Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7280 & Νεο 7380


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Αύριο θα έχω το τηλεφωνάκι αυτό στα χέρια μου nokia 7380 Ξέρετε που μπορώ να βρω apps, themes για το συγκεκριμένο? Αν ναι, τότε pm, γιατί δεν ξέρω τα codes που έχει εδώ το site πως να τα ερμηνεύσω.:O thanks in advance και καλή μας μέρα!

Applications dysthxws den tha vreis dioti den exei Java....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Λοιπόν το πήρα την Παρασκευή το τηλεφωνάκι και η πρώτη εντύπωση....έχω πάθει πλάκα!! Από design είναι άπαιχτο, η έκδοση λογισμικού του είναι η V.3.80, δεν έχω συναντήσει δυσκολία όπως φανταζόμουν στη χρήση του και η αυτονομία του είναι περίπου 2 μέρες, όσο δηλαδή το υπολόγιζα (υπολογίζω μετά τις πρώτες τέσσερις αποφορτίσεις να μου κρατάει γύρω στη 1 1/2 μέρα με κανονική χρήση ομιλίας και 4-5 sms τη μέρα). Στα sms έχει ένα έξυπνο σύστημα εισαγωγής κειμένου (όχι Τ9) το οποίο κρατάει στη μνήμη του τις λέξεις που έχω γράψει και με πηγαίνει αυτόματα στο σωστό γράμμα, η διαχείρηση των επαφών είναι πανεύκολη, ενώ το μεγάφωνό του είναι καλύτερο ακόμη και από το n70 που είχα (πιο δυνατός και καθαρός ήχος). Τελικά το navi είναι μια χαρά τρόπος διαχείρησης μιας συσκευής. Ακουστικό και μικρόφωνο άψογα, σήμα "καμπάνα", ενώ το λογισμικό δεν μ' έχει "κρεμάσει" ακόμη ούτε μια φορά (επανεκινήσεις, σβησίματα κ.α). Τί να πω....ερωτεύτηκα!!
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Λοιπόν το πήρα την Παρασκευή το τηλεφωνάκι και η πρώτη εντύπωση....έχω πάθει πλάκα!! Από design είναι άπαιχτο, η έκδοση λογισμικού του είναι η V.3.80, δεν έχω συναντήσει δυσκολία όπως φανταζόμουν στη χρήση του και η αυτονομία του είναι περίπου 2 μέρες, όσο δηλαδή το υπολόγιζα (υπολογίζω μετά τις πρώτες τέσσερις αποφορτίσεις να μου κρατάει γύρω στη 1 1/2 μέρα με κανονική χρήση ομιλίας και 4-5 sms τη μέρα). Στα sms έχει ένα έξυπνο σύστημα εισαγωγής κειμένου (όχι Τ9) το οποίο κρατάει στη μνήμη του τις λέξεις που έχω γράψει και με πηγαίνει αυτόματα στο σωστό γράμμα, η διαχείρηση των επαφών είναι πανεύκολη, ενώ το μεγάφωνό του είναι καλύτερο ακόμη και από το n70 που είχα (πιο δυνατός και καθαρός ήχος). Τελικά το navi είναι μια χαρά τρόπος διαχείρησης μιας συσκευής. Ακουστικό και μικρόφωνο άψογα, σήμα "καμπάνα", ενώ το λογισμικό δεν μ' έχει "κρεμάσει" ακόμη ούτε μια φορά (επανεκινήσεις, σβησίματα κ.α). Τί να πω....ερωτεύτηκα!!

 

Μεγειά!!

τo 7280 το είχες;;

Οι φυλακες και τα δικαστηρια θα γινουν παιδικες χαρες, και οταν δικαστεις απο τον χειροτερο σου εαυτο θα προδωθεις. Και θα προδωσεις. Και θα φυλακιστεις. Και θα αναγκαστεις να ομολογησεις.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι το πρώτο κινητάκι σ' αυτό το στυλ που έχω αλλά απ' ότι καταλαβαίνω θα παραμείνω πιστή στο design μιας και απ' ότι βλέπω ξεχωρίζει απ' ότι έχει κυκλοφορήσει μέχρι τώρα. Το 7280 βγήκε την εποχή που εγώ ανακάλυπτα το series 60 λειτουργικό οπότε δεν έφτασε στα χέρια μου αν και μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Όταν το έπιασα στα χέρια μου η πρώτη μου κουβέντα ήταν "κοίτα να τα πάμε καλά εμείς οι δυο αλλιώς σε βλέπω σε κανένα τοίχο" (πράγμα που δεν έχω κάνει με καμμία ηλεκτρονική συσκευή by the way). lol. Tο αγόρασα προετοιμασμένη για 6 μήνες στα χέρια μου και 6 μήνες στα κεντρικά της Nokia, αλλά έτσι όπως το βλέπω αν μου πάθει κάτι, θ' αγοράσω και ένα 2ο. Πολύ μούρη το τηλεφωνάκι!!
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

το 7280 είχε έρθει με προβλήματα απο την Νόκια. Ήταν τραγικό με δουλεύανε όλοι. Σχόλια του τύπου "σβηνουν τα κραγιόν" και "βάλτο στον .... σου" ήταν στην ημερίσια διάταξη. Έπειτα ήρθε το νέο firmware και μαζί μ`αυτό κι οι μέλισσες... :-)))

 

Και το παλίοτερο μοντέλο (ναι αυτό εδώ δίπλα μου) εκτός απο design δεν είχε και πολλά καλούδια. Ενώ το καινούριο (ακομα ρε Τιμ;;;;;)..έχει και την 2 μεγκαπίξελ....

 

Πάντως αφού δεν πέρασες τον σκόπελο του 7280 μη σε φοβίζει τίποτα..εξάλλου νοκια είναι.... :-))))))

Οι φυλακες και τα δικαστηρια θα γινουν παιδικες χαρες, και οταν δικαστεις απο τον χειροτερο σου εαυτο θα προδωθεις. Και θα προδωσεις. Και θα φυλακιστεις. Και θα αναγκαστεις να ομολογησεις.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το 7280 παρ' όλο τον καιρό που πέρασε από την κυκλοφορία του συνεχίζει να προκαλεί τα βλέμματα. Αυτό που έχω καταλάβει και θέλει προσοχή στη χρήση είναι το navi για να μην χαλαρώσει με τον καιρό. Δεν θέλει να το γυρνάς σαν τρελό ή με πίεση. Οι πρώτες εντυπώσεις από τους φίλους μου πάντως είναι ενθουσιώδεις με το τηλεφωνάκι. Αρέσει πολύ! Α! και το ραδιοφωνάκι πάει μια χαρά. Ούτε παράσιτα, ούτε τίποτα. Καλή μας μέρα!
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μεταφερω τα μνμ απο το 7280 στο pc και απο εκει στο series 60 κινητο που θα παρω.πως το κανω αυτο?

αν δεν γινετε να τα περασω στο αλλο κινητο τουλαχιστον να τα περασω στο pc.thnx!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μεταφερω τα μνμ απο το 7280 στο pc και απο εκει στο series 60 κινητο που θα παρω.πως το κανω αυτο?

αν δεν γινετε να τα περασω στο αλλο κινητο τουλαχιστον να τα περασω στο pc.thnx!!!

 

 

Νομίζω ότι η λύση ακούει στο πρόγραμμα, Oxygen.....

Οι φυλακες και τα δικαστηρια θα γινουν παιδικες χαρες, και οταν δικαστεις απο τον χειροτερο σου εαυτο θα προδωθεις. Και θα προδωσεις. Και θα φυλακιστεις. Και θα αναγκαστεις να ομολογησεις.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: το 7280 χρησιμοποιεί ΜΡ3 σαν ήχους κλήσης?

επίσης η κάμερα τραβάει μόνο φωτο και όχι βίντεο?

και τέλος κατα πόσο ικανοποιητική απεικόνιση έχει και αν η οθόνη γρατζουνιέται εύκολα.. αυτά! ευχαριστώ εκ των προτέρων:!:

Link to comment
Share on other sites

yes, το 7380 χρησιμοποιεί mp3 σαν ήχους κλήσης. Επίσης τραβάει video για 1 ώρα (το δικό μου γράφει 73 λεπτά μόλις ξεκινάω εγγραφή). Η οθόνη είναι μια χαρά (δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ικανοποιητική απεικόνιση, η οθόνη είναι μικρή και τα pixels 174x208 αν δεν κάνω λάθος) όσο για το αν γραντζουνιέται ε, είναι καθρέφτης, θέλει προσοχή. Εγώ ακόμη δεν το έχω γραντζουνίσει αλλά το κρατώ πάντα μέσα στην ειδική θήκη που έρχεται με την συσκευασία αγοράς και την καθαρίζω με ένα ειδικό πανάκι για γυαλιά ηλίου.

Καλό μας απόγευμα

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία δεν έχω βρει τίποτα για το 7280 όπως και με των αντικαταστάτη του στο net. Προσπαθώ να βρω έστω και ένα wallpaper και δεν υπάρχει τίποτα! Άσε που δεν αλλάζουν τα εικονίδια όταν φτιάχνεις κάποιο θέμα.:mad:

 

Έχετε βρει τίποτα κανένας?:confused:

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η λύση ακούει στο πρόγραμμα, Oxygen.....

 

Συγνώμη φίλε μου αλλα νομίζω οτι δεν υποστιρίζει το 7280.

Παραθέτω κείμενο απο το την μαμα σελίδα του.

 

Oxygen Phone Manager II lets your PC and Nokia mobile phone communicate with each other. This version supports the following models: 3210, 3310, 3330, 3350, 3390, 3410, 3510, 3510i, 3530, 3560, 3570, 3585, 3585i, 3586, 3590, 3595, 3610, 5100, 5110, 5130, 5190, 5210, 5510, 6100, 6110, 6130, 6150, 6190, 6200, 6210, 6250, 6310, 6310i, 6340i, 6360, 6370, 6385, 6510, 6590, 6610, 6800, 7110, 7190, 7210, 7250, 7250i, 8210, 8250, 8290, 8310, 8390, 8810, 8850, 8855, 8890, 8910, 8910i.

 

Εγω χρισιμοποιώ της ΝΟΚΙΑ, δεν είμαι απολιτα ικανοποιημένος αλλα κάνω την δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σκρουντ...... :mad:

Πήρε η κοπέλα μου το 7380 και με αγκάρεψε να της βρώ themes..Κ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Μάλλον δεν παίρνει αλλά διάβασα σε ένα post ότι μπορείς να φτιάξεις θέματα..

Καμμία βοήθεια;;;;Κρίμα να χάνω τον ύπνο μου... :O

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
πως μπορω να κανω αναβαθμηση σε 7280 ??υπαρχει καποιο προγραμμα?δεν θελω να το παω στη Nokia.

 

Οχι φιλε μου ,δεν υπαρχει αλλος ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έλατε παιδιά ξυπνήστε από το λήθαργο!!

 

Είδα το 7280 στο amazon METAXEΙΡΙΣΜΕΝΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ να πωλείται £300.00!!!!

 

Δείτε και σεις:http://www.amazon.co.uk/Nokia-7280-Mobile-Phone-Free/dp/B0007NLGGM

 

 

 

Tι έγινε και κοστολογείται τοσο ακριβά??

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μαλλον...

 

να πω, ποσο πιανει σε αγγελια το κινητακι? (λεω να το δωσω και να παρω το w900)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα πάρει το 7280 τον περασμένο Σεπτέμβρη από τη Nokia αλλά δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος αφού παρουσίασε δύο φορές βλάβη μέσα σε μισό χρόνο. Την πρώτη φορά μάλιστα χρειάστηκε να περιμένω δύο μήνες για να το πάρω πίσω.Σε design πάντως είναι ό,τι καλύτερο έχω δει μαζί με το 7380 που το ψάχνω τώρα...

Ελπίζω να μη μου βγει και αυτό σαν το 7280, θα κρεμαστώ. Όχι τίποτε άλλο, αλλά δεν υπάρχει και εναλλακτική πρόταση για αυτούς που θέλουν το κινητό πιο πολύ σαν accessory που κάνει τη διαφορά σε μια εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...