στην μνήμη της συσκευής. Σηκώθηκε θύελλα χωρίς λόγο και χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις sd. Kitkat διαθέτει ενα πολύ μικρο ποσοστό στο android, οπότε εφαρμογές τύπου ''es explorer'' δεν έχουν ακόμα πάρει το κατάλληλο update για να είναι απολύτως συμβατές σε ολα με 4.4 Thats all.

Link to comment
Share on other sites

Αρα συζητάμε για ασυμβατότητα τρίτης εφαρμογής, που θα διορθωθεί με update κι οχι πρόβλημα της sd. Επίσης ποτέ δεν μπορούσες να πας στην διαχείριση εφαρμογών και να διαλέξεις οποια εφαρμογή θες και να την μεταφέρεις στην SD. Στο μενού της sd σου έδειχνε ποιες εφαρμογές είναι μεταφέρσιμες και επέλεγες. Οπως επίσης καμιά εφαρμογή δεν μεταφέρεται εξ ολοκλήρου στην sd, πάντα γίνεται μεταφορά μεγάλου μέρους της εκάστοτε εφαρμογής αλλά φυσικά πάντα έμενα και ενα ποσοστό στην μνήμη της συσκευής. Σηκώθηκε θύελλα χωρίς λόγο και χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις sd. Kitkat διαθέτει ενα πολύ μικρο ποσοστό στο android, οπότε εφαρμογές τύπου ''es explorer'' δεν έχουν ακόμα πάρει το κατάλληλο update για να είναι απολύτως συμβατές σε ολα με 4.4 Thats all.

 

Υπάρχει λόγος που δημιουργήθηκε τέτοια θύελλα αντιδράσεων και καλά έκανε και δημιουργήθηκε πιστεύω προσωπικά.. είναι περιορισμός του λογισμικού, όχι των εφαρμογών.

Δυστυχώς για όλους μας λοιπόν, κάνεις λάθος..

Πηγή : http://www.androidpolice.com/2014/02/17/external-blues-google-has-brought-big-changes-to-sd-cards-in-kitkat-and-even-samsung-may-be-implementing-them/

Link to comment
Share on other sites

Αρα συζητάμε για ασυμβατότητα τρίτης εφαρμογής, που θα διορθωθεί με update κι οχι πρόβλημα της sd. Επίσης ποτέ δεν μπορούσες να πας στην διαχείριση εφαρμογών και να διαλέξεις οποια εφαρμογή θες και να την μεταφέρεις στην SD. Στο μενού της sd σου έδειχνε ποιες εφαρμογές είναι μεταφέρσιμες και επέλεγες. Οπως επίσης καμιά εφαρμογή δεν μεταφέρεται εξ ολοκλήρου στην sd, πάντα γίνεται μεταφορά μεγάλου μέρους της εκάστοτε εφαρμογής αλλά φυσικά πάντα έμενα και ενα ποσοστό στην μνήμη της συσκευής. Σηκώθηκε θύελλα χωρίς λόγο και χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις sd. Kitkat διαθέτει ενα πολύ μικρο ποσοστό στο android, οπότε εφαρμογές τύπου ''es explorer'' δεν έχουν ακόμα πάρει το κατάλληλο update για να είναι απολύτως συμβατές σε ολα με 4.4 Thats all.

 

Μακάρι να είναι μόνο πρόβλημα update και να λυθεί, είτε από τις ίδιες τις εφαρμογές είτε από την samsung, αλλά έχω την εντύπωση ότι κόπηκε από την google γενικά στην 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος που δημιουργήθηκε τέτοια θύελλα αντιδράσεων και καλά έκανε και δημιουργήθηκε πιστεύω προσωπικά.. είναι περιορισμός του λογισμικού, όχι των εφαρμογών.

Δυστυχώς για όλους μας λοιπόν, κάνεις λάθος..

Πηγή : http://www.androidpolice.com/2014/02/17/external-blues-google-has-brought-big-changes-to-sd-cards-in-kitkat-and-even-samsung-may-be-implementing-them/

 

Με γείωσες αλλά λεω να περιμένουμε λίγο για σιγουριά. Γιατί να κάνει κάτι τέτοιο η κατασκευάστρια sd καρτών samsung?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι με την official rom 4.4.2 με το που την κανεις ροοτ , και χωρις να πειραξεις τιποτα αλλο , ο es explorer μπορει να δημιουργησεις φακελο στην EXT.SD (προσεχε μιλαμε για την ext.sd , και οχι για την sd

 

και μην μου πεις οτι ειναι για τα μπαζα ο es explorer οπως και θα σου πω γιατι να χρεισιμοποιησω το "μαμα" προγραμμα της samsung? γιαυτο πηρα android ? οχι φιλε μου πηρα android γιατι γουσταρω να κανω οπως θελω εγω την δουλεια μου.

 

Για αυτό κράζουμε όλοι την Sammy. Γιατί πολύ απλά πάει να γίνει apple! Με την είσοδο του knox δεν σου επιτρέπει πολλά πλέον και κλπ κλπ κλπ. Ε τώρα ίσως σε αναγκάζει να χρησιμοποιήσεις τις εφαρμογές της όπως τον file manager.

Πλεόν σιγά σιγά ο δρόμος για Nexus συσκευή γίνεται μονόδρομος, μιας και επίσημα/ανεπίσημα επιτρέπεται το root. Ποιο έυκολο κλέιδωμα/ξεκλείδωμα bootloader,root,recovery και λοιπά δεν έχει κανένα άλλο κινητό.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τον es explorer και οντως δεν μπορεις να δημιουργήσεις φάκελο. Ομως αν δημιουργήσεις οποιοδήποτε φάκελο στην sd σου εμφανίζεται και στον es explorer οπότε εν μέρη λύνεται. Επίσης μετέφερα διάφορα απ τον ενα φάκελο στον άλλον μέσα στον es explorer και η μεταφορά γίνεται κανονικά.Τι άλλο πρόβλημα παρατηρείτε στο es explorer??
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό κράζουμε όλοι την Sammy. Γιατί πολύ απλά πάει να γίνει apple! Με την είσοδο του knox δεν σου επιτρέπει πολλά πλέον και κλπ κλπ κλπ. Ε τώρα ίσως σε αναγκάζει να χρησιμοποιήσεις τις εφαρμογές της όπως τον file manager.

Πλεόν σιγά σιγά ο δρόμος για Nexus συσκευή γίνεται μονόδρομος, μιας και επίσημα/ανεπίσημα επιτρέπεται το root. Ποιο έυκολο κλέιδωμα/ξεκλείδωμα bootloader,root,recovery και λοιπά δεν έχει κανένα άλλο κινητό.

 

Μόνο που τα nexus δεν έχουν external sd.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που τα nexus δεν έχουν external sd.

 

Με 32αρι δεν την χρειάζεσαι καν. Ούτε καν με 16άρι με το OTG πλέον να είναι στοκ σε όλα τα καινούρια κινητά και όχι όπως παλιά που ήθελες root. Αν δεις υπάρχουν ειδικά στικάκια σε μέγεθος microSD που κουμπώνουν στην microUSB και έχεις OTG. Τι άλλο θέλεις δλδ! Εγώ προσωπικά ήδη το πουλάω το δικό μου... Και δεν ξαναπαίρνω Sammy αν δεν αλλάξουν τα πράγματα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τον es explorer και οντως δεν μπορεις να δημιουργήσεις φάκελο. Ομως αν δημιουργήσεις οποιοδήποτε φάκελο στην sd σου εμφανίζεται και στον es explorer οπότε εν μέρη λύνεται. Επίσης μετέφερα διάφορα απ τον ενα φάκελο στον άλλον μέσα στον es explorer και η μεταφορά γίνεται κανονικά.Τι άλλο πρόβλημα παρατηρείτε στο es explorer??

 

Ναι μπορείς να αντιγράψεις κάτι από κάποια θέση της sd σε κάποια άλλη, αλλά δεν μπορείς να το τροποποιήσεις, και δεν μπορείς να μεταφέρεις κάτι από την εσωτερική στην sd.

Πάντως οι εφαρμογές sms backup & restore και call logs backup & restore μπορούν το αρχείο να το αποθηκεύουν στην sd, οπότε ίσως και με update από τις διάφορες εφαρμογές να λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό (που είναι θέμα της Google και όχι της Samsung όπως λέτε παραπάνω), είναι υπαρκτό και διορθώνεται μόνο με root.

Και θα παρακαλέσω για λίγο πιο ήπιες εκφράσεις από το "τι βλακείες λέτε όλοι", ειδικά αν δεν είμαστε πληροφορημένοι... hic_et_nunc

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό (που είναι θέμα της Google και όχι της Samsung όπως λέτε παραπάνω), είναι υπαρκτό και διορθώνεται μόνο με root.

Και θα παρακαλέσω για λίγο πιο ήπιες εκφράσεις από το "τι βλακείες λέτε όλοι", ειδικά αν δεν είμαστε πληροφορημένοι... hic_et_nunc

 

Καλά μωρέ δεν είμαστε στην εκκλησία :p Δεν ακυρώνω κανέναν, πάνω στη κουβέντα θα φύγει και κάτι το οποίο δεν είναι παρεξηγήσιμο, τουλάχιστον απο μεριάς μου. Επειδή δεν χρησιμοποιώ es explorer ή παρεμφερή προγράμματα, δεν είδα κάποια αλλαγή ή περιορισμό σε εμένα. Απο κει και πέρα, πιστεύω οτι θα διορθωθεί το όποιο πρόβλημα. Αν μη τι άλλο η κατασκευάστρια sd samsung δε νομίζω να θέλει να θέσει περιορισμούς στην χρήση των καρτών.

Link to comment
Share on other sites

Για να λεμε και του στραβου το δικιο τωρα το android το αγαπησαμε ολοι γιατι δεν ειχε τους περιορισμους που εχει η apple αλλα απ' οτι βλεπω τείνει να γινει κι αυτο apple like και αν γινει κατι τετοιο θα φυγει πολυς κοσμος τοσο απο τη samsung οσο και απο το android γενικοτερα.

 

Τι να πω δεν ξερω αντι να κανουν βηματα μπροστα google/samsung κανουν βηματα πισω με κατι τετοια.

 

Ας ελπισουμε ολοι να αναιρεθουν ολα αυτα με καποιο update και να μην εχουμε και αλλα παρατραγουδα.

Edited by physics
Link to comment
Share on other sites

Καλά μωρέ δεν είμαστε στην εκκλησία :p Δεν ακυρώνω κανέναν, πάνω στη κουβέντα θα φύγει και κάτι το οποίο δεν είναι παρεξηγήσιμο, τουλάχιστον απο μεριάς μου. Επειδή δεν χρησιμοποιώ es explorer ή παρεμφερή προγράμματα, δεν είδα κάποια αλλαγή ή περιορισμό σε εμένα. Απο κει και πέρα, πιστεύω οτι θα διορθωθεί το όποιο πρόβλημα. Αν μη τι άλλο η κατασκευάστρια sd samsung δε νομίζω να θέλει να θέσει περιορισμούς στην χρήση των καρτών.

 

Θα σου δώσω άλλο ένα παράδειγμα...Dropbox...με 4.3 κατεβάζεις αρχείο στην εξωτερική κάρτα, ενώ με 4.4.2 δεν σου επιτρέπει. Το πιο σημαντικό για μένα κι ο λόγος που έχω μείνει στην 4.3!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα, το dropbox δεν έχει κανένα θέμα. https://www.dropbox.com/s/dgf7o9vkkrwzde9/2014-03-17%2023.33.01.png

 

φαινομενικά ναι!! δοκίμασες όμως να αποθηκεύσεις κάτι στην εξωτερική κάρτα; σε πάει κατευθείαν στην internal χωρίς επιλογή να πας στην external!!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Όρκο η αλήθεια είναι δεν παίρνω αλλά θαρρώ πως όχι μιας και πρόκειται για αλλαγή σε αρχείο συστήματος μέσα από το λογισμικό. Εάν δοκιμάσεις ενημέρωσε μας όμως :-)

 

Όντως δεν επηρεάζεται ο knox! Πλέον μπορώ να χρησιμοποιώ την extSD όπως και πριν :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά με το θέμα των περιορισμών της διαχείρισης της microSD στην KitKat τι γίνεται; Πολύ χαλαρά βλέπω ότι το προσπερνάτε... Εγώ έχω απογοητευτεί. Έχω αρχεία Office και πολλά άλλα στη microSD που θέλω να μπορώ να τα κάνω edit και γενικά να διαχειρίζομαι τη microSD σαν έναν τεράστιο δίσκο με κανέναν περιορισμό.

 

Θυμίζω το επίμαχο άρθρο:

 

http://www.androidpolice.com/2014/02/17/external-blues-google-has-brought-big-changes-to-sd-cards-in-kitkat-and-even-samsung-may-be-implementing-them/

 

Μα είναι δυνατόν να έκανε τέτοιο πράγμα η Google; Τι να πω... Ήθελα να πάρω το S4 αλλά αυτό το μανιτάρι που φύτρωσε ξαφνικά με προσγείωσε ανώμαλα. Κάτι τέτοιες κινήσεις ακυρώνουν τους λόγους που επιλέξαμε Android... :worry: :confused: :mad:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποιο άλλη μάρκα κινητού που να έχει πάρει 4.4.2 και να έχει κάρτα sd, ώστε να τους ρωτήσουμε εάν αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά με το θέμα των περιορισμών της διαχείρισης της microSD στην KitKat τι γίνεται; Πολύ χαλαρά βλέπω ότι το προσπερνάτε... Εγώ έχω απογοητευτεί. Έχω αρχεία Office και πολλά άλλα στη microSD που θέλω να μπορώ να τα κάνω edit και γενικά να διαχειρίζομαι τη microSD σαν έναν τεράστιο δίσκο με κανέναν περιορισμό.

 

Θυμίζω το επίμαχο άρθρο:

 

http://www.androidpolice.com/2014/02/17/external-blues-google-has-brought-big-changes-to-sd-cards-in-kitkat-and-even-samsung-may-be-implementing-them/

 

Μα είναι δυνατόν να έκανε τέτοιο πράγμα η Google; Τι να πω... Ήθελα να πάρω το S4 αλλά αυτό το μανιτάρι που φύτρωσε ξαφνικά με προσγείωσε ανώμαλα. Κάτι τέτοιες κινήσεις ακυρώνουν τους λόγους που επιλέξαμε Android... :worry: :confused: :mad:

Δυστυχώς Κώστα υπάρχει θέμα, το αντιμετωπίζω και στο note.Για τις κλασικές εργασίες μεταξύ εσωτερικής και εξωτερικής, ο default file manager δουλευει σπροβλημστιστα, αλλα για επεξεργασία υπαρχοντων αρχειων documents εχουμε θεμα...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Κώστα υπάρχει θέμα, το αντιμετωπίζω και στο note.Για τις κλασικές εργασίες μεταξύ εσωτερικής και εξωτερικής, ο default file manager δουλευει σπροβλημστιστα, αλλα για επεξεργασία υπαρχοντων αρχειων documents εχουμε θεμα...

Επεξεργασία γίνεται με τον default file manager?:confused:

Αν ναί τότε απλά (όπως έχει ειπωθεί) περιμένουμε για update στον ES explorer.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Επεξεργασία γίνεται με τον default file manager?:confused:

Αν ναί τότε απλά (όπως έχει ειπωθεί) περιμένουμε για update στον ES explorer.:)

 

Για αντιγραφή, επικόλληση, μετακινηση κλπ, οτι κανουμε δηλαδή με εναν file manager, ο στοκ δουλευει αψογα.Για επεξεργασια αρχειων office αν και δεν το εχω ψάξει πολυ, εκει εχουμε θεμα.

Link to comment
Share on other sites

O κύβος ερίφθη.

Μετά από ένα μήνα προβληματισμό τελικά κατέληξα στη ναυαρχίδα, έχοντας βγάλει το συμπέρασμα ότι καλύτερη κάμερα σε κινητό android δεν υπάρχει, εξαιρούνται αυτά με φακό, στυλ S4 zoom.

Μάλιστα το skroutz έπεσε στα 340€.

Προβληματίστικα όμως χθες όταν έριξα μια ματιά στο thread και διάβασα για ένα πρόβλημα που δημιουργείται μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2 σχετικά με την SD και τη διαχείριση των εφαρμογών.

Δε κατάλαβα, τι ακριβώς θέμα είναι αυτό?

Στην SD έχω τα 10GB από χάρτες GPS, και παράλληλα πάντα εκεί εγκαθιστώ τις εφαρμογές μου.

Θα αντιμετωπίσω κάνα θέμα?

Θα περνούσα αμέσως σε cyanogenmod 11 όπως και με τις άλλες samsung συσκευές μου αλλά δε θέλω να χάσω τα special features της εφαρμογής για κάμερα, που έχει βάλει η Samsung για το S4.

Thanks in advance!

Edited by chrisdon
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα, το dropbox δεν έχει κανένα θέμα. https://www.dropbox.com/s/dgf7o9vkkrwzde9/2014-03-17%2023.33.01.png

 

Για ξανά κοίτα το... ;-) Στην εξωτερική δεν αποθηκεύει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Εξωτερική κάρτα μνήμης στο Android 4.4.2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...