Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Και το δικο μου βουλγαρικό. Επιβεβαιωνω για kernel, όπως σωστα λες. Σε mail απο samsung μου απάντησαν να ξανακανω install την rom απο το kies. Και παλι τζιφος. Σε δευτερο mail μου ειπαν οτι οι αναφορες προβληματων προωθουνται απο τους ιδιους στο εξωτερικο.

Ένα άλλο πρόβλημα, είναι καποιες φορες με το ημερολόγιο, που δεν εμφανίζει αμέσως τις καταχωρήσεις αλλά πρεπει να πάω ενα μήνα πίσω η μπροστά και όταν ξαναγύρισω είναι όλα κομπλε. Πάντως σίγουρα η rom είναι πολύ καλύτερη σε θέμα διαχείρισης μνήμης. Προσωπικά έχω δει μεγάλη διαφορα.

Ας ελπίζουμε λοιπον και για την 5!

 

Τους πήρες τηλ που; καλό είναι να ενημερώνουμε όλοι της εκάστοτε εταιρία για να προωθούνται τα αιτήματα και να μην μένουν έτσι... ;)

Αυτό με το ημερολόγιο, λογικά εννοείς της Samsung... Κάποια προβλήματα είχα και με τη προηγούμενη συσκευή μου και έτσι πλέον χρησιμοποιώ της Google και όλα μια χαρά!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο σημα πως πατε? Βλεπω οτι οι μπαρες αρκετα συχνα χοροπηδουν κι ενω μερικες φορες μου δειχνει οτι δεν εχει σημα μετα μπορει να δειχνει στο ιδιο σημειο οτι εχει καλο σημα :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι και κάτοχοι, εμένα είναι Ιταλικό κι έχω το ίδιο πρόβλημα: Η διαδικασία phone.com.android διακόπηκε, έτσι μου γράφει και μετά δε μου παρουσιάζει ούτε το νούμερο του καλούντος, σκέφτομαι να γυρίσω στην 4,3 μια χαρά ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι και κάτοχοι, εμένα είναι Ιταλικό κι έχω το ίδιο πρόβλημα: Η διαδικασία phone.com.android διακόπηκε, έτσι μου γράφει και μετά δε μου παρουσιάζει ούτε το νούμερο του καλούντος, σκέφτομαι να γυρίσω στην 4,3 μια χαρά ήταν.

 

Ποια έκδοση του kernel (changelist) έχεις;

Και αυτό με το mute της κλήσεις το κάνεις με το να ακουμπάς την οθόνη με όλη σου την παλάμη, και δεν δημιουργεί πρόβλημα και είναι και πιο εύκολο νομίζω... ;)

Μέχρι να το φτιάξουν σε επόμενη έκδοση του kernel...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω πρόβλημα με την περιστροφή της οθόνης οταν γυρίζω την οθόνη τζίφος παρολο που εχω ενεργοποιημένη την περιστροφή.

Αν κάνω επανεκκίνηση το προβλημα φεύγει και εμφανίζεται μετά απο λίγο

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω πρόβλημα με την περιστροφή της οθόνης οταν γυρίζω την οθόνη τζίφος παρολο που εχω ενεργοποιημένη την περιστροφή.

Αν κάνω επανεκκίνηση το προβλημα φεύγει και εμφανίζεται μετά απο λίγο

Καμια ιδεα;

Καλημέρα,για κοίτα μήπως έχεις τικαρισμένη την έξυπνη περιστροφή.Εδώ πάντως να πω οτι αυτό που αναφέρεις το αντιμετώπισα έντονα στην τελευταία 4.4.2,την NI4 (αναφέρομαι βέβαια στο δικό μου n-9005,αλλἀ λίγο που το είχα ψάξει είδα ότι συμβαίνει και σε κάποια άλλα μοντέλα με κάποιες 4.4.2 και γι αυτό το αναφέρω).Μάλιστα κάποια στιγμή δεν επανερχόταν με κανένα τρόπο (ούτε με hard reset) και αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την ρομ όπου και επανήρθε.Στήν lollipop δεν το ξαναείδα και πιστέυω οτι πρέπει να είναι κάποιο bug σε συγκεκριμένες 4.4.2 ρομ. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΓΟΝ ΠΑΙΔΙΑ....!!!

εχθες βραδυ ηρθε στον αδερφο μου μια αναβαθμιση(προφανως 4.4).

δυστηχως ομως το τηλεφωνο κολλησε.ανοιγει και κολλαει στο λογοτυπο.

προσπαθησα να μπω για να του κανω wipe reset αλλα δεν μπαινει.

στο μενου που ειναι για odin ανοιγει.

τι να κανω..?

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΓΟΝ ΠΑΙΔΙΑ....!!!

εχθες βραδυ ηρθε στον αδερφο μου μια αναβαθμιση(προφανως 4.4).

δυστηχως ομως το τηλεφωνο κολλησε.ανοιγει και κολλαει στο λογοτυπο.

προσπαθησα να μπω για να του κανω wipe reset αλλα δεν μπαινει.

στο μενου που ειναι για odin ανοιγει.

τι να κανω..?

Δοκιμασες να μπεις σε recovery και δεν μπαινει; μην αγχωνεσαι απλα θελει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Ψαξε στο youtube για να δεις πως μπαινει σε recovery.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

με τον ιδιο τροπο που μπαινει και το s4 μπαινει recovery,αλλα δεν..

εαν το ανοιξεις κανονικα,κολλαει στο λογοτυπο,οπως και ενα πατησεις τον συνδιασμο για recovery mode.

το μονο που πιανει,ειναι το volume down που με βαζεις σε κατασταση download για περασμα firmware.

κατεβασα τωρα το odin 3 και κατεβαζω και την βουλγαρικη 4.4(1.3gb..!!!) απο το sammobile.

τι αλλο να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ηρθε στα ισα του με odin....;)

 

Για πες μας έχεις και το θέμα που έχουμε αρκετοί με το com.sec.phone που αναφέρεται λίγο πιο πάνω...??

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα θέματα είναι προβλήματα του kernel λογικά, όπως αναφέρει και ο φίλος konstantine77 πιο πάνω, αφού σε παιδιά με διαφορετικό, λειτουργούν όλα ΟΚ. 2 λύσεις υπάρχουν: Ή αλλάζουμε csc και βάζουμε άλλη έκδοση, απροβλημάτιστη, οπότε αντίο εγγύηση (εκτός αν γίνει σε αντιπροσωπεία) ή περιμένουμε κάποιο fix update και ο Θεός βοηθός :)
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα θέματα είναι προβλήματα του kernel λογικά, όπως αναφέρει και ο φίλος konstantine77 πιο πάνω, αφού σε παιδιά με διαφορετικό, λειτουργούν όλα ΟΚ. 2 λύσεις υπάρχουν: Ή αλλάζουμε csc και βάζουμε άλλη έκδοση, απροβλημάτιστη, οπότε αντίο εγγύηση (εκτός αν γίνει σε αντιπροσωπεία) ή περιμένουμε κάποιο fix update και ο Θεός βοηθός :)

 

Το csc αλλάζει αυτόματα αν περάσεις το firmware που θες μέσω Odin από το Sammobile, αυτό τσεκαρισμένο με το προηγούμενο Samsung που είχα, δεν ξέρω αν παίζει κάτι με το Knox... Που δεν νομίζω, απ'όσο διαβάζω αν γίνει η διαδηκασία μέσω Odin Πάντα... ;)

Καλό είναι πάντως να ενημερώνουμε την Samsung για όποια θέματα έχουμε, έστω τηλεφωνικός, και να μην περιμένουμε να διορθωθούν μόνα τους... ;)

Πράγμα που θα πράξω και εγώ αυτή την βδομάδα... :)

Και το bug αυτό πάντως που είναι μηδαμινό, λύνεται πιο εύκολα δεν γίνεται, κάνεις mute την κλήση με το να ακουμπήσεις την οθόνη με όλη σου την παλάμη, δεν ξέρω αν είναι ενεργοποιημένο από default, είναι στις ρυθμίσεις των Airs... ;)

Και πιο εύκολο!! :)

Αυτά... (το έχω πει ήδη 3 φορές) :)

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Το csc αλλάζει αυτόματα αν περάσεις το firmware που θες μέσω Odin από το Sammobile, αυτό τσεκαρισμένο με το προηγούμενο Samsung που είχα, δεν ξέρω αν παίζει κάτι με το Knox... Που δεν νομίζω, απ'όσο διαβάζω αν γίνει η διαδηκασία μέσω Odin Πάντα... ;)

Καλό είναι πάντως να ενημερώνουμε την Samsung για όποια θέματα έχουμε, έστω τηλεφωνικός, και να μην περιμένουμε να διορθωθούν μόνα τους... ;)

Πράγμα που θα πράξω και εγώ αυτή την βδομάδα... :)

Και το bug αυτό πάντως που είναι μηδαμινό, λύνεται πιο εύκολα δεν γίνεται, κάνεις mute την κλήση με το να ακουμπήσεις την οθόνη με όλη σου την παλάμη, δεν ξέρω αν είναι ενεργοποιημένο από default, είναι στις ρυθμίσεις των Airs... ;)

Και πιο εύκολο!! :)

Αυτά... (το έχω πει ήδη 3 φορές) :)

Με odin νομίζω χτυπάει το knox. Αρχικά μίλησα με chat στην υποστήριξη της samsung, η οποία ευγενέστατα μου είπε, ότι δεν μπορούσαν να με βοηθήσουν, γιατί το neo δεν εισάγεται επίσημα από την αντιπροσωπεία και πως για όποιο πρόβλημα, να απευθυνθώ στη smartec (εντός εγγύησης). Τηλεφωνικά, μου είπαν από εκεί, ότι σε οποιοδήποτε φλασάρισμα, πλην kies, γράφει το knox.

Μετά απευθύνθηκα με mail στη Samsung Βουλγαρίας, οι οποίοι, μου είπαν αρχικά να περάσω ξανά την rom και να κάνω όλα τα wipes από το recovery και όταν τους απάντησα τζίφος, μου έγραψαν, ότι οι αναφορές προβλημάτων ταξινομούνται επεξεργάζονται και προωθούνται και να απευθυνθώ στο επίσημο service στην Ελλάδα.

Είναι και το πρόβλημα με το screen orientation. Δεν είναι θέματα φοβερά απλά σπαστικά

Βλέποντας και κάνοντας !!

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω πρόβλημα με την περιστροφή της οθόνης οταν γυρίζω την οθόνη τζίφος παρολο που εχω ενεργοποιημένη την περιστροφή.

Αν κάνω επανεκκίνηση το προβλημα φεύγει και εμφανίζεται μετά απο λίγο

Καμια ιδεα;

Το εντόπισα και εγώ στο δικό μου. Από τότε που έβαλα nova launcher δεν μου ξανασυνεβει. Πάντως είναι bug της kit kat. Με μια αναζήτηση που έκανα το αναφέρουν πολλοί.

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Με odin νομίζω χτυπάει το knox. Αρχικά μίλησα με chat στην υποστήριξη της samsung, η οποία ευγενέστατα μου είπε, ότι δεν μπορούσαν να με βοηθήσουν, γιατί το neo δεν εισάγεται επίσημα από την αντιπροσωπεία και πως για όποιο πρόβλημα, να απευθυνθώ στη smartec (εντός εγγύησης). Τηλεφωνικά, μου είπαν από εκεί, ότι σε οποιοδήποτε φλασάρισμα, πλην kies, γράφει το knox.

Μετά απευθύνθηκα με mail στη Samsung Βουλγαρίας, οι οποίοι, μου είπαν αρχικά να περάσω ξανά την rom και να κάνω όλα τα wipes από το recovery και όταν τους απάντησα τζίφος, μου έγραψαν, ότι οι αναφορές προβλημάτων ταξινομούνται επεξεργάζονται και προωθούνται και να απευθυνθώ στο επίσημο service στην Ελλάδα.

Είναι και το πρόβλημα με το screen orientation. Δεν είναι θέματα φοβερά απλά σπαστικά

Βλέποντας και κάνοντας !!

 

Με Odin, δεν γράφει το Knox, άσχετα τι σου είπα από Samsung, και αυτό το ξέρω από threads που διάβασα στο XDA, από Samsung φυσιολογικό να σου πουν αυτό... ;)

Δεν ξέρω ψάξ'το και εσείς στην περίπτωση που κάνω λάθος, αλλά δεν νομίζω να κάνω λάθος... ;) :)

Και με Nova έχω μόνο αυτό το πρόβλημα με το service... ;)

Link to comment
Share on other sites

Με Odin, δεν γράφει το Knox, άσχετα τι σου είπα από Samsung, και αυτό το ξέρω από threads που διάβασα στο XDA, από Samsung φυσιολογικό να σου πουν αυτό... ;)

Δεν ξέρω ψάξ'το και εσείς στην περίπτωση που κάνω λάθος, αλλά δεν νομίζω να κάνω λάθος... ;) :)

Και με Nova έχω μόνο αυτό το πρόβλημα με το service... ;)

Είναι αλήθεια. Αν φλασαρεις μέσω odin δεν γράφει ο Knox.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του kernel (changelist) έχεις;

Και αυτό με το mute της κλήσεις το κάνεις με το να ακουμπάς την οθόνη με όλη σου την παλάμη, και δεν δημιουργεί πρόβλημα και είναι και πιο εύκολο νομίζω... ;)

Μέχρι να το φτιάξουν σε επόμενη έκδοση του kernel...

 

Έχω την 3,4,39,3882899

Link to comment
Share on other sites

Το εντόπισα και εγώ στο δικό μου. Από τότε που έβαλα nova launcher δεν μου ξανασυνεβει. Πάντως είναι bug της kit kat. Με μια αναζήτηση που έκανα το αναφέρουν πολλοί.

 

Σε ευχαριστώ με το nova launcher λυθηκε και σε εμένα το πρόβλημα

 

Σε ευχαριστώ με το nova launcher λυθηκε και σε εμένα το πρόβλημα

Τελικά επανήλθε το πρόβλημα

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση ποιο χρησιμοποιούμε το kies ή το kies 3. Στο pc έχω το kies λόγω samsung galaxy core αν χρειάζεται το kies 3 θα υπάρχει πρόβλημα με την συνύπαρξη και τον δύο. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...