Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα την αναβάθμιση

 

+καλυτερη οθόνη,καλύτερα χρώματα πιο φωτεινά

+εχει knox

έχουν αλλάξει διάφορα εικονίδια οπως το location/gps ,οι κουκιδες του pattern ειναι πιο μεγαλες κλπ κλπ

 

apps

- δεν μου παίζει τo sygic

- swype+dragon keyboard (πληρωμένο)

FIGE ILIE MOU

XIONAKI ELA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα την αναβάθμιση

apps

- δεν μου παίζει τo sygic

Ωχ κι εμενα.. Λέει ότι η sd ειναι κλειδωμένη.. Τι κάνουμε;; :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πειράζει που έβαλα και εγω την ιταλική 4.4.2 χωρις να αλλάξω *Csc ? έμενα είναι απο Βουλγαρία το κινητό έτσι λέει :rolleyes:

τελικά δεν χρειαζετε άλλαξε απο μόνο του σε ΙΤV !

 

Οκ τα σπάει η 4.4.2 Είναι γρήγορη τόσο που με εκνευρίζει λιγάκι ;p ,Η sd αναγνωρίζετε αμέσως, δε κολλά πουθενά, άνετα με αρκετά προγράμματα στο background Στη Ram μου δίνει ενα 500ρι κ λίγο παραπάνω κάτι που δεν είχα με την καμιά στη 4.3, όντος έχω και εγώ την εντύπωση πως τα χρώματα είναι πιο δυνατα.. ο ήχος καλός οι κλήσεις άψογες..το πενάκι κανονικα.. προσωπικά είμαι κομπλε, τώρα μπαταρία σε 2 μ 3 μέρες μάλλον μέχρι να στρώσει η Ρομ ..

Edited by agapaki
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα λοιπόν το ξαναπήρα, δεν άντεξα χωρίς το πενακι του.

Χωρίς να έχω περάσει την 4.4.2 έχω την εντύπωση ότι δουλεύει καλύτερα από το πρώτο που είχα. Εκείνο ήταν Ουγγρικο και αυτό Ιταλικό αν παίζει κάποιο ρόλο, τι να πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κι εμενα.. Λέει ότι η sd ειναι κλειδωμένη.. Τι κάνουμε;; :worry:

 

οτι ειναι κλειδωμένη που το βλέπεις?

για το sygic φταίνε οι ιδιοι μετα το update της εφαρμογής έχουν όλοι προβλήματα.

FIGE ILIE MOU

XIONAKI ELA

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου δουλευει μια χαρά,την είχα κατεβάσει με 4.3 ακόμα και πριν την τρέξω την μετέφερα στην SD και μετά κατέβασα χάρτες κλπ.,τώρα μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2 εξακολουθεί να δουλεύει όπως πριν.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται όμως στους άλλους που παρουσιάζει τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα λοιπόν το ξαναπήρα, δεν άντεξα χωρίς το πενακι του.

Χωρίς να έχω περάσει την 4.4.2 έχω την εντύπωση ότι δουλεύει καλύτερα από το πρώτο που είχα. Εκείνο ήταν Ουγγρικο και αυτό Ιταλικό αν παίζει κάποιο ρόλο, τι να πω.

 

Δουλεύει καλύτερα; με ποια έννοια φίλε μου;

Δεν νομίζω απ'όσο γνωρίζω οτι έχουν κάποια διαφορά τα μοντέλα που φτάνουν σε διαφορετικές χώρες πέρα από το διαφορετικό CSC... Έκτος αν εγώ ο ίδιος δεν είμαι ενημερωμένος σωστά...??

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα στις πριν 4 μερες SCS Ιταλικο, και ειχε περασμενη την 4.4.2. Κατασκευη 2014.9.16 μαλλον επεσα στην αλλαγη που εφυγαν απο το εργοστασιο με τη νεα ρομ..
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να υπάρχει διαφορά στην απόδοση λόγω του διαφορετικού CSC.

 

είχα μικρά λαγκάκια , τα κλασικά της Σάμυ τα οποία για την ώρα δεν έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους. Βέβαια τότε είχα κάνει αναβάθμιση σε 4.3 ενώ τώρα όταν το άνοιξα την είχε ήδη περασμένη. Ίσως δεν είχε κάτσει καλά, τι να πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε και σε μένα, δεν βλέπω τίποτα σημαντικό - βέβαια έχω Nova launcher οπότε "σκεπάζει" τον μαμίσιο. Στην οθόνη κλειδώματος εμφανίστηκε η κάμερα, το sygic τρέχει κανονικά, αλλά μου ήρθε mail χθες ότι ετοιμάζουν μεγάλη αναβάθμιση με απλοποιημένο τρόπο αναζήτησης διευθύνσεων και άλλα χαρακτηριστικά. Τα υπόλοιπα στην πορεία...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! εχω το κινητο απο Μαιο, Ευχαριστημμενος οσο δε παει! Και μενα μου εχει κανει 2-3 κουλα ,κλεινει μονο του ενω εχει μπαταρια και στρωνει μονο αν του βγαλω και ξαναβαλω τη μπαταρια! Επισης συχνα μου βγαζει bugg report αρκετα συχνα και ειδικα οταν βρεθω σε χωρο με wifi που εχω ξανασυνδεθει στο παρελθον. ξερει κανεις τι μπορει να φταει; Στο κινητο δεν εχω κανει root, ειναι Γαλλικο και περιμενω την 4.4.2 και εγω. Λετε με την αναβαθμιση να φτιαξουν αυτα τα θεματακια;

Αν ηθελα να κανω root υπαρχει πουθενα κανας οδηγος να βρω;

 

Κ το δικό μου το κάνει αυτό κ οταν βγάζω την μπαταρία κ το ξανα ανοίξω η μπαταρία είναι 20% κάτω.τη θα κάνουμε? Κ το δικό μου το κάνει συχνά

Link to comment
Share on other sites

Κ το δικό μου το κάνει αυτό κ οταν βγάζω την μπαταρία κ το ξανα ανοίξω η μπαταρία είναι 20% κάτω.τη θα κάνουμε? Κ το δικό μου το κάνει συχνά

 

δοκιμάστε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τους άλλους...αλλά εμένα έχει φτιάξει εντελώς το θέμα της οθόνης με την ένταση και αυτόματη αυξομείωση από τον αισθητήρα ...είναι άριστη με την 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

καμμια καλη θηκουλα εχουμε βρει? σιλικονης καλης ποιοτητας αν γινεται. Τελικα ειπα να επαιρνα το 3ρι το κανονικο αλλα τα -150€ και το μικροτερο μεγεθος με εσπρωξαν εδω ξανα και δε με χαλαει καθολου. μου εκανε εντυπωση που ειχε την 442 απο τη μανα του.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγω εχω γαλλικό κινητό και το μονο πρόβλημα πού έχει είναι ότι έτσι και βγάλω την μπαταρία χάνει την ημερομηνία και την ώρα.ψεματα.εχω και ακόμα ένα. Όταν χρησιμοποιώ το μπλε δόντι και απαντήσω σε κλήση το τηλέφωνο ξεκλειδώνει και μένει έτσι μέσα στην τσέπη μου. Εχω 4.3 αλλά για επίσημη αναβάθμιση δεν ξέρω κάτι. Έχει ακούσει κανείς τίποτα? Δεν ξαναβάζω ανεπίσημη έκδοση. Μονο πρόβληματα έχουν και πολύ πιο σοβαρά από αυτά που έχω τώρα. Στο SII την πάτησα από ανεπίσημη έκδοση.

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΣΠΑΤΑΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ
Link to comment
Share on other sites

καμμια καλη θηκουλα εχουμε βρει? σιλικονης καλης ποιοτητας αν γινεται. Τελικα ειπα να επαιρνα το 3ρι το κανονικο αλλα τα -150€ και το μικροτερο μεγεθος με εσπρωξαν εδω ξανα και δε με χαλαει καθολου. μου εκανε εντυπωση που ειχε την 442 απο τη μανα του.

 

Έχει την jekod στο extreme mobile στα 12€. Είναι ματ πίσω και καθιστά πολύ καλό το grip.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Το δοκίμασα κ τίποτα, νομίζω πως φταίει η μπαταρία μου το κάνει έντονα μετά την φόρτιση!

Link to comment
Share on other sites

 

αυτη ρε μαν ειναι για το 2 ή με φαινεται? καμμια φωτο εχουμε?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δεν μου το εμφανιζει

 

http://m.alibaba.com/product/1360212813/product.html#module-big-image

Δες την από εδώ,αλλά η μαύρη είναι πιο σκούρα από κοντά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

αυτη ρε μαν ειναι για το 2 ή με φαινεται? καμμια φωτο εχουμε?

Διαλέγεις για ποιο note την θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει, το κινητό το αγόρασα μαμά με την 4.4.2, ούτε καν είχα κοιτάξει τι φοράει. Νόμιζα ότι βγαίνει ακόμη με 4.3 από το εργοστάσιο όπως το προηγούμενο που είχα.

Έτσι εξηγείται η μεγάλη διαφορά που βλέπω στην χρήση.

Well done samy λοιπόν. :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για τις θήκες που λέτε....εγώ έχω την αυθεντική s view η οποία οκ είναι τέλεια σε αίσθηση και λειτουργίες αλλααα από προστασία...πίκρα...

Έχω εδώ και 4 μέρες αυτήν εδώ...τη οποία πήρα έτσι από περιέργεια...ε λοιπόν...προστατεύει 1000% το τηλέφωνο... άριστη αγορά σε τιμή χάρισμα....

 

http://m.ebay.com/itm/121340772884?nav=SEARCH

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...